Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 01:08:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj
Autor Wątek: Plebania - wątek tradsowy?  (Przeczytany 26454 razy)
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #15 dnia: Lutego 07, 2009, 11:54:06 am »

Na Pulsie za to Zorro leci albo coś podobnego (zainteresował mnie właśnie ksiądz tyłem do ludzi w ornacie skrzypcowym) tyle że to była mieszanka wybuchowa NOMu z Gregoriańską. Ślub udzielany był w czasie Mszy wg jakiejś dziwnej przysięgi a ksiądz tyłem do ludzi bąkał trzy po trzy po łacinie jakby to co mu ślina na język przyniosła z Mszału, ale tonsurę miał i chyba nawet manipularz.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #16 dnia: Lutego 07, 2009, 13:40:39 pm »

Jak to co się stanie? Ks. Adam wyjedzie ze wszystkimi idiotycznymi argumentami znanymi od lat, ks. Wacław zrozumie swój błąd i pod koniec odcinka na kazdą Mszę św. będzie zapraszał gitarzystów, ku wzruszeniu telewidzów.
Dobre, haha. podobnie jak zaprowadzenie neokatechumenatu ;D. Nie sledze tego serialu, wiec tego nie sprawdze, ale obawiam sie, ze moze z tego wyniknac cos podobnego - zreszta to juz widac pos treszczeniu tych paru odcinkow. Ksiadz Waclaw wchodzi na dluga droge nawrocenia: uznaje, ze jest stary, nie rozumie nowszych zwyczajow i tego, ze wszystko musi isc do przodu a nie trwac w sredniowieczu...
Jako ze nie ogladam - nie jest on przypadkiem niesympatyczny i zbyt surowy? To by pasowalo - wszak zacofany tradycjonalista nie moze wzbudzac sympatii...
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #17 dnia: Lutego 07, 2009, 13:57:46 pm »

....w sumie fajnie że Plebania a nie co innego :)..... w sumie np w ,,Ojcu Mateuszu" :):):):)...

Będzie dobrze ;D
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #18 dnia: Lutego 07, 2009, 14:33:18 pm »

Ten wątek to ja chciałem zacząć ale mnie Pan Jarod  ubiegł.
Najlepsze że Plebania reklamowała już ministrantki i było coś o komunii na rękę.
Ja też podpiszę protest w razie czego  o obrazę uczuć religijnych.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #19 dnia: Lutego 07, 2009, 17:05:59 pm »

To o jakimś serialu?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #20 dnia: Lutego 07, 2009, 18:16:42 pm »

Podejrzewam że to o takim serialu jak w tytule :P
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #21 dnia: Lutego 07, 2009, 18:44:15 pm »

Po ostatnich wydarzeniach pewnie okaże się, że ks. Wacław jest antysemitą i neguje holocaust.
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #22 dnia: Lutego 08, 2009, 01:11:18 am »

Ta a dziadka miał w Wehrmachcie.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #23 dnia: Lutego 08, 2009, 03:14:00 am »

Ta a dziadka miał w Wehrmachcie.

Halo!
Dziadek mojej Ani służył w Wermachcie, jako obywatel Niemiec, Ślązak z narodowości.
Nie było innej możliwości. Kula w łeb za niestawienie się do poboru!
Przypominam, że Ślązk (a raczej 6/7) jest w Polsce od 1946 roku!!! (No, wcześniej przez kilkanaście lat ciupinka z autonomią i własnym sejmem.)

A o Plebanii jestem zaskoczony. Nieo glądam, bo nudny.
Rozumiem, że teraz każdy odcinek będzie poddawany głebokiej analizie przez Forumowiczów?
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #24 dnia: Lutego 08, 2009, 03:16:35 am »

Drogi Panie Fidelis,
taki scenariusz to defetyzm, brak wiary ! Nieładnie, nieładnie.   :o
To nie tyle defetyzm co ostrzeżenie połączone z czarnym humorem. Strzeżmy się.  Może rzeczywiście przesadziłem. Przepraszam.

To ani defetyzm, ani ostrzeżenie. To plagiat!!!
Scenariusza z końca ubiegłego wieku z Francji i Zjednoczonego Królestwa, i z Holandii, i tam paru jeszcze!
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #25 dnia: Lutego 08, 2009, 12:23:51 pm »


Halo!
Dziadek mojej Ani służył w Wermachcie, jako obywatel Niemiec, Ślązak z narodowości.
Nie było innej możliwości. Kula w łeb za niestawienie się do poboru!
Przypominam, że Ślązk (a raczej 6/7) jest w Polsce od 1946 roku!!! (No, wcześniej przez kilkanaście lat ciupinka z autonomią i własnym sejmem.)

Dlatego mnie właśnie wszelkie rewelacje że ktoś był w Wehrmachcie albo w Hitlerjugend bardzo śmieszą. Albo miał tam dziadków ciocie czy kuzynów. To tak jakby w 1918 ludziom wypominać że jeden w armi carskiej służył a drugi w Prusiech i strzelali do siebie w czasie wojny.

Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #26 dnia: Lutego 08, 2009, 12:27:55 pm »

Ale wcale nie śmieszy, kiedy ktoś twierdzi, że nie był, gdy w rzeczywistości był. Różne były losy Polaków (i nie tylko), a kłamstwo zawsze pozostaje kłamstwem.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #27 dnia: Lutego 08, 2009, 12:29:37 pm »

Ale wcale nie śmieszy, kiedy ktoś twierdzi, że nie był, gdy w rzeczywistości był. Różne były losy Polaków (i nie tylko), a kłamstwo zawsze pozostaje kłamstwem.

To jest oczywiste. Ale jaki wpływ ma dziecko albo wnuk na to co robił przodek?
Dlatego nie można się dać manipulować mediom a kłamstwo potępiać.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #28 dnia: Lutego 08, 2009, 12:32:42 pm »

Potomkowie nie mają wpływu na przeszłość swoich przodków, ale kłamstwo jest obrzydliwe. Tacy Łotysze na przykład nie wstydzą się swoich oddziałów Waffen-SS (chociaż nie twierdzę, że nie powinni).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #29 dnia: Lutego 08, 2009, 16:31:36 pm »

Z zeszłym tygodniu w programie "rozmowy w t(ł)oku" byli zaproszeni aktorzy którzy grają role księży. I był m.in. tzw. "proboszcz z Plebanii" i było pytanie na temat wpadek, powiedział o przypadku pomylenia koloru liturgicznego, bo zamiast tam jakiegoś, nie wiedział jakiego zastosowano zielony, I przy tym temacie ks. Sowa zapytał go czy zna kolory liturgiczne,i ten zaczął się jąkać bo  ie nie znał. Mieli również zadanie przygotować półminutowe kazanie na wylosowany temat. On maił mówić o tym że ludzie za mało dają na tacę. NO i wymyślił coś o jakiś biednych ludziach w parafii których trzeba wspomóc dając na tacę. I wychodzi szydło z worka. Człowiek grający taka rolę nie wie na jakie cele służy ofiara na tacę i nie zna znaczenia kolorów liturgicznych, to przecież podstawa. I nie dziwmy się że ludzie są zmanipulowani przez "plebanię".
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Plebania - wątek tradsowy? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!