Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 12:51:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Zmiana terminu Mszy w Klebarku
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Zmiana terminu Mszy w Klebarku  (Przeczytany 16696 razy)
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« dnia: Maja 21, 2010, 12:04:07 pm »

Z przyczyn niezależnych od celebransa przeniesiono Mszę na niedzielę 23 maja, na godz. 11. Będzie też chrzest w formie nadzwyczajnej.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #1 dnia: Maja 21, 2010, 12:27:51 pm »

to chyba lepiej, toż to suma niedzielna w tej parafii :)
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #2 dnia: Maja 21, 2010, 12:47:02 pm »

Pewnie, że dla frekwencji lepiej. Ale moja obecność zawisła pod znakiem zapytania:(
Zapisane
Ambrozy
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 21, 2010, 20:48:43 pm »

Wg informacji, jakie posiadam (rozmawiałem z x. Błaszczykiem wczoraj, w czwartek) msza niedzielna o 11-tej ta nie ma związku z mszą sobotnią*.
Inaczej mówiąc - w sobotę o 18:00 będzie odprawiona jedna msza "trydencka" (przy czym msza sobotnia będzie mszą recytowaną), a w niedzielę kolejna (ta z kolei będzie mszą śpiewaną, a po niej będzie miał miejsce tradycyjny chrzest).


* tutaj prośba do Michała Archistratega o uściślenie, skąd posiada informacje o "przełożeniu" mszy - czy coś się od czwartku faktycznie zmieniło, czy może Michał źle zinterpretował inf o mszy niedzielnej ;).
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 23:31:58 pm wysłana przez Ambrozy » Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #4 dnia: Maja 22, 2010, 19:30:11 pm »

Hm, obawiam się, że to kolega źle zinterpretował ową rozmowę.

To mówię ja, który przed chwilą wrócił z Klebarka, dokąd wyjechał przekonany o tym, że skoro kolega rozmawiał w czwartek to widocznie ma świeższe informacje, gdzie (ja) przekonał się organoleptycznie, iż z całą pewnością był sprawowany NOM. Po czym doszedł do wniosku, że w Kodeksie Prawa Kanonicznego brakuje paragrafu o ekskomunice dla dezinformatorów...
:) Dobra, w sumie nic się nie stało, ale jazda dziurawą drogą w burzy na nic do przyjemności nie należała. Chociaż w sumie to ja jestem winien, bo działałem pod wpływem emocji i nie doinformowałem się...
Zapisane
Ambrozy
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 23, 2010, 18:54:23 pm »

Faktycznie, był NOM  :-X
Ale wynikło to w ostatniej dosłownie chwili.

Niedziela nie miała zastąpować soboty. O ile sobota była planowana już od jakiegoś czasu, to niedzielę "sprowokowałem" ja. Jeszcze w sobotę były próby przygotowania liturgii tradycyjnej na wieczór.
Ostatecznie się nie udało - tak bywa.

Swoją drogą - byłem na tej mszy, łącznie w kościele było... 5 osób (czyżbym kogoś nie zauważył?).

Natomiast msza dzisiejsza jak najbardziej się odbyła.
Wg "ogłoszeń parafialnych", będzie się teraz celebrować w tej formie w każdą 1-szą niedzielę miesiąca, o godz. 18-tej.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2010, 19:00:30 pm wysłana przez Ambrozy » Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #6 dnia: Maja 23, 2010, 21:17:19 pm »

Spróbuje x. Henryka namówić na dodatkową "tridentinę" w czasie naszego pobytu w Klebarku w drugiej połowie Lipca
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #7 dnia: Maja 23, 2010, 21:35:29 pm »

dużo ludzi było na KRR dzis?
Zapisane
Ambrozy
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #8 dnia: Maja 23, 2010, 23:08:01 pm »

dużo ludzi było na KRR dzis?

Coś w okolicach pełnego kościoła.
Ale to dlatego, że była to msza w porze sumy.
Zapisane
hihistor
uczestnik
***
Wiadomości: 208

« Odpowiedz #9 dnia: Sierpnia 02, 2010, 13:35:05 pm »

a jak było wczoraj, czy były widoczne różnice w celebracji w stosunku do poprzednich?
Zapisane
Ambrozy
adept
*
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 28, 2011, 01:18:38 am »

Czy ktoś (w ciągu ostatniego, powiedzmy, półrocza) był na tradycyjnej mszy w Klebarku?
Jak to teraz wygląda (frekwencja, celebracja, śpiew itpitd)?
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #11 dnia: Marca 29, 2011, 13:07:45 pm »

Idzie ku lepszemu:) frekwencja- problematycznie, acz dzięki p. Piotrowi Lisickiemu, który przyjeżdża z Gietrzwałdu, zabierając po drodze olsztyniaków pozbawionych własnego transportu jest nieźle. Teraz będzie ciepło, to i obecność się poprawi, a od kwietnia będą być może 2 Msze w mcu, Śpiew- organista jest, myślimy o chórku. Celebracje- lepiej niż na początku, acz xiądz i ministranci ciągle się uczą.
Zapisane
r.j.
bywalec
**
Wiadomości: 57

AMDG!

« Odpowiedz #12 dnia: Maja 02, 2011, 10:51:36 am »

Wczoraj było wesoło:
Ludzie przyjechali na Mszę św. Kościół zamknięty na 4 spusty. Dorwany gdzieś kościelny odpowiedział: "Mszy dziś nie będzie, wszyscy księża pojechali na beatyfikację".   ;D
Zapisane
Michał Archistrateg
adept
*
Wiadomości: 34


« Odpowiedz #13 dnia: Maja 02, 2011, 17:42:47 pm »

Wczoraj było wesoło:
Ludzie przyjechali na Mszę św. Kościół zamknięty na 4 spusty. Dorwany gdzieś kościelny odpowiedział: "Mszy dziś nie będzie, wszyscy księża pojechali na beatyfikację".   ;D

No i jak się tu dziwić obiekcjom tradsów co do beatyfikacji? :)

Mnie nie było, bo osoba która mnie uprzejmie podwozi też w Rzymie.

A właśnie, p. r.j., widzę, z okolic Olsztyna. Wie pan, że 15 V w Olsztynie będzie Msza i wykład nt. kryzysu w Kościele?
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2011, 17:47:44 pm wysłana przez Michał Archistrateg » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #14 dnia: Maja 02, 2011, 20:03:24 pm »


Mnie nie było, bo osoba która mnie uprzejmie podwozi też w Rzymie.

pewnie połowa z tych 80 000 Polaków co byli w Rzymie, przyjechała z Klebarku ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: [1] 2 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warmińska  |  Wątek: Zmiana terminu Mszy w Klebarku « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!