Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 00:54:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 662497 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2700 dnia: Lipca 12, 2023, 14:31:38 pm »

No niech pan czyta na własną rękę ale nie ma sensu czytać wyłącznie wikipedii ani wyłącznie źródeł papistowskich. Jak w każdym konflikcie opinii oraz interesów trzeba poznać zdanie każdej ze stron.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #2701 dnia: Lipca 12, 2023, 14:48:29 pm »

No niech pan czyta na własną rękę ale nie ma sensu czytać wyłącznie wikipedii ani wyłącznie źródeł papistowskich. Jak w każdym konflikcie opinii oraz interesów trzeba poznać zdanie każdej ze stron.

Zdanie innych stron poznawałem, chociażby czytając wywody na ten temat na stronie Reformowanego Kościoła Katolickiego i tam np. przeczytałem o tzw. Pseudo-Izydorze i rzekomym wykorzystaniu spreparowanych tekstów w trakcie Vaticanum I. Poza tym Wikipedia to encyklopedia, więc (przynajmniej w większości, no dobra, może w dużej części) prezentuje obiektywne suche fakty.
Poza tym, @Kefasz jakie jest pańskie zdanie nt. prymatu papieża? We wcześniejszych wpisach wypowiadał się pan o nim dość… z dystansem? Jeśli mogę to tak nazwać.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2702 dnia: Lipca 12, 2023, 16:18:12 pm »

Zamiast czytać starokatolików sugeruje czytać łacińskich koncyliarystów i greckich ortodoksów. To tyle jeśli chodzi o ideologie. A jeśli chodzi o praktykę to trzeba czytać również zapiski historyczne.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #2703 dnia: Lipca 13, 2023, 10:08:36 am »

Zamiast czytać starokatolików sugeruje czytać łacińskich koncyliarystów i greckich ortodoksów. To tyle jeśli chodzi o ideologie. A jeśli chodzi o praktykę to trzeba czytać również zapiski historyczne.

To czy mógłby pan w miarę możliwości podlinkować jakieś teksty? Dobrze by było, gdyby były po polsku/angielsku, bo u mnie z łaciną to tak mocno średnio  :P  poza częściami stałymi mszy św. oczywiście.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2704 dnia: Lipca 13, 2023, 11:02:28 am »

Jeśli chodzi o wyważone opinie biorące pełny kontekst i uznający każda ze stron to polecam książki Stefana Runcimana.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #2705 dnia: Lipca 21, 2023, 17:08:22 pm »

Co ma zrobić kapłan na NOMie w trakcie mszy ze ślubem, kiedy jeden z młodych powie „nie”? Na KRR nie ma problemu, bo ślub poza mszą, po prostu xiądz wychodzi. Z resztą w NOMie ślub i msza też mogą być osobno, ale wiadomo jak to zazwyczaj jest. Ma kontynuować dalej mszę za nowożeńców, tyle że już nie za nich? (zmienia sobie np. prefację i postkomunię na te z dnia?)
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2706 dnia: Sierpnia 15, 2023, 15:41:06 pm »



Ciekawy jestem jak osoby takie jak ja miałyby funkcjonować wyznając pogląd że nie wolno działać w razie wątpliwości ,przecież to może doprowadzić do jakiejś hospitalizacji przecież jakby tak dzielić włos na czworo to by nie było czasu na wykonywanie swoich obowiązków :).Szczerze ten tekst  fanpage Nowe Średniowiecze zniechęcił mnie do wiary i próby korzystania z sakramentów ,naszły mnie myśli że trzeba żyć w ciągłym napięciu psychicznym...

Ponadto z innej częsci tego nieszczęsnego wpisu  jest o lęku przed piekłem ktoś może zrozumieć to tak że cały dzień ma być w lęku przed piekłem i zniszczy zdrowie psychiczne i nie będzie w stanie wykonywać swoich obowiązków

Ogólnie rzecz biorąć nie polecam ...
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2707 dnia: Sierpnia 15, 2023, 20:50:28 pm »

Randome! Carpe Diem et carpe gratiam!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2708 dnia: Sierpnia 26, 2023, 21:44:59 pm »

Czy i jeśli tak to dlaczego wyrażanie swojego niezadowolenia miałoby być grzechem ? Czy taka teza jest sententia communis?
Przecież jest odwrotnie , ktoś kto dusi w sobie niezadowolenie raczej chyba sobie szkodzi niż gdyby powiedział o tym co go trapi ,mówienie o emocjach jest dozwolone przez katolicka wiarę ?


https://www.michalbrzegowy.com/artykuly/dlaczego-warto-narzekac
"
Grzechem, który najczęściej uchodzi naszej uwagi, jest narzekanie. Święty Benedykt nazywa to szemraniem. Wyrażanie swego niezadowolenia czasami może być jedynie wewnętrzne. Cóż zatem w tym złego, skoro człowiek jedynie sam sobie szkodzi, nie innym? Szemranie jest złe przez to, że otwiera serce na działanie Złego, który jest oskarżycielem braci i chce w nas zniszczyć miłość do innych przez zaszczepienie w sercu nieufności, niezadowolenia, niechęci do innych i to w samym sercu. Dlatego św. Benedykt w Regule występuje tak zdecydowanie przeciwko szemraniu pod każdą postacią. Z jednej strony ostrzega przed nim każdego, a z drugiej nakazuje przełożonym, żeby tak postępowali, rozstrzygali sprawy i troszczyli się dla mnichów o wszystko, co niezbędne, żeby ci nie mieli powodów do szemrania. Kiedy ludzie czują się pokrzywdzeni, szemranie samo się narzuca"

https://cspb.pl/grzechem-ktory-najczesciej-uchodzi-naszej-uwagi-jest-narzekanie-zrozumiec-list-sw-jakuba-jk-3/
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2023, 23:16:44 pm wysłana przez random1414 » Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #2709 dnia: Sierpnia 26, 2023, 22:19:15 pm »

Sanhedryn nie krył swojego niezadowolenia z Jezusa za Mesjasza. Chcieli, żeby królował na ziemi. Judasz też był rozczarowany z Mesjasza i sprzedał go za 30 monet. Zadajmy sobie pytanie na czym polega Jego Królestwo Niebieskie ? Będąc na ziemi naszym zadaniem jest wychwalanie Boga i czeka nas nagroda w Niebie. Te Deum laudamus.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2710 dnia: Sierpnia 26, 2023, 22:52:20 pm »

No ok ,ale samo uczucie rozczarowania nie było złe,no i chyba gdyby judasz powiedział "jestem rozczarowany bo to i tamto ale wiem że to nieprawidlowe" to by to też nie było złe?
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2711 dnia: Sierpnia 26, 2023, 23:00:18 pm »

Później dochodzimy do absurdów że nie mogę powiedzieć lekarzowi że mnie noga boli bo narzekam
Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #2712 dnia: Sierpnia 27, 2023, 07:56:12 am »

Ze zdrowiem należy zgłaszać się do lekarza. Nikt tego nie zakwestionuje. Ważne jak traktujesz kogoś. Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2713 dnia: Sierpnia 27, 2023, 08:00:06 am »

Zakaz narzekania jeśli jest sentencją communis zakazuje chyba powiedzenia o tym że nas noga boli bo to jest narzekanie

No dla mnie niemiłe jest zakazywanie narzekania ,czyli wyrażenia swojego niezadowolenia (w umiarze) ,czy powiedzenia o tym co nas trapi
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2023, 08:07:53 am wysłana przez random1414 » Zapisane
Baltazar
aktywista
*****
Wiadomości: 572


dawniej Bambin

« Odpowiedz #2714 dnia: Sierpnia 27, 2023, 08:27:38 am »

Znam osobę która mu noga bolała. Lekarz kazał iść na długi spacer. Chodzenie, to jest dreptanie.
Zapisane
Jest przysłowie, które tak brzmi: "Tylko ten, kto stale płynie pod prąd, ma świeżą, czystą wodę". A dziś wielu kapłanów płynie z prądem ...
Strony: 1 ... 179 180 [181] 182 183 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!