Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:53:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 162 163 [164] 165 166 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653309 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2445 dnia: Maja 23, 2021, 12:07:19 pm »

A chce pan polskie czy łacińskie? Z którego roku jest ten Szymd?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Pentuer
aktywista
*****
Wiadomości: 854

« Odpowiedz #2446 dnia: Maja 23, 2021, 12:37:17 pm »

@Kefasz

Lwów 1935. W liturgii Wlk. Soboty jest 12 proroctw (po łacinie i paralelnie po polsku), czy to spośród nich sześć powtarza się w liturgii Wigilii Zesłania Ducha Św.? Jeśli tak to które?
Zapisane
Ecclesia ibi est, ubi fides vera est - (S. Hieronymus, Ecclesiae Doctor)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2447 dnia: Maja 27, 2021, 14:53:27 pm »

Proszę sobie porównać tutaj: http://bbloomf.github.io/jgabc/propers.html trzeba kliknąć te wigilie w formie pre55.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Kacper
adept
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #2448 dnia: Czerwca 03, 2021, 17:46:25 pm »

Czy ordynariusz miejsca jest przekonany, że jest koniecznie potrzebne ażebym zanim odpowiem na pytanie w sprawach lokalnych lub takowe zadał, zanim odpowiem czy dwie godziny temu była Msza czy jej nie było (już po ptakach), musiał pierwej zgłębić problematykę Dawida Mysiora albo kwestię posłuszeństwa rodzicom przez pełnoletniego ucznia mieszkającego w domu; W DZIALE DLA NOWICJUSZY  ;) ?

« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2021, 17:48:19 pm wysłana przez Kacper » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2449 dnia: Czerwca 03, 2021, 20:39:17 pm »

Czy ordynariusz miejsca jest przekonany, że jest koniecznie potrzebne ażebym zanim odpowiem na pytanie w sprawach lokalnych lub takowe zadał, zanim odpowiem czy dwie godziny temu była Msza czy jej nie było (już po ptakach), musiał pierwej zgłębić problematykę Dawida Mysiora albo kwestię posłuszeństwa rodzicom przez pełnoletniego ucznia mieszkającego w domu; W DZIALE DLA NOWICJUSZY  ;) ?

Mam problem, jako (szczęśliwy) rekonwalescent muszę ograniczyć spożycie mocniejszych trunków  w większych ilościach i z tego powodu nie jestem w stanie zrozumieć o co właściwie chodzi Panu Kacprowi, naszemu dzisiejszemu Debiutantowi. Innymi słowy, biez vodki nie razbierosz'sia.

Serdecznie pozdrawiam Debiutanta, mam nadzieję, że kolejne wpisy będą, przynajmniej dla mnie, bardziej zrozumiałe.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Talerpimmut
uczestnik
***
Wiadomości: 132

« Odpowiedz #2450 dnia: Czerwca 03, 2021, 22:18:04 pm »

Czy ordynariusz miejsca jest przekonany, że jest koniecznie potrzebne ażebym zanim odpowiem na pytanie w sprawach lokalnych lub takowe zadał, zanim odpowiem czy dwie godziny temu była Msza czy jej nie było (już po ptakach), musiał pierwej zgłębić problematykę Dawida Mysiora albo kwestię posłuszeństwa rodzicom przez pełnoletniego ucznia mieszkającego w domu; W DZIALE DLA NOWICJUSZY  ;) ?

Mam problem, jako (szczęśliwy) rekonwalescent muszę ograniczyć spożycie mocniejszych trunków  w większych ilościach i z tego powodu nie jestem w stanie zrozumieć o co właściwie chodzi Panu Kacprowi, naszemu dzisiejszemu Debiutantowi. Innymi słowy, biez vodki nie razbierosz'sia.

Serdecznie pozdrawiam Debiutanta, mam nadzieję, że kolejne wpisy będą, przynajmniej dla mnie, bardziej zrozumiałe.


W sumie chodzi zapewne o możliwość udzielania się w dyskusji w innych wątkach, niż w tych w Poczekalni. :) Też pozdrawiam Debiutanta.
Zapisane
Ulikkaluttuinnarpoq. Ullut 4o-t unnuallu 40-t siallersorujussuujuarpoq. Kiisa qaqqat portunerit allaat ulugussaapput. Inuit uumasullu umiarsuarmiinngitsut tamarmik ajunaarput, soorlu Guuti oqarsimasoq. umiarsuarmiittulli annapput.
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #2451 dnia: Lipca 19, 2021, 14:14:44 pm »

Serdecznie proszę o tekst modlitwy "Duchu Święty który oświecasz..."itd po łacinie, z góry dziękuję.
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #2452 dnia: Września 17, 2021, 09:58:51 am »

Ostatnio na Mszy Świętej przede mną siedziało małżeństwo z małym dzieckiem. Dziecko (4-5 lat na oko) przyniosło do kościoła samochodzik i przez większość Mszy w najlepsze sprawdzało jego możliwości. Pod koniec Mszy ksiądz przy święceniu kluczyków od samochodów zauważył aktywność chłopca i poświęcił mu również samochodzik-zabawkę.
Możliwe, że moja zgredowatość i wapniactwo dają o sobie znać, ale uważam, że jednak nie przystoi przynoszenia zabawek dla dzieci. Kościoł nie jest placem zabaw.
Proszę o pomoc w tej trudnej kwestii, ponieważ aprobata księdza wielce mnie zasmuciła. Jak Szanowni Forumowicze zapatrują się na wyżej przedstawianą sytuację?
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #2453 dnia: Września 17, 2021, 11:25:47 am »

Ostatnio na Mszy Świętej przede mną siedziało małżeństwo z małym dzieckiem. Dziecko (4-5 lat na oko) przyniosło do kościoła samochodzik i przez większość Mszy w najlepsze sprawdzało jego możliwości. Pod koniec Mszy ksiądz przy święceniu kluczyków od samochodów zauważył aktywność chłopca i poświęcił mu również samochodzik-zabawkę.
Możliwe, że moja zgredowatość i wapniactwo dają o sobie znać, ale uważam, że jednak nie przystoi przynoszenia zabawek dla dzieci. Kościoł nie jest placem zabaw.
Proszę o pomoc w tej trudnej kwestii, ponieważ aprobata księdza wielce mnie zasmuciła. Jak Szanowni Forumowicze zapatrują się na wyżej przedstawianą sytuację?
Takie rzeczy tylko na Novusie. Polecam do przesłuchania materiał odnośnie właściwych wymogów zachowania małych dzieci podczas mszy świętej:
https://www.youtube.com/watch?v=WagX29gLcnk
Zapisane
wiliams
adept
*
Wiadomości: 10

« Odpowiedz #2454 dnia: Września 17, 2021, 12:08:01 pm »

Ostatnio na Mszy Świętej przede mną siedziało małżeństwo z małym dzieckiem. Dziecko (4-5 lat na oko) przyniosło do kościoła samochodzik i przez większość Mszy w najlepsze sprawdzało jego możliwości.

To nie jest kwestia zerojedynkowa, jeśli w zamian za zabawę samochodzikami, dwoje dorosłych ludzi mogło we względnym skupieniu uczestniczyć we mszy świętej, zamiast spędzić 2/3 czasu z dzieckiem na zewnątrz to trudno mi coś takiego skrytykować. Oczywiście może być też tak, że zabawa samochodzikiem utrudni uczestnictwo połowie wiernych. W takich wątkach często pojawia się twarda argumentacja, że z dzieckiem w kościele trzeba krótko, trzeba przyzwyczajać pokazywać, trzeba stawiać granice. Często kończy się to po 5-10 minutach wyjściem na zewnątrz i powrotem dopiero na komunię świętą
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2455 dnia: Września 17, 2021, 12:29:24 pm »

Serdecznie proszę o tekst modlitwy "Duchu Święty który oświecasz..."itd po łacinie, z góry dziękuję.

"Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze,

dodaj nam ochoty i zdolności, by nasza nauka

była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."


Taka ładna modlitwa i co? po polsku mniej skuteczna?  że musi być po łacinie?


Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #2456 dnia: Września 17, 2021, 12:51:34 pm »


"Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze,

dodaj nam ochoty i zdolności, by nasza nauka

była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."


Taka ładna modlitwa i co? po polsku mniej skuteczna?  że musi być po łacinie?
Czy gdzieś sugerowałem że po polsku jest gorsza lub mniej skuteczna? Po prostu nie mogłem nigdzie znaleźć jej łacińskiej wersji a google translator jest bardzo niedokładny w tłumaczeniu nieangielskich tekstów.
Zapisane
Młody Zgred
bywalec
**
Wiadomości: 81

« Odpowiedz #2457 dnia: Września 17, 2021, 13:27:41 pm »

Cytuj
Takie rzeczy tylko na Novusie.

Akurat to było niestety na Starusie  :(
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2458 dnia: Września 17, 2021, 13:38:13 pm »


"Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze,

dodaj nam ochoty i zdolności, by nasza nauka

była dla nas pożytkiem doczesnym i wiecznym.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."


Taka ładna modlitwa i co? po polsku mniej skuteczna?  że musi być po łacinie?
Czy gdzieś sugerowałem że po polsku jest gorsza lub mniej skuteczna? Po prostu nie mogłem nigdzie znaleźć jej łacińskiej wersji a google translator jest bardzo niedokładny w tłumaczeniu nieangielskich tekstów.

Nie ma jakiegoś  zakazu, aby odpowiadać pytaniem na pytanie. Odpowiadanie pytaniem na pytanie traktowane jest jako niestosowne z grzecznościowego punktu widzenia.  Ja nic nie sugerowałam, tylko postawiłam konkretne pytania.
Zapisane
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #2459 dnia: Września 18, 2021, 16:42:52 pm »

Serdecznie proszę o tekst modlitwy "Duchu Święty który oświecasz..."itd po łacinie, z góry dziękuję.

Podejrzéwam, że ta modlitwa nié ma łacińskiégo oryginału. W użyciu jest raczéj kolekta Zielonych Świątek bez "hodierna die"; proszę spojrzeć tutaj. Składnia "aby ta nauka była z pożytkiem" na pewno nie jest kalką z łaciny.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Strony: 1 ... 162 163 [164] 165 166 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!