Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 12:46:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653988 razy)
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #2145 dnia: Lipca 29, 2018, 20:07:55 pm »

"Pytanié było o zmiany theologiczné, a więc dotyczącé sakramentów."

Nie. Pytanie było o zmiany teologicznie.

To jest element rozumowania. Theologja (θεολογια, богословїє) zajmuje się Bogiem. Sakramenty mają bezpośredni związek z Bogiem, chemja odległy.
Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
sm
Gość
« Odpowiedz #2146 dnia: Lipca 29, 2018, 20:42:10 pm »

i?

Pisaliśmy o tym, czy była jakaś zamiana teologiczna w odniesieniu do święceń niższych, które sakramentami nie są.

Zdanie "Pytanié było o zmiany theologiczné, a więc dotyczącé sakramentów." jest fałszywe.


Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #2147 dnia: Września 23, 2018, 20:07:43 pm »

Czy może ktoś z państwa zaproponować co kupić na prezent na Chrzciny? Będę chrzestnym. Czy ilustrowana Biblia dla dzieci to dobry pomysł?
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #2148 dnia: Września 23, 2018, 20:43:41 pm »

Na Chrzest to chyba lepiej medalik z łańcuszkiem, ryngraf lub ikonkę, którą rodzice powieszą nad łóżeczkiem. Na Biblię to jeszcze czas ;-)
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2149 dnia: Września 23, 2018, 22:30:12 pm »

To zależy od wieku chrzczonego. Ja miałem dziewięć lat i dostałem playstation i Quake :D
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #2150 dnia: Września 24, 2018, 13:20:18 pm »

Wiek to będzie 3 miesiące, więc Quake odpada ;)
Przychylę się do rady pana Benedykta i kupie pewnie ryngraf.
Zapisane
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2151 dnia: Września 25, 2018, 14:14:50 pm »

Wiek to będzie 3 miesiące, więc Quake odpada ;)
Przychylę się do rady pana Benedykta i kupie pewnie ryngraf.


Kupic Pismo Swiete w obrazkach z prikazem dla rodzicow, zeby od dziecka czytac. Dziecko w wieku 3 miesiecy juz przyswaja wiedze. Im wczesniej zacznie sie 'indoktrynacje' - tym lepiej :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #2152 dnia: Października 13, 2018, 16:20:50 pm »

Dzisiaj F-1 poinformował nas, że 11.10.2018 przeniósł dwóch emerytów do cywila.

https://www.m.pch24.pl/watykan--dwaj-chilijscy-biskupi-wydaleni-ze-stanu-duchownego,63451,i.html

1. To pytanie musiało tu padać wcześniej, ale za dużo szukania by bylo więc spytam głupio, czy jeśli wydaleni uparli by się sprawować PRYWATNIE N.O., to będzie ona ważna i czy zaciągnęli by tym na siebie exkomunike l.s.?

Ergo, czy Głowa Kościoła, która przecież osobiście święceń im nie udzielała (choc w przypadku młodego emeryta kto wie:-)  może im je "odebrać"? Uznajemy przecież niegodziwe Ofiary np. schizmatyków, a ich Papa nawet nigdy do składania nie dopuścił.

2. Jak degradacji sprawa wygląda formalnie w KPK 83/17'-czy zachodziły w tem wzg. większe rewolucje?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2153 dnia: Października 19, 2018, 10:53:59 am »

Dzisiaj F-1 poinformował nas, że 11.10.2018 przeniósł dwóch emerytów do cywila.

https://www.m.pch24.pl/watykan--dwaj-chilijscy-biskupi-wydaleni-ze-stanu-duchownego,63451,i.html

1. To pytanie musiało tu padać wcześniej, ale za dużo szukania by bylo więc spytam głupio, czy jeśli wydaleni uparli by się sprawować PRYWATNIE N.O., to będzie ona ważna i czy zaciągnęli by tym na siebie exkomunike l.s.?

Ergo, czy Głowa Kościoła, która przecież osobiście święceń im nie udzielała (choc w przypadku młodego emeryta kto wie:-)  może im je "odebrać"? Uznajemy przecież niegodziwe Ofiary np. schizmatyków, a ich Papa nawet nigdy do składania nie dopuścił.

2. Jak degradacji sprawa wygląda formalnie w KPK 83/17'-czy zachodziły w tem wzg. większe rewolucje?


Swiecen nie da sie zmazac. Msze sprawowane bylyby niegodziwie i niegodnie, ale wazna sama w sobie. Mimo tego, ze slyszalem sprzeczne opinie na ten temat, takie jest moje zdanie. Plus slowo klucz - prywatnie. Wiem na 100%, ze taki 'byly' ksiadz moze w zagrozeniu smiercia udzielac namaszczenia chorych i chrzcic (aczkolwiek w zagrozeniu zycia chrzcic moze nawet swiecki).
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2154 dnia: Października 19, 2018, 11:10:47 am »

Swiecen nie da sie zmazac. Msze sprawowane bylyby niegodziwie i niegodnie, ale wazna sama w sobie. Mimo tego, ze slyszalem sprzeczne opinie na ten temat, takie jest moje zdanie. Plus slowo klucz - prywatnie. Wiem na 100%, ze taki 'byly' ksiadz moze w zagrozeniu smiercia udzielac namaszczenia chorych i chrzcic (aczkolwiek w zagrozeniu zycia chrzcic moze nawet swiecki).
Ja też tak się uczyłem na lekcjach religii, kiedy jeszcze katechizowano a nie 'nowoewangelizowano".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2155 dnia: Października 19, 2018, 14:46:02 pm »

Swiecen nie da sie zmazac. Msze sprawowane bylyby niegodziwie i niegodnie, ale wazna sama w sobie. Mimo tego, ze slyszalem sprzeczne opinie na ten temat, takie jest moje zdanie. Plus slowo klucz - prywatnie. Wiem na 100%, ze taki 'byly' ksiadz moze w zagrozeniu smiercia udzielac namaszczenia chorych i chrzcic (aczkolwiek w zagrozeniu zycia chrzcic moze nawet swiecki).
Ja też tak się uczyłem na lekcjach religii, kiedy jeszcze katechizowano a nie 'nowoewangelizowano".


Ja sie tego uczylem na studiach teologicznych (minelo juz pare lat od ich ukonczenia), bo katechizacje mialem tylko w przedszkolu i w ostatnim roku liceum (w szkole podstawowej moi rodzice zrezygnowali z katechizacji w szkole, po rozmowie z ksiedzem, ktory powiedzial, ze biskup dal misje pani Katechetce po jakiejs wiejskiej szkole, ktore nie miala pojecia ani o teologii ani o katolickiej poboznosci, wiec katechizowali mnie rodzice, bardziej z poboznosci niz z wiedzy. W gimnazjum juz sam podjalem decyzje o rezygnacji z szkolnych lekcji religii. Dopiero w ostaniej klasie liceum mnie namowila kolezanka, zeby jednak uczestniczyc - co przydalo sie przy wstepowaniu do zakonu ;) )
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #2156 dnia: Października 24, 2018, 16:35:17 pm »

Ostatnio jak wieść niesie było liczenie. Nawet dwa :-)  (Osobiście... znów nie uniosłem obu frequencyi)
Czy sobotnie "wieczernice" też są zliczane i dlaczego?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2157 dnia: Października 24, 2018, 18:22:57 pm »

Ostatnio jak wieść niesie było liczenie. Nawet dwa :-)  (Osobiście... znów nie uniosłem obu frequencyi)
Czy sobotnie "wieczernice" też są zliczane i dlaczego?


Sa zliczane.
Wersja oficjalna: bo sobotnia Msza po nieszporach jest z niedzielnego oficjalu.
Wersja nieoficjalna: zeby zawyzyc statystyki :)
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #2158 dnia: Października 24, 2018, 22:33:44 pm »

Czyli uczęszczjących "na sumę" + codziennie (lub w sb.jako jedyny dzień powszedni z mszą w kościele par/fil.- bywają już takowe) liczymy dwakroć?
O przypadkowosci ostatniej daty liczenia zmilknę...
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2159 dnia: Października 25, 2018, 10:57:11 am »

Czyli uczęszczjących "na sumę" + codziennie (lub w sb.jako jedyny dzień powszedni z mszą w kościele par/fil.- bywają już takowe) liczymy dwakroć?
O przypadkowosci ostatniej daty liczenia zmilknę...


Dwakroc! Trzykroc! Zalezy od poboznosci parafii. Zawsze sie tylko zastanawialem, gdy mialem 'przyjemnosc' spedzac czas na pewnej wiejskiej parafii w Archidiecezji Poznanskiej, tam, zwlaszcza panowie, na czas kazania i czasem Komunii Swietej, wychodzili na papierosa/piwo do baru naprzeciwko kosciola, i tak myslalem, czy licza ich raz czy dwa razy - jako kazde wejscie :D
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: 1 ... 142 143 [144] 145 146 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!