Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 13:53:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 659523 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1905 dnia: Kwietnia 19, 2017, 15:04:04 pm »

Zmienić przeglądarkę najprościej.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1906 dnia: Maja 03, 2017, 22:45:09 pm »

L.I.ch.

Czy jeśli stosunki z ojcem są dla mnie szkodliwe (popadniecie w depresje i nerwicę, wyśmiewanie mojej wiary itp.) a modlitwa i rozmowa nic nie daje mogę robić między nami "separacje"? Od kiedy nie mam z Nim kontaktu czuje się lepiej a co ciekawiej odczuwam też mniej negatywnych emoci co do niego.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1907 dnia: Maja 04, 2017, 00:49:36 am »

Nawet trzeba.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #1908 dnia: Maja 04, 2017, 02:58:40 am »

L.I.ch.

Czy jeśli stosunki z ojcem są dla mnie szkodliwe (popadniecie w depresje i nerwicę, wyśmiewanie mojej wiary itp.) a modlitwa i rozmowa nic nie daje mogę robić między nami "separacje"? Od kiedy nie mam z Nim kontaktu czuje się lepiej a co ciekawiej odczuwam też mniej negatywnych emoci co do niego.
Prosze zauwazyc, ze przykazania o milosci Boga stoja na poczatku, sa pierwsze przed obowiazkiem czci wobec rodzicow. Nie moze pan zadac od siebie zycia w takim otoczeniu, ktore jest wrogie wierze, i destrukcyjne dla pana np. zdrowia. N.B. Rowniez pana ojciec ma obowiazek czci wobec Boga- nie ma prawa oczekiwac czci wobec siebie, zadajac, by pan lamal przykazania wazniejsze od 4.
Nie zgodzil bym sie jednak ze modlitwa nic nie daje: efekty moga przyjsc w momencie, ktorego pan nie oczekuje: na pewno nieustawanie w modlitwie za ojca bedzie bardzo waznym wyrazem milosci i troski o niego- takiej prawdziwej, bo opartej na milosci do Boga.
« Ostatnia zmiana: Maja 04, 2017, 03:04:41 am wysłana przez max » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1909 dnia: Maja 04, 2017, 03:40:22 am »

Czy Kościół posiada oficjalne stanowisko wobec życia pozaziemskiego?

Jakoś nikt nie odpowiada na to pytanie, a jest ciekawe ;)

Franciszek coś tam swego czasu rzekł o marsjanach pragnących chrztu,  googlując znalazłem artykulik na ten temat:
https://cruxnow.com/global-church/2017/02/23/catholicism-handle-discovery-extraterrestrial-life/

W powyższym jest cytat z Giordana Bruna (moje tłumaczenie tłumaczenia, więc pewnie nieścisłe):
Mogę sobie wyobrazić nieskończoną liczbę światów podobną do ziemi, z ogrodem rajskim na każdym z nich. We wszystkich tych ogrodach rajskich, połowa Adamów i Ew nie je owoców z drzewa wiedzy, ale połowa tak. Ale połowa nieskończoności jest nieskończonością, więc nieskończona liczba światów utraci łaskę i będzie nieskończona liczba ukrzyżowań .

Powyższy pogląd został (chyba?) oficjalnie potępiony w czasie procesu GB, pewnie gdzieś można znaleźć odpowiedni dokument. W każdym razie wiara w wielość światów została wówczas uznana za herezję - to chyba jest herezją i teraz?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #1910 dnia: Maja 04, 2017, 21:26:23 pm »

Tak "w temacie" stary ale jary odcinek "Bez imprimatur"
https://www.youtube.com/watch?v=_kGpqBlLNjY&index=35&list=PL_D1IHW59bFj79rHipxehTvZwCQ3LLVoV
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #1911 dnia: Maja 04, 2017, 22:51:45 pm »

Tak jeszcze dodam:

Wg Catholic Encyclopedia (http://www.newadvent.org/cathen/03016a.htm) Giordano Bruno NIE został potępiony za pogląd o wielości zamieszkanych światów, ale za inne herezje.

Natomiast Wikipedia angielska twierdzi, powołując się na Luigi Firpo, "Il processo di Giordano Bruno", 1993, że właśnie pogląd o wielości światów był jednym z zarzutów postawionych przez Inkwizycję.

Tak więc w końcu nie wiem gdzie jest prawda i czy Bruno (albo ktokolwiek inny)  został kiedykolwiek oskarżony o herezję za wiarę w kosmitów.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1912 dnia: Maja 10, 2017, 22:17:29 pm »

L.I.Ch.&M.I.

Czy jeśli stosunki z ojcem są dla mnie szkodliwe (popadniecie w depresje i nerwicę, wyśmiewanie mojej wiary itp.) a modlitwa i rozmowa nic nie daje mogę robić między nami "separacje"? Od kiedy nie mam z Nim kontaktu czuje się lepiej a co ciekawiej odczuwam też mniej negatywnych emocji co do niego.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
donbor
uczestnik
***
Wiadomości: 186


Domine, non sum dignus.

« Odpowiedz #1913 dnia: Maja 10, 2017, 23:41:38 pm »

L.I.Ch.&M.I.

Czy jeśli stosunki z ojcem są dla mnie szkodliwe (popadniecie w depresje i nerwicę, wyśmiewanie mojej wiary itp.) a modlitwa i rozmowa nic nie daje mogę robić między nami "separacje"? Od kiedy nie mam z Nim kontaktu czuje się lepiej a co ciekawiej odczuwam też mniej negatywnych emocji co do niego.

Na kwestie te w Katechizmie katolickim kard. Gasparriego takie znajdziemy odpowiedzi:
210. Czy tym przykazaniem (IV) objęte są tylko obowiązki dzieci względem rodziców?
Tym przykazaniem objęte są pośrednio także obowiązki małżonków względem siebie samych i względem dzieci, tudzież wzajemne prawa i obowiązki zarówno poddanych i przełożonych, jak robotników i pracodawców.
212. Jakie obowiązki mają rodzice względem dzieci?
Rodzice z prawa natury mają także obowiązki względem dzieci: winni dbać o ich wychowanie, zwłaszcza religijne i moralne, oraz troszczyć się według sił o ich dobro doczesne.
220. Kiedy nie powinniśmy słuchać rodziców i innych przełożonych?
Rodziców i innych przełożonych nie powinniśmy słuchać, gdy obowiązuje przykazanie władzy wyższej, na przykład, gdyby nakazywali coś, co jest przeciwne przykazaniom Boskim lub kościelnym.




Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1914 dnia: Maja 15, 2017, 14:13:05 pm »

J.M.J

L.I.Ch.&M.I. Nie wiem czy tego typu pytanie już padło jeśli tak to przepraszam i proszę o przekierowanie. Jedną z przeszkód małżeńskich jest  "Przyzwoitość publiczna" ten aspekt jest dzisiaj notorycznie łamany wszak konkubinaty są dziś niestety powszechne a księża milczą o tego typu przeszkodach w drodze do kobierca. Czy to znaczy że mamy dzisiaj mnóstwo nieważnych ślubów.Bóg zapłać za odpowiedź.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #1915 dnia: Maja 16, 2017, 10:59:33 am »

@ Darek
Przeszkoda przyzwoitości publicznej nie polega na tym, że konkubenci nie mogą zawrzeć ważnego związku małżeńskiego (chyba, że coś innego nie pozwala).
Tutaj jest wszystko prosto wyjaśnione:
http://prawokanoniczne.org/przeszkoda-przyzwoitosci-publicznej-1037/
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1916 dnia: Maja 16, 2017, 11:56:48 am »

@ Darek
Przeszkoda przyzwoitości publicznej nie polega na tym, że konkubenci nie mogą zawrzeć ważnego związku małżeńskiego (chyba, że coś innego nie pozwala).
Tutaj jest wszystko prosto wyjaśnione:
http://prawokanoniczne.org/przeszkoda-przyzwoitosci-publicznej-1037/
Czyli mogą zawrzeć ważne małżeństwo ale w artykule jest wyraźnie napisane że konkubinat może być przeszkodą do zgody na ślub zwłaszcza jeśli jest powszechnie znany i trwały co dzisiaj jest bardzo częste mimo to nie słyszałem aby Księża mówili o tym lub nie zgadzali się udzielić takim osobom ślubu. Czy w takim razie Kapłani łamią prawo Kościelne?
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2017, 11:59:12 am wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #1917 dnia: Maja 16, 2017, 13:44:19 pm »

Cytuj
Powoduje zaś nieważność małżeństwa w pierwszym stopniu linii prostej między mężczyzną i krewnymi kobiety i odwrotnie.
Nie oznacza to, że przeszkoda przyzwoitości publicznej powoduje nieważność małżeństwa między konkubentami, jeśli w końcu się zdecydują.

Cytuj
Jeszcze prościej mówiąc, małżeństwa nie może zawrzeć mężczyzna z córką lub matką swojej konkubiny oraz kobieta z synem lub ojcem swojego konkubenta.
Myślę, że takie przypadki są w praktyce na tyle rzadkie (osobiście o żadnym nie słyszałam), że nie dziwi, iż księża o tym nie mówią.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1918 dnia: Maja 20, 2017, 20:14:34 pm »

J.M.J.

L.I.Ch.&M.I. Co stało się z zakonnikami Jezuitami po kasacie zakonu w A.D. 1773? Zostali zwolnieni z ślubów i stali się osobami świeckimi czy może "zwykłymi" księżmi?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1919 dnia: Maja 23, 2017, 14:58:53 pm »

Różnie bywało. Trzeba pamiętać że w tym momencie ich było kilknaście tysięcy na całym świecie. Część przeszła do diecezyj, część zeświedczyła a część trwała w Ruchu Oporu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!