Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:32:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 662516 razy)
twnt22
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1890 dnia: Stycznia 09, 2017, 18:24:13 pm »

Jak na razie to mi chodzi o brewiarz posoborowy, tam nie ma Fidelium animae.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #1891 dnia: Stycznia 10, 2017, 09:07:38 am »

O znaku krzyża podczas odmawiania Liturgii Godzin przepisy OWLG mówią tyle:
266. Należy się przeżegnać dotykając czoła, piersi, lewego i prawego ramienia:
a) na początku Godziny przy słowach Boże, wejrzyj ku wspomożeniu memu,
b) rozpoczynając pieśni z Ewangelii, tzn. pieśń Zachariasza, pieśń Maryi i pieśń Symeona.
Znak krzyża czyni się na wargach przed Wezwaniem przy słowach Panie, otwórz wargi moje.

Myślę, że nie będzie nadużyciem przeżegnanie się przy zakończeniu tych godzin, które mają na końcu formułę błogosławieństwa: jutrzni, nieszporów i komplety.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
zelus
bywalec
**
Wiadomości: 90

« Odpowiedz #1892 dnia: Stycznia 10, 2017, 09:17:08 am »

Jak na razie to mi chodzi o brewiarz posoborowy, tam nie ma Fidelium animae.

To ja przepraszam.
Zapisane
twnt22
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1893 dnia: Stycznia 14, 2017, 10:22:18 am »

Czy to nie ma różnicy jak np. w niedzielę było Święto Chrztu Pańskiego, a wczoraj odprawiło się nonę z rubryk z 1960, gdzie było wspomnienie Chrztu Pańskiego? Odprawione zostało prawie to samo w dwa różne dni (wspomnienie a święto)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1894 dnia: Stycznia 14, 2017, 10:32:00 am »

A kto odprawiał?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #1895 dnia: Stycznia 14, 2017, 10:38:57 am »

Czy to nie ma różnicy jak np. w niedzielę było Święto Chrztu Pańskiego, a wczoraj odprawiło się nonę z rubryk z 1960, gdzie było wspomnienie Chrztu Pańskiego? Odprawione zostało prawie to samo w dwa różne dni (wspomnienie a święto)

 
Na niedzielę Święto Chrztu Pańskiego zostało przeniesione kilkanaście lat temu ale tylko w Novusie. U nas w KRR obchodzi się tak jak zawsze 13 stycznia (rubryki 1960, 1962 i starsze). Po soborze w NOM kalendarz liturgiczny jest inny. Tak ja to widzę.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
twnt22
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1896 dnia: Stycznia 14, 2017, 10:52:47 am »

Czy to nie ma różnicy jak np. w niedzielę było Święto Chrztu Pańskiego, a wczoraj odprawiło się nonę z rubryk z 1960, gdzie było wspomnienie Chrztu Pańskiego? Odprawione zostało prawie to samo w dwa różne dni (wspomnienie a święto)

 
Na niedzielę Święto Chrztu Pańskiego zostało przeniesione kilkanaście lat temu ale tylko w Novusie. U nas w KRR obchodzi się tak jak zawsze 13 stycznia (rubryki 1960, 1962 i starsze). Po soborze w NOM kalendarz liturgiczny jest inny. Tak ja to widzę.

Poza tym, czy ksiądz może odprawiać mszę w KRR według nowego kalendarza?

A kto odprawiał?

Odprawiałem ja, zwykły świecki, zły kalendarz wybrałem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2017, 10:58:46 am wysłana przez twnt22 » Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #1897 dnia: Stycznia 14, 2017, 12:28:02 pm »

Czy to nie ma różnicy jak np. w niedzielę było Święto Chrztu Pańskiego, a wczoraj odprawiło się nonę z rubryk z 1960, gdzie było wspomnienie Chrztu Pańskiego? Odprawione zostało prawie to samo w dwa różne dni (wspomnienie a święto)

 
Na niedzielę Święto Chrztu Pańskiego zostało przeniesione kilkanaście lat temu ale tylko w Novusie. U nas w KRR obchodzi się tak jak zawsze 13 stycznia (rubryki 1960, 1962 i starsze). Po soborze w NOM kalendarz liturgiczny jest inny. Tak ja to widzę.

Poza tym, czy ksiądz może odprawiać mszę w KRR według nowego kalendarza?

A kto odprawiał?

Odprawiałem ja, zwykły świecki, zły kalendarz wybrałem.

Odprawiając Mszę czy odmawiając oficjum trzeba się trzymać kalendarza właściwego dla danej formy.  Mieszanie w tej kwestii (np. odprawianie starej Mszy wg nomowego kalendarza i vice versa) jest niezgodne z prawem liturgicznym i zdrowym rozsądkiem.  W KRR było wczoraj wspomnienie Chrztu Pańskiego, w NOM piątek I tygodnia okresu zwykłego. Jeśli modli się Pan Breviarium Romanum, to wszystkie godziny powinny być odmówione o Chrzcie Pańskim. Odradzam mieszanie oficjum (kawałek po nowemu, kawałek po staremu).
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
beata
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #1898 dnia: Stycznia 18, 2017, 09:51:05 am »

Specjalny wątek dla najmłodszych na Forum Krzyż, żeby nie musiały biegać po forum w poszukiwaniu odpowiedzi na swoje pytania.

Zapraszamy do zadawania pytań :D



Witam :D Jestem tu pierwszy raz i bardzo chcialabym skontaktowac sie z Krzysztofem Paczosem ,czy ma ktos z was namiary na niego ? Za co z gory dziekuje .
Zapisane
Puszczyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1899 dnia: Lutego 17, 2017, 00:07:24 am »

Czy można wziąć ślub z wdową?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1900 dnia: Lutego 17, 2017, 00:25:01 am »

Czy można wziąć ślub z wdową?
jeśli jest się kawalerem, albo wdowcem to jak najbardziej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Puszczyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1901 dnia: Lutego 17, 2017, 11:38:15 am »

Czy można wziąć ślub z wdową?
jeśli jest się kawalerem, albo wdowcem to jak najbardziej.
Wiem, że nie będzie małżeństw w Niebie, ale czy sakrament małżeństwa nie ma żadnego znaczenia  po śmierci?
Zapisane
McBekon
adept
*
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #1902 dnia: Lutego 17, 2017, 16:57:40 pm »

""Ja [...] biorę Ciebie [...] za żonę i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci."
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1903 dnia: Lutego 19, 2017, 03:09:49 am »

Czy można wziąć ślub z wdową?
jeśli jest się kawalerem, albo wdowcem to jak najbardziej.
Wiem, że nie będzie małżeństw w Niebie, ale czy sakrament małżeństwa nie ma żadnego znaczenia  po śmierci?

Po pierwsze słowa Chrystusowe odnoszą dokładnie wobec postawionego przez pana pytania.
Po drugie - nie, nie ma, ponieważ to jest jedyny sakrament przyrodzony, sama przyroda ustanowiona przez Pana Boga wymaga, by ludzie żyli i mnożyli się w wyłącznym, zamkniętym, dożywotnim związku mężczyzny i kobiety.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Puszczyk
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #1904 dnia: Marca 09, 2017, 03:26:30 am »

Czy Kościół posiada oficjalne stanowisko wobec życia pozaziemskiego?
Zapisane
Strony: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!