Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:07:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 662422 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1815 dnia: Kwietnia 04, 2016, 08:49:46 am »

Cytuj
mozna w biznesie dac w lape, bo ludzie bioracy w lape moga byc wynagradzani za nisko
Czy napiwek dla kelnera to też "dawanie w łapę"?
  ;D nie.
Napiwek jest dobrowolną, powszechnie zaakceptowaną formą wynagrodzenia za miłą obsługę (w niektorych krajach dopisana do rachunku i opodatkowaną )
Od napiwku nie jest uzaleznione podanie kotleta.

Kazuistyka pastoralna dla biznesmenow, o ktorej wspominam, jest pokrętna.
Przyklad pastoralny mowi o np. "źle wynagradzanej mlodej sekretarce samotnie wychowujacej 5-kę dzieci".
Wreczenie jej korzysci majatkowej za przesuniecie podania "z dołu sterty podań na górę" jakoby nie stanowi...no wlasnie..."rzeczy nagannej" - slowem, sumienie masz bracie czyste.

Pytanie "ale skad mam wiedziec, ze osoba jest <<samotna matka wychowujaca etc, etc>> " pozostaje rzecz jasna bez odpowiedzi.
Rzeczony przyklad pastoralny jest cwany, bo wyciska łzy. Ale latwo rozciagnac zasade na <<dyrektora departamentu zamowień Panstwowej Agencji ds xyz, samotnie wychowujacego 4 dzieci, niedocenionego finansowo, ktoremu nie zaplacono za nadgodziny podczas wyjazdu sluzbowego do Brukseli>>

Pan Darek pyta, czy katolik moze pracowac w banku? Co za wrażliwosc katolika... tymczasem jego kolega (tez katolik) otrzymuje pastoralne wytrychy do "radzenia sobie" w zyciu a jako bonus dostaje rozgrzeszenie.
O tempora o mores!

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #1816 dnia: Kwietnia 07, 2016, 00:20:59 am »

Kto to jest?

Zapisane
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #1817 dnia: Kwietnia 07, 2016, 00:32:24 am »

Ks. Jarosław Powąska
Zapisane
B Rumm
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 166

« Odpowiedz #1818 dnia: Kwietnia 07, 2016, 17:29:24 pm »

Dziękuję.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1819 dnia: Kwietnia 09, 2016, 23:51:43 pm »

Czy Kanony apostolskie dziś obowiązują? - gdzieś ich treść jest dostępna?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanony_apostolskie
Zapisane
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #1820 dnia: Kwietnia 13, 2016, 18:59:12 pm »

Witam bardzo serdecznie!
@Anna M, nie słyszałem nic o tym, i wątpię. Od dawien dawna kwestie poruszane w kanonach są wyjaśniane o wiele szerzej w wszelkiej maści rubrykach, kodeksie prawa kanonicznego etc. (Jest to opinia wysnuta na podstawie definicji kanonów z wikipedii)
Oraz moje pytanie:

Czy orientuje się ktoś może jaki jest koszt formacji w seminariach Econe/Wigratzbad?


//EDIT druga rzecz. W bodajże 1991 roku 3 biskupów FSSPX konsekrowało biskupa do bractwa Jana Vianneya. Całkiem teoretycznie, jest kilka możliwości, nie zaciągają ekskomuniki bo już są ekskomunikowani, nie zaciągają ekskomuniki bo stan wyższej koniecznosci, oraz zaciągają ekskomunikę po raz pierwszy bo obiektywnie nie byl to stan wyzszej konieczności. Dekret BXVI zdejmuje ekskomunikę hipotetycznie zaciągniętą w 1988 roku, lecz co z ewentualną ekskomuniką z 1991? Co Państwo myslicie?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2016, 19:58:24 pm wysłana przez zdzichu » Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #1821 dnia: Kwietnia 16, 2016, 16:31:51 pm »

Bp Rangel de facto nie zaciągnął na siebie exkomuniki, w każdym razie ogłoszonej, gdyż jak wiemy doszło u niego post factum do "przemiany"postawy wzg.Watykanu i Vaticanum i ...poprosił w sławnym milenijnym liście o zniesienie tejże (wg.SA:-) :

"15 sierpnia ubiegłego roku bp Licinio Rangel z Campos w Brazylii wraz z 25 księżmi z Unii Świętego Jana Marii Vianneya wystosował do Ojca Świętego list, w którym wyraził pragnienie pełnej przynależności do Kościoła katolickiego i poprosił o zdjęcie z niego ekskomuniki, którą zaciągnął 28 lipca 1991 r., gdy przyjął święcenia biskupie bez nominacji papieskiej..."

 http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/rangel_vianney_25122001.html

Oczwiście istnieje w teorii względności sławnego fizyka (szczególnie po ostatnim namacaniu fal grawit.),przy zbliżeniu sie do prędkości "światła" możliwość na jeszcze większe "zagięcie" czasoprzestrzeni, ale...to mądrość raczej następnego jubla/etapu/epoki/cyklu rozwoju wszechświata, galaktyk, czarnych dziur, ciemnej materii wraz z "siostrą Ziemią i żywą tradycją kościoła"
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 16:36:39 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1822 dnia: Kwietnia 16, 2016, 16:32:12 pm »

To P12 wprowadził exkomunikę za konsekracje bez mandatu papieskiego.
Czego nie było w CJC1917 to nie ma.
Proste?
:)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #1823 dnia: Kwietnia 16, 2016, 16:39:58 pm »

Mam pytanie retoryczne: kto dziś 16.IV. rządzi w Watykanie?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #1824 dnia: Kwietnia 16, 2016, 18:21:36 pm »

De iure Papa nostro Francisco, de facto duch soboru ;)

Nie raz spotkałem się z rzeczoną sytuacją, lecz dzisiaj przy obchodach 1050 lecia chrztu Mieszka I, zwróciłem uwagę na bardzo ciekawą rzecz, odmowa Komunii św. wszelkiej maści intronizatorom (których łatwo poznać po płaszczykach z obrazem), nie dziwiło mnie to wcześniej, gdy Tridentinę odprawiali diecezjalni księża, lecz dzisiaj z x. Śniadochem IDP, który też powiedział bardzo płomienne kazanie o monarchii i tematach bardzo zbieżnych z ideami głoszonymi przez intronizatorów (przynajmniej w moim odczuciu), również Komunia nie została udzielona, o co po Mszy, jak przez przypadek zasłyszałem, były pretensje do p. Brauna. Niestety nie jestem w temacie, więc czy może orientuje się ktoś, czy jest jakieś oficjalne stanowisko co do rzeczonych intronizatorów?
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #1825 dnia: Kwietnia 16, 2016, 19:24:51 pm »

De iure Papa nostro Francisco, de facto duch soboru ;)

Nie raz spotkałem się z rzeczoną sytuacją, lecz dzisiaj przy obchodach 1050 lecia chrztu Mieszka I, zwróciłem uwagę na bardzo ciekawą rzecz, odmowa Komunii św. wszelkiej maści intronizatorom (których łatwo poznać po płaszczykach z obrazem), nie dziwiło mnie to wcześniej, gdy Tridentinę odprawiali diecezjalni księża, lecz dzisiaj z x. Śniadochem IDP, który też powiedział bardzo płomienne kazanie o monarchii i tematach bardzo zbieżnych z ideami głoszonymi przez intronizatorów (przynajmniej w moim odczuciu), również Komunia nie została udzielona, o co po Mszy, jak przez przypadek zasłyszałem, były pretensje do p. Brauna. Niestety nie jestem w temacie, więc czy może orientuje się ktoś, czy jest jakieś oficjalne stanowisko co do rzeczonych intronizatorów?

O ile się nie mylę czerwonopłaszczowcy to osoby związane z x. Natankiem, a ten propaguje objawienia prywatne nie uznawane przez Kościół, więc przynależność do bractw przez niego erygowanych też jest nie koszer. Osobiście byłem świadkiem, jak ksiądz (FSSPX) poprosił czerwonopłaszczowca o zdjęcie płaszcza przed Mszą.
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #1826 dnia: Kwietnia 16, 2016, 21:09:22 pm »

De iure Papa nostro Francisco, de facto duch soboru ;)

PUDŁO!
Francesco jak wiemy jest w dyplomatycznej wyprawie do schizmatyków i muslimów na Lesbos, a Parolin legatuje u nas Wielką Polskę-ergo jest szansa na przywrócenie więżnia "ogrodów" Watykanu- szczególnie w URODZINY.
LONG LIVE THE POPE Benedetto!

Nie raz spotkałem się z rzeczoną sytuacją, lecz dzisiaj przy obchodach 1050 lecia chrztu Mieszka I, zwróciłem uwagę na bardzo ciekawą rzecz, odmowa Komunii św. wszelkiej maści intronizatorom ...
...były pretensje do p. Brauna. Niestety nie jestem w temacie, więc czy może orientuje się ktoś, czy jest jakieś oficjalne stanowisko co do rzeczonych intronizatorów?

Stanowisko zależy głównie od prywatnie zajmowanego stanowiska (także w tej i innych podobnych sprawach związanych z objawieniami, których na dobre nawet nie ma kto dziś uznać lub zakazać propagowania)
X. Śniadocha szanuje i choć domyślam sie powodów, nie podziele się zdaniem.
Zawsze może podać prostszy powód niż "prywatne objawienia"- rycerze mają zdelegalizowanego wodza. Nie po to IBP jednało sie z oficjalnymi strukturami, by teraz dawać choćby min.powody do posądzeń, że podważają autorytet pasterzy, nawet takich jak ks.kard.Stanislao. Przecież to mogła być prowokacja:-)

...Osobiście byłem świadkiem, jak ksiądz (FSSPX) poprosił czerwonopłaszczowca o zdjęcie płaszcza przed Mszą.

Jako umiarkowany zwolennik tzw.intronizacji (czyli sekciarz pełną gębą:-) w takich tridentalnych razach podpisuje sie pod zarządzeniem obiema, oboma, oburącz. Nie wozi sie drewna do lasu
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2016, 21:33:22 pm wysłana przez secessio » Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #1827 dnia: Kwietnia 16, 2016, 21:37:27 pm »

PUDŁO!
Francesco jak wiemy jest w dyplomatycznej wyprawie do schizmatyków i muslimów na Lesbos, a Parolin legatuje u nas Wielką Polskę-ergo jest szansa na przywrócenie więżnia "ogrodów" Watykanu- szczególnie w URODZINY.
LONG LIVE THE POPE Benedetto!
Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, pozostaje mi tylko powiedzieć AMEN! :D
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1828 dnia: Kwietnia 26, 2016, 08:16:20 am »

L.I.Ch.
Czy napływ Islamu na państwa Europy zachodniej można traktować jako dopust Boży za Ich upadek moralny?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
zdzichu
adept
*
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #1829 dnia: Kwietnia 26, 2016, 10:15:11 am »

L.I.Ch.
Czy napływ Islamu na państwa Europy zachodniej można traktować jako dopust Boży za Ich upadek moralny?
Ich, czyli Europy? Moim zdaniem jak najbardziej.
Zapisane
Strony: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!