Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:25:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653384 razy)
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1485 dnia: Października 12, 2014, 23:46:09 pm »

Proszę o opinię o tej stronie...
Na moje oko, jest wszystko ok, zgodnie z ortodoksją.
Chyba, ze czegoś nie wiem lub nie zauważam?

http://www.kazdystudent.pl/a/wiara.html?gclid=CIfsgraKqMECFSuWtAodGCQAWA
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1486 dnia: Października 13, 2014, 08:35:11 am »

Portal prowadzony przez protestancką organizację, dla zmyłki nazwaną "ponaddenominacyjną". W materiałach nie zauważyłem odniesień do sakramentów czy Kościoła. W przypisach wyłącznie protestanccy autorzy.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1487 dnia: Października 13, 2014, 16:04:49 pm »

II.Czy znają państwo jakieś artykuły kreacjonistyczne wyjasniające czas i istnienie takich zwierząt jak dinozaury?

W jakim Zoo moge obejrzec dinozaury?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1488 dnia: Października 15, 2014, 00:52:29 am »

Portal prowadzony przez protestancką organizację, dla zmyłki nazwaną "ponaddenominacyjną". W materiałach nie zauważyłem odniesień do sakramentów czy Kościoła. W przypisach wyłącznie protestanccy autorzy.

Rozumiem, wydaje się jednak, ze mimo to robią dobrą robotę,,,
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1489 dnia: Października 22, 2014, 19:02:12 pm »

"pytanie błahe i całkiem poważne"...

Chodzi mi po głowie pytanie, zadawałem je bez rezultatów na ff: Skoro tak od Piusa IX Kościół zidentyfikował swojego wroga jako MODERNIZM, co znalazło dokładne owoce w encyklice Pascendi, to...jak oficjalny, urzędowy Kościół tłumaczy, co z tym wrogiem się stało. Został pokonany? Nie jest już tak bardzo groźny? Jest jakieś oficjalne stanowisko kk posoborowego na ten temat, czy jest przemilczany na śmierć?
Mnie się nigdy jeszcze nie zdarzyło słyszeć na posoborowym kazaniu żadnych ostrzeżeń przed modernizmem.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #1490 dnia: Października 22, 2014, 19:34:44 pm »

Gdzieś czytałem, nie pamiętam niestety gdzie, taką werbalną ekwilibrystykę: "na początku XX w. Kościół walczył z modernizmem... w latach 50 zaczęto wracać do źródeł i tak zrodził się V2."
Autor w ogóle się nie zająknął, że tzw. "powrót do źródeł" to ten sam, potępiony wcześniej przez Kościół, modernizm albo neomodernizm - zwał jak zwał.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1491 dnia: Października 22, 2014, 20:36:22 pm »

Gdzieś czytałem, nie pamiętam niestety gdzie, taką werbalną ekwilibrystykę: "na początku XX w. Kościół walczył z modernizmem... w latach 50 zaczęto wracać do źródeł i tak zrodził się V2."
Autor w ogóle się nie zająknął, że tzw. "powrót do źródeł" to ten sam, potępiony wcześniej przez Kościół, modernizm albo neomodernizm - zwał jak zwał.

Tertium non datur:
Albo Kościół przed SVII przesadzał... i liczył diabły na czubku szpilki (zamiast owocnie budować judeochrześcijanstwo i bra-tać się z rabinami i ogólnie synagogą), albo co do joty wypełniał swoje obowiązki wobec Stwórcy i wiernych.
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1492 dnia: Października 24, 2014, 10:56:48 am »

Mam kolejne pytanie...:-)

Co sądzą Państwo o tej stronie i takiej argumentacji:
"...Nie zmienia to faktu, że Franciszek jest używany przez wielu do walki z Kościołem – jakby sam to prowokował. Poprzednik Franciszka żył w zbytku Pałacu Apostolskiego, dopiero zamieszkanie w domu św. Marty jest ewangelicznym ubóstwem. Jakiż Franciszek pokorny, skoro potrafi zasiąść do super-ubogiego samochodu. Dopiero teraz za Franciszka Kościół okaże miłosierdzie, bo wcześniej żył w smrodzie doktryny i zakazów! Vivat nowa ewangelizacja! Niech Kościół otworzy się na ducha i przemieni swoje krępujące zwyczaje – potrzeba nowego Kościoła, który zrywa ze wszystkim, co stare. Kościoła, który służy człowiekowi – nie osądzajmy, w braterstwie wejdźmy wszyscy w bramy raju, Chrystus na sądzie powita dosłownie wszystkich z otwartymi rękami."
http://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2014/10/23/jak-rozne-media-a-nawet-sami-katolicy-lapia-sie-na-wedke-ubostwa/

Mnie wydaje się być analitycznym podejściem do zagadnienia, ale kontrowersje budzi, czy na pewno jest krytykowana osoba, a nie Urząd?
http://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2014/10/14/trwajacy-synod-o-rodzinie-i-franciszek-niektore-mniej-znane-fakty-i-zarys-wydarzen/

https://franciszekfalszywyprorok.files.wordpress.com/2014/10/benedykt-xvi-na-oltarz.jpg

Czy wiedzą Państwo lub domyślają się, KTO jest autorem takiej strony (nie chodzi mi o nazwiska, ale o poglądy).

« Ostatnia zmiana: Października 24, 2014, 11:02:36 am wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1493 dnia: Października 24, 2014, 11:53:36 am »

Moją pierwszą odpowiedź odnośnie 2 blogów tego samego autora zamieściłam tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg192304.html#msg192304

Kim ten ktoś jest? - odpowiadam, czlowiekiem zagubionym totalnie w degrengoladzie Koscioła. Kolejny "integralny katolik"?  Zasugerowałam autorowi, żeby usunał sobie rzeczownik "Teolog" przy imieniu, ale poczuł się urażony i wpis usunął, bo śmiałam przyczepić się do Medjugorie i polecił mi autor poczytać:

"Proszę poczytać: http://www.medjugorje.org.pl/dzial-informacyjny/odpowiadajac-na-zarzuty.html

... i wyraził swoje zdanie informując mnie, że nie może w nieskończoność ciągnąć tej dyskusji pisząc:

"Do Medziugorja jeżdżą wszyscy - i neo i tradsi też jeżdżą (do których ja się zaliczam na pewno bardziej niż do neo) :) Pielgrzymi w Medziugorju to taki przekrój Kościoła. Ktoś kiedyś w Polsce napisał wiele głupot na temat Medziugorja i to się rozsiało wśród tradycjonalistów na pewno w dobrej wierze, ale bardzo chybione, bo przecież nieprawdziwe informacje, rozsiewane nawet w dobrej wierze, nie zmieniają stanu rzeczy - tego, że są nieprawdziwe!

Na przykład takie tezy, że objawienia są potępione przez Kościół albo pielgrzymki (prywatne) są zakazane. Wystarczy wychylić trochę głowę do innych pozycji niż te kilka zafiksowanych tradycyjnych, które milczeniem pomijają co chcą, by przeczytać, jakie naprawdę są fakty - a z faktami się nie dyskutuje, co najwyżej można pomijać je milczeniem."

Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1494 dnia: Października 24, 2014, 19:31:34 pm »

Moją pierwszą odpowiedź odnośnie 2 blogów tego samego autora zamieściłam tu:
 

"Do Medziugorja jeżdżą wszyscy - i neo i tradsi też jeżdżą (do których ja się zaliczam na pewno bardziej niż do neo) :) Pielgrzymi w Medziugorju to taki przekrój Kościoła. Ktoś kiedyś w Polsce napisał wiele głupot na temat Medziugorja i to się rozsiało wśród tradycjonalistów na pewno w dobrej wierze, ale bardzo chybione, bo przecież nieprawdziwe informacje, rozsiewane nawet w dobrej wierze, nie zmieniają stanu rzeczy - tego, że są nieprawdziwe!

Na przykład takie tezy, że objawienia są potępione przez Kościół albo pielgrzymki (prywatne) są zakazane. Wystarczy wychylić trochę głowę do innych pozycji niż te kilka zafiksowanych tradycyjnych, które milczeniem pomijają co chcą, by przeczytać, jakie naprawdę są fakty - a z faktami się nie dyskutuje, co najwyżej można pomijać je milczeniem."

Dziękuję:-)
No to mamy casus pascudens...
Dla mnie Bergolio i Gospa są po jednych pieniądzach... Dwie gaduły.

Z drugiej strony to miłe, że oczekuje sie akurat od tradycjonalistów krystalicznej czystości myśli, słów i uczynków, co... po ludzku rzecz biorąc możliwe nie jest, bo każdy ma swoje słabości, nawet fobie i predylekcje...

Tak sobie dziś myślałem, że może faktycznie lepiej siedzieć pod ciepłym piecem i dać sobie spokój z internetami, aby na taki casus pascudens nie natrafić:-)

A tak dobrze kombinuje w najnowszym wpisie o masonerii:-)
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2014, 22:42:56 pm wysłana przez vita.romana » Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1495 dnia: Października 25, 2014, 22:46:24 pm »

Mam pytanie do:
http://www.fronda.pl/a/papiez-ostro-o-ataku-na-rodzine,43212.html?page=3&#comments

„Kościół bez Maryi jest sierocińcem” –stwierdził Papież podkreślając, że „ci, którzy nie chcą jej za matkę, będą ją mieli jako teściową”.

Ktoś to rozumie? Jak to "teściową”???

Podoba mi się wypowiedź, bo myślę podobnie:
"...
Jak.Szymon 
Zatajona cześć III tajemnicy fatimskiej mówi między innymi, że apostazja rozpocznie się od najwyzszych szczytow Kk.
ONA JUZ TRWA!
Tylko.ślepy, przyzwyczajony do mechanicznej czolobitnosci wobec urzędu papieskiego a nie wobec nauczania Chrystusa nie widzi, że
KOŚCIÓŁ FRANCISZKA WYRAZNIE ROZCHODZI SIĘ Z KOSCIOLEM JEZUSA CHRYSTUSA.!
Dziś kolejny kwiatek herezji Franciszka :
Jezus Chrystus jest mistrzem marnowania czasu a Maryja to tesciowa!
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1496 dnia: Listopada 15, 2014, 11:21:14 am »

Co jest fałszem, herezją ... w tej modlitwie poniżej:


"Boże nieskończonego miłosierdzia, powierzamy Twej niezmiernej dobroci tych, którzy pozostawili ten świat dla wieczności, gdzie oczekujesz na całą ludzkość, odkupioną bezcenną krwią Chrystusa, Twego Syna, zmarłego, aby odkupić nasze grzechy. Nie patrz, Panie, na tak wiele ubóstwa, nędzy i słabości ludzkich, gdy staniemy przed Twym sądem, aby zostać osądzonymi na szczęście lub na potępienie. Skieruj na nas swój miłosierny wzrok, pochodzący z łagodności Twego serca i pomóż nam wędrować drogą całkowitego oczyszczenia. Niech nikt z Twoich dzieci nie zostanie wtrącony do wiecznego ognia piekielnego, gdzie nie może już być skruchy. Powierzamy Ci, Panie, dusze naszych najbliższych, osób, które zmarły bez pociechy sakramentalnej lub które nie miały możliwości żałowania za grzechy nawet pod koniec swego życia. Niech nikt nie lęka się spotkania z Tobą po ziemskiej pielgrzymce, w nadziei bycia przyjętym w ramionach Twego nieskończonego miłosierdzia. Niech siostra śmierć cielesna znajdzie nas czuwających na modlitwie i obarczonych wszelkim dobrem, jakiego dokonaliśmy podczas naszego krótkiego lub długiego istnienia. Panie, niech nic nie oddali nas od Ciebie na tej ziemi, ale niech wszystko i wszyscy wspierają nas w gorącym pragnieniu pogodnego i wiecznego spoczynku w Tobie. Amen"  (O. Antonio Rungi, pasjonista: Modlitwa za zmarłych).
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1497 dnia: Listopada 15, 2014, 23:13:29 pm »

Co jest fałszem, herezją ... w tej modlitwie poniżej:


"Boże nieskończonego miłosierdzia, powierzamy Twej niezmiernej dobroci tych, którzy pozostawili ten świat dla wieczności, gdzie oczekujesz na całą ludzkość, odkupioną bezcenną krwią Chrystusa, Twego Syna, zmarłego, aby odkupić nasze grzechy. Nie patrz, Panie, na tak wiele ubóstwa, nędzy i słabości ludzkich, gdy staniemy przed Twym sądem, aby zostać osądzonymi na szczęście lub na potępienie. Skieruj na nas swój miłosierny wzrok, pochodzący z łagodności Twego serca i pomóż nam wędrować drogą całkowitego oczyszczenia. Niech nikt z Twoich dzieci nie zostanie wtrącony do wiecznego ognia piekielnego, gdzie nie może już być skruchy. Powierzamy Ci, Panie, dusze naszych najbliższych, osób, które zmarły bez pociechy sakramentalnej lub które nie miały możliwości żałowania za grzechy nawet pod koniec swego życia. Niech nikt nie lęka się spotkania z Tobą po ziemskiej pielgrzymce, w nadziei bycia przyjętym w ramionach Twego nieskończonego miłosierdzia. Niech siostra śmierć cielesna znajdzie nas czuwających na modlitwie i obarczonych wszelkim dobrem, jakiego dokonaliśmy podczas naszego krótkiego lub długiego istnienia. Panie, niech nic nie oddali nas od Ciebie na tej ziemi, ale niech wszystko i wszyscy wspierają nas w gorącym pragnieniu pogodnego i wiecznego spoczynku w Tobie. Amen"  (O. Antonio Rungi, pasjonista: Modlitwa za zmarłych).


Wiem, pytanie prowokacyjne, może się okazać, ze jednak wszystko jest ok...;-)
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1498 dnia: Listopada 15, 2014, 23:36:45 pm »

Nie, nie jest prowokacyjne, a ma związek z blogiem o którym powyżej, Pan pytał, ja też o tym pisałam:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4252.msg192425.html#msg192425

Wszystko związane jest z "Bernardem Teologiem" :) Proszę prześledzić wypowiedzi od "Amid54":

http://franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/2014/11/02/czy-to-kolejna-nieprawda-w-ustach-franciszka-jak-mozna-nie-miec-mozliwosci-zalowania-za-grzechy/comment-page-1/#comment-240

... nie dociera do "Teologa" nic i przeniosłam pytanie o modlitwę tu.



A odnośnie Medjugorie, "Teolog" usunął ten wpis, co tu zamieściłam:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg193371.html#msg193371

... pisząc, że to spam :) Drugi mój komentarz też usunął, chociaz wcześniej mi radził i polecał odtrutkę ks. Arkuszyńskiego - pisałam o tym tu:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg192304.html#msg192304

"(...)– proszę sobie poczytać świetne odtrutki autorstwa np. ks. dra M. Arkuszyńskiego "

Napisałam w tym temacie, to "Teologowi" znów do gustu nie przypadło, napisał mi w pw, że nie dotyczą tematu  ;D

A komentarz mój był taki:

"Czytał pan ten doktorat? ks. Macieja Arkuszyńskiego „O objawieniach w Medziugorju w kontekście błędów pracy Doroty Rafalskiej „Medjugorje: prawda czy fałsz?”. Bagatela 500 stron, ja nie czytałam – tu:
http://medugorje.pl/artykuly/SamotnikAgata_recenzja_O_Objawieniach_w_Medziugorju.pdf
jest recenzja, ale warto wziąć pod uwagę, że:
1) praca ks. Arkuszyńskiego jest z 2006 r. — od tego czasu wiele się wydarzyło
2) nawet jeśli p. Rafalska popełniła jakieś błędy – zdaniem ks. Arkuszyńskiego bardzo wiele (i bardzo to, niestety, możliwe) – to refutacja jej książki nie oznacza przecież, że Medziugorje jest prawdziwe – a tylko tyle, że jej praca nie była tak rzetelna, jak powinna była być.
To pan ma raczej problem z mamieniem Medjugorskim."
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #1499 dnia: Listopada 16, 2014, 08:00:44 am »

Co jest fałszem, herezją ... w tej modlitwie poniżej:


"Boże nieskończonego miłosierdzia, powierzamy Twej niezmiernej dobroci tych, którzy pozostawili ten świat dla wieczności, gdzie oczekujesz na całą ludzkość, odkupioną bezcenną krwią Chrystusa, Twego Syna, zmarłego, aby odkupić nasze grzechy. Nie patrz, Panie, na tak wiele ubóstwa, nędzy i słabości ludzkich, gdy staniemy przed Twym sądem, aby zostać osądzonymi na szczęście lub na potępienie. Skieruj na nas swój miłosierny wzrok, pochodzący z łagodności Twego serca i pomóż nam wędrować drogą całkowitego oczyszczenia. Niech nikt z Twoich dzieci nie zostanie wtrącony do wiecznego ognia piekielnego, gdzie nie może już być skruchy. Powierzamy Ci, Panie, dusze naszych najbliższych, osób, które zmarły bez pociechy sakramentalnej lub które nie miały możliwości żałowania za grzechy nawet pod koniec swego życia. Niech nikt nie lęka się spotkania z Tobą po ziemskiej pielgrzymce, w nadziei bycia przyjętym w ramionach Twego nieskończonego miłosierdzia. Niech siostra śmierć cielesna znajdzie nas czuwających na modlitwie i obarczonych wszelkim dobrem, jakiego dokonaliśmy podczas naszego krótkiego lub długiego istnienia. Panie, niech nic nie oddali nas od Ciebie na tej ziemi, ale niech wszystko i wszyscy wspierają nas w gorącym pragnieniu pogodnego i wiecznego spoczynku w Tobie. Amen"  (O. Antonio Rungi, pasjonista: Modlitwa za zmarłych).


Wiem, pytanie prowokacyjne, może się okazać, ze jednak wszystko jest ok...;-)

Niech nikt nie lęka się spotkania z Tobą po ziemskiej pielgrzymce, w nadziei bycia przyjętym w ramionach Twego nieskończonego miłosierdzia.

Jak dla mnie to z tym fragmentem jest coś nie tak ;/ a w pogrubieniach nie doszukuję się nic odbiegającego od doktryny wprost.
Zapisane
Strony: 1 ... 98 99 [100] 101 102 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!