Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 09:45:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231956 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 660385 razy)
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #1470 dnia: Września 28, 2014, 21:56:58 pm »

Czy to prawda że FSSPX uznaje Novus Ordo za ryt obiektywnie grzeszny tzn. jeśli znam całą argumentację przeciwko Novus Ordo a mimo to chodzę na niego to grzeszę ciężko - będąc intelektualnie uczciwym trudno mi się zgodzić w tym przypadku z FSSPX, w pojedynczych przypadkach to bym się zgodził(msze clownowe itd.) ale nie we wszystkich, a tym bardziej tutaj w Polsce. Chyba, że ktoś potrafi wykazać, że uczestniczenie w każdym Novus Ordo jest obiektywnie grzeszne.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1471 dnia: Września 28, 2014, 22:32:07 pm »

Odpowiada ks. Karol Stehlin FSSPX:

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/335
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #1472 dnia: Października 03, 2014, 18:28:12 pm »

Poszukuę wypowiedzi, homilii itp papieża Franciszka  w temacie Najświętszego Serca Jezusowego. Czy znacie takowe?
Zapisane
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #1473 dnia: Października 07, 2014, 21:37:29 pm »

Jstnieje taka nowenna 30 dniowa do św. Józefa. Oto fragment z tej nowenny który mnie jakoś niepokoi:

"Bądź pozdrowiony, święty Józefie, któremu powierzono bezcenne Skarby nieba i ziemi. Bądź pozdrowiony, przybrany Ojcze Tego, który karmi wszystkie stworzenia świata. Ty bowiem po Maryi, spośród świętych, jesteś godzien naszej największej czci i miłości, bo zostałeś wybrany do najwyższej godności wychowywania, karmienia, a nawet trzymania na rękach Mesjasza, którego tak wielu królów i proroków pragnęło choćby tylko zobaczyć."

Czy św. Józef jest największym świętym zaraz po Maryi? A co z św. Michałem archaniołem hetmanem hufców anielskich? Czy on jest mniejszy? Albo co ze św. Janem Chrzcicielem, o którym Jezus powiedział, że jest największym spośród narodzonych z niewiast. Wydaje mi się że w niebie mogą być święci którzy są więksi od św. Józefa a mniejsi od Maryi. Czy podany wyżej tekst jest niepoprawny, błędny? Czy mogę go odmawiać ze spokojnym sumieniem?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1474 dnia: Października 08, 2014, 09:15:48 am »

Pańskie pytanie trąci skrupulatyzmem. Skąd w ogóle ten pomysł, by tekst w afekcie pisany traktować jak traktat teologiczny?
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
neotomista
uczestnik
***
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #1475 dnia: Października 08, 2014, 15:54:44 pm »

Pańskie pytanie trąci skrupulatyzmem. Skąd w ogóle ten pomysł, by tekst w afekcie pisany traktować jak traktat teologiczny?
chyba ma pan rację,  mam tendencję do skrupułów
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #1476 dnia: Października 08, 2014, 16:30:22 pm »

Z kolei w godzinkach do św. Michała Archanioła jest: "Tyś Górnego Syjonu blaskiem i ozdobą, Najpierwszą po Królowej Niebieskiej osobą," oraz "Po Niej w modłach my Ciebie pierwszego wzywamy,". Myślę, że jeżeli modlitwa ta ma pozwolenie władzy duchownej to oczywiście można ją odmawiać, aczkolwiek pamiętając, że rzeczywiście największym z wszystkich świętych mężczyzn jest św. Jan Chrzciciel, tak jak to jest w Litanii do Wszystkich Świętych, gdzie jest on wymieniany przed św. Józefem.
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1477 dnia: Października 08, 2014, 20:18:54 pm »

A mnie chodzi po głowie takie pytanie, częściowo jakąś odpowiedź mam tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2680.0

Ale nie jest to jednoznaczne rozstrzygniecie.
Czy ktoś zna prawdę?

"A czy prawdziwe brzmienie nie jest takie?: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za żydami, masonami i poleconymi Tobie".
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #1478 dnia: Października 08, 2014, 20:44:27 pm »

A mnie chodzi po głowie takie pytanie, częściowo jakąś odpowiedź mam tu:
http://forum.piusx.org.pl/index.php?topic=2680.0

Ale nie jest to jednoznaczne rozstrzygniecie.
Czy ktoś zna prawdę?

"A czy prawdziwe brzmienie nie jest takie?: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za żydami, masonami i poleconymi Tobie".

Czytam teraz taką małą książeczkę o św. Maksymilianie. Oto jej fragment:

Cytuj
Nad Rzymem rozpięło się ciemne niebo usiane gwiazdami. Uciszony br. Maksymilian z przybranym drugim imieniem "Maria", przygarnął jeszcze raz arkusze do piersi, jeszcze raz schylił głowę w pokorze i jął po raz pierwszy szeptać akt strzelisty rycerza Niepokalanej:
O Mario bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkim, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie!"

Gustaw Marcinek, Dwie Korony, Niepokalanów 1948.

Pewnikiem są natomiast źródła, czyli pisma samego świętego. Zostały wydane przez Franciszkanów, ale są dostępne też online. W temacie aktu strzelistego:

http://www.niepokalanow.pl/pisma,tom-6,883-milicja-niepokalanej,1004

http://www.niepokalanow.pl/pisma,tom-6,879-milicja-nmp-niepokalanej,1000

http://www.niepokalanow.pl/pisma,tom-6,877-militia-immaculatae,998
Zapisane
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1479 dnia: Października 08, 2014, 21:26:09 pm »

"[Kraków, po 4 IV 1919] [1]

O Maria sine peccato concepta ora pro nobis, qui ad Te recurrimus et pro omnibus, qui ad Te non recurrunt et speciatim pro massonibus [a].

[O. Maksymilian M-a Kolbe]"

Dziękuję!
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1480 dnia: Października 10, 2014, 22:05:40 pm »

Poszukuję odpowiedzi na takie trudne pytanie...

Znów słyszę w tv Trwam "największy z rodu Słowian"...

W naiwności swojej próbowałem kiedyś już wygógloować jaka jest prawda, czy panieńskie nazwisko matki Wojtyły nie wskazuje jednak na co najmniej 50% innego rodu...

Czy ktoś doszedł już prawdy?
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1481 dnia: Października 10, 2014, 22:18:55 pm »

A jakie to ma znaczenie? Dla mnie mógłby mieć nawet pochodzenie wietnamsko-ugandyjskie. Czy to coś zmienia w jego ocenie?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1482 dnia: Października 11, 2014, 16:14:58 pm »

Jstnieje taka nowenna 30 dniowa do św. Józefa. Oto fragment z tej nowenny który mnie jakoś niepokoi:

"Bądź pozdrowiony, święty Józefie, któremu powierzono bezcenne Skarby nieba i ziemi. Bądź pozdrowiony, przybrany Ojcze Tego, który karmi wszystkie stworzenia świata. Ty bowiem po Maryi, spośród świętych, jesteś godzien naszej największej czci i miłości, bo zostałeś wybrany do najwyższej godności wychowywania, karmienia, a nawet trzymania na rękach Mesjasza, którego tak wielu królów i proroków pragnęło choćby tylko zobaczyć."

Czy św. Józef jest największym świętym zaraz po Maryi? A co z św. Michałem archaniołem hetmanem hufców anielskich? Czy on jest mniejszy? Albo co ze św. Janem Chrzcicielem, o którym Jezus powiedział, że jest największym spośród narodzonych z niewiast. Wydaje mi się że w niebie mogą być święci którzy są więksi od św. Józefa a mniejsi od Maryi. Czy podany wyżej tekst jest niepoprawny, błędny? Czy mogę go odmawiać ze spokojnym sumieniem?
Z pewnością można odmawiać tą modlitwe ze spokojem sumienia jest dopuszczona przez matke Kościół. Jeśli chodzi o szczególny kult Św. Józefa to podobny temat był już poruszany http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4252.msg153509.html#msg153509
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1483 dnia: Października 11, 2014, 16:26:48 pm »

L.I.Ch.

I.Czy przed soborem kreacjonizm był jedynym dopuszczalnym rozumieniem aktu stworzenia z księgi rodzaju czy też możliwe było jego symboliczne rozumienie?
II.Czy znają państwo jakieś artykuły kreacjonistyczne wyjasniające czas i istnienie takich zwierząt jak dinozaury?
III.Jak rozwiązać kwestkie kazirodzctwa w przypdku dzieci Adama i Ewy oraz mowe Kaina o innych ludziak któży mogli chcieć jego śmierci?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
vita.romana
rezydent
****
Wiadomości: 253


Miserere mei...

« Odpowiedz #1484 dnia: Października 12, 2014, 20:38:22 pm »

A jakie to ma znaczenie? Dla mnie mógłby mieć nawet pochodzenie wietnamsko-ugandyjskie. Czy to coś zmienia w jego ocenie?

Dla jednych nic, dla drugich wszystko...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poca%C5%82unek_Almanzora

Ktoś coś konkretnie może...:-)?
Zapisane
Pan jest moim Pasterzem...
Strony: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!