Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 17:20:21 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 662160 razy)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1335 dnia: Kwietnia 28, 2014, 12:45:37 pm »

Sytuacja dotyczy mojego małżeństwa. Jeśli do tego dojdzie nie mam zamiaru kłamać, bo wiem, że to grzech. Nawet gdybym, mówiąc kolokwialnie, dostał papier to i tak nie byłbym pewien czy sąd się nie pomylił.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1336 dnia: Maja 02, 2014, 21:22:07 pm »

L.I.Ch.

I. Czy Szatan, Lucyfer i Belzebub to imiona przypisywane temu samemy upadłemu aniołowi czy trzem różnym?
II.Jeśli tak to który z nich ma „najwiękrza” range w piekle (a właściwie upadł najniżej)?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1337 dnia: Maja 02, 2014, 23:14:53 pm »

L.I.Ch.

I. Czy Szatan, Lucyfer i Belzebub to imiona przypisywane temu samemy upadłemu aniołowi czy trzem różnym?
II.Jeśli tak to który z nich ma „najwiękrza” range w piekle (a właściwie upadł najniżej)?

Trzem różnym. Belzebub, Beelzebub, właśc. Beelzebul, pojawiające się w Ewangeliach synoptycznych imię wodza demonów, używane przez faryzeuszy i uczonych w Piśmie (zarzucali Jezusowi, że wyrzuca złe duchy przez Belzebuba). Drugi w hierarchii piekielnej jest  Szatan. Trzeci jest Lucyfer - książę buntu. Przeciwnik Chrystusa.

Proszę sobie wrzucić w googla, to tyle wyjdzie różnych informacji, że ciarki przechodzą czytać  :)
Zapisane
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #1338 dnia: Maja 02, 2014, 23:27:00 pm »

Oj, polemizowałbym.

Katechizm Kościoła Katolickiego mówi :

391 "Do wyboru nieposłuszeństwa skłonił naszych pierwszych rodziców uwodzicielski głos przeciwstawiający się Bogu. Ten głos przez zazdrość sprowadza na nich śmierć. Pismo święte i Tradycja Kościoła widzą w tej istocie upadłego anioła, nazywanego Szatanem lub diabłem. Kościół naucza, że był on najpierw dobrym aniołem stworzonym przez Boga: Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali - "Diabeł bowiem i inne złe duchy zostały stworzone przez Boga jako dobre z natury, ale same uczyniły się złymi"  ."
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1339 dnia: Maja 02, 2014, 23:38:04 pm »

Można polemizować, pan podaje jedno źródło, ja przejrzałam więcej i głowa za mała, żeby to ogarnąć.

Np. tu tez wiele informacji:

http://www.katolik.pl/tozsamosc-lucyfera,23739,416,cz.html

Diabeł (gr. διάβολος diábolos – oskarżyciel, oszczerca) – w judaizmie i chrześcijaństwie ogólna nazwa złych, upadłych aniołów; inne określenia: szatan, demon.
Zapisane
Natanael
uczestnik
***
Wiadomości: 142

« Odpowiedz #1340 dnia: Maja 02, 2014, 23:45:36 pm »

Sęk w tym że źródłem które ja podałem jest Katechizm Kościoła Katolickiego, a dla katolików jest to podstawowy zasób wiedzy o naszej wierze, potwierdzone autorytetem Magisterium Kościoła, z którym nie ma co polemizować.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1341 dnia: Maja 03, 2014, 00:27:28 am »

W piekle nie ma hierarchi a urzędy diabelskie są obieralne i kolegialne.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1342 dnia: Maja 03, 2014, 00:30:49 am »

W piekle nie ma hierarchi a urzędy diabelskie są obieralne i kolegialne.
To prawie jak w kościele posoborowym ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1343 dnia: Maja 03, 2014, 20:40:50 pm »

W piekle nie ma hierarchi a urzędy diabelskie są obieralne i kolegialne.
To jedna z herezji Davili, proszę się z tego otrząsnąć. Oczywiście, że hierarchii w sensie ścisłym nie ma, ale na pewno są różne stopnie, zarówno wśród demonów, jak i w karach. To ostatnie jest zresztą przedmiotem definicji dogmatycznej.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1344 dnia: Maja 04, 2014, 00:59:49 am »

Po utracie widzenia uszczęśliwiającego reszta niewielkie ma znaczenie. W rządzie też są różne stopnie są sekretarze i ministrzy i różne uposażenia. Każdy duch pozbawiony materji jest innym gatunkiem i ma inną rangę, wszakże nie ma tam hierarchji czyli różnego stopnia relacji z Bogiem, którego potępiency porzucili.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
konzeb30
rezydent
****
Wiadomości: 468


"O skruchę ? pycha strojna w ornat".

« Odpowiedz #1345 dnia: Maja 04, 2014, 01:52:46 am »

Toć tam jest socjalizm! Wszyscy mają po równo




męk
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #1346 dnia: Maja 04, 2014, 07:06:28 am »

Cytuj
Dusze zaś tych, którzy umierają bądź w uczynkowym grzechu śmiertelnym lub w samym grzechu pierworodnym, natychmiast zstępują do piekła, gdzie jednak nierównym podlegają karom (Sobór Florencki, Dekret dla Greków, 1439).
Kościół uroczyście orzekł, że w piekle nie ma równości. Ale oczywiście można brnąć w to dalej albo się otrząsnąć, wybór należy do każdego.
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #1347 dnia: Maja 11, 2014, 23:08:14 pm »

Przecież diakon może komunii udzielać nawet w KRR.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1348 dnia: Maja 12, 2014, 08:30:36 am »

Dziś byłem na NOM, kazanie miał jakiś diakon. Przez cała Mszę nie byłem pewien, czy to jest ksiądz, diakon, kleryk. Przyjąłem Komunię z jego rąk, ciężko byłoby się udać gdzie indziej, był tłok w kościele(zawsze omijam szafarzy i udaję się do księdza). Czy popełniłem grzech ciężki przez to?
Miły panie, nie pozostaje nic innego jak życzyć panu starusa w promieniu 50 kilometrów od domu. Jest pan w Polsce czy za granicą?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1349 dnia: Maja 12, 2014, 12:25:54 pm »

Miły panie, nie pozostaje nic innego jak życzyć panu starusa w promieniu 50 kilometrów od domu. Jest pan w Polsce czy za granicą?

Kim jest starus, proszę Pana? Mieszkam w Polsce.
Starus Ordo Missae ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 88 89 [90] 91 92 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!