Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 16:58:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 662139 razy)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #1320 dnia: Kwietnia 19, 2014, 00:09:56 am »

Jak sąd może orzec o ważnym małżeństwie, że jest nieważne??? Tak samo można się spytać "a co jeśli święcenia które Kościół uznał za nieważne są w oczach Boga ważne".
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1321 dnia: Kwietnia 19, 2014, 00:19:16 am »

Chyba Pan nie zrozumiał o co mi chodzi. Ewentualnie napisałem niezrozumiale.

Para bierze ślub, małżeństwo jednak się rozpada. Sprawa trafia do sądu biskupiego, który orzeka, że małżeństwo było nieważnie zawarte - orzeczenie sądu. Jednak w oczach Pana Boga nadal jest ważne (było wszystko czego potrzeba do ważnie zawartego związku), po prostu sąd popełnił błąd.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1322 dnia: Kwietnia 19, 2014, 14:24:40 pm »

Chyba Pan nie zrozumiał o co mi chodzi. Ewentualnie napisałem niezrozumiale.

Para bierze ślub, małżeństwo jednak się rozpada. Sprawa trafia do sądu biskupiego, który orzeka, że małżeństwo było nieważnie zawarte - orzeczenie sądu. Jednak w oczach Pana Boga nadal jest ważne (było wszystko czego potrzeba do ważnie zawartego związku), po prostu sąd popełnił błąd.
Jeśli małżonkowie nie wiedzą, a błąd wynika tylko ze strony kościelnej to nie grzeszą. Gdyby świadomie kłamali przed sądem, albo wiedzieli że wyrok sądu jest na siłę wówczas grzeszą.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1323 dnia: Kwietnia 24, 2014, 22:25:12 pm »

Czy można pójść na Mszę Trydencką z plecakiem pełnym jedzenia i być ubranym nie w garnitur, a w dżinsy i bluzę(ew. koszulę)?
Zbierałem kiedyś tacę w białych adidasach pod sutanną (ach te łapanki przed mszą w warszawskim klemensie :) ). W garniturze nie byłem jeszcze nigdy.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #1324 dnia: Kwietnia 24, 2014, 22:40:59 pm »

Czy można pójść na Mszę Trydencką z plecakiem pełnym jedzenia
O ile nie je się na mszy, to czemu nie :).
i być ubranym nie w garnitur, a w dżinsy i bluzę(ew. koszulę)?
Na mszę należy ubrać się jak najlepiej. Garnitur jest wskazany.
Czasem jednak jest to trudne. Szczególnie na mszy w tygodniu, gdy wstępuje się na mszę po drodze z pracy, szkoły itd. Nie widzę wtedy nic złego żeby uczestniczyć w mniej eleganckim stroju.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #1325 dnia: Kwietnia 24, 2014, 22:54:19 pm »

Czy można pójść na Mszę Trydencką z plecakiem pełnym jedzenia i być ubranym nie w garnitur, a w dżinsy i bluzę(ew. koszulę)?
Na Mszę Trydencką wpuszcza się tylko w krawatach. "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się"
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1326 dnia: Kwietnia 24, 2014, 23:18:19 pm »

Czy można pójść na Mszę Trydencką z plecakiem pełnym jedzenia i być ubranym nie w garnitur, a w dżinsy i bluzę(ew. koszulę)?
Nie. Na Mszę trydencką w ogóle nie wolno chodzić - sobór zabronił.
(Można ale zależy od okoliczności)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1327 dnia: Kwietnia 25, 2014, 10:29:04 am »

Czy można pójść na Mszę Trydencką z plecakiem pełnym jedzenia i być ubranym nie w garnitur, a w dżinsy i bluzę(ew. koszulę)?
Na Mszę Trydencką wpuszcza się tylko w krawatach. "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się"
:D :D
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bogumil
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #1328 dnia: Kwietnia 25, 2014, 18:41:18 pm »

Chyba Pan nie zrozumiał o co mi chodzi. Ewentualnie napisałem niezrozumiale.

Para bierze ślub, małżeństwo jednak się rozpada. Sprawa trafia do sądu biskupiego, który orzeka, że małżeństwo było nieważnie zawarte - orzeczenie sądu. Jednak w oczach Pana Boga nadal jest ważne (było wszystko czego potrzeba do ważnie zawartego związku), po prostu sąd popełnił błąd.
To co zaznaczyłem, to bzdura
Mt 16,19
19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».
 Mt. 18, 18
18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie
Te fragmenty jasno mówia, że decyzje Koscioła NA ZIEMI bedą respektowane W NIEBIE
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1329 dnia: Kwietnia 25, 2014, 19:43:09 pm »

Chyba Pan nie zrozumiał o co mi chodzi. Ewentualnie napisałem niezrozumiale.

Para bierze ślub, małżeństwo jednak się rozpada. Sprawa trafia do sądu biskupiego, który orzeka, że małżeństwo było nieważnie zawarte - orzeczenie sądu. Jednak w oczach Pana Boga nadal jest ważne (było wszystko czego potrzeba do ważnie zawartego związku), po prostu sąd popełnił błąd.
To co zaznaczyłem, to bzdura
Mt 16,19
19 I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie».
 Mt. 18, 18
18 Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie
Te fragmenty jasno mówia, że decyzje Koscioła NA ZIEMI bedą respektowane W NIEBIE
Z tego co pan napisał wynikałoby, że Kościół ma władzę do udzielania rozwodów.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Bogumil
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #1330 dnia: Kwietnia 26, 2014, 12:46:18 pm »


Z tego co pan napisał wynikałoby, że Kościół ma władzę do udzielania rozwodów.
[/quote]
A odróżnia Pan między rozwodem - o czym w pytaniu nie było mowy , a stwierdzeniem nieważności małżeństwa? Pytanie było o tym właśnie, co Kościół ma prawo orzekać, a Bóg to respektuje . I dlatego napisałem, że cyt:"Sprawa trafia do sądu biskupiego, który orzeka, że małżeństwo było nieważnie zawarte - orzeczenie sądu. Jednak w oczach Pana Boga nadal jest ważne " jest bzdurą
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1331 dnia: Kwietnia 26, 2014, 12:54:54 pm »

Sadzi Pan, ze Pan Bog slucha sie urzednikow kurialnych? Ze jezeli ci orzekna, ze woda sie pali, to Pan Bog natychmiast zmienia nature rzeczy? Skro Panu to "wynika jasno" ze zdania "Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie", to znaczy, ze zakaz czytania Pisma Swietego byl bardzo dobry, podobnie jak analfabetyzm 3/4 ludzkosci :)
To chyba oczywiste, ze wladza kluczy dotyczy prawodastwa pozytywnego, a nie prawa Bozego, czy to objawionego czy naturalnego.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1332 dnia: Kwietnia 26, 2014, 13:03:18 pm »

Nie jest. Sąd nie rozwiązuje - tylko orzeka że nie było związane. Ale sąd może się pomylić, orzec wbrew faktom ("co im będziemy utrudniać") albo zostać oszukany. A wtedy sąd orzeka o nieważności, choć obiektywnie małżeństwo ZAISTNIAŁO i trwa.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1333 dnia: Kwietnia 26, 2014, 13:33:05 pm »

Nie jest. Sąd nie rozwiązuje - tylko orzeka że nie było związane. Ale sąd może się pomylić, orzec wbrew faktom ("co im będziemy utrudniać") albo zostać oszukany. A wtedy sąd orzeka o nieważności, choć obiektywnie małżeństwo ZAISTNIAŁO i trwa.
No ale wszyscy winni oszustwa popełniają grzech ciężki i to chyba bardzo ciężki.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1334 dnia: Kwietnia 26, 2014, 15:14:58 pm »

A odróżnia Pan między rozwodem - o czym w pytaniu nie było mowy , a stwierdzeniem nieważności małżeństwa?
Odróżniam. Panowie powyżej wytłumaczyli i myślę, że prościej się nie da.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Strony: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!