Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 17:30:09 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 659286 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1215 dnia: Listopada 09, 2013, 10:59:31 am »

"Templariusze" owszem świetny film. Polecam, można zobaczyć tutaj :
http://www.zalukaj.tv/kategoria-serialu/1303,1/templariusze_mi_o__i_krew_the_knight_templar_sezon_1/
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1216 dnia: Listopada 12, 2013, 11:54:52 am »

L.I.Ch.

Chciałbym prosić o informacje jaki jest adres korespondencyjny i e-maily

I. Papieża Franciszka
II.Papieża Emeryta Benedykta XVI
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #1217 dnia: Listopada 12, 2013, 19:30:13 pm »

Chciałbym prosić o informacje jaki jest adres korespondencyjny i e-maily

I. Papieża Franciszka

Nie lepiej zadzwonić?
Zapisane
Riddick
adept
*
Wiadomości: 21


Sooner or later we all have to head home.

« Odpowiedz #1218 dnia: Listopada 12, 2013, 19:48:51 pm »

Chciałbym prosić o informacje jaki jest adres korespondencyjny i e-maily

I. Papieża Franciszka

Nie lepiej zadzwonić?
Wyjdzie taniej jak wyśle papieżowi swój numer :)
Zapisane
Marjusz
bywalec
**
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #1219 dnia: Listopada 14, 2013, 13:49:26 pm »

1.Polecam obejrzeć film "Templariusz - miłość i krew". Jest świetny!

Chodzi o to?

http://www.filmweb.pl/film/Templariusze.+Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+i+krew-2007-422895

To tak naprawdę dwa filmy:

1) Arn: Tempelriddaren ('Arn: Templariusz')
2) Arn: Riket vid vägens slut ('Arn: królestwo na krańcu drogi')

Oba obejrzałem w oryginale z angielskimi napisami. Z tego co wiem, w Polsce pokazano osobliwą wersję pt. "Templariusz - miłość i krew", trwającą ok. 2 h, zmontowaną (ponoć dość tendencyjnie) z pociętytch na sieczkę obu oryginalnych obrazów (razem ok. 4 h). Tej wersji nie widziałem (2 h z 4 h to dla mnie trailer). Ludzie mówią, że niełatwo zorientować się, o co tam chodzi. Ponoć powstała jeszcze wesja serialowa w Szwecji.

Edit:

W międzyczasie podejrzałem linka od p. Taty, zdaje się, że to jest ta wersja serialowa. Zatem chwała Panu Tatu! :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2013, 14:04:57 pm wysłana przez Marjusz » Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #1220 dnia: Listopada 14, 2013, 18:52:12 pm »


Wyjdzie taniej jak wyśle papieżowi swój numer :)
Puścić strzałkę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2013, 22:25:37 pm wysłana przez giuseppefull » Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1221 dnia: Listopada 17, 2013, 04:02:42 am »

1.Polecam obejrzeć film "Templariusz - miłość i krew". Jest świetny!
Chodzi o to?
http://www.filmweb.pl/film/Templariusze.+Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+i+krew-2007-422895
To tak naprawdę dwa filmy:
1) Arn: Tempelriddaren ('Arn: Templariusz')
2) Arn: Riket vid vägens slut ('Arn: królestwo na krańcu drogi')
Oba obejrzałem w oryginale z angielskimi napisami. Z tego co wiem, w Polsce pokazano osobliwą wersję pt. "Templariusz - miłość i krew", trwającą ok. 2 h, zmontowaną (ponoć dość tendencyjnie) z pociętytch na sieczkę obu oryginalnych obrazów (razem ok. 4 h). Tej wersji nie widziałem (2 h z 4 h to dla mnie trailer). Ludzie mówią, że niełatwo zorientować się, o co tam chodzi. Ponoć powstała jeszcze wesja serialowa w Szwecji.
Edit:
W międzyczasie podejrzałem linka od p. Taty, zdaje się, że to jest ta wersja serialowa. Zatem chwała Panu Tatu! :)
Uporządkujmy :)

Oglądałem i polecałem film: http://www.filmweb.pl/film/Templariusze.+Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87+i+krew-2007-422895 który widziałem w tv. Na końcu filmu w napisach pojawia się wieść, że scenariusz na podstawie dwóch powieści francuskiego pisarza. W Skandynawii są dwa filmy. (Odpowiadające 2 tomom powieści).
Prócz tego jest serial. http://www.zalukaj.tv/kategoria-serialu/1303,1/templariusze_mi_o__i_krew_the_knight_templar_sezon_1/ Zgadza się?
Chętnie bym go obejrzał, bo film nawet skrócony był NIESAMOWITY.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1222 dnia: Listopada 25, 2013, 17:37:34 pm »

Zalinkowałem oczywiście serial. Widziałem na płycie wersję szwedzką ( bodajże 2 x 3,5 h czy jakoś tak ) z polskimi napisami, bardzo dobra szwedzka wersja jest....;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1223 dnia: Grudnia 02, 2013, 12:40:07 pm »

L.I.Ch.

Czy słowa Latria, hiperdulia i dulia maja dobre odpowiedniki w języku Polskim pn. uwielbienie, cześć szacunek lub coś w tym stylu?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #1224 dnia: Grudnia 03, 2013, 14:38:51 pm »

W katechizmie św. Piusa X:

latria = adoracja
dulia = cześć
hyperdulia = szczególna cześć
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Ewka NS
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #1225 dnia: Grudnia 15, 2013, 18:33:39 pm »

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3?

Coraz częściej spotykam się z na niektórych forach z taką odpowiedzią, dosłownie na wszystkie tematy tzw. niewygodne.

Jak to więc należy rozumieć?

1. Czy osąd należy utożsamiać z wymierzeniem kary? Jeśeli jej nie wymierzam, nie można np. opinii uważać za osąd.

2. Czy w (np.kontekście przykazań) jeśli nie cudzołożę to mogę osądzać tzn. wyrażać opinię, że jest to złe. Jeśli cudzołożę, a jednocześnie osądzam kogoś za ten czyn, to czy tak czy inaczej zostanę w stosownym czasie osądzona? Bez względu na to czy osądam czy nie kara jest nieunikniona. Moc może być inna, to fakt.

3. Pytanie ogólne: jak można odróżnić dobro od zła bez wydania pewniej opinii na dany temat. Jak można nie rzucać pereł przed wieprze nie uświadamiając sobie czy ktoś rzeczonym wieprzem jest, czy też nie?

Krótko: czy odróżnienie dobra od zła można nazwać osądem, za który przyjdzie mi zapłacić, przez sam fakt sądzenia?

Pozdrawiam,
Nowalijka.
Bardzo, bardzo miło mi tu być.  :)
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #1226 dnia: Grudnia 15, 2013, 19:24:38 pm »

"Nie sądźcie" nie oznacza, żeby nie dostrzegać grzechu, a jeśli się go dostrzeże - nie zwracać uwagi grzesznikowi. Panu Jezusowi chodziło o stawianie się w roli Boga Sędziego, który osądza grzesznika. Nie wolno potępiać grzesznika; grzech - jak najbardziej. Trzeba mówić: JEŚLI się nie nawrócisz, znajdziesz się piekle, a nie: NA PEWNO pójdziesz do piekła, nic z ciebie już nie będzie.
Ci, którzy tak skwapliwie powołują się na słowa Pana Jezusa skierowane do jawnogrzesznicy: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem", zapominają o końcowym zdaniu: "Ja cię nie potępię. Idź, a nie grzesz więcej".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Ewka NS
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #1227 dnia: Grudnia 15, 2013, 20:03:03 pm »

Podobnie myślę, jednak chciałam się upewnić. Dzięki.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #1228 dnia: Grudnia 15, 2013, 20:21:55 pm »

Jest uczynkiem miłosierdzia względem duszy: "Grzeszących upominać", o tym się często zapomina.

Jk 5, 19-20: "Bracia moi, jeśliby ktoś zboczył z drogi prawdy, a kto inny nawróciłby go, niech wie, że kto nawraca grzesznika z błędnej drogi jego, zbawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów".
Ga 6, 1: "Bracia, jeśliby kto i dopuścił się jakiego przestępstwa, wy, którzy jesteście duchowi, pouczcie takiego w duchu łagodności, bacząc każdy na samego siebie, abyś i ty nie uległ pokusie".
Ps 50, 15: "Będę nieprawych nauczał dróg Twoich i wrócą do Ciebie bezbożni".
Ez 33, 8-9: "Jeśli do występnego powiem: "Występny musi umrzeć" - a ty nic nie mówisz, by występnego sprowadzić z jego drogi - to on umrze z powodu swej przewiny, ale odpowiedzialnością za jego śmierć obarczę ciebie. Jeśli jednak ostrzegłeś występnego, by odstąpił od swojej drogi i zawrócił, on jednak nie odstępuje od swojej drogi, to on umrze z własnej winy, ty zaś ocaliłeś swoją duszę".
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #1229 dnia: Grudnia 25, 2013, 11:20:44 am »

Nie zna.
"Jako duch czysty, szatan opanowuje niższy świat materii i zmysłów. Zna ich prawa i reakcje. Może ich używać w swym działaniu i posługiwać się nimi dla osiągnięcia swoich celów. Dlatego wszystko to, co człowiek ma w sobie materialnego i zmysłowego, a więc ciało, władze zmysłowe (zmysły, wyobraźnia, pamięć) - może podlegać pewnemu działaniu i wpływowi szatana.
Natomiast ten anioł upadły, jakkolwiek jest czystym duchem, nie może przeniknąć władz duszy, przynajmniej dopóty, dopóki wola nie zgadza się na to. Nie może odgadywać myśli ani wprost oddziaływać na nie. Wola jest również dla niego twierdzą niezdobytą i nietykalną, nawet w wypadku opętania, jak długo sama nie odda się w jego władanie."
o. Eugeniusz Maria od Dzieciątka Jezus OCD, Chcę widzieć Boga, tłum. W. Ryszka OCD, Kraków 1998, s. 112
Zapisane
Strony: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!