Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:23:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653641 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #1200 dnia: Września 23, 2013, 14:41:23 pm »

http://wdtprs.com/blog/2013/09/confession-tips-and-notes-about-not-receiving-or-doing-the-assigned-penance/
Co do 2. kwestii: JEŚLI ksiądz użył prawidłowej formuły rozgrzeszenia, a nie zadał pokuty (np. przez roztargnienie) to spowiedź jest ważna. Jak najbardziej można wtedy - niejako zamiast - samemu sobie nałożyć jaką praktykę za pokutę.
Natomiast co do 1. przypadku: moim zdaniem (JEŚLI nie miało się grzechów ciężkich) nie trzeba treści tamtej spowiedzi powtarzać przy kolejnej, ale wypadałoby o zaistniałej sytuacji powiedzieć spowiednikowi (np. "nie jestem pewien, czy spowiednik udzielił mi rozgrzeszenia").
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1201 dnia: Września 23, 2013, 19:12:42 pm »

Ksiądz pokutę zadał na pewno, to ja jej nie zapamiętałem. Nie jestem pewny czy użył prawidłowej formuły rozgrzeszenia. Przy następnej spowiedzi powiem jak sytuacja wygląda.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1202 dnia: Października 03, 2013, 19:38:46 pm »

L.I.Ch.

II.Wiem że obchody w Polsce „świąt” typu Halloween jest niekatolickie ale co z krajami jak Irlandia czy USA czy sytuacja wygląda jak u nas z Andrzejki można organizować zabawy ale bez wróżb a tam dyń i kostiumów mam kolegę z Kanady tam nikt przynajmniej Mu niemówił w świątyni o niedopuszczalności tego zwyczaju jak zapatrwyał się na to abp. Fulton J. Sheen?
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2013, 19:00:11 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #1203 dnia: Października 03, 2013, 20:49:03 pm »

Tak a propos wczorajszego święta, czy wspomnienia Aniołów Stróżów. Skąd się wzięła modlitwa "Aniele Boży Stróżu mój"? i czy wypada by dorosły facet ją odmawiał podczas codziennego pacierza  ;)  ?
Zapisane
BMK
rezydent
****
Wiadomości: 309


Ora pro nobis, sancta Dei génetrix

« Odpowiedz #1204 dnia: Października 03, 2013, 21:18:49 pm »

II.Wiem że obchody w Polsce „świąt” typu Halloween jest niekatolickie ale co z krajami jak Irlandia czy USA czy sytuacja wygląda jak u nas z Andrzejki można organizować zabawy ale bez wróżb a tam dyń i kostiumów mam kolegę z Kanady tam nikt przynajmniej Mu niemówił w świątyni o niedopuszczalności tego zwyczaju jak zapatrwyał się na to abp. Fulton J. Sheen?

Cytuj
przykazanie wstrzymania się od mięsa i zarazem postu obowiązuje w środę popielcową, w piątki i soboty Wielkiego Postu, w Suche Dni, w wigilię Zielonych Świąt, Wniebowzięcia N.M.Panny, Wszystkich Świętych i Bożego Narodzenia;

Z Katechizmu kard. Gasparriego

Zatem wg tradycyjnej dyscypliny w tzw. Halloween mamy post ścisły i żadne zabawy nie powinny być dopuszczane.

Tak a propos wczorajszego święta, czy wspomnienia Aniołów Stróżów. Skąd się wzięła modlitwa "Aniele Boży Stróżu mój"? i czy wypada by dorosły facet ją odmawiał podczas codziennego pacierza  ;)  ?

Chodzi Panu o tzw. modlitewki. Dorosły facet niech odmawia tak:

Aniele Boży Stróżu mój, mnie Tobie z Opatrzności Bożej poleconego, racz dnia dzisiejszego (nocy tej) strzec, rządzić, bronić i do żywota wiecznego doprowadzić. Amen.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #1205 dnia: Października 03, 2013, 21:28:29 pm »

Tak a propos wczorajszego święta, czy wspomnienia Aniołów Stróżów. Skąd się wzięła modlitwa "Aniele Boży Stróżu mój"? i czy wypada by dorosły facet ją odmawiał podczas codziennego pacierza  ;)  ?
Z łacińskim odpowiednikiem tej modlitwy (Angele Dei, qui custos es mei...) od 1795 r. związane były odpusty. Modlitwa ta wzmiankowana jest już w XVI w.
http://books.google.pl/books?id=1qtVAAAAcAAJ (s. 259)
W XIX w. w Polsce używano trochę innej wersji (zaczynającej się od: "Aniele Stróżu mój...").
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #1206 dnia: Października 03, 2013, 21:31:37 pm »

Chodzi Panu o tzw. modlitewki. Dorosły facet niech odmawia tak:
To, że modlitwa jest wierszowana, nie oznacza wcale, że nie mogą jej odmawiać dorośli.
______
Zresztą wersję wierszowaną ("Aniele Boży, Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój...") podaje Kompendium KKK.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2013, 21:35:08 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #1207 dnia: Października 08, 2013, 15:16:25 pm »

Tak a propos wczorajszego święta, czy wspomnienia Aniołów Stróżów. Skąd się wzięła modlitwa "Aniele Boży Stróżu mój"? i czy wypada by dorosły facet ją odmawiał podczas codziennego pacierza  ;)  ?

wypada, żeby dorosły facet został wreszcie mężczyzną a wtedy będzie wiedział co wypada.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1208 dnia: Października 12, 2013, 19:00:50 pm »

L.I.Ch.

I.  Czy Meksykańskie tradycję okazywania szacunku zmarły ( takie jak kładzenie jedzenia na grobie itp. ) oraz Día de los Muertos są dopuszczanie przez Kościół?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #1209 dnia: Października 12, 2013, 22:31:34 pm »

Jak rozumieć Stary Testament? Przyznam się szczerze, że nikt mi nigdy tego dobrze nie wyjaśnił. Chodzi mi głównie o przedstawienie Pana Boga w ST w chwilach, gdy bezpośrednio się do kogoś zwraca i mówi, żeby zabijać, przelewać krew itd. Jak to wszystko ma się do Pana Jezusa?
Ktoś mi kiedyś powiedział, że Bóg w ST musiał się dostosować do cywilizacji człowieka, w której np. obrzezanie było formą jakiegoś przymierza i porozumienia, zabijanie obcych plemion było formą dyplomacji, więc Bóg nie mógł od razu prosić ludzi o miłosierdzie i poświęcenie siebie, że to człowiek musiał dojrzeć w swoim rozwoju do czasów Pana Jezusa i dopiero był w stanie przyjąć Jego naukę. Ktoś inny mówił, że część ST to bujna fantazja żydów, a część może jest prawdziwym Słowem Boga. Samemu się nad tym zastanawiając można do złych wniosków dojść, że ST wymyślili żydzi i to tylko mitologia. :/
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1210 dnia: Października 13, 2013, 00:26:20 am »

Darek - tak jak wszystkie inne tradycje przedchrześcijańskie. Niechętnie, ale przymyka się oko. Tolerancja, nie akceptacja.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1211 dnia: Października 14, 2013, 19:30:39 pm »

L.I.Ch.

Mam znajomą Świadka Jehowy która zgodnie z czasopismem Strażnica twierdzi że duchy zamknięte w otchłani(1P 3,18-21)to Anioły które obcowały z kobietami a czasów Noego a Chrystus głosił im ich zniszczenie na sądzie ostatecznym. Proszę o teologiczne zgodne nauką KK wyjaśnieniem teologicznym i co ściśle z tym związane potwierdzone fragmentami biblijnymi.
Z Góry serdeczne Bóg zapłać.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #1212 dnia: Października 14, 2013, 20:01:27 pm »

http://piotrandryszczak.pl/jak-rozumiec-slowa-z-1P3,19.html
Autor linkuje także publikację pana Bednarskiego (http://www.piotrandryszczak.pl/arty/zmienne-nauki/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.PDF), która na s. 61-62 pokazuje jak problem ten był rozmaicie interpretowany przez Towarzystwo.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1213 dnia: Listopada 08, 2013, 18:20:06 pm »

I. Jak wyglądała dawna dyscyplina pokutnicza co było zalecane, co tolerowane a co było przesadą?
II. Jak wygląda sprawa obecnie?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1214 dnia: Listopada 09, 2013, 01:42:54 am »

1.Polecam obejrzeć film "Templariusz - miłość i krew". Jest świetny!
2.Nie wygląda.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Strony: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!