Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:08:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653682 razy)
Simeonus vel Claviger
uczestnik
***
Wiadomości: 152


« Odpowiedz #1185 dnia: Sierpnia 11, 2013, 21:33:31 pm »

Jaką prasę katolicką warto czytać? Słyszałem o Zawsze Wierni i Christianitas, a także o Rycerzu Niepokalanej (i wersjach dla młodszych oraz dzieci). Dawniej czytałem Niedzielę (w końcu powstaje w mojej Częstochowie), Gościa Niedzielnego, następnie Miłujcie Się, Frondę (na którą już nie mogę patrzeć) oraz Egzorcystę (też mnie zaczął zniechęcać). Proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza.

Oferta rynku prasowego jest uboga liczbowo, ale za to treściwa. Polecam wyłącznie Zawsze Wierni (szczególnie stare roczniki do kupienia wysyłkowo w Te Deum).
Reszta tytułów jak: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy, Przewodnik Katolicki itp. przejawia mentalność całkowicie zaczadzoną posoborowiem.
Te tytuły nie są warte ani czasu, ani pieniędzy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2013, 21:37:56 pm wysłana przez Simeonus » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1186 dnia: Sierpnia 12, 2013, 11:12:36 am »

Jaką prasę katolicką warto czytać? Słyszałem o Zawsze Wierni i Christianitas, a także o Rycerzu Niepokalanej (i wersjach dla młodszych oraz dzieci). Dawniej czytałem Niedzielę (w końcu powstaje w mojej Częstochowie), Gościa Niedzielnego, następnie Miłujcie Się, Frondę (na którą już nie mogę patrzeć) oraz Egzorcystę (też mnie zaczął zniechęcać). Proszę o wyrozumiałość dla nowicjusza.

Oferta rynku prasowego jest uboga liczbowo, ale za to treściwa. Polecam wyłącznie Zawsze Wierni (szczególnie stare roczniki do kupienia wysyłkowo w Te Deum).


Taki archiwalny artykuł, który ja bym poleciła to w Zawsze wierni nr 11/2008

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/numer/114

... jest zamieszczony artykuł, który warto przypomnieć odnośnie liturgii, żeby poznać różnice,  jaką liturgią był pan karmiony w czasie de-"formacji" na DN i skąd to wypływa:

Herezja antyliturgiczna – Dom Prosper Guéranger OSB

DOM Prosper Ludwik Pascal Guéranger, odnowiciel zakonu benedyktynów we Francji i pierwszy po rewolucji antyfrancuskiej opat Solesmes, napisał w 1840 r. swoje Instytucje liturgiczne, , chcąc odbudować wśród kleru wiedzę i zamiłowanie do liturgii rzymskiej. Przedstawiamy naszym czytelnikom fragment tego dzieła, w którym dom Gueranger podsumowuje to, co określa mianem herezji antyliturgicznej: jest to streszczenie doktryny i praktyk liturgicznych sekty protestanckiej od XIV do XVIII wieku. Jak łatwo zauważyć, wiele z tych zasad jest uderzająco podobnych do posoborowych reform liturgicznych.

Artykuł on-line dostępny do przeczytania jest tu:

http://www.bibula.com/?p=40922
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1187 dnia: Sierpnia 16, 2013, 22:55:18 pm »

L.I.Ch.

IJak rozumieć zdanie Pana Jezusa do skruszonego łotra że dziś będzie z Nim w Raju (Łk 23,43) skoro Chrystus przebywał po śmierci w Szeolu(1 P 3,19)?
II.Jak należy rozumieć wiarę Szatana w istnienie Boga (Jk 2,17-19) skoro wiara tyczy się tego czego naocznie nie widzimy zaś Diabeł bezpośrednio doświadczył istnienia Stwórcy?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2013, 23:00:16 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #1188 dnia: Sierpnia 25, 2013, 13:23:34 pm »

Jak Kościół przed SWII podchodzil do sprawy błogosławienia ludzi wzajemnie znakiem krzyża na czole? Np. rodzice błogosławią dzieci, ale czy przyjaciel może błogosławić przyjaciela, narzeczony-narzeczoną, mąż-żonę i odwrotnie? Słyszałem skrajne wypowiedzi - jedne mówią, że to piękne i zapominane świadectwo wiary (jak woda święcona/egzorcyzmowana przy wejściu do domu), drugie są ostrzegawcze, że tyko kapłan może błogosławić.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1189 dnia: Września 01, 2013, 20:07:58 pm »

I.  Czy zakupy w niedziele s ągrzechem?
II. Jeśli tak to czy tylko w wielkich sklepach czy też w osiedlówkach i straganach?
III. Czy w takim razie była by jakaś pora np od północy do północy lub od świtu do zmroku?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1190 dnia: Września 01, 2013, 22:45:09 pm »

ad.I.
Zakupy w niedzielę nie są grzechem, z zastrzeżeniem, że nie przeszkadzają w wypełnieniu przykazania "Dzień święty święcić."

Następne punkty to już talmudyzm w czystej postaci: Ile kroków można zrobić w szabas?
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #1191 dnia: Września 02, 2013, 09:42:48 am »

ad.I.
Zakupy w niedzielę nie są grzechem, z zastrzeżeniem, że nie przeszkadzają w wypełnieniu przykazania "Dzień święty święcić."

Ja bym dodał, że nie tylko nie przeszkadzają robiącym zakupy, ale też tym którzy muszą siedzieć cały dzień na kasie. :)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1192 dnia: Września 02, 2013, 10:23:04 am »

I.  Czy zakupy w niedziele s ągrzechem?
Zależy jakie zakupy. Czegoś koniecznego (leki, brak chleba w domu itp.) nie są na pewno.

II. Jeśli tak to czy tylko w wielkich sklepach czy też w osiedlówkach i straganach?
Bez różnicy.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1193 dnia: Września 02, 2013, 10:41:35 am »

A te odpustowe chińskie pamiątki na kramach pod Jasną Górą czy w Licheniu przez cały okrągły rok 7 dni w tygodniu można kupować? Tu nikt nie patrzy czy  to niedziela. Biznes jest biznes.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #1194 dnia: Września 02, 2013, 12:55:23 pm »

Chińskie pamiątki to można kupić nie tylko na Jasnej Górze, ale - jak mój znajomy mówił - w każdej części kraju i świata  :)
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1195 dnia: Września 07, 2013, 12:03:52 pm »

L.I.Ch.

Umieściłem na portalu społecznościowym List otwarty Heliosa z Aleksandrii zamieszczony na tym forum w dziale o Ojcu Świętym Franciszku [ zmieniłem trochę tekst umieszczając formy Ojciec Święty i Wasza Świętobliwość oraz Pluralis Majestatis zamiast słów typu Ty oraz przypis moderatora o JPII ] Czy Jest to wbrew szacunkowi i wierności należnej Ojcu Świętemu czy to grzech? Czy powinienem ją usunąć?

Z góry serdeczne Bóg zapłać.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1196 dnia: Września 07, 2013, 17:44:12 pm »

Tak, zmienianie treści cudzych listów to grzech.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1197 dnia: Września 07, 2013, 23:12:38 pm »

Tak, zmienianie treści cudzych listów to grzech.
Nie zmieniłem treści jedynie nieco tłumaczenie sam tłumacz napisał [Od tłum. – ze względu na brak czasu używam drugiej osoby l.p. zamiast sformułowań należnych osobie Ojca Świętego] ja postarałem sie na ile to możliwe choć nie znam się zbytnio na tłumaczeniu użyć form właściwych względem szacunku Ojcu Świętemu (np. zamiast formy do Was to do Waszej Świętobliwości )  chodzi o to czy ten tekst nie narusza autorytetu i należytego szacunku i posłuszeństwa względem Papieża? A może ponieważ nie jest obraźliwy i nie dotyczy prawd wiary jest dopuszczalny? A może jednak mimo wszystko powinniśmy stać po stronie Jego Świętobliwości Franciszka?
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7585.480.html
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2013, 23:19:08 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #1198 dnia: Września 23, 2013, 12:04:15 pm »

1. Byłem niedawno u spowiedzi i nie jestem pewny, ale ksiądz chyba zapomniał udzielić rozgrzeszenia w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego - czy ta spowiedź jest ważna? Zacząłem się nad tym zastanawiać kiedy odszedłem od konfesjonału. Mam chyba problemy z pamięcią co może sugerować również następne pytanie.

2. Zapomniałem jaką ksiądz nałożył na mnie pokutę. Czy mogę sam wybrać którąś z modlitw jako pokutę i przy najbliższej spowiedzi powiedzieć o tym księdzu (o zapomnieniu)?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #1199 dnia: Września 23, 2013, 12:14:11 pm »

Miałem niedawno coś bardzo podobnego, ksiądz był dziwny i nie usłyszałem słów rozgrzeszenia, chociaż dokładnie pamiętałem zadaną pokutę. Proszę powiedzieć o wszystkim przy następnej spowiedzi, mnie nakazano wówczas przypomnieć sobie grzechy z tamtej spowiedzi, wyznać je z tymi "nowszymi" i dopiero wówczas otrzymałem rozgrzeszenie. Na 2 pytanie nie umiem odpowiedzieć, Pańska propozycja to chyba jedyne rozwiązanie.
Zapisane
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!