Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:40:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653779 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1155 dnia: Maja 17, 2013, 08:35:23 am »

Bledem jest sadzenie, ze wymagana do uzystkania odpustu modlitwa w intencjach papieskich to modlitwa w intencji papieza, za osobe papieza lub w jego osobistych intencjach. "Intencje papieskie" to okreslenie, za ktorym kryja sie nastepujace intencje modlitewne :
–  wywyzszenie Kosciola swietego ;
–  szerzenie wiary ;
–  wykorzenienie schizmy i herezji ;
–  nawrocenie grzesznikow ;
–  pokoj i zgoda miedzy ksiazetami chrzescijanskimi ;
–  linne potrzeby Chrzescijanstwa.

Jesli jakis papiez wyznaczy na dany miesiac modlitwe w intencji walki z homofobia albo pomyslnosci dla islamu w rocznice defloracji czwartej zony proroka, to nie znaczy, ze katolicy musza sie modliw w tych intencjach, zeby uzyskac odpust. Bylby to niedopuszczalny szantaz moralny.

Oznacza to, ze w intencjach ych mozna i nalezy sie modlic nawet w okresie, gdy tron jest pusty.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #1156 dnia: Maja 19, 2013, 12:52:04 pm »

H. Boll, Zwierzenia klauna, fragment:
Cytuj
Czasem chodziliśmy też z Marią do kościoła. Było tam przyjemnie ciepło, siadałem zawsze nad kratkami, przez które napływało ogrzane powietrze. Panowała głęboka cisza, wydawało się, że hałas uliczny dochodzi z bardzo daleka, a kościół był uspokajająco pusty: zwykle znajdowało się w nim tylko siedem lub osiem osób; czasem miałem uczucie, że biorę udział w tym cichym, smutnym zebraniu ostatnich wyznawców jakiejś sprawy, wielkiej w swojej bezsilności. Spotykaliśmy tam zwykle tylko stare kobiety. Pozbawiony wszelkiego patosu sposób, w jaki Heinrich Behlen odprawiał mszę, doskonale pasował do ciemnego, brzydkiego wnętrza. Raz nawet zastąpiłem nieobecnego ministranta pod koniec
mszy, kiedy trzeba było przenieść Ewangelię z prawej strony ołtarza na lewą. Po prostu zauważyłem, że Heinrich nagle stracił pewność siebie, wypadł z rytmu, więc podbiegłem, wziąłem księgę z prawej strony ołtarza, przyklęknąłem na środku i przeniosłem ją na lewą stronę. Wydawało mi się, że byłoby nieuprzejmością z mojej strony, gdybym nie pomógł Heinrichowi w tej kłopotliwej sytuacji. Maria zaczerwieniła się po uszy, Heinrich uśmiechał się.
Czy tego typu interwencja bohatera jest grzechem/nadużyciem?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1157 dnia: Maja 20, 2013, 18:05:20 pm »

Z tego co wiem przed SWII przygotowano wiele dokumentów które były bardzo ortodoksyjne ale zostały odrzucne na Soboże, czy jest możliwość znalezienia tekstu tych dokumentów?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1158 dnia: Maja 20, 2013, 21:30:19 pm »

Dokumenty powstale w fazie przygotowania do Soboru zostaly w wiekszosci opublikowane. Rozumiem, ze nie chodzi panu o dokumenty z lat 1923/24 czyli z epoki Piusa XI, ale o schematy przygotowane przez komisje na poczatku lat 60. Zostaly one wydane w dwudziestu kilku tomach pt. "Acta et documenta Concilio oecumenico Vaticano II apparando".
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1159 dnia: Maja 22, 2013, 20:04:04 pm »

LICH
Czy Bóg zna przyszłość?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1160 dnia: Maja 22, 2013, 21:34:34 pm »

LICH
Czy Bóg zna przyszłość?
Tak. Bóg jest ponad czasem.
Pan Bóg zna los każdej istoty obdarzonej wolną wolą. Trzeba pamiętać jednak, że fakt ten nie ogranicza naszej wolności. Przykładowo to, że Bóg wie, czy ktoś zostanie potępiony, nie implikuje przeznaczenia danej osoby do wiecznego potępienia - wynika to tylko i wyłącznie z jej wolnego wyboru zła.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1161 dnia: Maja 24, 2013, 19:26:22 pm »

LICH
Czy Bóg zna przyszłość?
Tak. Bóg jest ponad czasem.
Pan Bóg zna los każdej istoty obdarzonej wolną wolą. Trzeba pamiętać jednak, że fakt ten nie ogranicza naszej wolności. Przykładowo to, że Bóg wie, czy ktoś zostanie potępiony, nie implikuje przeznaczenia danej osoby do wiecznego potępienia - wynika to tylko i wyłącznie z jej wolnego wyboru zła.
Całkowicie szczegółowo czy tylko w ogólnym zarysie planu Bożego?A może w różnych możliwościach?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #1162 dnia: Maja 24, 2013, 21:59:23 pm »

LICH
Czy Bóg zna przyszłość?
Tak. Bóg jest ponad czasem.
Pan Bóg zna los każdej istoty obdarzonej wolną wolą. Trzeba pamiętać jednak, że fakt ten nie ogranicza naszej wolności. Przykładowo to, że Bóg wie, czy ktoś zostanie potępiony, nie implikuje przeznaczenia danej osoby do wiecznego potępienia - wynika to tylko i wyłącznie z jej wolnego wyboru zła.
Całkowicie szczegółowo czy tylko w ogólnym zarysie planu Bożego?A może w różnych możliwościach?
Całkowicie szczegółowo. Pan Bóg jest wszechwiedzący.
Jeszcze odnośnie znajomości przyszłości przez Boga, a naszej wolności, to ładnie wytłumaczone jest to tutaj i tutaj.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1163 dnia: Maja 25, 2013, 13:50:15 pm »

LICH
I. Czy grzechy wołające o pomstę do nieba faktycznie wołają o Sprawiedliwość Boża nie tylko w wieczności ale także o kary doczesne w tym świecie?
II.Jaka wygląda tradycyjne spojrzenie na objawienie w La Salette? W szczególności zastanawia mnie fragment
„Choćbyście wiele się modlili i czynili, nigdy nie zdołacie wynagrodzić mi trudu, którego się dla was podjęłam.
Dałam wam sześć dni do pracy, siódmy zastrzegłam sobie, i nie chcą mi go przyznać.”Wiem że są uznane ale w żadnym innym uznanym objawieniu nie spotkałem się ani z takim wyżutem Maryji choć faktem jest że nie możemy wynagrodzić Bogu ani Maryji za ich trud a jeszcze bardziej zastanawia mnie fragment o siódmym dniu przecież to Bóg go nam dał Matka Boska jest stworzeniem najdoskonalszym i nieskończenie doskonalszym od innych ale jednak stworzeniem.
http://saletyni.pl/la-salette/objawienie
http://www.legitymizm.org/stolica-apostolska-sekret-la-salette
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1164 dnia: Czerwca 04, 2013, 20:56:48 pm »

LICH
Czy Bóg zna przyszłość?
Bóg istnieje ponad czasem. Sam stworzył czas, więc nie jest nim związany. Wobec tego dla Boga nie ma czegoś takiego jak przyszłość.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #1165 dnia: Czerwca 04, 2013, 21:35:11 pm »

Czy może mi ktoś z Państwa napisać czy homeopatia jest potępiona przez Kościół, bo na internecie są różne zdania na ten temat.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #1166 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:24:47 am »

Z tego co wiem, to nie jest. Aczkolwiek wiele osób utożsamia ją z praktykami okultystycznymi. Jak jest- nie jestem w stanie rozstrzygnąć. Tak czy inaczej trudno mi sobie wyobrazić skuteczność leków homeopatycznych, skoro stężenie jakiejś substancji jest w nich tak niskie, że niemal nie ma tej substancji tam wcale. Ale nie jestem lekarzem.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #1167 dnia: Czerwca 05, 2013, 10:31:24 am »

Otóż to. Boję się, że to praktyki okultystyczne, ale ja już szukam wszelkich sposobów by się leczyć.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #1168 dnia: Lipca 11, 2013, 17:10:45 pm »

L.I..Ch

Jak wygląda pogrzeb Papieża emeryta?(Proszę o modlitwę aby żył jak najdłużej w zdrowiu i szczęściu z Bożym Błogosławieństwem i opieką MB a po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki dostąpił szczęścia wiecznego oraz za jego czcigodnego następce.)
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #1169 dnia: Lipca 11, 2013, 21:41:28 pm »

L.I..Ch

Jak wygląda pogrzeb Papieża emeryta?(Proszę o modlitwę aby żył jak najdłużej w zdrowiu i szczęściu z Bożym Błogosławieństwem i opieką MB a po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki dostąpił szczęścia wiecznego oraz za jego czcigodnego następce.)
Jak każdego inne papieża z tym, że mszę żałobną itd odprawia papież
Zapisane
Strony: 1 ... 76 77 [78] 79 80 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!