Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:52:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653399 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #975 dnia: Września 24, 2012, 10:34:14 am »

Mając do wyboru:
1."Postęp Duszy" oba tomy
2. "Przewodnik grzeszników"
3. "Walka duchowa"
co wybraliby Państwo?

"Walkę duchową"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #976 dnia: Października 04, 2012, 14:35:11 pm »

Witam ostatnio wdałem sie w zażarta dyskursie na You Tubie dotycząca kultu NMP przeciwko jego przeciwniczce jej tezy są dość łatwe do podważenia podała mi link do pewnej strony ponoć przedstawia NMP  z ranami po gwoździach jak po ukrzyżowaniu mówiłem że bez wiedzy skąd pochodzi i kto go namalował trudno stwierdzić co przedstawia proszę o informacje CO TO ZA OBRAZ? min 0:38:15 (uwaga film zawiera treści antykatolickie wprawdzie tak naciągnięte że wszystko by można pod nie podciągnąć i dla nas łatwo je obalić jednak ostrzegam aby nie gorszyć.) http://www.youtube.com/watch?v=07-csWASd10&feature=related
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #977 dnia: Października 04, 2012, 15:52:43 pm »

Mając do wyboru:
1."Postęp Duszy" oba tomy
2. "Przewodnik grzeszników"
3. "Walka duchowa"
co wybraliby Państwo?

"Walkę duchową"...
Jaka walka? Pielgrzymka przecież ;) ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #978 dnia: Października 07, 2012, 17:36:55 pm »

Często w rozmowach moi oponenci podpierają się adhortacjami. Są one na ogół podsumowaniem synodów. Jak należy je traktować i czy wchodzą w skład Magisterium Kościoła?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #979 dnia: Listopada 01, 2012, 22:27:22 pm »

Czy chleb powszedni za czasów Pana Jezusa bardo różnił się od współczesnego?Czy nadal się gdzieś go je czy jest gdzieś jakiś przepis?
Czy chleb przaśny za czasów Chrystusa był taki jak współczesna maca żydowska?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
korrg
adept
*
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #980 dnia: Listopada 02, 2012, 00:30:46 am »

Witam.

Czy istniał jakiś specjalny ryt święcenia ryngrafów z Panną Maryją li P. Maryją i Orłem? Li raczej używano doń Benedictio ad omnia?

Kłaniam się i pozdrawiam,
korrg.
Zapisane
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #981 dnia: Listopada 02, 2012, 11:54:10 am »

Sprawdzałem w wyszukiwarce, ale nic mi nie wyskakiwało. Mam takie pytanie: Które Kyrie, Sanctus, Agnus, śpiewa się na Mszy Requiem?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #982 dnia: Listopada 02, 2012, 12:09:28 pm »

Requiem ma własne melodie Ordinarium. Szukać w Graduale Rzymskim pod hasłem: "Missa pro Defunctis".
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
shelion
bywalec
**
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #983 dnia: Listopada 02, 2012, 12:18:48 pm »

Dziękuję. Graduał mi do głowy nie wpadł. :)
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #984 dnia: Listopada 03, 2012, 17:59:41 pm »

Czy jeżeli celebrans Prefację spiewa (NOM), to właściwym jest akompaniament organisty, szczególnie, że nie w każdym momencie jest zgrany z tempem śpiewu celebransa?
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #985 dnia: Listopada 03, 2012, 21:45:34 pm »

Żadnego akompaniamentu!
Dziękuję za odpowiedż. A czy mogę poznać źródło tego przepisu?
W kościele, w którym czasami bywam jest nadgorliwy organista, dla którego Msza św. jest tylko tłem dla osobistych występów koncertowych.
Nie zachowuje szacunku dla Mszy św. kartkując swoje śpiewniki podczas Ewangelii, a nawet Konsekracji - instrument organowy jest ustawiony przy prezbiterium,
więc widać sposób uczestniczenia organisty we Mszy św. - próbuje melodie podczas czytań ... A może organista jest niewierzący?
Proboszcz wyraźnie nie radzi sobie z nim albo ... jest mu to obojętne?

A czy na Komunię św. właściwy jest śpiew: "Niechaj będzie pochwalony, od nas wszystkich wysławiony ...".
I gdzie można sprawdzić jakie pieśni zostały przez Episkopat Polski zatwierdzone do użytku podczas liturgii Mszy św.?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #986 dnia: Listopada 03, 2012, 22:16:59 pm »

Żadnego akompaniamentu!
Dziękuję za odpowiedż. A czy mogę poznać źródło tego przepisu?

Np. w instrukcji Musicam sacram z 1967 r.:
64. Akompaniament na instrumentach muzycznych podtrzymuje śpiew, ułatwia udział w czynnościach liturgicznych i przyczynia się do głębszego zjednoczenia zgromadzonych wiernych. Nie powinien on jednak do tego stopnia zagłuszać śpiewu, że słów nie można zrozumieć. Gdy zaś kapłan lub ktoś z asysty wymawia głośno wyznaczony dla siebie tekst, wówczas instrumenty milczą.
65. Gra na organach czy innym uznanym instrumencie muzycznym dopuszczalna jest we Mszy śpiewanej i czytanej jako akompaniament podczas śpiewu zespołu i ludu. Gra solowa możliwa jest jedynie na początku, zanim kapłan przyjdzie do ołtarza, na ofiarowanie, podczas Komunii i na końcu Mszy świętej.

Albo w Instrukcji Episkopatu Polski o muzyce liturgicznej po Soborze Watykańskim II (8 II 1979):
14. Ponieważ Modlitwa eucharystyczna stanowi kulminacyjny moment Mszy św. dlatego nie wolno podczas niej wykonywać jakiejkolwiek muzyki (WOMR nr 54). Jedynie celebrans może wykonać śpiewem niektóre części samej Modlitwy eucharystycznej (prefacja, słowa konsekracji i in.).
19. Na organach i innych instrumentach wolno akompaniować do śpiewu przez cały rok liturgiczny. Wyłączone są od tego jedynie śpiewy solowe celebransa i diakona, np. prefacja, Ewangelia itp. Natomiast solowa gra na instrumentach zabroniona jest od zakończenia śpiewu hymnu Chwała na wysokości Bogu we Mszy Wieczerzy Pańskiej do zakończenia tego hymnu we Mszy Wigilii Paschalnej.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2012, 22:44:14 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #987 dnia: Listopada 04, 2012, 15:36:21 pm »

Może ktoś wie gdzie ja to tutaj znajdę, bo od godziny niecałej szukam i nic. Pamiętam jak jakiś czas temu pisał ktoś tutaj o Mszy św. w obozie (chyba w Katyniu) odprawianej. Były tam relacje i chyba nawet okładka książki, która szerzej opisuje życie obozowe, bądź posługę kapłańską w obozach. Dziękuje.
Zapisane
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #988 dnia: Listopada 04, 2012, 15:50:35 pm »

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,7253.0.html
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #989 dnia: Listopada 04, 2012, 15:52:05 pm »

Po pierwsze primo: jak się to Panu udało, bo ja od godziny tego szukam
Po drugie primo: Bardzo dziękuje.
Zapisane
Strony: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!