Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:48:48 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653438 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #930 dnia: Sierpnia 28, 2012, 19:52:23 pm »

A te sakramenty które Pan przyjał były nieważne? Chrzest? Eucharystia? Pokuta? Chyba Pan nie żałuje swojej pierwszej Komunii świętej?? I czy wierzy Pan, że w tabernakulum każdego katolickiego kościoła na świecie jest obecny Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #931 dnia: Sierpnia 28, 2012, 23:26:54 pm »

Aby sakramenty były ważne wymagana jest sukcesja apostolska, odpowiednia materia i intencja. Jesteśmy za starą liturgią gdyż dobitnie wyraża prawdy wiary jest jak piękna oprawa cennego kamienia ale to obrządek ma wyrażać to co dzieje sie w czasie sakramentu a nie obrządek czynić sakrament ważnym(oczywiście nie mam tu na myśli słów konsekracji czy bliskości Kapłana przy chlebie). W wyjątkowych sytuacjach np. Obozy Koncentracyjne GUŁagi itp i przed soborem odprawiano Msze Św. bez szat itp( choć z przykrością musze stwierdzić że z tego co czytałem i nie raz taka Msza Św. była godniejsza, piękniejsza i bardziej pobożna od wielu współczesnych w czasach pokoju) jeśli kapłan konsekruje pszenny naturalny chleb i naturalne wino gronowe to jest to ważne jednak podanie Go na rękę itp. zagłusza te prawdę wiary że jest tam Prawdziwie Obecny Pan Jezus i jest to niegodne, jednak i tak Chrystus jest tam obecny dlatego tak sie tym przejmujemy i martwimy nie troszczyli byśmy się tak o zwykły chleb czoć oczywiscie szanujemy go jako dar Boży.

P.S. Czy moja odpowiedz na pytanie dotyczące Godziny Świętej była prawidłowa?
       Prosze o odpowiedz dotyczaca krucjaty różancowej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2012, 00:01:02 am wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #932 dnia: Sierpnia 29, 2012, 08:49:55 am »

       Prosze o odpowiedz dotyczaca krucjaty różancowej.
A próbował Pan znaleźć odpowiedzi tutaj:
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ ?
Można też napisać do organizatorów.
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #933 dnia: Sierpnia 29, 2012, 09:46:29 am »

sakramenty wykazane i specjalnie przesłane panu na priv
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #934 dnia: Sierpnia 29, 2012, 11:18:35 am »

       Prosze o odpowiedz dotyczaca krucjaty różancowej.
A próbował Pan znaleźć odpowiedzi tutaj:
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/ ?
Można też napisać do organizatorów.
Dziękuję Pani, byłem na tej stronie z tamtąd głównie czerpałem informacje o krucjacie jest mowa tylko o Mszy Św. w intencji Ojczyzny nic o konkretnej treści dlatego nie sadze aby to było aż tak istotne ale nie jestem pewien, napisałem e-mai mam nadzieje ze dostane odpowiedz. A jamk ma się sprawa z godziną świętą nie chciał bym wprowadzać współforumowicza "Bobek1995" s.62 w błąd, z góry dziękuje.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2012, 14:21:08 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #935 dnia: Sierpnia 29, 2012, 11:27:48 am »

Większość typów czuwań przy Świętej Godzinie posiadały jakieś krótkie modlitwy poprzedzające nowe rozmyślanie, jednak znalazłem jedno rozważania (tylko nie wiem czy jest ono przypisane na Godzinę, ale że jest ono o świętej Agonii Jezusa (autorstwa o. Pio) i mi najbardziej odpowiada to je wybrałem) bez żadnych modlitw, ale myślę, że dobrze będzie poprzedzić to jakąś modlitwą do Serca Przenajświętszego.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #936 dnia: Sierpnia 29, 2012, 17:29:38 pm »

Dzień dobry wszystkim.

Czy chrzest u Świadków Jehowy spełnia wszystkie kryteria ważności?
(Na podstawie wikipedii) - brak jakiejkolwiek formuły. Brak formy.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #937 dnia: Sierpnia 29, 2012, 18:08:13 pm »

Dzień dobry wszystkim.

Czy chrzest u Świadków Jehowy spełnia wszystkie kryteria ważności?
Nie nie ma formy trynitarnej(W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego) nawet jeśli jakaś sekta nie wieży w Trójce Przenajświętsza i ochrzci kogoś w wodzie i powie powyższa forłume chrzest jest ważny ten u Świadków Jehowy nie spełnia tych warunków.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #938 dnia: Sierpnia 29, 2012, 18:18:11 pm »

nawet jeśli jakaś sekta nie wieży w Trójce Przenajświętsza i ochrzci kogoś w wodzie i powie powyższa forłume chrzest jest ważny

Chrzest jest ważny, jeśli jest dokonywany w imię Trójcy Świętej, ale trzeba wierzyć tę Trójcę tak, jak to podaje Kościół, a nie tylko brzmieniem słów. Np. chrzest u mormonów spełniałby warunek formuły, ale nauka o Trójcy Świętej jest u nich wypaczona: chrzest taki jest nieważny:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/chrzestmormonow.html
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2012, 21:49:26 pm wysłana przez Andrzej75 » Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #939 dnia: Sierpnia 29, 2012, 20:05:08 pm »

Czytał ktoś z państwa "Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza" bł. Anny Katarzyny Emmerich? Mam zamiar kupić, tylko cena dość wysoka...Warto?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #940 dnia: Sierpnia 30, 2012, 00:21:32 am »

Czytał ktoś z państwa "Żywot i bolesna Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza" bł. Anny Katarzyny Emmerich? Mam zamiar kupić, tylko cena dość wysoka...Warto?
Nie jestem pewien czy to jest wlasnie owe dzieło ale chyba tak;ma Pan tutaj cała wersje internetową za darmo:
http://pasja.wg.emmerich.fm.interia.pl/zycie_jezusa.htm
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2012, 00:24:19 am wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #941 dnia: Sierpnia 31, 2012, 10:54:42 am »

Niektorzy twierdza, ze to niemal satanizm (np. niektorzy sedecy), a inni chwala, stosuja i urzadzaja sesje formacyjne np. ks. de Tanouarn z Instytutu Dobrego Pasterza.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #942 dnia: Sierpnia 31, 2012, 12:24:04 pm »

Czy jeśli bierze sie udział w krucjacie różańcowej za Ojczyznę to zamawiając Msze Św. trzeba aby intencja była "o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!" czy wystarczy tylko za Polskę lub Rodaków? A może obie formy są porwane? Czy można komponować to w własny sposób np. o Chrześcijańska Polskę lub dodać prośbę o zwycięstwo krucjaty różańcowej? Czy można dodać intencje za inne narody np Węgry czy musi to być już oddzielna Msza? Czy takie same zasady są przy modlitwie na różańcu?
Jeśli ktoś z Państwa bierze udział w krucjacie do czego zachęcam i proszę oto fragment odpowiedzi z biura jak by ktoś miał takie wątpliwość jak Ja wcześniej.
Szanowny Panie
Oczywiscie pragnelibysmy by ta intencja wlasnie brzmiala "Z Maryja Krolowa Polski modlimy sie o Polske wierna Bogu Krzyzowi i Ewangelii, o wypelnienie Jasnogorskich Slubow Narodu"
to jest rzeczywiscie bardzo wazne - bo to wyraza jakiej konkretnie polski chcemy, sformulowanie "za Polske" lub "za Rodakow" jest zbyt ogolne, bo co tak na prawde znaczy "za Polske" - o co konkretne wtedy prosimy Boga? Nie wiadomo. A to musi byc czytelne.
(...)
Pozdrawiamy goraco
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2012, 12:28:56 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #943 dnia: Września 01, 2012, 18:28:13 pm »

Dajcie panstwo juz spokoj z tymi objawieniami. Nie lepiej poczytac Ojcow Kosciola?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #944 dnia: Września 01, 2012, 18:53:17 pm »

Czy wiedzą Państwo czy objawienia Cataliny Rivas są zatwierdzone czy nie? Ogólnie rzecz biorąc są raczej okej, problem z tym, że książeczka z VOX DOMINI promuje też na końcu Międzygórze i Garabandal.
(Fragmenty z książeczki znalazłem http://www.jankowice.rybnik.pl/czytelnia/catalina-rivas.html )
http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=2378&kategoria=1
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!