Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:00:29 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653312 razy)
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #840 dnia: Sierpnia 07, 2012, 23:24:58 pm »

Dla kogo zarezrwowana?
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #841 dnia: Sierpnia 07, 2012, 23:27:15 pm »

Dla kogo zarezrwowana?

Św. Józefa
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #842 dnia: Sierpnia 07, 2012, 23:30:28 pm »

Bóg zapłać, a propo Św. Józefa Oblubienica NMP to co wymyslili Palarmianie o Jego rzekomym Niepokalanym Poczęciu to fałsz ale slyszałem że zgodnie z Tradycją/tradycja nigdy nie popełnił grzechu Uczynkowego czy faktycznie? A jam ma sie sprawa ze Św. Janen chrzcicielem? On co prawda nie przy poczęciu został odkupiony ale ponoć  w łonie matki przy Jej nawiedzeniu przez MB.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2012, 23:41:29 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #843 dnia: Sierpnia 08, 2012, 16:41:43 pm »

Bóg zapłać, a propo Św. Józefa Oblubienica NMP to co wymyslili Palarmianie o Jego rzekomym Niepokalanym Poczęciu to fałsz ale slyszałem że zgodnie z Tradycją/tradycja nigdy nie popełnił grzechu Uczynkowego czy faktycznie? A jam ma sie sprawa ze Św. Janen chrzcicielem? On co prawda nie przy poczęciu został odkupiony ale ponoć  w łonie matki przy Jej nawiedzeniu przez MB.
Jeśli chodzi o św. Józefa to wg "Mistycznego Miasta Bożego" nigdy nie popełnił grzechu przeciw czystości, i posiadał władzę nad swoją naturą w najwyższym stopniu co do reszty mężczyzn na ziemi dlatego został Oblubieńcem NMP.

Tak tylko bokotematując bo nie wiem gdzie to wpisać: mój ksiądz wikariusz mówił mi że słyszał od księdza który ma wtyki w Rzymie że za kilka miesięcy zrobią mini reformę w Novus Ordo no i będzie Ofiarowanie versum Deum. Podobno na prośbę anglikan.
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
sayalius
Gość
« Odpowiedz #844 dnia: Sierpnia 08, 2012, 16:44:18 pm »

Tak tylko bokotematując bo nie wiem gdzie to wpisać: mój ksiądz wikariusz mówił mi że słyszał od księdza który ma wtyki w Rzymie że za kilka miesięcy zrobią mini reformę w Novus Ordo no i będzie Ofiarowanie versum Deum. Podobno na prośbę anglikan.

Wątpie, ale jeśli to... i tak tylko dla anglikan. Nie wierzę, że np. w naszych realiach coś się zmieni, a co dopiero na zachodzie...
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #845 dnia: Sierpnia 08, 2012, 16:48:28 pm »

zobaczymy
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #846 dnia: Sierpnia 08, 2012, 18:08:49 pm »

Patrząc na troske Ojca św o liturgie jest to możliwe ale dochodzi kwestia nie posłuszeństwa jak w przypadku Summorum Pontificum choć jest coraz lepiej z naszą modlitwą sie uda. :)

Czy prawidłowe jest powiedzenie że MB została odkupiona w chwili poczęcia?

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2012, 22:17:17 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #847 dnia: Sierpnia 08, 2012, 18:31:14 pm »

Czy prawidłowe jest powiedzenie że MB została odkupiona w chwili poczęcia?

Dogmat mówi:
"mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego".

Odkupienie ludzkości dokonało się dopiero na Krzyżu. Można by powiedzieć, że NMP korzystała już od swego poczęcia z owoców tego odkupienia.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #848 dnia: Sierpnia 08, 2012, 22:18:09 pm »

A propo protoduli Niepokalane Poczęcie Św. Józefa jest herezją ale w Katolicyzmie protodulia chyba jest dopuszczalne ale nie jako oddzielna kategoria kultu tak jak latria czy hiperdulia tylko wyjatkowy status wsród świetych a Michał Archanioł może mieć Deutero-dulia ale wciaż to dulia. Czy dobrze mówie?
http://forums.catholic.com/showthread.php?t=161769&page=3
czwarta wypowiedz og góry (batteddy) (Ja użyłem "googloweog" tłumacza)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2012, 23:30:15 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #849 dnia: Sierpnia 09, 2012, 01:09:36 am »

A propo protoduli Niepokalane Poczęcie Św. Józefa jest herezją ale w Katolicyzmie protodulia chyba jest dopuszczalne ale nie jako oddzielna kategoria kultu tak jak latria czy hiperdulia tylko wyjatkowy status wsród świetych a Michał Archanioł może mieć Deutero-dulia ale wciaż to dulia. Czy dobrze mówie?

Na pewno w józefologii wprowadzono pojęcie "protodulia" i to już dość dawno. Stało się tak przez analogię do "hiperdulii" w mariologii. O ile jednak cześć dla Najśw. Maryi Panny nie budzi zastrzeżeń, to aż tak wyjątkowa cześć dla św. Józefa chyba nie jest powszechnie akceptowana wśród teologów (jako "opinio communis").
Mniejszym problemem jest stosunkowo późne pojawienie się kultu św. Józefa. Natomiast istniało od dawna przekonanie, oparte zresztą na słowach Zbawiciela, że spośród ludzi to Jan Chrzciciel, jako uświęcony w łonie matki, powinien odbierać największą cześć zaraz po Matce Boskiej ("Zaprawdę powiadam wam: między narodzonymi z niewiast nie powstał większy nad Jana Chrzciciela" Mt 11, 11). W spowiedzi powszechnej wymieniamy przecież kolejno: NMP, Michała Archanioła i Jana Chrzciciela. Podobnie jest w Litanii do Wszystkich Świętych (myślę, że stąd można by wziąć kolejność, w jakiej należy oddawać cześć poszczególnym świętym). Dopiero dodanie imienia św. Józefa do Kanonu Mszy św. zmieniło nieco tę tradycję.
W ikonografii, w scenie sądu ostatecznego to Maryja i Jan Chrzciciel przedstawiani są jako szczególniejsi orędownicy (po obu stronach Chrystusa-Sędziego). Także w cerkwiach nad carskimi wrotami przedstawieni są ci właśnie święci (deesis).

Niektóre wiadomości podano w recenzji książki J. Muellera w "Przeglądzie Powszechnym" 1937, na str. 116:
http://www.przegladpowszechny.pl/archiwum_content/pdfs/1937/216.pdf
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #850 dnia: Sierpnia 09, 2012, 13:01:56 pm »

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi chciał bym prosić o odpowiedz dotyczącą klaskania w świątyni wiem że takie zachowanie ze względu na majestat Boży jest niedopuszczalne w czasie Mszy Św. A jak ma się sprawa np. ślubu a konkretnie zakończenie ceremonii w świątyni czy jest dopuszczalne takie zachowanie albo przy kazaniach w święta przez np Biskupów? Znalazłem nagranie z Sługą Bożym Piusem XII gdzie są okrzyki radości i oklaski w Bazylice Św. Piotra. http://www.youtube.com/watch?v=Glxr6yaT5MM&feature=player_embedded
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 09, 2012, 13:23:11 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
sayalius
Gość
« Odpowiedz #851 dnia: Sierpnia 09, 2012, 13:31:20 pm »

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi chciał bym prosić o odpowiedz dotyczącą klaskania w świątyni wiem że takie zachowanie ze względu na majestat Boży jest niedopuszczalne w czasie Mszy Św.

Dlaczego niedopuszczalne? Przecież większa część afryki i Europa zachodnia klaszcze? :D

To był taki żarcik.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #852 dnia: Sierpnia 09, 2012, 14:28:19 pm »

Mam na myśli tradycyjne (przedsoborowe) zwyczaje i zachowania.
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 665

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #853 dnia: Sierpnia 09, 2012, 15:12:13 pm »

Bywało, że gdy odbywał się jakiś koncert w kościele, "publiczność" zamiast klaskać, uderzała dłonią o ławkę. Jeśli chodzi o klaskanie w trakcie liturgii, trudno mi powiedzieć... czy w ogóle miało miejsce.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #854 dnia: Sierpnia 09, 2012, 15:32:07 pm »

Są świadectwa żywiołowych reakcji na Podniesienie Hostii w epoce baroku. Zdarzało się, że wierni klaskali z radości.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!