Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:48:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653339 razy)
sayalius
Gość
« Odpowiedz #825 dnia: Sierpnia 03, 2012, 20:12:51 pm »

ale to chodzi o filmiki "instruktażowe" czy po prostu zwyczajnie same teksty?
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #826 dnia: Sierpnia 03, 2012, 22:33:41 pm »

ale to chodzi o filmiki "instruktażowe" czy po prostu zwyczajnie same teksty?
Przede wszystkim o teksty najlepiej po Polsku i Łacinie ale filmik czy zdjęciai też mogą być nie koniecznie "instruktażowe".
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
sayalius
Gość
« Odpowiedz #827 dnia: Sierpnia 03, 2012, 22:48:56 pm »

Mam obrzędy sakramentów i sakramentaliów na komputerze, ale nie mogę sobie przypomnieć skąd je mam. Coś mi śmiga w głowie, że z NRL, ale głowy nie dam. W razie czego, mogę Panu wysłać mailem. :)
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #828 dnia: Sierpnia 04, 2012, 13:27:28 pm »

to proszę mi też przesłać gothicarka@wp.pl
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
sayalius
Gość
« Odpowiedz #829 dnia: Sierpnia 04, 2012, 14:14:24 pm »

Wysłałem. Proszę dać znać na PW, czy wszytko działa (tzn czy załączniki dobrze działają)
Zapisane
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #830 dnia: Sierpnia 04, 2012, 19:09:52 pm »

Poprosiłbym również na email - pawel_dukarski@o2.pl
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #831 dnia: Sierpnia 04, 2012, 19:41:18 pm »

A czy mogę i ja poprosic?  Bobek19951995@wp.pl
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #832 dnia: Sierpnia 04, 2012, 19:57:31 pm »

Niektóre sakramenty, nabożeństwa i modlitwy są na stronie Warszawskiego Duszpasterstwa:
http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/duszpasterstwo/sakramenty
http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/duszpasterstwo/nabozenstwa
http://mszatrydencka.waw.pl/index.php/duszpasterstwo/modlitewny-skarbiec
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #833 dnia: Sierpnia 04, 2012, 20:38:05 pm »

Mam pytanie: Oko Opatrzności, czy jest to symbol masoński czy katolicki? Jak to się stało, że i my i masoni z niego korzystają? Prosiłbym mniej więcej też o rys historyczny występowania symbolu w architekturze katolickiej. ;)
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #834 dnia: Sierpnia 05, 2012, 12:35:54 pm »

Masoni używają często chrześcijańskiej symboliki, także nie jest niczym nadzwyczajnym, że zawłaszczyli sobie i ten symbol.
Zapisane
Duke
bywalec
**
Wiadomości: 56


Jezu, ufam Tobie!

« Odpowiedz #835 dnia: Sierpnia 05, 2012, 14:41:12 pm »

Masoni używają często chrześcijańskiej symboliki, także nie jest niczym nadzwyczajnym, że zawłaszczyli sobie i ten symbol.

Dziękuję. Mógłby Pan mniej więcej określić od kiedy chrześcijanie zaczęli korzystać z Oka jako symbolu Bożej Opatrzności?
Zapisane
"Nim przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy, wpierw przychodzę jako Król Miłosierdzia." (Dz. 83)

Święta Maryjo, Matko Kościoła! Święta Siostro Faustyno! Módlcie się za mną.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #836 dnia: Sierpnia 05, 2012, 16:04:16 pm »

od kiedy chrześcijanie zaczęli korzystać z Oka jako symbolu Bożej Opatrzności?
To jest dobre pytanie (kto, gdzie i kiedy?).
Na pewno ten symbol był szeroko stosowany w sztuce baroku, czyli już w XVII wieku, jako element dekoracji szczytu kościołów i zwieńczenia ołtarzy; i u katolików, i u protestantów. Pojawiał się też jako godło wielu kamienic mieszczańskich:
http://wroclaw.hydral.com.pl/photo.action?view=&id=834616&idEntity=546355
U masonów częściej chyba pojawiało się Oko Opatrzności otoczone promieniami, ale bez trójkąta, który symbolizował Trójcę Św. Miało to wyrażać deistycznego, wszechwiedzącego Architekta Świata bez odwoływania się do jakiejś konkretnej religii. Tę samą ideę widać też w symbolice państw i ustrojów powstałych po rewolucjach XVIII w.: Francji i Stanów Zjednoczonych (pieczęć z napisem "Annuit coeptis").
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/wynagradzajmy_za_grzechy_rewolucji_francuskiej_23059
http://en.wikipedia.org/wiki/Annuit_c%C5%93ptis

Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #837 dnia: Sierpnia 07, 2012, 17:23:37 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus wiem że istnieją trzy rodzaje czci dla Boga dla Matki Boskiej i Świetych jak sie one nazywają?
Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #838 dnia: Sierpnia 07, 2012, 17:39:43 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus wiem że istnieją trzy rodzaje czci dla Boga dla Matki Boskiej i Świetych jak sie one nazywają?
Kolejno: latria, hiperdulia i dulia.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #839 dnia: Sierpnia 07, 2012, 18:01:23 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus wiem że istnieją trzy rodzaje czci dla Boga dla Matki Boskiej i Świetych jak sie one nazywają?
Kolejno: latria, hiperdulia i dulia.
Jako ciekawostke przypomnę, ze palmarianie maja jeszcze protodulię
Zapisane
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!