Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:11:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653510 razy)
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #795 dnia: Lipca 20, 2012, 10:18:54 am »

Co do modlitwy to fakt, mój błąd, ale to co o obrazie wyczytałem to dałem i podałem, że ze strony traditia jest i nic więcej.
Zapisane
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #796 dnia: Lipca 20, 2012, 10:38:33 am »

Co do modlitwy to fakt, mój błąd, ale to co o obrazie wyczytałem to dałem i podałem, że ze strony traditia jest i nic więcej.

no tak, podal pan, ale nie do konca, powyzej napisalem co tam doczytalem, czego pan nie podal i odnosnie modlitwy i odnosnie tego obrazu.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #797 dnia: Lipca 21, 2012, 21:32:26 pm »

U mnie prawie nigdy nie ma "rączusiów" na linii kapłan - ministrant. Znak pokoju podawany jest w sposób taki: ministrant rozkłada obie ręce, a kapłan tak jakby nakłada swoje ręce na ręce ministranta, i obaj robią równocześnie lekki skłon głowy. "pokoj z toba" tez sie mowi.

Niech pan lepiej uwaza z tym "wytlumaczaniem"...jeszcze po glowie pan dostanie  ;D

ja najczesciej ide na znaku pokoju po patene :P
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #798 dnia: Lipca 21, 2012, 22:10:44 pm »

Znak pokoju podawany jest w sposób taki: ministrant rozkłada obie ręce, a kapłan tak jakby nakłada swoje ręce na ręce ministranta, i obaj robią równocześnie lekki skłon głowy. "pokoj z toba" tez sie mowi.

Nawet gdyby u mnie to praktykowano to czy na komży bądź albie nie zostaną partykuły hostii, czy jest taka możliwość, czy to raczej nie możliwe. Może jestem jakimś pedantem, jeśli tak to proszę mi to powiedzieć.
A to już jest sprawa kapłana, czy trzyma palce złączone czy nie...
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #799 dnia: Lipca 22, 2012, 09:39:29 am »

Z tego co słyszałem że kapłan powinien mieć złączony palec wskazujący z kciukiem, proszę mnie poprawić jeśli źle prawię. Dlaczego właśnie te palce? Dlaczego nie wszystkie mają być złączone czy to by gwarantowało ochronę partykuł nawet w kontakcie z komżą?

Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #800 dnia: Lipca 22, 2012, 09:55:43 am »

Z tego co słyszałem że kapłan powinien mieć złączony palec wskazujący z kciukiem, proszę mnie poprawić jeśli źle prawię. Dlaczego właśnie te palce? Dlaczego nie wszystkie mają być złączone czy to by gwarantowało ochronę partykuł nawet w kontakcie z komżą?
W nowym rycie kapłan nie musi mieć palców złączonych (kciuka i wskazującego), ale może. Dlatego te dwa palce, ponieważ tylko nimi dotyka Ciało Pańskie.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #801 dnia: Lipca 22, 2012, 12:13:27 pm »

rozumiem że tylko koniuszki tych palców są złączone a nie całe powierzchnie. Czy tymi palcami kapłan może przekładać strony w mszale?
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #802 dnia: Lipca 22, 2012, 13:26:29 pm »

rozumiem że tylko koniuszki tych palców są złączone a nie całe powierzchnie. Czy tymi palcami kapłan może przekładać strony w mszale?
Tak, tylko koniuszki. Pozostałymi palcami kapłan przekłada strony w mszale.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #803 dnia: Lipca 22, 2012, 18:09:00 pm »

Ewentualnie przeklada je ceremoniarz.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #804 dnia: Lipca 22, 2012, 19:44:23 pm »

Te kartki są we mszale zaopatrzone w tzw. paginatory, które ułatwiają przekładanie przy złączonych palcach.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #805 dnia: Lipca 23, 2012, 11:22:13 am »

Niech będzie pochwalony Jezu Chrystus, mam takie pytania
I. Czy w cerkwi istnieje mały znak krzyża czyli na czole, ustach i piersi ?
II.  Jaki jest stosunek do bogaczy wiem że Matka Kościół broniła własności prywatną ale jaki jest stosunek do Nich są religijni dają jałmużnę ale wciąż są majętni i żyją luksusowo ?
III. Czy istnieją jakieś fotogramie świateł zapowiadających II Wojne Światową zgodnie z objawieniami fatimskimi ? http://zrodlaobjawienia.blogspot.com/2010/03/proroctwo-o-ii-wojnie-swiatowej-w.html jeśli tak prosze o link.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2012, 18:59:08 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
sayalius
Gość
« Odpowiedz #806 dnia: Lipca 23, 2012, 18:40:03 pm »

Wszelkie informacje będą mi potrzebne do odprawiania Tridentiny ;)

Jako kleryk, podobnie jak niektórzy Państwo wcześniej na tym forum, też radzę się w seminarium nie ujawniać ze swoimi "skłonnościami" do Tradycji. A już na pewno nie na pierwszym roku. To niestety trzeba przeboleć, bo inaczej narobisz sobie sporo kłopotów :). Wiem, co mówię.

Ps.Witam wszystkich Państwa, to mój pierwszy post.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2012, 07:48:49 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #807 dnia: Lipca 23, 2012, 19:30:38 pm »

Witamy serdecznie :) oby nie ostatni ;)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #808 dnia: Lipca 24, 2012, 08:32:29 am »

Ps.Witam wszystkich Państwa, to mój pierwszy post.
Witamy na forum. "Feel like at home" ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
sayalius
Gość
« Odpowiedz #809 dnia: Lipca 24, 2012, 22:20:55 pm »

Kwestia wygląda niestety tak, że nic z tym nie zrobisz; no, chyba, że ksiądz, z którym rozmawiasz jest otwarty na tego typu wątpliwości i albo będzie wycierał palce w korporał (co swoją drogą powinien zawsze zrobić, żeby "nie musieć trzymać złączonych palców") przed znakiem pokoju, bo nie wyśmieje twoich wątpliwości, albo zacznie myśleć, żeś dziwak i "cudujesz". Taka to niestety paranoja, że księża troskę wiernego mają czasem w... gdzieś.

Zapisane
Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!