Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:18:33 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653798 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #780 dnia: Lipca 18, 2012, 12:48:47 pm »

Nic takiego, ale mnie troche rozsmieszylo.

Uczyc sie + dopelniacz

Tu interesujace rozwiciecie o dopelniaczu dalszym : http://grzegorj.w.interia.pl/gram/pl/skladnia07.html
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #781 dnia: Lipca 18, 2012, 12:52:54 pm »

Każdemu zdarza sie gafa, :-[   ale ważne by wyjść z tego z twarzą, więc --->  8)
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #782 dnia: Lipca 18, 2012, 21:35:24 pm »

Być może, ale ja muszę nauczyć się języka angielskiego w 2 lata, a i czasu zbytnio nie mam. Będę mógł poświecić z 1-2h max dziennie. A sam "profesor Henry" też wymaga ogromnej pracy.

A tutaj trochę opisy:

Profesor Henry Słownictwo to multimedialny kurs słownictwa wraz z systemem powtórek dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Program intensywnie i wszechstronnie uczy angielskich słówek, wyrażeń i zdań. Siłą programu jest inteligentny system powtórek, który czyni naukę niezwykle efektywną. Baza słówek programu została opracowana na podstawie częstości występowania wyrazów we współczesnym języku angielskim i zawiera przeszło 11 000 wyrażeń z kilkudziesięciu grup tematycznych, a także zwroty z języka mówionego, typowe kolokacje oraz idiomy. Program zawiera też 6 000 przykładowych zdań, które pokazują znaczenie słów w kontekście.

Nie widzę w tym nic złego. Zwyczajna nauka. Pan nie wspomniał o żadnych podejrzanych technikach a jeśli takowe są to proszę wspomnieć
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #783 dnia: Lipca 18, 2012, 23:09:52 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Chciał bym prosić państwa o odpowiedz dotyczącą czy w Wilnie Jest odprawiana Msza Trydencka? Jeśli tak to proszę o dni i godziny znalazłem stronę z godzinami mszy http://www.ausrosvartai.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=393&Itemid=403 jest kilka po łacinie ale nie wiem w jakim rycie choć skoro nic nie jest napisane to sądzę że według zwyczajnej formy. Pytam bo wybieram się w przyszłym tygodniu w ostatni weekend tego miesiąca.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2012, 23:12:30 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #784 dnia: Lipca 19, 2012, 08:18:30 am »

Według Wikimissy tylko jedna - u św. Krzyża - ale ks. Konstantyn pisał, że już się nie odprawia:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4500.msg92667.html#msg92667
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #785 dnia: Lipca 19, 2012, 19:02:32 pm »

Bardzo ciekawy i pouczający wątek.
Zapisane
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #786 dnia: Lipca 19, 2012, 19:08:02 pm »

Bardzo ciekawy i pouczający wątek.
Witamy serdecznie na forum krzyż.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Aleksander
uczestnik
***
Wiadomości: 112


« Odpowiedz #787 dnia: Lipca 19, 2012, 19:09:42 pm »

Bóg zapłać.

Rozglądam się...
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #788 dnia: Lipca 20, 2012, 07:51:40 am »

Mam jeszcze takie dwa pytanka:
1. Czy słyszał ktoś z Państwa o obrazie namalowanego przez Szatana, który przedstawia Jezusa na krzyżu? Czy można zobaczyć gdzieś go w internecie, bo ja nie mogę znaleźć ???
2.Czy grzechem jest życie "na kocią łapę", jeżeli żaden ksiądz nie chce udzielić ślubu? Chodzi mi głównie o przykład majora Ognia, któremu ksiądz z obawy nie udzielił tego sakramentu.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #789 dnia: Lipca 20, 2012, 08:46:46 am »

2.Czy grzechem jest życie "na kocią łapę", jeżeli żaden ksiądz nie chce udzielić ślubu? Chodzi mi głównie o przykład majora Ognia, któremu ksiądz z obawy nie udzielił tego sakramentu.
A czy ksiądz udziela sakramentu? Odpowiedź ma Pan w CIC. Sakramentu małżeństwa udzielaja sobie sami małżonkowie. Kapłan jest tylko "świadkiem urzędowym", jeśli niemożliwa (obiektywnie, lub nie) jest jego obecność CIC reguluje w jaki sposób sakramentu udzielają sobie małżonkowie.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #790 dnia: Lipca 20, 2012, 09:21:02 am »

... 1. Czy słyszał ktoś z Państwa o obrazie namalowanego przez Szatana, który przedstawia Jezusa na krzyżu? Czy można zobaczyć gdzieś go w internecie, bo ja nie mogę znaleźć ??? ...
A ja szukać nie radzę. Od spraw diabelskich trzeba się trzymać z daleka. Zresztą duch (także zły) nie jest w stanie nic namalować, conajwyżej zainspirować duszę przez siebie opętanego człowieka.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #791 dnia: Lipca 20, 2012, 09:27:43 am »

Wczoraj na forum traditia znalazłem to:

KRZYZ CHRYSTUSA PRZEZ ... SZATANA MALOWANY

Oryginał tego wizerunku Zbawiciela Ukrzyżowanego jest malowany na drzewie i znajduje się w Rzymie u 00. Kapucynów. Początek obrazu jakkolwiek nadzwyczajny, jednak jest wiarygodny. Widzimy w tym, że Bóg dla okazania swego niezgłębionego miłosierdzia użył swego najzaciętszego wroga. Tradycja tak nam to zdarzenie opowiada:

Według legendy pewien młodzieniec, roztrwoniwszy rozrzutnością i rozpustą cały swój majątek - i nie spodziewając się pomocy od krewnych - popadł w wielką biedę. Postanowił wówczas uciec się do samego szatana. Obiecał mu się oddać ciałem i duszą, ale pod warunkiem, że na każde żądanie dostarczy mu tyle pieniędzy, ile zażąda dla zaspokojenia swych namiętności. Szatan przybrał postać widzialną, ukazał się nierozważnemu młodzieńcowi i zażądał własnoręcznego podpisu potwierdzającego umowę.

"Spełnię twoje żądanie" - odpowiedział młodzieniec - "ale powiedz mi, czy ty byłeś obecny przy ukrzyżowaniu Boga-Człowieka"?

- "Byłem".

"A czy mógłbyś mi namalować Jego wiarygodny wizerunek?"

- "Daleko dokładniejszy niż wykonać potrafi jakakolwiek ręka ludzka."

"A więc weź się do dzieła. I kiedy ów wizerunek mi dasz, to ja wręczę ci żądany podpis".

Szatan przyjął warunek, ale gdy zabłąkany grzesznik zobaczył obraz Tego, o którym prorocy przepowiedzieli: ,,Był nie do poznania - całe ciało Jego było jedną raną; przebodli ręce i nogi Jego, policzyli wszystkie kości Jego." Młodzieniec doznał takiego wzruszenia, że zaczął głośno płakać, wymawiając wśród łkania imię Jezus. Szatan, słysząc to imię znikł, zostawiając swą zdobycz. Nieszczęsny zapis (z własnoręcznym podpisem) pozostał w ręku skruszonego już młodzieńca, który swoje nawrócenie przypisał opiece Matce Bożej, ponieważ ku jej czci codziennie odmawiał Pozdrowienie Anielskie.

Od tej chwili zupełnie nawrócony, zabierając z sobą ów cudowny obraz, wstąpił do zakonu 00. Kapucynów, gdzie przedsięwziął życie pokutnicze, które świątobliwie zakończył.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #792 dnia: Lipca 20, 2012, 09:33:52 am »

A jakaś fotografia??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #793 dnia: Lipca 20, 2012, 09:47:40 am »

ad Bobek1995:

czy mogłby pan tak konkretnie cos wiecej podawac jak cos cytuje? wczoraj zacytował pan modlitwe sw. Bernarda do Rany PJ, p. Bartek dopisal wiecej, ale tam też pisze,  skad to zostalo  napisane, bo zajrzałem i jest że z  aktów z Clairvaux i podany modlitewnik.

tak samo teraz z tym namalowanym obrazem pisze tam ze jest to zacytowane z archiwalnego  numeru pisma "Echo Ojca Bernarda." nr.19/1998 na stronie 19-20 jest to pismo Pasjonistow:

http://www.passio.opoka.org.pl/html/rmpm.html

na samym dole tej strony jest ktorys nr pokazany.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #794 dnia: Lipca 20, 2012, 10:12:19 am »

Kościół OO. Kapucynów w Rzymie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Maria_della_Concezione_dei_Cappuccini

Myślę, że najlepiej zapytać u źródła:

PROVINCIA ROMANA DEI FRATI MINORI CAPPUCCINI
Via Vittorio Veneto, 27
00187 - Roma

E-mail: pr.romana@ofmcap.org
http://www.cappucciniviaveneto.it/jml/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=78

Wyszukiwarka Google na hasła powiązane z tym kościołem nie wykazuje informacji o obrazie Chrystusa namalowanym przez Szatana.

Z umieszczonych tam obrazów, wylicza się:



- Michał Archanioł pokonuje Szatana (Guido Reni, ok. 1636)
http://www.cappucciniviaveneto.it/box7-reni.html

- Chrystus wyszydzony przez żydów (Gerard van Honthorst)
http://www.romaincamper.it/approfondimenti/chiese/concezione.html


Być może jest to tylko pobożna legenda...
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!