Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 15:17:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 654041 razy)
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #765 dnia: Lipca 14, 2012, 22:49:02 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,chciał bym prosić Państwa o odpowiedz jaka wersja tej modlitwy była odmawiana za życia Św. Maksymiliana Mari Kolbe
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
czy
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za masonami i poleconymi Tobie.?
« Ostatnia zmiana: Lipca 15, 2012, 13:21:34 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #766 dnia: Lipca 15, 2012, 11:08:47 am »

z tego co wiem to druga wersja
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #767 dnia: Lipca 15, 2012, 13:03:54 pm »

Druga.

za rzycia

Ortografia :)
Zapisane
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #768 dnia: Lipca 16, 2012, 11:30:08 am »

Czy każdy kapłan może przyjąć do szkaplerza, czy tylko karmelitów? Czy muszę się po przyjęciu zapisać do Bractwa?
Zapisane
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #769 dnia: Lipca 16, 2012, 13:07:53 pm »

Obecnie każdy kapłan może przyjąć do szkaplerza. Nie ma obowiązku zapisania się do Bractwa.
Tutaj można poczytać więcej:
http://www.szkaplerz.pl/szata/index.php?go=szkaplerz_pytania
http://www.szkaplerz.pl/szata/index.php?go=02
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2012, 13:15:01 pm wysłana przez ms » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #770 dnia: Lipca 16, 2012, 14:56:03 pm »

Nie mozna sie "zapisać do Bractwa". Chyba, ze chodzi o wstapienie do seminarium albo do nowicjatu braci. Co najwyzej do tercjarzy, ale w kazdym razie to niezwiazane ze szkaplerzem.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
romek13
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #771 dnia: Lipca 16, 2012, 14:59:45 pm »

Dziękuję bardzo :)

Ad Fons Blaudi
Chodzi o Bractwo Szkaplerzne :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2012, 15:29:26 pm wysłana przez romek13 » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #772 dnia: Lipca 17, 2012, 13:34:02 pm »

Czy można odmówić zamiast części przypadającą na dany dzień inna związaną z dany świętem np. we wtorek gdy jest Boże Narodzenie odmówić radosną czy można odmówić wypadająca na dany dzień?
Tradycyjnie to jest tak (cytuję za modlitewnikiem wydanym w 1939):
Tajemnice radosne odmawia się w poniedziałki i czwartki, na Boże Narodzenie, Zwiastowanie, Nawiedzenie i M. B. Gromniczną,
Tajemnice bolesne odmawia się we wtorki i piątki oraz w środę i czwartek Wielkiego Tygodnia,
Tajemnice chwalebne odmawia się w niedziele, środy i soboty, w poniedziałek i wtorek Wielkiejnocy i Zielonych Świąt i w dzień Wniebowstąpienia Pańskiego.

Za Mioduszewskim: Tajemnice radosne codzień w Adwencie i Bożym Narodzeniu, Tajemnice Bolesne codzień w przedpościu i Wielkim Poście, Tajemnice chwalebne cały okres wielkanocny aż do Świętej Trójcy. Po tem, czyli w okresie zwykłym t. radosne poniedziałek z czwartkiem, bolesne wtorek z piątkiem, chwalebne środa ze sobotą a w niedzielę cały.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #773 dnia: Lipca 17, 2012, 17:01:11 pm »

Mam takie dość głupie pytanie.

Czy Kościół nie ma nic przeciwko nauce języków obcych przez sen, bo słyszałem, że różne rzeczy związane właśnie ze snem są zakazane, np. świadome kontrolowanie snu?
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #774 dnia: Lipca 17, 2012, 19:42:06 pm »

z tego co słyszałem to od tego m. in. są opętania(nie jestem pewien), jesli chodzi o NLP, metoda Silvy itd to na pewno zakazane
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #775 dnia: Lipca 17, 2012, 19:47:46 pm »

A czy wiadomo, czy programy takie jak "profesor Henry" itp są na takich metodach jak powyżej opisane?
Zapisane
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #776 dnia: Lipca 17, 2012, 20:21:30 pm »

nie wiem ale ja bym polecał tradycyjne metody uczenia sie czyli wkuwanie :) Po za tym to jest bardziej miłe Bogu, ofiarując mu trud i prace przynosimy mu chwałę w niebie (patrz św. Benedykt czy tez objawienia s. Józefy Mendenez)
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #777 dnia: Lipca 18, 2012, 07:09:23 am »

Być może, ale ja muszę nauczyć się języka angielskiego w 2 lata, a i czasu zbytnio nie mam. Będę mógł poświecić z 1-2h max dziennie. A sam "profesor Henry" też wymaga ogromnej pracy.

A tutaj trochę opisy:

Profesor Henry Słownictwo to multimedialny kurs słownictwa wraz z systemem powtórek dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Program intensywnie i wszechstronnie uczy angielskich słówek, wyrażeń i zdań. Siłą programu jest inteligentny system powtórek, który czyni naukę niezwykle efektywną. Baza słówek programu została opracowana na podstawie częstości występowania wyrazów we współczesnym języku angielskim i zawiera przeszło 11 000 wyrażeń z kilkudziesięciu grup tematycznych, a także zwroty z języka mówionego, typowe kolokacje oraz idiomy. Program zawiera też 6 000 przykładowych zdań, które pokazują znaczenie słów w kontekście.
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2012, 12:43:22 pm wysłana przez Bobek1995 » Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #778 dnia: Lipca 18, 2012, 11:23:25 am »

byc może, ale ja muszę nauczyć się język angielski w 2 lata,

Nie lepiej zaczać od nauczyć się język polski? W celu poprawnie pisać?

 ;D
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #779 dnia: Lipca 18, 2012, 12:38:06 pm »

O masz, ja takie błędy zrobiłem? Widocznie jeszcze spałem jak to pisałem  :)
Zapisane
Strony: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!