Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 09:02:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 651405 razy)
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #735 dnia: Lipca 02, 2012, 17:36:44 pm »

każda pozycja jest dobra
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #736 dnia: Lipca 02, 2012, 21:38:30 pm »

Faktycznie każda pozycja jest dobra ja osobiście jeżeli nie może Pan zamówić wszystkich książek zaczął bym od pozycji Św. Małgorzaty Marii Alacoque gdyż to dzięki Niej nastąpił wielki rozkwit tego nabożeństwa ale wybór zależy od Pańskich upodobań. Jeśli chodzi o modlitwę to rzeczywiście chyba wszystko zostało powiedziane "Doświadczenia Boże w duszy umiłowanej szczególnie przez Boga. Pokusy i ciemności, szatan. "Dzienniczek96,45. Najlepsze rozwiązanie to zapytać kapłana w trakcie spowiedzi i modlić sie przed Najświętszym Sakramentem najlepiej w ciszy choć oczywiście można i głośno lub szeptem.Dla mnie Pańska chęć dobrej modlitwy jest wzorem.
http://www.youtube.com/watch?v=UADPyV-8Ktg&feature=player_embedded#!
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2012, 21:47:35 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #737 dnia: Lipca 04, 2012, 17:23:12 pm »

kto usunął mój post?
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3687

« Odpowiedz #738 dnia: Lipca 04, 2012, 17:26:32 pm »

Istnieje już wątek poświęcony tematowi, który Pan poruszył. Tam został przeniesiony post. Aby go odnaleźć, proszę kliknąć w swój profil, a następnie w lewej kolumnie w przycisk "Pokaż wiadomości".

  --  Moderacja
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
corunius
rezydent
****
Wiadomości: 303


« Odpowiedz #739 dnia: Lipca 04, 2012, 17:28:19 pm »

a to przepraszam
Zapisane
"Na miłość boską, szybko zakończcie ten Sobór!" Ojciec Pio 
Ten cytat zbliżył mnie do Tradycji Katolickiej.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #740 dnia: Lipca 05, 2012, 16:25:53 pm »

Mam takie pytanie religijno-historyczne:

http://www.youtube.com/watch?v=iHil7koBSII&feature=fvwrel

Tutaj jest zdjęcie (1 min 15 sek) przedstawiająca księdza, podczas Mszy partyzanckiej dla żołnierzy wyklętych. Czy wie ktoś może kim był ten ksiądz? Jedynym znanym mi księdzem - żw był ks. Gurgacz, ale tutaj jest za dużo osób na zdjęciu.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #741 dnia: Lipca 05, 2012, 18:46:24 pm »

A czy ksiądz/zakonnik rzymsko-katolicki może pod pewnymi warunkami (np. nie ma księdza grecko) odprawić  liturgię grecko-katolicką jeżeli wierni tego obrządku o to proszą?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #742 dnia: Lipca 05, 2012, 19:08:23 pm »

A skad statystyczny ksiądz/zakonnik rzymsko-katolicki ma znac ryt sw. Jana Chryzostoma czy sw. Bazylego, by moc odprawic w nim msze ? Hobbysta ? Bo jesli nie, to wymaga to dlugiego przygotowania, a to juz zaklada pewne dzialanie poza stanem wyzszej koniecznosci.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #743 dnia: Lipca 06, 2012, 07:25:04 am »

Wie Pan, myślę, że osoby, które mieszkają na terenach gdzie jest po równo rzymsko i grecko może zainteresować się i nauczyć drugiego rytu. To chyba nigdy nie było przez KK zakazane?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #744 dnia: Lipca 06, 2012, 08:09:00 am »

A po co mieszać obrządki? Iść kilka razy go grekokatolików to można, ale stale uczestniczyć w tej liturgii? To jest jednak inna duchowość, zwyczaje, w dodatku dobrze trzeba znać ukrański, bo nawet kazania są w tym języku. Lepiej zabiegać o KRR w swoich miejscowościach.
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #745 dnia: Lipca 06, 2012, 08:39:18 am »

Mi nie chodzi o to, by się zabiegać. Po prostu chciałem wiedzieć czy stoi coś na przeszkodzie, by ksiądz/zakonnik odprawił Mszę w innym obrządku, jeżeli go zna i tylko tyle.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #746 dnia: Lipca 06, 2012, 08:48:08 am »

Mnie się wydaje, ze o tak sobie kapłan obrządku rzymskiego nie może bez odpowiednich pozwoleń celebrować mszy w obrządkach wschodnich. Ale może się mylę, zresztą dla kogo miałby to odprawiać? Dla rzymskich katolików? Natomiast znam przypadki jak żonaty ksiądz greckokatolicki koncelebruje NOM w rzymskokatolickiej farze.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #747 dnia: Lipca 06, 2012, 11:56:32 am »

To chyba nigdy nie było przez KK zakazane?

Myli sie pan. W kwestii liturgicznej Kosciol zawsze kierowal sie zasada non est commixtio rituum. A w kwestii dyscyplinarnej zawsze rozdzielal obrzadki. Np. w wypadku malzenstw mieszanych nakazywal rodzinie przyjecie rytu meza, a nie zezwalal kazdemu z wsopolmalzonkow kontynuowanie praktyki sprzed malzenstwa.

Kwestia kaplana jest nieco inna, bo kaplan z zasady ma sluzyc, wiec mozna sobie wyobrazic, ze potrzeba duszpasterska generuje caus birytualizmu. Ale zawsze musi byc istotna przyczyna, rzeczywista potrzeba, a nie widzimisie czy hobbystyczne zapedy. Mam wrazenie, ze w dzisiejszych czasach birytualizm ksiezy jest troche jak churching wiernych - kto co lubi, a przepisami sie nie przejmujemy. Nie tylko u moderny. Znalem ksiedza z Ecône, ktory kilka razy w roku odprawial Boska Liturgie privatim.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #748 dnia: Lipca 06, 2012, 12:31:14 pm »

Najciekawsze odnośnie rytów jest to, że każdy prawosławny konwertujący na katolicyzm staję sie greko-katolikiem i może zostać rzymskim katolikiem tylko za pozwoleniem Watykanu.
Zapisane
Darek
rezydent
****
Wiadomości: 353


Deus caritas est

« Odpowiedz #749 dnia: Lipca 07, 2012, 23:13:28 pm »

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Chciałbym prosić Państwa o informacje dotyczące głównego patrona Polski Św.Stanisława ze Szczepanowa szczególnie dotyczące jego śmierci wiem że Gal Anonim wiele nie o pisał a dalsze informacje są niestety mało dokładne. Szczególnie chodzi mi o "zdradę"wiem jak bronić wielu" kontrowersyjnych świętych" ale nie tego a nauczyciel historii w gimnazjum wprost mówił i uczył nas że to zdrajca nie święty, co wykorzystują wrogowie Kościoła PROSZĘ O OBRONĘ PATRONA POLSKIco wiecej można znalesc takie nagraniahttp
http://www.youtube.com/watch?v=MbOfwoXZsY8
prosze aby ktos umieścił tam jakąś apolegtyke w komentarzach You Tuba ja staram się jeśli mam możliwosć robić tak w antykatolickich artykułach może ktos zobaczy i zacznie myślec i się nawróce prosze też pisać tutaj odpowiedz na to.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2012, 22:45:37 pm wysłana przez Darek » Zapisane
Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!
Prymas Stafan Kard. Wyszyński
Strony: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!