Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 10:31:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653946 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #330 dnia: Lutego 19, 2011, 21:31:45 pm »

To może brazylijskie jiu-jitsu? To sport chwytany, podobny do judo, ale większość walki toczy się w parterze, więc jest mało kontuzjogenny.

To zart? To chyba jeden z bardziej kontuzjogennych sportów podczas treningów.(obserwacja własna)
Dla dziecka polecam judo jest ogólno rozwojowe, wyrabia poczucie równowagi i jest mało agresywne.
Stanowi dobrą bazę dla innych sportów walki. Dla dzieci stanowczo odradzam krav mage (polecam dla dorosłych).
Co do biegania to podstawa dobrej kondycji i wytrzymałości.

Ps. I tak najfajniejszy jest boks :P <sport prawdziwych mężczyzn>
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #331 dnia: Lutego 20, 2011, 08:38:17 am »

I Pan Tkiller z DN i takie mądre rzeczy pisze.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #332 dnia: Lutego 20, 2011, 18:55:44 pm »

To może brazylijskie jiu-jitsu? To sport chwytany, podobny do judo, ale większość walki toczy się w parterze, więc jest mało kontuzjogenny.

To zart? To chyba jeden z bardziej kontuzjogennych sportów podczas treningów.(obserwacja własna)
A w życiu ;) Chyba że ktoś się uprze, że nie będzie odklepywał, to wówczas owszem, ale sam sobie jest winien. Nie ma tam ciosów, rzuty są w miarę bezpieczne, więc jedyna możliwość kontuzji to jak ktoś przeciągnie dźwignie.
Sam kilka lat trenowałem, jedyny trwały uszczerbek na zdrowiu jaki odniosłem, to kontuzja kolana, tak, że obecnie ciężko mi przykucnąć, ale to stało się podczas gry w piłkę, na treningach bjj po prostu się pogłębiło, bo szedłem na trening nie wyleczywszy kolana do końca.

@ Tejonek
Warto również, abyś dużo pływał na basenie. Trenigu stricte siłowego na razie nie rób, bo jeszcze rośniesz i może to źle wpłynąć na Twoje postawę, kręgosłup czy stawy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2011, 18:57:56 pm wysłana przez Kamil » Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #333 dnia: Lutego 28, 2011, 18:06:15 pm »

Czy Rzymianie wiedzieli o Katakumbach a jak tak to dlaczego ich nie zniszczyli?
Zapisane
Kawod Elohim!
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #334 dnia: Lutego 28, 2011, 18:48:54 pm »

Katakumby to nic innego jak podziemne cmentarze, popularne wśród chrześcijan. Jeden ze sposobów chowania zmarłych nie tylko w starożytnym Rzymie.
Owszem odbywały się tam Msze i nabożeństwa. Były bardzo rozbudowane. Często składały się z kilku pięter.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #335 dnia: Lutego 28, 2011, 19:23:01 pm »

Katakumby były na terenach prywatnych, oficjalnie były cmentarzami. Nikt ich nie niszczył, bo dlaczego miałby niszczyć prywatne cmentarze? Imperium Rzymskie było wszakże cywilizowanym państwem: prześladowano żywych, a nie umarłych.

A czy Rzymianie wiedzieli o katakumbach? Zależy którzy: chrześcijanie to wszakże również byli Rzymianie  :)
Czy władze Imperium wiedziały? Przypuszczam, że tak, ale bardzo się tym nie interesowały.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #336 dnia: Marca 02, 2011, 18:30:04 pm »

To w takim razie dlaczego jest Quo Vadis??? ::)
Zapisane
Kawod Elohim!
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #337 dnia: Marca 04, 2011, 15:29:36 pm »

Witam!
Chciałabym zapytać czy lepiej jest się modlić (np. Koronka do Bożego Miłosierdzia) na klęcząco, ale co chwilę myślisz o tym, że kolana Cię bolą, czy na wpół klęcząco, ale już tak bardzo nie czujesz bólu i możesz się skupić?  :o
Mam często taki problem i nie wiem w jakiej pozycjii się modlić... Oczywiście chodzi mi tu o modlitwę w domu.
Pozdrawiam  :D
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #338 dnia: Marca 04, 2011, 16:25:38 pm »

Chciałabym zapytać czy lepiej jest się modlić (np. Koronka do Bożego Miłosierdzia) na klęcząco, ale co chwilę myślisz o tym, że kolana Cię bolą, czy na wpół klęcząco, ale już tak bardzo nie czujesz bólu i możesz się skupić?  :o
Mam często taki problem i nie wiem w jakiej pozycjii się modlić... Oczywiście chodzi mi tu o modlitwę w domu.
Lepiej na klęcząco. Z myślą, że te trochę bólu to taka malutka ofiara dla Pana Boga...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #339 dnia: Marca 06, 2011, 20:26:41 pm »

Czy są jakieś w Polsce zakony, o tendencjach tradycyjnych? Oczywiście wiem, że nie ma typu Kapucyni z Bractwa św. Piusa X, ale przynajmniej jakieś  normalne o porządnej, katolickiej dyscyplinie (może nawet chorał), pomijamy Benedktynów z Tyńca (sami wiecie o co chodzi - ooomm ooomm  ;) )
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #340 dnia: Marca 06, 2011, 20:29:07 pm »

Pytanie: czy można powiedzieć, że Msza Święta jest ucztą, czy tylko, a może aż, samą ofiarą.? Sugeruję się tutaj Modlitwami Eucharystycznymi, np. 2ME mówi o uczcie, natomiast 3ME już zaznacza, że we Mszy dokonuję się ofiara, tak samo Kanon.

Proszę o odpowiedź.  :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #341 dnia: Marca 06, 2011, 21:08:20 pm »

Msza Święta, to przede wszystkim Najświętsza Ofiara. Uczta - ten termin jest używany w celu przypodobania się protestantom, którzy Najśw. O. nie mają i spotykają się na właśnie uczcie.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #342 dnia: Marca 06, 2011, 21:12:11 pm »

Msza Święta, to przede wszystkim Najświętsza Ofiara. Uczta - ten termin jest używany w celu przypodobania się protestantom, którzy Najśw. O. nie mają i spotykają się na właśnie uczcie.

Po co.?

Może Pan szerzej.?

Czy to się nazywa "ekumenizm".? :)
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #343 dnia: Marca 06, 2011, 21:16:15 pm »

A nie "irenizm"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #344 dnia: Marca 17, 2011, 17:36:48 pm »

A nie "irenizm"?
Co to "irenizm"???
Zapisane
Kawod Elohim!
Strony: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!