Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:41:36 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653828 razy)
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #315 dnia: Lutego 18, 2011, 16:29:33 pm »

Wiem ze to głupie pytanie a czy mógł mi z państwa ktoś napisać jak trenować zdrowo w domu np.
- 10 pompek
- 20 przysiadów
- 15 brzuszków itp.  :-\

A jaki cel chce Pan osiągnąć?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #316 dnia: Lutego 18, 2011, 17:23:11 pm »

Ja proponuję Panu Tejonkowi aby zgłosił się na jakieś sporty walki. Tam jest trening ogólnorozwojowy.
Nie wiem w jakim mieście mieszka tak poleciłbym coś.
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #317 dnia: Lutego 18, 2011, 20:24:08 pm »

Chce ćwiczyć np. Judo lub karate ale mama mi nie pozwala. Boi sie z tamtych stron tajemnych znaków, myśli i sztuk walki. Tam mieszkaliśmy i mama mówi że wie co to jest...
Zapisane
Kawod Elohim!
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #318 dnia: Lutego 18, 2011, 20:38:52 pm »

Mądra mama.
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #319 dnia: Lutego 18, 2011, 20:49:04 pm »

Ale ja chce walczyć  >:( to moja NATURA!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 20:54:59 pm wysłana przez tejonek » Zapisane
Kawod Elohim!
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #320 dnia: Lutego 18, 2011, 20:55:50 pm »

Jak mama nie pozwala, to znaczy, że ma swoje powody. I trzeba byc posłusznym.
A ćwiczyć (ogólnorozwojowo) można (ba ! - trzeba) w domu. Pompki, brzuszki, ćwiczenia rozciągające i podciąganie się na drążku. To wszystko można robić nawet w małym pokoju.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #321 dnia: Lutego 18, 2011, 20:58:32 pm »

Rozumiem wiec jak mam to robic? ( proszę żeby Pan napisal jak :'( mam robic różne postawy )
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2011, 21:09:09 pm wysłana przez tejonek » Zapisane
Kawod Elohim!
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #322 dnia: Lutego 18, 2011, 21:21:29 pm »

Nie chcialbym podwazac autorytetu mamy drogi Tejonku,ale bym mame przekonywal do sportu poza domem mimo wszystko. Zapisac na boks czy karate. Tam z tego co ja sie orientuje to nie ma tam zadnych tajemnych znakow ;D A juz na pewno na boksie nie ma,ale mama moze nie chciec zebys uprawial taki sport bo mozna nabawic sie w nim kontuzji.Jak bedziesz starszy troche to sam zadecydujesz czy chcesz chodzic na takie treningi czy nie :) A jak sporty walki nie pasuja to moze jakas szkolka pilkarska albo cos w tym stylu. Moze basen?
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #323 dnia: Lutego 18, 2011, 21:33:37 pm »

Ja bym proponował również sambo. A mama niech się nie boi. Ja na pierwszy trening karate kyokushinkai(dość ostry styl i wtedy jedyny w Kaliszu) poszedłem jak byłem w klasie 6. Obecnie mam 38 i żyję. Dobrze się czuję i żadnej magii ani buddyzmu czy czegoś tam nie było. Ludzie chodzą tam aby trenować a nie na jakieś gusła. A judo to po prostu sportowa wersja ju-jitsu.
Zapisane
tejonek
uczestnik
***
Wiadomości: 107


Święty Andrzeju Kim módl się za nami

« Odpowiedz #324 dnia: Lutego 19, 2011, 11:29:16 am »

Nie chcialbym podwazac autorytetu mamy drogi Tejonku,ale bym mame przekonywal do sportu poza domem mimo wszystko. Zapisac na boks czy karate. Tam z tego co ja sie orientuje to nie ma tam zadnych tajemnych znakow ;D A juz na pewno na boksie nie ma,ale mama moze nie chciec zebys uprawial taki sport bo mozna nabawic sie w nim kontuzji.Jak bedziesz starszy troche to sam zadecydujesz czy chcesz chodzic na takie treningi czy nie :) A jak sporty walki nie pasuja to moze jakas szkolka pilkarska albo cos w tym stylu. Moze basen?
Rozumiem Pana ale mama zawsze sie denerwuje jak mówię jej o tym. Tata by mnie puścił. Basen oddalony o 50km. Piłka nożna: hmm... Ciekawe. Tylko ja niewiem kiedy jest, a mnie wręcz siła rozpiera ;D
Zapisane
Kawod Elohim!
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #325 dnia: Lutego 19, 2011, 11:34:32 am »

To na dobry poczatek polecam biegi. Codziennie wyznacz sobie jakas trase do przebiegniecia i sie ostro tego trzymaj. Czy pada czy nie,czy snieg czy wiatr zawsze idz i biegaj.Wyrobisz sobie wtedy kondycje i zdrowie bedzie Ci dopisywalo :) I rozladujesz wtedy emocje i swoja sile :)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #326 dnia: Lutego 19, 2011, 11:38:27 am »

A na zachętę oprócz biegu zobacz sobie na youtube krav maga , judo czy combat, sambo. Treningi są dostosowane także dla młodych ludzi. Trenują nawet 7-letnie dzieci.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #327 dnia: Lutego 19, 2011, 12:14:30 pm »

Ale jak nie masz zgody rodziców to nic z tego. Zgoda jest wymagana. No i trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. A bieganie i pompki wyrabiają kondycje. Jeszcze drążek jest dobry. Natomiast dla osób w Twoim wieku kategorycznie odradzam siłownię!!!
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #328 dnia: Lutego 19, 2011, 12:36:00 pm »

Ale ja chce walczyć  >:( to moja NATURA!!!!!!!!!!
To może brazylijskie jiu-jitsu? To sport chwytany, podobny do judo, ale większość walki toczy się w parterze, więc jest mało kontuzjogenny. Ponadto nie ma tam raczej żadnych tajemnych znaków, to czysty sport, nastawiony po prostu na sportową rywalizację, sparingi, bez żadnej stojącej za tym filozofii.
Ale jeżeli mama się nie zgadza, to powinieneś być posłuszny, najwyżej spróbuj łagodnie porozmawiać. Zresztą bez zgody rodziców i tak nie przyjmą Cię do żadnego klubu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2011, 12:45:19 pm wysłana przez Kamil » Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #329 dnia: Lutego 19, 2011, 19:39:55 pm »

Też zachęcam do sportu, ale pamiętaj, żeby nie przesadzić z treningami. Twój organizm się rozwija i bardzo mocne trenowanie w wieku dojrzewania (w który nie długo wejdziesz) może skutkować powikłaniami zdrowotnymi. Organizm będzie szybko rósł (może Ci przybyć kilka centymetrów wzrosty w ciągu paru miesięcy) i zbytnie obciążenie może nie być zbyt dobre. Dlatego warto poszukać, dobrego trenera, który umiejętnie pokieruje Twoim treningiem. Z drugiej strony amatorskie uprawianie piłki czy sportów walki raczej nie zaszkodzi tylko pomoże :)
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!