Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:20:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 190 Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 653469 razy)
Richelieu
aktywista
*****
Wiadomości: 858


« Odpowiedz #2640 dnia: Maja 24, 2023, 14:36:15 pm »

A Mt 11, 30 ?
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2641 dnia: Maja 29, 2023, 20:51:16 pm »

Czy Bóg nie chce abyśmy tu na ziemi dbali o swój dobrostan i się dobrze czuli? Gdyż x Wierzejewski mówi że gdy szczęście człowieka jest celem samym w sobie to to jest satanizm  .https://www.youtube.com/watch?v=by-hk1orsA0

Tezy tego filmu trochę mnie odpychają od nawrócenia bo boje się że po nawróceniu będzie mi się źle żyło i życie będzie nieznośne :((
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #2642 dnia: Maja 29, 2023, 21:35:07 pm »

Zaraz. To Pan nie jest katolikiem? To skąd to skrupulanctwo i bicie piany? Albo trolling w celu ośmieszenia katolicyzmu, który wszak skrupulancki nie jest albo może faktycznie potrzebna konsultacja specjalistyczna?
Zapisane
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #2643 dnia: Maja 29, 2023, 22:52:41 pm »

random1414, proszę posłuchać śp. ks. Gregoriusa Hessego -- tego, co mówił o winie, które nieodłącznie towarzyszyło mu podczas wykładów. :D
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2644 dnia: Maja 29, 2023, 23:01:08 pm »

Zaraz. To Pan nie jest katolikiem? To skąd to skrupulanctwo i bicie piany? Albo trolling w celu ośmieszenia katolicyzmu, który wszak skrupulancki nie jest albo może faktycznie potrzebna konsultacja specjalistyczna?

Jestem katolikiem ,skąd ta wątpliwośc ze nim nie jestem?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #2645 dnia: Maja 30, 2023, 09:41:41 am »

Ano stąd iż mówi Pan o jakimś nawróceniu. Oczywiście katolik może nawrócić się też ze złej drogi. Np. ze skrupulanctwa.
Zapisane
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2646 dnia: Czerwca 03, 2023, 10:37:02 am »

Czy tzw tradycyjna teologia moralną (pewien doecezjalny ksiadz powiedzial ze to dopuszczalne ale boje sie ze teologiwie sprzed sv2 uznali by to za niedopuszczalne)uznaje za niedopuszczalne powiedzenie do rodzica zdam typu "jestem zły na Ciebie bo zrobiłeś to i tamto ",albo "przykro mi że mi tego zakazujesz itp"?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2023, 18:31:36 pm wysłana przez random1414 » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #2647 dnia: Czerwca 03, 2023, 18:21:36 pm »

Co to za shittesty pan nam wyprawia?! Niechże pan znajdzie sobie równie zaburzoną dziewczynę i w ten sposób smali do niej cholewki! Zaraz się pan przekona co jest dopuszczalne!
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2648 dnia: Czerwca 03, 2023, 18:32:22 pm »

Dlaczego Pan uważa to za shittest ?
Bo na prawdę czasami mam co do tego casusu wątpliwości
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2649 dnia: Czerwca 03, 2023, 20:08:50 pm »

Prezentowana tu kolekcja Pańskich wątpliwości budzi moje głębokie wątpliwości.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ant
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #2650 dnia: Czerwca 04, 2023, 22:19:19 pm »

Dlaczego Pan uważa to za shittest ?
Bo na prawdę czasami mam co do tego casusu wątpliwości
Cierpi Pan na ewidentną nerwicę eklezjogenną. Sugeruję udać się do specjalisty, najlepiej do niekatolickiego.
Zapisane
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #2651 dnia: Czerwca 04, 2023, 22:55:00 pm »

Jak to było?

"U osób świeckich nadmierne zainteresowanie sprawami religii zwykle jest pierwszym symptomem szaleństwa". Evelyn Waugh  ;D

 
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
ahmed
aktywista
*****
Wiadomości: 575


wychowany z babcią

« Odpowiedz #2652 dnia: Czerwca 13, 2023, 16:42:24 pm »

Czy Bóg nie chce abyśmy tu na ziemi dbali o swój dobrostan i się dobrze czuli? Gdyż x Wierzejewski mówi że gdy szczęście człowieka jest celem samym w sobie to to jest satanizm  .https://www.youtube.com/watch?v=by-hk1orsA0

Tezy tego filmu trochę mnie odpychają od nawrócenia bo boje się że po nawróceniu będzie mi się źle żyło i życie będzie nieznośne :((

1. Po piérwszé, to zastanów się człowieku, zanim wkleisz odnośnik do półtoragodzinnégo filmu, kto to niby będzie oglądał.
2. Po wtóré, x. Michał Wierzejewski FSSPX nie jest moim biskupem, więc nie bardzo się przejmuję, co on tam mówi. Tym bardziéj nie wklejaj odnośników do półtoragodzinnych filmów bez podania konkretnégo momentu, od kiedy i jak długo oglądać.
3. Oczywiście celem człowieka jest szczęścié. Częstym czy nawet powszechnym ludzkim błędem jest utrata szczęścia w pogoni za jakąś przyjemnością. Pewné rozważania na themat szczęścia można znaleźć w de Trinitate świętégo Augustyna.

Cytat: Augustinus Hipponensis in libro de Trinitate tertio decimo (IV/7)
An forte falsum est quod pro uerissimo certissimoque posuimus, beate uiuere omnes homines uelle? Si enim beate uiuere est uerbi gratia secundum animi uirtutem uiuere, quomodo beate uiuere uult qui hoc non uult? Nonne uerius dixerimus: 'Homo iste non uult beate uiuere quia non uult secundum uirtutem uiuere, quod solum est beate uiuere'? Non igitur omnes beate uiuere uolunt, immo pauci hoc uolunt si non est beate uiuere nisi secundum uirtutem animi uiuere, quod multi nolunt.
Itane falsum erit unde nec ipse, cum academicis omnia dubia sint, academicus Cicero dubitauit qui cum uellet in Hortensio dialogo ab aliqua re certa de qua nullus ambigeret sumere suae disputationis exordium, Beati certe, inquit, omnes esse uolumus? Absit ut hoc falsum esse dicamus. Quid igitur? An dicendum est etiamsi nihil sit aliud beate uiuere quam secundum uirtutem animi uiuere, tamen et qui hoc non uult beate uult uiuere? Nimis quidem hoc uidetur absurdum. Tale est enim ac si dicamus: 'Et qui non uult beate uiuere beate uult uiuere.' Istam repugnantiam quis audiat, quis ferat? Et tamen ad hanc contrudit necessitas si et omnes beate uelle uiuere uerum est, et non omnes sic uolunt uiuere quomodo solum uiuitur beate.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 13, 2023, 19:35:58 pm wysłana przez ahmed » Zapisane
Wojna jeszcze nie jest aż tak daleko.
Ukraina będzie graniczyć z Czerkiesją, Kałmucją i Mordowją.
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 816


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #2653 dnia: Czerwca 13, 2023, 19:37:09 pm »

Czy tzw tradycyjna teologia moralną (pewien doecezjalny ksiadz powiedzial ze to dopuszczalne ale boje sie ze teologiwie sprzed sv2 uznali by to za niedopuszczalne)uznaje za niedopuszczalne powiedzenie do rodzica zdam typu "jestem zły na Ciebie bo zrobiłeś to i tamto ",albo "przykro mi że mi tego zakazujesz itp"?


Moja Babcia zwykla mawiac "...bo najgorsza to je choroba, jak sie we lbie ma zaj.oba"
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
random1414
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #2654 dnia: Czerwca 13, 2023, 20:45:26 pm »

Czy Bóg nie chce abyśmy tu na ziemi dbali o swój dobrostan i się dobrze czuli? Gdyż x Wierzejewski mówi że gdy szczęście człowieka jest celem samym w sobie to to jest satanizm  .https://www.youtube.com/watch?v=by-hk1orsA0

Tezy tego filmu trochę mnie odpychają od nawrócenia bo boje się że po nawróceniu będzie mi się źle żyło i życie będzie nieznośne :((

1. Po piérwszé, to zastanów się człowieku, zanim wkleisz odnośnik do półtoragodzinnégo filmu, kto to niby będzie oglądał.
2. Po wtóré, x. Michał Wierzejewski FSSPX nie jest moim biskupem, więc nie bardzo się przejmuję, co on tam mówi. Tym bardziéj nie wklejaj odnośników do półtoragodzinnych filmów bez podania konkretnégo momentu, od kiedy i jak długo oglądać.
3. Oczywiście celem człowieka jest szczęścié. Częstym czy nawet powszechnym ludzkim błędem jest utrata szczęścia w pogoni za jakąś przyjemnością. Pewné rozważania na themat szczęścia można znaleźć w de Trinitate świętégo Augustyna.

Cytat: Augustinus Hipponensis in libro de Trinitate tertio decimo (IV/7)
An forte falsum est quod pro uerissimo certissimoque posuimus, beate uiuere omnes homines uelle? Si enim beate uiuere est uerbi gratia secundum animi uirtutem uiuere, quomodo beate uiuere uult qui hoc non uult? Nonne uerius dixerimus: 'Homo iste non uult beate uiuere quia non uult secundum uirtutem uiuere, quod solum est beate uiuere'? Non igitur omnes beate uiuere uolunt, immo pauci hoc uolunt si non est beate uiuere nisi secundum uirtutem animi uiuere, quod multi nolunt.
Itane falsum erit unde nec ipse, cum academicis omnia dubia sint, academicus Cicero dubitauit qui cum uellet in Hortensio dialogo ab aliqua re certa de qua nullus ambigeret sumere suae disputationis exordium, Beati certe, inquit, omnes esse uolumus? Absit ut hoc falsum esse dicamus. Quid igitur? An dicendum est etiamsi nihil sit aliud beate uiuere quam secundum uirtutem animi uiuere, tamen et qui hoc non uult beate uult uiuere? Nimis quidem hoc uidetur absurdum. Tale est enim ac si dicamus: 'Et qui non uult beate uiuere beate uult uiuere.' Istam repugnantiam quis audiat, quis ferat? Et tamen ad hanc contrudit necessitas si et omnes beate uelle uiuere uerum est, et non omnes sic uolunt uiuere quomodo solum uiuitur beate.


Myślałem że się wkleił adres tego momentu ,chodzi mi o minute 01:12 (godzina dwanaście ) https://youtu.be/by-hk1orsA0?t=4383


Niestety nie umiem łaciny aby ten tekst sw Augustyna przeczytać i zrozumiec
Zapisane
Strony: 1 ... 175 176 [177] 178 179 ... 190 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!