Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipiec 09, 2020, 11:28:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Skauci św. Bernarda

http://ssbc.pl/
217951 wiadomości w 6280 wątkach, wysłana przez 1560 użytkowników
Najnowszy użytkownik: paulie
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 157 158 [159] Drukuj
Autor Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne.  (Przeczytany 408426 razy)
Talerpimmut
adept
*

« Odpowiedz #2370 dnia: Kwiecień 22, 2020, 21:06:04 pm »

Gdzie mógłbym znaleźć nauczanie Kościoła katolickiego na temat działania Ducha Świętego np. u protestantów lub u prawosławnych? W moim odczuciu, jeżeli Duch Święty działa poza Kościołem, to tak, żeby ci spoza Kościoła wrócili do Niego. Jeżeli ktoś czyni cuda i mówi o Bogu, to te cuda legitymizują w ludzkich oczach głoszoną przez cudotwórcę naukę. Jeżeli są cuda u protestantów, to albo są nie od Boga, albo jakimś cudem mają zaprowadzić do Kościoła katolickiego, ale ten drugi przypadek jest bardzo podejrzany. Można przytoczyć fragmenty Pisma Świętego na temat fałszywych proroków, ale nie każdy połączy to np. z protestantami. Gdzie mógłbym znaleźć wprost napisaną naukę katolicką na temat uzdrowień i działania Ducha Świętego poza Kościołem?
Nie mówię tylko o protestantach i prawosławnych, ale o wszystkich, którzy są poza Kościołem.

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w odnalezieniu literatury z tym związanej.
Strony: 1 ... 157 158 [159] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Dziecięce poszukiwania odpowiedzi na pytania błahe i całkiem poważne. « poprzedni następny »

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.11 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!