Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:45:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: POZNAŃ
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43 Drukuj
Autor Wątek: POZNAŃ  (Przeczytany 171433 razy)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #135 dnia: Sierpnia 13, 2009, 21:54:50 pm »

@ admini
Czy można utworzyć dział - powitania?
Słusznie, byłby przydatny aby nie zaśmiecać wątku służącego do zamieszczania ogłoszeń dotyczących  celebracji liturgicznych i wydarzeń w Poznaniu
Licząc na to, ze adminii na nasz apel (niech ich wielbłądy dają zawsze nieskwaszone mleko) - pozwolę sobie znów na refleksję natury ogólnej - czymżesz byłoby FK bez tych cudownych bokotemtów :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #136 dnia: Sierpnia 13, 2009, 22:34:38 pm »

15 VIII - Wniebowzięcie NMP - Msza św. na Wzgórzu jak w niedzielę, tj. 14.00.
Przepraszam za powtórzenie, ale podaję w obawie, że ta informacja umknęła w potoku powyższych czułości.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #137 dnia: Sierpnia 13, 2009, 22:42:42 pm »

15 VIII - Wniebowzięcie NMP - Msza św. na Wzgórzu jak w niedzielę, tj. 14.00.
Przepraszam za powtórzenie, ale podaję w obawie, że ta informacja umknęła w potoku powyższych czułości.
Deo gratias !!! Będę wówczas właśnie w Poznaniu, choć miałem być w Częstochowie... :-\
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #138 dnia: Sierpnia 13, 2009, 22:43:57 pm »

I pożegnania ;)
Panne Wiridianne prosimy o nieodchodzenie  ;D

Raczej o poprzedniego awataru przywrócenie  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #139 dnia: Sierpnia 14, 2009, 00:00:16 am »

I pożegnania ;)
Panne Wiridianne prosimy o nieodchodzenie  ;D

Raczej o poprzedniego awataru przywrócenie  ;D

Niech się dzieje wola nieba ;) (Szkoda że jednak Częstochowa nie została wybrana)
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #140 dnia: Sierpnia 14, 2009, 06:41:44 am »

I jest ta  super fotka.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #141 dnia: Sierpnia 14, 2009, 07:58:36 am »

Niech się dzieje wola nieba ;) (Szkoda że jednak Częstochowa nie została wybrana)

Też bardzo żałuję. Chciałem przynajmniej powitać wkraczających Naszych Dzielnych Pielgrzymów z Xiędzem Grzegorzem włącznie oraz być na prymicyjnej Mszy Świętej Xiędza Łukasza Szydłowskiego, ale niestety rodzinne obowiązki wzywają do Poznania. Trudno...choć wielka szkoda....
Ooo teraz to jest milutko :) to nie to co te "bocianki"...niechaj wrogowie nasi "kuźnią postępu" bedący widzą, że my Tradsi to nie tylko stetryczałe jak ja dziadki  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jacques Blutoir
adept
*
Wiadomości: 33

Pod Mitrą, czyli Kościelne Safari
« Odpowiedz #142 dnia: Sierpnia 14, 2009, 22:24:36 pm »

A witam Jacques Blutoir.
"Fatalna lektorka"

No i już na starcie narobiłem sobie wrogów. No cóż, jakoś tak mam. Bognę proszę, by nie miała mi za złe. Co do wątku powitalnego, to tak jak powiedziałem, nie znając tutejszych zwyczajów podłączyłem się do wątku, w którym padło moje... mój nick.

Pozdrawiam "Braci Trydenckich" z Torunia.

Zapisane
"O praeclarum diem, cum in illud divinum animorum concilium coetumque proficiscar cumque ex hac turba et conluvione discedam!"
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #143 dnia: Sierpnia 14, 2009, 22:28:27 pm »

Bóg Zapłać :D
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #144 dnia: Sierpnia 15, 2009, 08:25:07 am »

Blog Pana Jaquesa jest w porządku.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #145 dnia: Sierpnia 15, 2009, 08:57:07 am »

A mi się kojarzy z blogami oświeconych watykanistów typu Torniellego.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #146 dnia: Sierpnia 15, 2009, 09:06:02 am »

A mi się dobrze kojarzy. Przeczytałem kalendarium trydenckie i Pan Jacques wspominają o kaliskim ślubie trydenckim do którego nie doszło w 1993 roku ze względu na brak zgody Kurii Biskupiej w Kaliszu, mógł też wspomnieć że w 1995 roku do  ślubu innej pary, aczkolwiek z pokrewnionej z pierwszą jednak doszło. Co tu dużo mówić o ile dobrze pamiętam straszeniem Rzymem.
Zapisane
Jacques Blutoir
adept
*
Wiadomości: 33

Pod Mitrą, czyli Kościelne Safari
« Odpowiedz #147 dnia: Sierpnia 15, 2009, 11:04:32 am »

Jacques Blutoir w postawie zasadniczej i głośno:
Panie Majorze! Melduję posłusznie, że gdy tylko Pan Major raczy przesłać na priva jakieś szczegóły, to kalendarium zostanie uzupełnione.


Zapisane
"O praeclarum diem, cum in illud divinum animorum concilium coetumque proficiscar cumque ex hac turba et conluvione discedam!"
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #148 dnia: Sierpnia 17, 2009, 12:18:53 pm »

Odwiedziłem Poznań i pierwszy raz byłem na Wzgórzu Przemysława na Mszy w Sobotę i Niedzielę. Czy moze mi ktoś z Państwa napisać cóż to za Ojcowie odprawiali Mszę Świętą ( jeden w Sobotę drugi w dniu następnym oczywiście ). Ogólnie wrażenie miłe. Pozdrawiam Poznań - kościół jest przepiękny ( nie byłem w nim iod lat osiemdziesiątych) w Niedzielę zas ciekawie śpiewał Trzyosobowy Żeński Chórek... tak w stylu Hildegardy z Bingen trochę chyba...:) Christus Rex!
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Maswerk
aktywista
*****
Wiadomości: 664

Poznańskie Duszpasterstwo Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #149 dnia: Sierpnia 17, 2009, 12:41:55 pm »

Księża. :)

W sobotę x. kanonik Ignacy Rapior, jeden z diecezjalnych egzorcystów, w niedzielę x. kanonik Wojciech Pawelczak. Dobrze Pan trafił, oni akurat są życzliwie nastawieni do "grupy określającej się jako Poznańskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej".
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 43 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: POZNAŃ « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!