Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:46:36 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53683 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #60 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:23:36 pm »

Historia zna takie cudowne nawrócenia...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #61 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:33:30 pm »

Historia zna takie cudowne nawrócenia...

ja tam bym zbytnio nie liczył na takie cuda  ;D
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #62 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:53:24 pm »

Cytuj
ale tak na serio, ja bym się bał mieszać w to lefebrystów, chociaż...
Z jednej strony macie i tak dużo, w wielu miejscach w Polsce nie ma nawet szansy na cotygodniową tridentinę.
Z drugiej strony, dzięki odległości do stolicy macie FSSPX "zaraz pod nosem", uważam że Bractwo nie odmówi 40 rodziną!

Jeśli są spełnione warunki, jeśli nawet xiądz był, to powiem szczerze "łaski nie robi" xiądz arcybiskup. Przepraszam za uproszczenie ale jak nie ma spowiedzi w jednym kościele to idę do innego, to jest ich OBOWIĄZEK i na ich sumienia cały ciężar.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #63 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:58:27 pm »

a ja mieszkam na terenie, gdzie nawet comiesięczna celebracja jest raczej nierealna
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #64 dnia: Czerwca 19, 2010, 07:39:23 am »

Jeśli są spełnione warunki, jeśli nawet xiądz był, to powiem szczerze "łaski nie robi" xiądz arcybiskup.
czyli Pan uwaza, ze Msze dla tradsow maja miec zawsze najwyzszy priorytet dla biskupa? To nie jest mozliwe, aby bp przedkladal celebracje tridnetiny nad wszytskie inne obowiazki ksiezy w diecezji. Nie ma co stawiac takich oczekiwac a pozniej sie frustrowac. (inna sprawa jest, ze nie wierze, ze w AW brakuje ksiezy - powiedzialbym, ze sa pewne nadwyzki). Neoni tez nie zawsze dostaja ksiedza neonskiego do kazdej swojej wspolnoty.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #65 dnia: Czerwca 19, 2010, 07:54:56 am »

po prostu neo są spoko, a my nie  ;D

ale przeciez akurat tego ksiedza mogl zostawic... co?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #66 dnia: Czerwca 19, 2010, 11:05:01 am »

Tak się zastanawiam, czy te 3 lata SP, nie stanowią legitymizacji FSSPX.
Jedni twierdzili, że SP jest sposobem JŚw. BXVI na stopniowy powrót do tradycji, inny, że jest to kolejne podejście do osłabienia Bractwa.

Po 3 latach możemy już wyciągnąć pewne wnioski i raczej nie są one korzystne dla środowisk tradycji.
SP stało się więc dowodem na to, że nieposłuszeństwo ze strony FSSPX było niezbędne, że biskupi i cała struktura jest generalnie wroga wobec tradycji i obserwując te zmagania o mszę można powiedzieć śmiało, gdyby nie Bractwo dzisiaj środowisko tradycji by nie istniało.

Co może zrobić wierny kiedy (jak w Piasecznie) prosi o posługę i zostaje mu odmówione? Ma prawo - uważam - skierować się tam, gdzie posługi mu nie odmówią.

Generalnie więc, reakcję biskupów na postanowienia SP są wielkim argumentem za FSSPX.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #67 dnia: Czerwca 19, 2010, 15:27:20 pm »

A ja nie rozumiem kwestii księdzem.
Przecież jest na miejscu ksiądz "umiejący" a piszą że brak takowego, a fakt przeniesienia tego księdza to z czego wynika? Czyżby to była zemsta za ośmielenie się napisania listu z prośbą? Gdy kto ktokolwiek ośmieli się zwrócić do kurii o Nalazek mu prawo jak psu buda to kuria zbierze mu nawet to co już ma. I wtedy kurie trzeba będzie prosić nie o więcej, tylko o to żeby nie zabierał to co już mamy.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #68 dnia: Czerwca 19, 2010, 16:43:54 pm »

Może to wikary odprawiał i go przenieśli do innej parafii, taki sam los spotkał x. Łukasza Kadzińskiego z Łomianek i teraz w Łomiankach nie ma KRR. Taki to los wikarych.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #69 dnia: Czerwca 19, 2010, 19:34:42 pm »

Może to wikary odprawiał i go przenieśli do innej parafii, taki sam los spotkał x. Łukasza Kadzińskiego z Łomianek i teraz w Łomiankach nie ma KRR. Taki to los wikarych.
Ale Łomianki to zupełnie inna sprawa, tam nie pisali litu do kurii.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #70 dnia: Czerwca 19, 2010, 20:28:43 pm »

Tak czy inaczej Łomianki zostały bez KRR.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #71 dnia: Czerwca 28, 2010, 11:12:53 am »

Cytuj
Ale Łomianki to zupełnie inna sprawa, tam nie pisali litu do kurii.

Piszesz - źle, nie piszesz - jeszcze gorzej.:-)

proszę poczytać komentarze włoskich internautów...

http://blog.messainlatino.it/2010/06/tutto-il-mondo-e-paese.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #72 dnia: Października 16, 2010, 11:22:51 am »

Weszłam dziś na stronę  Wiernych Tradycji Łacińskiej z Piaseczna, poprostu  zobaczyć co tam nowego słychać i bardzo ciekawy tekst jest tam  zamieszczony; "ROMA LOCUTA EST" Polecam - jak najbardziej należy przeczytać.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/roma-locuta-est.html

http://www.bibula.com/?p=27456
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #73 dnia: Października 16, 2010, 11:46:59 am »

A co to za głupoty?

http://www.bibula.com/?p=26982

Nawet w jednym tylko zdaniu autorzy potrafili dać 2 błędy rzeczowe... nie znając sprawy dokładnie.

Dzisiaj wieczorem opublikujemy relację z podjętych kroków, tak aby nie było tego typu artykułów.

Jakie głupoty? Ja zalinkowałam tekst ten:  http://www.bibula.com/?p=27456  Jest to zamieszczony tekst za stroną  podaną j.w.  proszę czytać. A co złego pan widzi w tym samym artykule ? Bo ja z kolei nic złego nie widzę, jest opisana konkretna sytuacja pewnej diecezji we Włoszech, zresztą ... co ja mam tu  relacjonować, można przeczytać i się odnieść do tego.

Teraz zauważyłam że podał pan inny link jak mój. Proszę podać relację z podjętych kroków, skoro to co pisze jest nieprawdą.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2010, 11:53:00 am wysłana przez Mama » Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #74 dnia: Października 16, 2010, 11:50:58 am »

.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!