Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:34:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53714 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #45 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:28:30 pm »

Acha..
Pod zdjęciem jest przepisany cały tekst listu.
Zdjęcie jest niewyraźne, bo w tabekach są dane osobowe.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #46 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:37:48 pm »

ja podziwiam. Z moim proboszczem nie da się załatwiać takich spraw. Msza w rycie Klasycznym byłaby równie "brzydko" sprawowana co NOM. Poza tym nie mogę się zbytnio wychylać  ;)
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #47 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:41:18 pm »

Cytuj
Z moim proboszczem nie da się załatwiać takich spraw.

co tam z proboszczem, u mnie nawet z Arcybiskupem...
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #48 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:45:12 pm »

swojego czasu pisałem do Kurii ale donieśli mojemu księdzu dyrektorowi

ogólnie mówiąc "nie ma potrzeby"
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #49 dnia: Czerwca 18, 2010, 20:51:21 pm »

Cytuj
swojego czasu pisałem do Kurii ale donieśli mojemu księdzu dyrektorowi

To teksty jak z "Misia".
Pod rządami takich dyrektorów zejdziemy do podziemia.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #50 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:13:15 pm »

Przeczytalem list z kurii.

Wedlug mnie gdyby odpowiadajacym na list byl czlowiek zyczliwy sprawie tradycji to moglby dosc podobnie odpowiedziec. Po prostu nie maja ksiezy, ktorzy sie by znali na starej Mszy.

Nie wiem czy lepiej byloby gdyby przymusili jakiegos ksiedza do tych celebracji. Moze znalezliby sie ochotnicy np. ks. Kadziński, ale czy dla ks. abpa przydzielenie akurat takich zadan ks. Lukaszowi jest priorytetem duszpasterskim? Nie!

Powiem wiecej, gdybym byl zyczliwym moderatorem w kurii i chcialbym, aby sprawa trafila do ED to tak wlasnie napisalbym ten list. Przeciez to idealnie podpada pod:

"Jeśli biskup z jakiegokolwiek powodu nie może zapewnić takiej celebracji, sprawa kierowana jest do Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”."

A co moze zrobic ED? Moze trzeba zasugerowac, aby zapytali przelozonych FSSP i IBP o dostepnych kaplanow.. Wszak wkrotce beda tam wswieceni nowi polscy ksieza...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #51 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:44:08 pm »

Panie Jarod,

Przecież kapłan jest. Tzn, był

Ks. dr. Moderator, z którym rozmawiałem przez telefon jest przemiłym człowiekiem. Odniosłem nawet wrażenie, że nie do końca zgadzał sie z tym co mówił
Zrobił wrazenie człowieka bardzo inteligentnego zażenowanego absurdalnością tego co mówił
Ale nikogo mi żal się nie zrobiło; emocje na bok.

Po prostu można odnieść wrażenie, że Ks. Arcybiskup nie chce Mszy św. w NFRR. I koniec. Więc nie ma co dzielić włosa na czworo. Jeżeli chcemy zrealizować wolę Ojca Świętego - musimy przyjąć metody działania, które przyniosą skutek. Ora et labora.

ps
Gdybym był nieżyczliwym Moderatorem - ukręciłbym łeb sprawie inteligentniej ; bez pozostawiania śladów na szyi 8)
czekam na propozycje etatu, emocje na bok 8)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 00:38:31 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #52 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:47:25 pm »

no nawet jeśli pojdzie do Ecclesii, to co? tak, będą księża wyświęceni! yaaho!
i na 100% skierują ich do małego miasteczka, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli gdzieś w Polsce...  

problem jest taki Panie Jarod, ze tam ksiądz był i już go nie ma.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #53 dnia: Czerwca 18, 2010, 21:53:02 pm »


Po prostu Ks. Arcybiskup nie chce Mszy św. w NFRR. I koniec. Jego człowiek to powiedział. Więc nie ma co dzielić włosa na czworo. Jeżeli chcemy zrealizować wolę Ojca Świętego - musimy przyjąć metody działania, które przyniosą skutek.

Gydby chcial to zrobilby to co radzi mu SP:

Art. 8. Biskup, który chce uczynić zadość takim prośbom wiernych świeckich, ale z różnych powodów nie jest w stanie tego uczynić może zwrócić się do Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, która zapewni mu radę i pomoc.

Wedlug mnie trzeba pozbyc sie idealistycznych zludzen, ze biskupi beda chceli starej Mszy albo pomoga w tym komukolwiek. Jedyne co mozna wymagac od polskich biskupow to to, aby nie przeszkadzali w rozwoju gdy sobie sami tradsi wszystko zorganizuja bez pomocy kurii.

Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #54 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:00:46 pm »

no nawet jeśli pojdzie do Ecclesii, to co? tak, będą księża wyświęceni! yaaho!
i na 100% skierują ich do małego miasteczka, o którym nigdy wcześniej nie słyszeli gdzieś w Polsce...  
problem jest taki Panie Jarod, ze tam ksiądz był i już go nie ma.
Tak sie sklada, ze to miasteczko graniczy z najwiekszym miastem w Polsce. Jesli byl ksiadz to byl to ksiadz arcybiskupa. Tak jak pisalem wyzej - nie liczmy, ze cokolwiek uda sie zorganizowac przy pomocy zasobow bedacych pod >>bezposrednia<< kontrola kurii biskupiej.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #55 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:03:50 pm »

Cytuj
Jedyne co mozna wymagac od polskich biskupow to to, aby nie przeszkadzali

- odpada

Chyba, ze zmienią się warunki zewnętrzne: społ. polit. itp i poczują, że trzeba zmienić "opcję" :)

Przypomina mi sie opowiadanie jak to Jasienica spotyka po raz pierwszy po wojnie Kisiela w Krakowie. Ruskie na ulicach KBW PRL itp... Kisiel: - no i co teraz z nami będzie ? Jasienica: - trzeba przerzucić sie z opcji jagiellońskiej na piastowską.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #56 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:04:28 pm »

a Czechy graniczą z Polską. i proszę sobie porównac frekwencję na mszach.

(tak, wiem, że to nie na temat  ;) )
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #57 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:06:05 pm »

Cytuj
nie liczmy, ze cokolwiek uda sie zorganizowac przy pomocy zasobow bedacych pod >>bezposrednia<< kontrola kurii biskupiej.

Proponuje Pan zejście do podziemia ? Będziemy szmuglować x z Garncarskiej  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #58 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:08:45 pm »

odprawiajmy w tajemnicy, o świcie na cmentarzach! tak zrealizujemy soborowy powrót do źródeł  :D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #59 dnia: Czerwca 18, 2010, 22:14:58 pm »

ale tak na serio, ja bym się bał mieszać w to lefebrystów, chociaż...

a) kuria się wnerwi i szlaban na MT
b) kuria się przestraszy i ksiądz się "cudownie" znajdzie
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!