Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:19:21 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53699 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #30 dnia: Czerwca 16, 2010, 22:08:23 pm »

Otrzymaliśmy odpowiedź na naszą prośbę o celebrację Mszy św w NFRR. Listy w obrębie W-wy i okolic idą naprawdę b. długo.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #31 dnia: Czerwca 16, 2010, 22:18:32 pm »

i jaka ta odpowiedz panie Rysiu?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #32 dnia: Czerwca 16, 2010, 22:46:30 pm »

Nie będę opowiadał treści listu, bo to nie jest poważne.

List po prostu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.mszapiaseczno.blogspot.com
Mamy taką zasadę, że niczego nie chowamy do szuflady. Ani nasza prośba, ani odpowiedź biskupa nie nosiła dopisku "ściśle tajne". Pozostała tylko kwestia skanowania i uzgodnienia czy nie powinniśmy zasłonić podanego w liście adresu prywatnego (korespondencyjnego) - ale to szczegół.

Myślę(?), że do Pt. wszystko zrobimy

Nie róbmy sensacji.
Taki list otrzymała każda polska grupa stała, która spełniła warunki tj.: zebrała wiernych, posiada ministrantów i ma kapłana.
Tylko jakoś nikt z brylujących na forum aktywistów nie był łaskaw opublikować tych listów i stawianych wymagań.  A przecież wszystkie te listy są takie same. W okolicach W-wy, Poznania i Płocka... Czyżby to troska o lukrowany obrazek rzeczywistości ?

« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 00:39:58 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #33 dnia: Czerwca 17, 2010, 15:47:02 pm »

Motu Proprio wg. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Nycza

46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę dlatego kapłan zostanie przeniesiony[...] musicie poszukać sobie innego kościoła.

Dzisiaj relacja z rozmowy telefonicznej z Ks. dr Henrykiem Małeckim Moderatorem Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #34 dnia: Czerwca 17, 2010, 16:25:50 pm »

Cytuj
46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę...
Gdyby nie szacunek do sutanny, powiedziałbym "bezczelny typ".

Nic, trzeba sprawę nagłaśniać a screeny jak na http://www.mszapiaseczno.blogspot.com/ wysyłać mailami do Xiędza Arcybiskupa Kazimierza Nycza.
Może dobrze by było również, gdyby kopie listów oraz sprawozdanie z rozmowy "zawisło" na KNO, to bardzo popularne (również albo zwłaszcza wśród duchownych) miejsce.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #35 dnia: Czerwca 17, 2010, 21:03:03 pm »

"46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę..."

"gdzie dway albo trzey zgromadzeni w Imię moie, tamem jest w pośrzodku ich" Mt 18, 20
otwartośc Kosciola i wsłuchiwanie się w Slowo Boże
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #36 dnia: Czerwca 18, 2010, 09:39:10 am »

Cytuj
46 wiernych z rodzinami to za mało jak na wspólnotę...
Założę się, że przy 5 kikonach nie byłoby problemu.

Swoją drogą, muszą się czuć bardzo zagrożeni skoro aż tak otwarcie przeciwstawiają się papieskim rozporządzeniom.
W końcu gdyby nie strach, to co miałoby ich powstrzymywać, niech sobie "kilu dziwaków robi msze po staremu"!
Bardzo się boją.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #37 dnia: Czerwca 18, 2010, 09:41:41 am »

Pewno, że się boją. Ale prędzej, czy później ludzie zrozumieją czym była "stara" Msza i będą wymagali od kapłanów "starej" Mszy i wtedy nic już tego nie zatrzyma...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #38 dnia: Czerwca 18, 2010, 09:44:56 am »

powierzam Piaseczno Sercu Jezusowemu
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2010, 09:48:12 am wysłana przez Tyborek » Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #39 dnia: Czerwca 18, 2010, 10:16:55 am »

powierzam Piaseczno Sercu Jezusowemu

I to jest to! A do pomocy mamy świętych kapłanów, jak św.Jan Maria Vianney, św.Jan Bosko, św.o.Pjo czy nasz rodzimy święty Maksymilian Maria Kolbe.

Z rozmyślań z Bogiem dla świeckich za msza net  proszę poczytać czym jest to Serce, a tym Sercu i z Tym Sercem wszystko załatwiamy:

http://www.traditia.fora.pl/pan-jezus,18/nabozenstwo-do-nspj-srodek-zaradczy-na-wszelkie-zlo-i,2305.html


Zapisane
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #40 dnia: Czerwca 18, 2010, 10:37:56 am »

pamiętajmy, walczymy o to bo naszą Miłością jest Jezus Chrystus. Nie walczymy o formę dla formy, lecz dla większej chwały Bożej!
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #41 dnia: Czerwca 18, 2010, 16:21:48 pm »

ale zostawiając z boku odprawianie przez B16 krr to i tak jest strasznie smutne, ze biskupi mają gdzieś dokumenty papieskie... gdzie ten dialog? gdzie wyjście juz nie od ciemnego ludu, tylko do pełnoprawnych swieckich partnerów w rozmowie? o dobrze dusz nie wspomne...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #42 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:08:07 pm »

Zmogłem informatyczne problemy... można poczytać oryginał pisma.

ps

Nie mozna dać zakosztować ... i zabrać. Pomijając wszystko inne, to błąd dyplomatyczny i niekonsekwencja. Błąd dużego kalibru - można powiedzieć: case study dla studentów zarządzania. Jak można wykreować "owoc zakazany" a potem dziwić się, że dziewczęta i chłopcy chcą zakosztować  ;) Zwykle taka kreacja kosztuje miliony... a tu dostajemy gratis.

Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Tyborek
uczestnik
***
Wiadomości: 179


GG - 6860640

« Odpowiedz #43 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:16:48 pm »

właśnie przeczytałem

zdjęcie pierwszego listu jest zbyt małe - nie da się nic odczytać
Zapisane
Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali. (J 13:34-35)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #44 dnia: Czerwca 18, 2010, 17:22:40 pm »

@ zdjęcie : list kurii jest nieczytelny ?

Gdybyśmy dostali zgodę na coniedzielną celebrację, czego nie wykluczałem, miałem gotowy tytuł do posta na blogu.

"Masz ci babo placek" - dlaczego?  bo to wielkie wyzwanie.
 
Trzeba by naprawdę wiele dać z siebie by celebracja i oprawa była super. Bo jak by super nie była... to w srodowisku niezurbanizowanym - wiejskim, cięzko by było utrzrymać Mszę św. Taka "coniedzielność" - to by bylo prawdziwe przeciąganie pod kilem.

Prowadziłem rozmowy dot. występu znakomitego chóru gregoriańskiego (we wrzesniu) - na uroczyste odpalenie coniedzielnej celebracji. (Potem udzielano by nam wskazówek jak i co ze spiewem.)
Sprawa mogła być dogadana już teraz. Ale zwlekałem: jak umówię chór, a proboszczowi sie "odwidzi"? Bez zgody Biskupa Miejsca planowanie nie miało sensu. Tym bardziej że wymagania chóru były wysokie : pełny kosciół. Myśleliśmy nad zaproszeniem władz miasta i wszystkich ZSL-owców: posłów i radnych: Chłop potęga jest i basta! ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!