Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:59:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53693 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Maja 12, 2010, 22:27:50 pm »

Panie Eligiuszu jeśli przeszkadza Panu moja obecność na Forum to mogę się wycofać, ale jakoś innym osobom Pan nie wypomina ilości wpisów. Jest mi bardzo przykro.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 22:32:11 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #16 dnia: Maja 13, 2010, 10:49:12 am »

Niby dlaczego jest Panu przykro? Nie przesadza Pan trochę? Zrozumiałbym, gdyby wypaliła taki tekst kobieta w stanie błogosławionym albo chociaż gruba i pryszczata, przewrażliwiona na swoim punkcie nastolatka, ale żeby takie mazgajstwa wypisywał dojrzały facet?
Niektórym też wypominałem ilość wpisów czy godzin spędzonych na forum i gwarantuję Panu, że w przyszłości też będę to robił - dopóki ban z Forum Krzyż mnie nie rozłączy.

Bardzo dobrze, że zarejestrował się Pan na FK i bierze aktywny udział w życiu forum. Jednak "poza forum też jest życie". Proszę się nie dziwić, że w tak specyficznym miejscu w sieci, część jego użytkowników dopinguje, próbuje mobilizować czy niekiedy przez ocierające się o chamstwo odzywki wjeżdżające na ambicję próbuje z internetowych "aktywistów" uczynić prawdziwych, realnych aktywistów, działaczy. Odwagi!
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #17 dnia: Maja 13, 2010, 12:12:00 pm »

Ja tam lubię, gdy Msza sprawowana jest na nowym ołtarzu. Może to dziwne, ale uważam, że wierni lepiej widzą i uczestniczą.

Inną sprawą sa koscioły wielce zabytkowe: sw. Krzyż, św.Anna itp.

Czasami bardzo głębokie (zakonne) prezbiteria - denerwują mnie.

Takie mało Tradycyjne mam w tej kwestii poglądy :)
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #18 dnia: Maja 13, 2010, 17:19:43 pm »

Świetnie, że ma Pan tego świadomość. Hasło do zapamiętania na dzisiaj: jube/rood screen.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #19 dnia: Maja 16, 2010, 13:30:16 pm »



Czy w archidiecezji wrocławskiej wszystkie prośby wiernych zostały z miłością przyjęte? Nie pytam o Piasek tylko o mniejsze ośrodki  ( Oleśnica, Brzeg...). Czy ktoś, kto urodził się w Polsce powiatowej - Polsce "B" jest też "wiernym kategorii B" ? Chyba niestety tak.


Tak.
Na Sępolnie była taka grupa ale sie ludzie wykruszyli i przestano odprawiać. Poza tym np w Górze ślaskiej są celebracje bez przeszkód co jakis czas.

Poza tym nie wiadomo mi nic na temat blokowania, bo chyba sie takie inicjatywy zwyczajnie nie pojawiały.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #20 dnia: Maja 16, 2010, 15:56:59 pm »

a więc oby wszędzie było tak jak u Was  ;D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #21 dnia: Maja 16, 2010, 22:49:27 pm »

Poza tym np w Górze ślaskiej są celebracje bez przeszkód co jakis czas.
BT - czy można co jakiś czas dawać info kiedy Msza się odbywa? jeśli jest w miarę regularna - chciałbym ją na mapce NFL umieścić.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Maja 27, 2010, 11:47:21 am »

http://www.summorum-pontificum.fr/article-en-pologne-aussi-il-y-a-une-demande-de-messe-traditionnelle-51147748.html:

Cytuj
Comme moi certainement vous ne connaissez pas Piaseczno, une petite ville située à 25 km environ de Varsovie. Je me suis rendu deux fois en Pologne, dans la région de Torun où j’ai pu voir un catholicisme fervent et populaire, en même temps que des célébrations de messe assez peu traditionnelles. Mais je me suis à peine arrêté à Varsovie.

La Pologne connaît elle aussi un retour lent et prudent à la messe traditionnelle. Certains habitants de la commune de Piaseczno se rendent ainsi une fois par mois à la messe en forme extraordinaire célébrée en l’église de Jazgarzew (paroisse Saint Roch). Une fois par mois, c’est bien. Tous les dimanches, ce serait mieux ! Aussi, il y a deux semaines, ils ont adressé une demande aux autorités ecclésiastiques. Laquelle ?

Tout simplement que la messe soit célébrée le matin, chaque dimanche et fête. En effet, la messe mensuelle est célébrée actuellement à 15h30, ce qui ne facilite pas la vie de famille. En ne permettant pas une messe chaque dimanche, les autorités obligent les fidèles à se déplacer jusqu’à Varsovie pour pouvoir bénéficier de la forme extraordinaire. Ce qui favorise les plus « riches » et ceux qui sont en bonne santé au détriment des plus pauvres, des malades et des personnes âgées. De la même façon, il est impossible de développer une vraie communauté chrétienne avec une messe mensuelle en plein milieu de l’après-midi.

Une demande très légitime donc, d’autant plus que la démarche a commencé par un entretien avec le curé. Nos frères de Pologne ont besoin de soutien. Pensons aussi à eux dans nos prières. 

I tłumaczenie z google dające ogólny zarys tekstu:

Cytuj
Jak ja pewnie nie wiesz Piaseczno, niewielka miejscowość położona 25 km od Warszawy. Zrobiłem dwie wycieczki do Polska, region Torunia gdzie mógłbym zobaczyć silny i popularny katolicyzmu, wraz z uroczystości masy stosunkowo mało tradycyjne. Ale po prostu zatrzymał się w Warszawie.

Polska również doświadcza powolny i ostrożny powrót do tradycyjnej masy. Niektórzy mieszkańcy miasta Piaseczno i go raz w miesiącu podczas Mszy w nadzwyczajnej formie odprawiona w kościele Jazgarzew (parafii Świętego Rocha). Raz w miesiącu jest dobry. W każdą niedzielę, byłoby lepiej! Ponadto, dwa tygodnie temu, że zwróciła się do władz kościelnych. Co?

Po prostu, że jest odprawiana rano, w każdą niedzielę i święto. Rzeczywiście, miesięczne jest odprawiana o 15.30 teraz, co nie ułatwia życia rodzinnego. , Nie dopuszczając masy w każdą niedzielę, władze zmuszają wiernych do podróżowania do Warszawy, aby skorzystać z nadzwyczajnej formie. Sprzyja to "bogatych" i tych, którzy są zdrowi kosztem biednych, chorych i osób starszych. Podobnie, niemożliwe jest stworzenie prawdziwej wspólnoty chrześcijańskiej, z miesięczną Msza w środku po południu.

Bardzo uzasadniony wniosek, a następnie, zwłaszcza, że proces zaczął się od spotkania z księdzem. Nasi bracia w Polska potrzebują wsparcia. My również myślimy o nich w naszych modlitwach.

Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #23 dnia: Maja 27, 2010, 20:22:35 pm »



Uploaded with ImageShack.us

http://www.summorum-pontificum.fr/article-en-pologne-aussi-il-y-a-une-demande-de-messe-traditionnelle-51147748.html

« Ostatnia zmiana: Maja 28, 2010, 01:58:06 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Maja 27, 2010, 23:25:46 pm »

Przecież wyżej to samo podałem...
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #25 dnia: Czerwca 11, 2010, 12:34:26 pm »

Kolejne portale napisały o naszych staraniach, możemy się o tym dowiedzieć przeglądając na serwerze z jakiego linku wchodzą czytelnicy - internauci:

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/06/kolejne-portale-katolickie-w-swiecie.html
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #26 dnia: Czerwca 11, 2010, 13:01:06 pm »

ciekawa informacja jest tam. Z powodu urlopu celebransa msza w 4 niedziele czerwca nie odbędzie się, a w całym dekanacie nie ma żadnego księdza, który by mógł go zastąpic.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #27 dnia: Czerwca 11, 2010, 13:50:49 pm »

Cytuj
ciekawa informacja jest tam. Z powodu urlopu celebransa msza w 4 niedziele czerwca nie odbędzie się, a w całym dekanacie nie ma żadnego księdza, który by mógł go zastąpic.

 :) tak po prostu jest.  :)

Za wyjątkiem 2 księży emerytów nikt już nie uczył się w seminarium KRR. Owszem niektórzy księża "załapali się" jeszcze na ministranturę KRR. Ale gdy przyszli do seminariów to były już lata soborowo/posoborowe.
I tak już jest. Nie ma się co zżymać. Jesienią liście spadają. A wiosną rosną nowe.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #28 dnia: Czerwca 11, 2010, 14:27:01 pm »

nie ma żadnego księdza, który by mógł go zastąpić.
Podejrzewam na pewno by się znalazł, ale najpierw trzeba chcieć, a żaden na pewno nie chce, nawet
Za wyjątkiem 2 księży emerytów nikt już nie uczył się w seminarium KRR.
na pewno by nie chcieli.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #29 dnia: Czerwca 15, 2010, 22:25:13 pm »

cytat A.O.
Cytuj
Na Sępolnie była taka grupa ale sie ludzie wykruszyli i przestano odprawiać. Poza tym np w Górze ślaskiej są celebracje bez przeszkód co jakis czas.

Poza tym nie wiadomo mi nic na temat blokowania, bo chyba sie takie inicjatywy zwyczajnie nie pojawiały.

Wy tam na Dolnym Śląsku to macie jak u Pana Boga za Piecem :)
Jest prośba ...i Msza jest  ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!