Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:33:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53719 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« dnia: Maja 12, 2010, 19:18:28 pm »

Coś sie rusza w srodowisku. Bardzo fajnie, że stosunki w Piasecznie są modelowe - tak piszą o tym na stronie środowiska Tradycji w Gdański - http://tridentina-pomorze.blogspot.com/
Dobrze sie dzieje, chyba coś pękło i wszyscy zaczynamy się rozumieć. Środowisku piaseczyńskiemu napewno się uda.

www.piaseczno.blogspot.com
Zapisane
Iacobus
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #1 dnia: Maja 12, 2010, 19:30:36 pm »

http://mszapiaseczno.blogspot.com/ chyba ?
Zapisane
Spera in Deo, quoniam adhuc confitebor illi: salutare vultus mei, et Deus meus.
Torus
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Maja 12, 2010, 20:37:16 pm »

Zupełnie na serio powiem, że większą sensacją jest wyniesienie ołtarza posoborowego z kościoła Św. Krzyza (podczas ostatniej, opisywanej na fk i nrl Mszy św. )
Jeżeli prośba z Piaseczna zostanie załatwiona pozytywnie, to będzie to echo tego wydarzenia.  Wyniesienie ołtarza posoborowego było jeszcze niedawno "zamachem na zdobycze Soboru"; a jednak przeszło - w centrum Warszawy!

No i świat się nie zawalił, ani Sobór ;) Dlaczego ma się zawalić od  KRR na wsi.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #3 dnia: Maja 12, 2010, 20:41:54 pm »

Ale już następnego dnia o 6 rano stół soborowy sobie stał w Bazylice.  ;D Tak czy inaczej wyniesienie go na 2 godziny to był sukces. Dobrze, że był przesuwany. Bo teraz raczej budują stoły na stałe.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #4 dnia: Maja 12, 2010, 21:02:18 pm »

Ale już następnego dnia o 6 rano stół soborowy sobie stał w Bazylice.  ;D Tak czy inaczej wyniesienie go na 2 godziny to był sukces. Dobrze, że był przesuwany. Bo teraz raczej budują stoły na stałe.
Ołtarz posoborowy został wyniesiony po mszy KRR podczas rozkładania platformy na której stał chór.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #5 dnia: Maja 12, 2010, 21:05:40 pm »

może niech następnym razem chór nie zasłania ołtarza. W Bazylice jest piękny ołtarza główny.
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #6 dnia: Maja 12, 2010, 21:11:59 pm »

Ja pamiętam jak to wygladało kiedy mój koscioł parafialny został pozbawiony ołtarza nowego w prymicje księdza Wojciecha. Pamiętam miny tych księzy:). dodam że ot jedyny znany mi kościoł barokowy któremu reforma soborowa dodała uroku:)
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Maja 12, 2010, 21:17:24 pm »

.
Zapisane
Torus
Gość
« Odpowiedz #8 dnia: Maja 12, 2010, 21:25:44 pm »

Cytuj
Proszę świadomie nie wprowadzać ludzi w błąd. Te dwie kwestie nie są ze sobą powiązane.

Nie sugeruję, że wyniesienie ołtarza z kościoła sw. Krzyza zaowocuje, jest przyczyną wyrażenia zgody na KRR w Pcimiu Dolnym ;)

Wydaje mi się tylko, że to co było jeszcze niemożliwe rok temu jest już dla Pana obecnie normalne.
Rok temu była Msza KRR w św. Krzyżu ! Byłem na niej i stał stół soborowy. Coś się jednak zmienia ? To chyba jasne.

zapomniałem, Msza była odprawiana na stole posoborowym.
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 21:27:29 pm wysłana przez Torus » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #9 dnia: Maja 12, 2010, 21:29:05 pm »

ale  np. od św. Benona stolu się nie wyniesie, bo ołtarza głownego tam nie ma. Tylko tabernakulum. Musi nam wystarczyć KRR na stole ołtarzowym. Realiów nie da się zmienić nieraz.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #10 dnia: Maja 12, 2010, 21:30:52 pm »

Musi nam wystarczyć KRR na stole ołtarzowym. Realiów nie da się zmienić nieraz.
NIE proszę pana. Na "OŁTARZU WOLNO STOJĄCYM".
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #11 dnia: Maja 12, 2010, 21:38:16 pm »

Panie Torusie niech Pan poda szczegóły o KRR u św. Krzyża rok temu. Jakoś o tym nigdzie nie pisali.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #12 dnia: Maja 12, 2010, 21:49:16 pm »

ale np. od św. Benona stolu się nie wyniesie, bo ołtarza głownego tam nie ma. Tylko tabernakulum. Musi nam wystarczyć KRR na stole ołtarzowym. Realiów nie da się zmienić nieraz.
Wszystko się da - trzeba tylko chcieć. Mieć głowę na karku, planować i dążyć do realizacji postawionych sobie celów. Do ględzących w Internecie świat nie należy i nie będzie należał...
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Maja 12, 2010, 21:53:41 pm »

Panie Eligiuszu, może i się da, ale czy na razie możemy wymagać od o. Krzysztofa by przebudowywał prezbiterium u św. Benona?
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2010, 22:00:21 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #14 dnia: Maja 12, 2010, 22:20:24 pm »

Możemy? Jacy My? Ja + Pan to już "my? Nie wydaje mi się.

Zamiast pisać średnio 3 wypowiedzi na dzień, niech Pan lepiej pomodli się za ojca Krzysztofa, żeby Pan Bóg miał go zawsze w swojej opiece oraz obdarzał siłą i wytrwałością.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!