Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 04:17:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53949 razy)
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #165 dnia: Października 12, 2012, 14:41:41 pm »


Rozpisaliśmy zapytania do firm transportowych w Piasecznie dot. transportu bus-owego na Garncarską. Chętnych nie brak, problem leży tylko w zobowiązaniu się w skali miesięcznej do korzystania z transportu. Jako miejsce odjazdu ustaliliśmy parking nieopodal kaplicy szkolnej.

Ja już nie wiem kiedy Pan żartuje, Panie Rysiu, a kiedy nie....
Przyjeżdżają ludzie ze Skierniewic, z Rawy Mazowieckiej co tydzień, a z Piaseczna nie mogą ?
Czy problem Pana polega na odległości Piaseczna od Radości czy na silnej negatywnej więzi emocjonalnej z konsekrowanym rejonowym destruktorem ?
Czeka Pan aż będzie gorzej ?
Szkoda czasu i atłasu na wyciskanie soku z kamienia lub miłości do prawdy z proboszcza.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #166 dnia: Października 12, 2012, 19:35:58 pm »

Indywidualnie to my na Garncarskiej bywaliśmy i wielokrotnie prawdopodobnie Panią widziałem. Od czasu Mszy sw. w Piasecznie - bywamy w Piasecznie. Zwłaszcza teraz, gdy w organizacyjnym pocie czoła docieramy scholę i usiłujemy spiewać do wtóru fisharmonii. To nie żaden Rubikon z tą Garncarską.

Po prostu, resztka bywalców, zwłaszcza kobiety, po Mszy sw. mówią tak:

"Panie Rysiu, my wiemy co z niego za ziółko. Czytamy też w "tym internecie". Ale jednak będziemy pomagać na ile możemy w przywożeniu o. K.
Jak to się skończy z Mszą to my wiemy, ale przynajmniej nam nie powie, ze to nasza wina.
Dokąd my mamy pójść ? - w naszym kościele dzieciatego z gospodynią proboszcza, po naszej interwencji bp. odsunął. Dał nowego. Ten ministrantów wyrzucił i przytupuje sobie nogą do Mszy św. Dziecko też ma. Zgorszenie powszechne. Tylko kilka osób z [xxx] do kościoła chodzi. Mąż chory, prowadzić nie może..."


dlatego spróbujemy coś z tym busem.

Negatywne więzi emocjonalne - b. ciekawa rzecz - charakteryzują się obroną oprawcy przez poszkodowanego. To sie chyba nazywa fachowo: współuzależnienie:

utrwalona forma funkcjonowania w długotrwałej, trudnej i niszczącej sytuacji związanej z patologicznymi zachowaniami uzależnionego partnera, ograniczająca w sposób istotny swobodę wyboru postępowania:  bita zona i dzieci bronią terroryzujacego dom ojca, lub Indult - poszkodowani nie mogą sobie wyobrazić innego życia. A nawet nie chcą go sobie wyobrazić. Podobnie jest na Karolkowej. Ludzie wrzodów dostaną, rozbiją rytm niedzieli ale złego słowa o godzinie celebracji nigdy nie powiedzą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82uzale%C5%BCnienie
http://klinikaben.pl/oferta/wspoluzaleznienie?gclid=CPrRm8f--7ICFQu7zAod7AEAPA

w przypadku Indultu dochodzą sprawy społeczne - ślepa wiara w słowa księdza itp
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2012, 19:40:20 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #167 dnia: Października 12, 2012, 21:42:18 pm »

ani strona mszatrydencka.waw.pl ani strona mszapiaseczno.blogspot.com nie wspomina o tych coniedzielnych celebracjach...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #168 dnia: Października 12, 2012, 23:43:28 pm »

to są już kompletne jajca, bo nie jaja nawet ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #169 dnia: Października 13, 2012, 01:22:54 am »

Cytuj
ani strona mszatrydencka.waw.pl ani strona mszapiaseczno.blogspot.com nie wspomina o tych coniedzielnych celebracjach...
Z naszej strony nic nie piszemy... bo niby co mamy napisać? W słowa juz nie wierzymy, a pisanego słowa kuria boi się jak ognia - bo napisanie to zobowiazanie.
A słowa mozna sobie rzucać na wiatr. Wiernego-świeckiego nikt nie traktuje poważnie - Gdzie ten sobór i aggiornamento ?! Towarzysze !

Cytuj
kompletne jajca
Z informacją, że jak bedzie zimno to do kaplicy ośrodka specjalnego mozemy pójść, dołączono mi propozycję, by podjąć się skrzyknięcia na nowo grupy,  :P telefonowania,  :P sms-owania,  :P zapraszania, zeby wiecie rozumiecie towarzysze znowu było tak fajnie jak na zdjęciu. :P

Pytam człowieka: czy o. Krzysztof opublikował rozpiskę Mszy na ten rok? A na przyszły? A zakaz informowania o Mszy św. zdjął ?
Odpowiedź - to tylko cisza.
Miało być w miejscu dostępnym dla osób starszych. A mamy być wśród pól na wsi  ??? A do proboszczów o. Krzysztof dzwonił? No przecież teraz mamy Sobór na tapecie i Miłość!
No to na miłość boską jak ta starsza pani z balkonikiem ma się dotaszczyć na wieś?

Pytam się : no to co ja tym ludziom mam napisać w sms-e? Co? że za tydzień jest a później... to wyślę kolejnego sms-a ?

Tak oto niszczy się pracę organizacyjną i to wszystko co zbudowaliśmy.
"Ostrzeżenie" o nadchodzącej zimie o . K. dostał w liscie od Grupy z końca maja (sic!) I co zrobił ? Nic. Nawet rozmawiać nie chciał. Do zimy pewnie miało być pozamiatane

O zimie rozmawialiśmy także z o. K. jeszcze w grudniu 2011r. Zlewał to. Wtedy ważne było pytanie: "gdzie chodziliśmy na Mszę trydencką do tej pory ?"
Wtedy padło jakieś sformułowanie typu: trzeba będzie trochę pocierpieć...
Odparowaliśmy, że gdy dookoła stoją ogrzewane kościoły, nie będziemy udawadniać zapaleniem płuc u dzieci, Kardynałowi, że jesteśmy mu wierni. I może lepiej by było by Kardynał sam sobie pomarzł.

Warto się angażować w pracę społeczną i kościelną. Ale tylko w takie inicjatywy, w które kuria ma ograniczony tytułu się wpieprzać. I tak bedziemy czynić.

Zresztą i tak zrobiliśmy za dużo. Do świeckich należy wymiana wody w wazonie na kwiaty a nie szukanie miejsca celebracji. Szkoła wyżebrała trochę opału w powiecie. I z tego co dostaną obiecali cosik opalić. Nie wiem jednak czy kominy zostały udrożnione latem - bo pieniędzy zabrakło.
Przecież to wstyd! Zakichane Duszpasterstwo powinno chuchać dmuchać na nasze środowisko i pomagać mu w rozwoju. Przecież to my powinniśmy być coraz liczniejsi i wspierać finansowo szkołę.


To co robi nam Nycz - to śmieszne nie jest a z miłością którą ma na ustach nic wspólnego nie ma. Oni chyba muszą być bardzo nieszczęśliwi z tej nienawiści do Chrystusa. Albo, jak powiedział mi pewien ksiądz : oni po prostu chyba nie wierzą.

ps
kawał księżowski - posoborowy. Dobry:

"Drodzy wierni, kochani moi, jak napisane jest w Piśmie: "Nie patrzcie na to co robimy, patrzcie na to co mówimy""

aaa, był bym zapomniał... wraca sprawa "Lojalek duszpasterstwa z Karolkowej", tak tak, tej karteczko-lojalki. Coś mało z powiatu naszego wpłynęło...? aj jaj jaj a to mogło by pomóc... ;D Normalnie powtórka z PRL-u, klimaty jak z Człowieka z Marmuru.
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2012, 16:28:12 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #170 dnia: Października 13, 2012, 11:44:51 am »

Cytuj

Proszę spojrzeć na nasze zbiorowe zdjęcie z 18 marca 2012 r. Jest na niej jedna osoba, jedyna, wściekła, która nie spogląda w obiektyw aparatu i wbija wzrok w niewidoczną na zdjęciu budę ciężarówki. Wściekłość i przerażenie sukcesem, który nie pochodził od niego - zniszczyć, zadeptać, wymrozić.
(ludzie później pytali: ale dlaczego nasz ksiądz taki wściekły był? - teraz już wiedzą)


Czy mogę gdzieś kliknąć, aby zobaczyć to zdjęcie?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #171 dnia: Października 13, 2012, 12:19:03 pm »

http://mszapiaseczno.blogspot.com/search?updated-max=2012-04-01T14:35:00%2B02:00&max-results=6

Powiększeń unikaliśmy, bo nie wszyscy sobie życzą by oglądać i identyfikować ich buzie w internecie. Po prostu zdjęcie jest na winiecie bloga.
Ale jak ktoś sobie zyczy to mogę wysłać wersję papierową. B. ładnie wyszła.

Trudno sobie wyobrazić, że 2 m. od schodów zaparkowała olbrzymia brudna ciężarówka. Zajechała po Mszy św. Dlatego zdjęcia robione sa z ukosa. A chcieliśmy zrobić klasycznie - en face, ponieważ są dostepne zdjęcia na tych samych schodach z początku wieku, lat międzywojennych i lat czterdziestych - wszystkie en face.
Zresztą musimy się zebrać i wszystkie je zestawić na blogu. Taka historia miejsca.

Trzeba poszperać, podobno sa gdzieś zdjęcia Niemców z czasów okupacji w zajętej szkole i generała niemieckiego, ktory mieszkał .... nad kaplicą. Podobno uratował ją przed przerobieniem na coś innego. Tak mówili świadkowie...
Obecnie NOM odprawiany jest na naprędce rozkładanym stoliczku turystycznym(?) Pupą do tabernakulum. Bez stoliczka turystycznego nie ma Novuska  ;D

Sarkastycznie można powiedzieć: szkoda, że tam już nie mieszka ten generał, lokal jest wolny. Zrobiłby porządek z tym posoborowym bajzlem w 3 minuty!
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #172 dnia: Października 13, 2012, 13:46:32 pm »



Negatywne więzi emocjonalne - b. ciekawa rzecz - charakteryzują się obroną oprawcy przez poszkodowanego. To sie chyba nazywa fachowo: współuzależnienie:

utrwalona forma funkcjonowania w długotrwałej, trudnej i niszczącej sytuacji związanej z patologicznymi zachowaniami uzależnionego partnera, ograniczająca w sposób istotny swobodę wyboru postępowania:  bita zona i dzieci bronią terroryzujacego dom ojca, lub Indult - poszkodowani nie mogą sobie wyobrazić innego życia. A nawet nie chcą go sobie wyobrazić. Podobnie jest na Karolkowej. Ludzie wrzodów dostaną, rozbiją rytm niedzieli ale złego słowa o godzinie celebracji nigdy nie powiedzą.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82uzale%C5%BCnienie
http://klinikaben.pl/oferta/wspoluzaleznienie?gclid=CPrRm8f--7ICFQu7zAod7AEAPA

w przypadku Indultu dochodzą sprawy społeczne - ślepa wiara w słowa księdza itp

Panie Rysiu, ja tak 20 lat dziamgałam na mojego exa jak Pan na o.K i hierarchów NOMowych.
Nauczona doświadczeniem, szybko zwiałam przed kard. Glempem, gdy stwierdziłam, że "nasz związek" nie rokuje.
Szkoda tylko, że nie przeniosłam się gdzieś, gdzie nie ma "una cum".
 "Una cum"  też jest jakimś przejawem współuzależnienia.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2012, 14:44:55 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #173 dnia: Lipca 07, 2013, 11:40:00 am »

czy w wakacje msze trydenckie w Piasecznie są zawieszone?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #174 dnia: Lipca 24, 2013, 09:07:04 am »

http://mszapiaseczno.blogspot.com/
fajnie napisana informacja o zawieszeniu mszy trydenckich w Piasecznie
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #175 dnia: Grudnia 06, 2013, 21:30:10 pm »

Uwaga, odwołano Mszę św. przewidzianą na niedzielę 8 grudnia. Piaseczno zaprasza do Bractwa św. Piusa X na ul. Garncarską w Warszawie; godz. 10:00 Msza śpiewana, 8:30 Msza cicha.

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/03/informacja-w-budowie.html
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #176 dnia: Grudnia 06, 2013, 23:31:03 pm »

Odwołanie wynika z przeprowadzenia operacji "Noc czuwania z Niepokalaną". Zaczyna się wieczorem w sobotę i trwa do 6 w niedzielę. Nawet mnisi muszą spać.
Dlatego właśnie trzeba zadbać o wtórego księdza, na początek na zastępstwa, daj Boże że i na stałe.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #177 dnia: Grudnia 12, 2013, 16:47:16 pm »

Cytuj
Uwaga, odwołano Mszę św. przewidzianą na niedzielę 8 grudnia. Piaseczno zaprasza do Bractwa św. Piusa X na ul. Garncarską w Warszawie; godz. 10:00 Msza śpiewana, 8:30 Msza cicha.

Odwołanie wynika z przeprowadzenia operacji "Noc czuwania z Niepokalaną". Zaczyna się wieczorem w sobotę i trwa do 6 w niedzielę. Nawet mnisi muszą spać.
Dlatego właśnie trzeba zadbać o wtórego księdza, na początek na zastępstwa, daj Boże że i na stałe.
@ Kefasz & Binraf
"Gdybym nie wiedział, że głupota, pomyślałbym, że to prowokacja"

O wtórnego księdza, a nawet dwóch, o.Krzysztof w porozumieniu z Kurią już zadbał:
- ks. Bolesław Kielan dostał kopa do domu emerytów, później o. K. odmówił prawa do Mszy w P.
- ks. Sergiusz Orzeszko też nie mógł przyjechać, Mszy odprawić w Piasecznie (podczas nieobecności o.Krzysztofa)

Więc proszę nie grać roli samozwańczego adwokata Kurii. Nie ma znaczenia jak grubą warstwą lubryfikantu posmarujecie się Panowie, Kuria gardzi wami bardziej niż nami.

Słowo dane wiernym... to tylko słowo:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/09/milczaca-arogancja-arroganza-silenziosa.html

kalendarium, przypomnienie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/12/wszystko-dobre-co-sie-dobrze-konczy.html

podsumowanie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/02/grunt-to-byc-w-doborowym-towarzystwie.html

Do wyziębionej, prywatnej kaplicy w Piasecznie wykopano również Grekokatolików. Pomimo, że wstawił się za nimi ich Biskup. Nie tylko dla rzymskokatolickiej Mszy św. nie ma miejsca w naszych kościołach. Nie ma dla piękna i  "obcych". Nienawiść do piękna, kazała zlikwidować także NOM- z chorałem po łacinie na Ursynowie.

Proboszcz mówi otwarcie, że nie odprawi Tridentiny bo boi się kardynała - nie mam prawa wymagać bohaterstwa
Wikary mówi, że Tridentina to zamknięta karta Kościoła, bo tak go uczono - współczuję mu
Ksiądz inteligentny, ustosunkowany, kręci, nie dotrzymuje słowa, zwodzi, psuje liturgię - nie mam ani wyrozumiałości ani współczucia
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2013, 16:53:46 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #178 dnia: Grudnia 12, 2013, 17:46:02 pm »

Cytuj
Uwaga, odwołano Mszę św. przewidzianą na niedzielę 8 grudnia. Piaseczno zaprasza do Bractwa św. Piusa X na ul. Garncarską w Warszawie; godz. 10:00 Msza śpiewana, 8:30 Msza cicha.

Odwołanie wynika z przeprowadzenia operacji "Noc czuwania z Niepokalaną". Zaczyna się wieczorem w sobotę i trwa do 6 w niedzielę. Nawet mnisi muszą spać.
Dlatego właśnie trzeba zadbać o wtórego księdza, na początek na zastępstwa, daj Boże że i na stałe.
@ Kefasz & Binraf
"Gdybym nie wiedział, że głupota, pomyślałbym, że to prowokacja"

O wtórnego księdza, a nawet dwóch, o.Krzysztof w porozumieniu z Kurią już zadbał:
- ks. Bolesław Kielan dostał kopa do domu emerytów, później o. K. odmówił prawa do Mszy w P.
- ks. Sergiusz Orzeszko też nie mógł przyjechać, Mszy odprawić w Piasecznie (podczas nieobecności o.Krzysztofa)

Więc proszę nie grać roli samozwańczego adwokata Kurii. Nie ma znaczenia jak grubą warstwą lubryfikantu posmarujecie się Panowie, Kuria gardzi wami bardziej niż nami.

Słowo dane wiernym... to tylko słowo:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2012/09/milczaca-arogancja-arroganza-silenziosa.html

kalendarium, przypomnienie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2011/12/wszystko-dobre-co-sie-dobrze-konczy.html

podsumowanie:
http://mszapiaseczno.blogspot.com/2013/02/grunt-to-byc-w-doborowym-towarzystwie.html

Do wyziębionej, prywatnej kaplicy w Piasecznie wykopano również Grekokatolików. Pomimo, że wstawił się za nimi ich Biskup. Nie tylko dla rzymskokatolickiej Mszy św. nie ma miejsca w naszych kościołach. Nie ma dla piękna i  "obcych". Nienawiść do piękna, kazała zlikwidować także NOM- z chorałem po łacinie na Ursynowie.

Proboszcz mówi otwarcie, że nie odprawi Tridentiny bo boi się kardynała - nie mam prawa wymagać bohaterstwa
Wikary mówi, że Tridentina to zamknięta karta Kościoła, bo tak go uczono - współczuję mu
Ksiądz inteligentny, ustosunkowany, kręci, nie dotrzymuje słowa, zwodzi, psuje liturgię - nie mam ani wyrozumiałości ani współczucia

Szanowany Panie Rysiu ja tylko wstawiłem informację i tyle . Dokładnie wiem co się dzieje w kurii .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #179 dnia: Grudnia 12, 2013, 18:13:57 pm »

Cytuj
Szanowany Panie Rysiu ja tylko wstawiłem informację i tyle . Dokładnie wiem co się dzieje w kurii .
Przepraszam, może źle zrozumiałem Pana intencję, ale zestawienie zaproszenia na Garncarską, z pierwszym naszym wpisem o Mszy w P. i "naszej wyrozumiałości dla duszpasterza" wyglądało na kiepski żart.

Natomiast tłumaczenie Kurii przez p. Kefasza, i granie na emocjach; że to spać muszą - to żenujące. Były "wakacje od Mszy w lecie", zblizają się "ferie zimowe".

Jeśli jakiś kurialista podczytuje to forum "ukradkiem", to niech powie swemu szefowi od nas (jeśli ma za grosz odwagi cywilnej) : kończ waść wstydu sobie oszczędź. 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!