Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 05:19:52 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14 Drukuj
Autor Wątek: PIASECZNO  (Przeczytany 53950 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #75 dnia: Października 16, 2010, 11:54:20 am »

Pani Mamo proszę raz jeszcze kliknąć w link. O a tutaj kolejny http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/wilanow-vs-watykan.html

Zrobiłam edit i dopisałam: "Teraz zauważyłam że podał pan inny link jak mój. Proszę podać relację z podjętych kroków, skoro to co pisze jest nieprawdą."
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #76 dnia: Października 16, 2010, 12:02:10 pm »

Pani Mamo proszę raz jeszcze kliknąć w link. O a tutaj kolejny http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/wilanow-vs-watykan.html

Zrobiłam edit i dopisałam: "Teraz zauważyłam że podał pan inny link jak mój. Proszę podać relację z podjętych kroków, skoro to co pisze jest nieprawdą."
Myślę, że niektórych działań nie można opisywać na publicznym forum.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #77 dnia: Października 16, 2010, 12:09:03 pm »

Nie wiem co pan ma na myśli, że napisał pan: "niektórych działań nie można opisywać na publicznym forum. " Podałam link z Bibuły i ze strony drugiej jw. gdzie jest opisana sytuacja pewnej diecezji we Włoszech, którzy borykają się z problemami powrotu Mszy trydenckiej i co w tym złego? A to że pan "kamilek" coś tam zalinkował, to się dopiero dowiedziałam, to teraz niech pan kamilek wyjaśni.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #78 dnia: Października 16, 2010, 12:22:57 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2010, 12:29:54 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #79 dnia: Października 16, 2010, 12:26:18 pm »

największym problemem z mszami trydenckimi w Polsce jest brak zainteresowania ze strony wiernych. A już sama informacja, że msze są po łacinie, wywołuje śmiech, obojętność. Pan Kamilek pisał kiedyś o wielkiej obojętności parafian w Wilanowie, gdy zbierał tam podpisy pod petycją o mszę trydencką. Wpojono po prostu ludziom w Polsce, że na mszy muszą wszystko widzieć i rozumieć.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #80 dnia: Października 16, 2010, 12:27:14 pm »

Prosiłbym nie psuć roboty prowadzonej przez innych :)
Pani Mamo - o to mi chodziło.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #81 dnia: Października 16, 2010, 12:43:56 pm »

http://mszapiaseczno.blogspot.com/2010/10/roma-locuta-est.html

Cytuj
W wyniku interwencji kurii diecezjalnej Fermo (Włochy, Arcybiskup Luigi Conti) wstrzymano celebrację Mszy św. sprawowanej wg. Mszału św. Piusa V w miejscowości Potenza Picena. Jednocześnie zadbano o to, by po takich interwencjach nie pozostawiać śladów. Biskup zarządził, by „nigdzie nic nie pisać, ani nie odpisywać na ewentualne prośby”. Czy wierni i proboszczowie pracujący w dorzeczu Warty odczuwają deja vu czytając te słowa ?

Chodzi o diecezję Fermo we WŁOSZECH.

Wszystkie podobieństwa do sytuacji w Polsce są przypadkowe.

reszta postu nieaktualna
rysio
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2010, 16:49:43 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #82 dnia: Października 16, 2010, 12:45:44 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2010, 13:01:07 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #83 dnia: Października 16, 2010, 12:52:25 pm »

Prowadzi Pan sprawę publiczną.
Napisał Pan do biskupa? Prawda? - dobrze. Trzeba o tym powiedzieć.
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2010, 16:51:32 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #84 dnia: Października 16, 2010, 12:59:37 pm »

A tak w ogóle to Pana b. lubię i cenię. Gdyby nie Pan, nie było by o czym tu pisać.
Oby było więcej takich ludzi jak Pan.
To, ze sie różnimy... no to się różnimy :D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Października 16, 2010, 13:06:10 pm »

.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2010, 13:17:17 pm wysłana przez kamilek » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #86 dnia: Października 16, 2010, 13:19:10 pm »

Cytuj
A jeśli zatrzyma się sprawa pomyślnie na biskupie to po co pisać do Ecclesia Dei?

To Msza w Wilanowie będzie najpiękniejszą Mszą św. w całej diecezji - bo kościół jest boski! A lokalizacja też boska i rozwojowa

Ale wiemy, ze to proboszcz powinien decydować z wiernymi - wg. MP SP.
Jeżeli proboszcz mówi "nie" - to trzeba zrobić to co Pan zrobił - napisac do biskupa.
Tyle, ze nasz Arcybiskup odmawia i przemieszcza odprawiajacych KRR kapłanów; jest parafia w której to bp. chce zrobić KRR ale poddaje się gdy proboszcz nie wyraża na to zgody.
Jeżeli biskup "zmusi" proboszcza z Wilanowa, to Msza będzie. Tylko ja o takim wypadku nie słyszałem. Poza tym list od ks. Małeckiego wyjaśnia, ze kapłanów w A-diecezji brak.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #87 dnia: Października 16, 2010, 13:27:14 pm »

Poza tym protestuję przeciw traktowaniu naszych biskupów Ordynariuszy jak kretynów.

Cz Pan myśli, że jak będzie słał listy "po cichu" i "bez rozgłosu" z bagatela - 70-oma podpisami, to biskup przez roztargnienie albo nieuwagę podpisze zgodę na coniedzielną celebrację KRR?

Ordynariusz NIE JEST kretynem i wie co robi. Ma swoje zdanie i przemyślenia. On już podjął decyzję co do przyszłości i rozwoju KRR w diecezji. Być może konsultował ja ze swoimi partnerami w innych diecezjach.

I niech Pan nie myśli, ze Arcybiskup nie wie jakie mamy poglądy, tylko dlatego, że napiszemy sobie na priva ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #88 dnia: Października 16, 2010, 13:29:47 pm »

Prosiłbym nie psuć roboty prowadzonej przez innych :)
Pani Mamo - o to mi chodziło.

Panie porys, niech mnie pan nie rozśmiesza, nikomu nic nie psuję, artykuł przeczytał pan? z tej diecezji włoskiej? fajny. A to że pan "kamilek" coś tu wywlókł i zaczął to jego sprawa. A swoją drogą, jak tu czytam, to niech mnie pan uświadomi, od kiedy znów obowiązuje zwracanie się do biskupa o Mszę trydencką? Co to dalej indult? Mnie OSOBIŚCIE! mój biskup w rozmowie, że chcielibyśmy żeby ta Msza była w naszej parafii, to wie pan co odpowiedział? A to: "ja do tego nic nie mam teraz, proszę z tym do swojego ks. proboszcza."
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #89 dnia: Października 16, 2010, 13:45:50 pm »

.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 14 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: PIASECZNO « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!