Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:00:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: POWOŁANIE DUSZPASTERSTWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj
Autor Wątek: POWOŁANIE DUSZPASTERSTWA  (Przeczytany 21169 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #30 dnia: Maja 14, 2010, 13:14:18 pm »

pewnie wszystkie dotyczą "relacji z FSSPX" temu"tajne"... ;D
Panie Tato, trzeba mieć niezłą wyobraźnię, by w wyobrazić sobie statut duszpasterstwa, który będzie zapisał zapisy przeciw komuś lub czemuś. Ja nie znam treści tego statutu, ale bardzo bym się zdziwił, by było jak Pan pisze.

Przecież ja sobie żartuję Drogi Xięże Dobrodzieju  ;D Cieszę się z tego kroku naprzód jaki stanowi ów dokument bez wątpienia. Teraz tylko Xiądz musi powrócić do Wrocławia, i powoli będą się dalej sprawy posuwały do przodu, zarówno w kwestii FSSPX jak i IBP na dolnośląskiej ziemi... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #31 dnia: Maja 14, 2010, 14:07:30 pm »


Ja raczej niz rytualnego odcinanianod FSSPX, faktycznie jakos nie pasujacego do statutu, spodziewalbym sie cyrografu odnosnie V2 czy "absolutnej nielepszosci" KRR nad NOMem, co de facto wyklucza
ksiezy z IDP i niektorych innych instytutow ED.
Cytuj
par.1
Cłonkowie Duszpasterstwa wiernych korzystających z nadzwyczajnej formy rytu Rzymskiego w pełni akceptują stanowisko Ojca świętego Benedykta XVI, że nie istnieje żadna sprzecznosć pomiędzy zwyczajnym rytem Rzymskim sprawowanym(...), a nazdzywczajnym Rytem Rzymskim, w którym celebracje sprawowane są zgodnie z ostatnim mszałem...itd
par.2
Członkowie Duszpasterstwa przyjmują, że to co dla poprzednich pokoleń było święte, również dla nas pozostaje święte, i skłania nas byśmy chronili to jako bogactwo będące owocem wiary i autentycznej modlitwy Kościoła.

gwarantuje że insynuowanych przez Pana Tato paragrafów nie ma.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #32 dnia: Maja 14, 2010, 14:09:25 pm »


Ja raczej niz rytualnego odcinanianod FSSPX, faktycznie jakos nie pasujacego do statutu, spodziewalbym sie cyrografu odnosnie V2 czy "absolutnej nielepszosci" KRR nad NOMem, co de facto wyklucza
ksiezy z IDP i niektorych innych instytutow ED.
Cytuj
par.1
Cłonkowie Duszpasterstwa wiernych korzystających z nadzwyczajnej formy rytu Rzymskiego w pełni akceptują stanowisko Ojca świętego Benedykta XVI, że nie istnieje żadna sprzecznosć pomiędzy zwyczajnym rytem Rzymskim sprawowanym(...), a nazdzywczajnym Rytem Rzymskim, w którym celebracje sprawowane są zgodnie z ostatnim mszałem...itd
par.2
Członkowie Duszpasterstwa przyjmują, że to co dla poprzednich pokoleń było święte, również dla nas pozostaje święte, i skłania nas byśmy chronili to jako bogactwo będące owocem wiary i autentycznej modlitwy Kościoła.

gwarantuje że insynuowanych przez Pana Tato paragrafów nie ma.


Jaka szkoda...taką miałem nadzieję...że może choć słówko o współpracy jakieś albo co... ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Maja 14, 2010, 14:12:46 pm »

Słowa o współpracy są cytowałem je już na poczatku.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #34 dnia: Maja 14, 2010, 14:18:00 pm »

Rozumiem że o te właśnie zapisy chodzi ??? :

"par. 11
Duszpasterstwo wiernych korzystających z nadzwyczajnej Formy Rytu Rzymskiego dla zdynamizowania swego posługiwania zainteresowanym, może korzystać z godnej pomocy kanonicznie erygowanych instytutów zgromadzeń, stowarzyszeń i ruchów kościelnych, zwłaszcza tych, które za cel swojej działaności uznają kultywowanie tradycji kościelnej i nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego.
(...)par.16
Odpowiedzialnym za funkcjonowanie omawianego Duszpasterstwa
 jest proboszcz parafii p.w.NMP na Piasku we Wrocławiu oraz kapłan moderator, mianowany przez Arcybiskupa Metropolitę Wrocławskiego, Proboszczowi lub moderatorowi mogą pomagać inni kapłani, pod warunkiem jednak, że uzyskali na to zgodę Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego."
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Maja 14, 2010, 14:20:55 pm »

Jakbym nie znał tradycjonalistów to bym się zdziwił, ale znam więc nie jest niespodzianką dla mnie, że punkt wcześniejszy został przemilczany, a w drugim wytłuszczono element zupełnie nie, grający z dyskusją wczesniejszą.
Mnie ta klazula o zgodzie abp nie dziwi, to norma i też bym wydając takie rozporzadzenie to zastrzegł.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #36 dnia: Maja 14, 2010, 14:24:45 pm »

Jakbym nie znał tradycjonalistów to bym się zdziwił, ale znam więc nie jest niespodzianką dla mnie, że punkt wcześniejszy został przemilczany, a w drugim wytłuszczono element zupełnie nie, grający z dyskusją wczesniejszą.
Mnie ta klazula o zgodzie abp nie dziwi, to norma i też bym wydając takie rozporzadzenie to zastrzegł.

Drogi Panie AO na litość Boską, nic nie zamierzałem "przemilczać", po prostu pytam. Który w takim razie konkretnie fragment uważa Pan za przemilczany ?
Mnie również nie dziwi akapit dot. zgody X.Abp-a , pytanie tylko na ile jej uzyskanie możliwe jest in praxis. To oczywiście zobaczymy, może się coś zmieniło daj Boże.  :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Maja 14, 2010, 14:29:14 pm »

Przemilczenie dotyczy tradycyjnych isntytutów, coś co niedawno było nie do pomyślenia dziś już jest wyrażone na papieże.
Co do prkatyki to już kandydata na moderatora mamy. We lipcu będe to załatwiał.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #38 dnia: Maja 14, 2010, 14:31:22 pm »

Przemilczenie dotyczy tradycyjnych isntytutów, coś co niedawno było nie do pomyślenia dziś już jest wyrażone na papieże.
Co do prkatyki to już kandydata na moderatora mamy. We lipcu będe to załatwiał.

Toż przecież wytłuszczyłem przeca instytuty powyżej ..., hmmm moderator zupełnie "z zewnątrz" ??? :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #39 dnia: Maja 14, 2010, 14:33:54 pm »

Tak po chwili jak odpowiedziałem.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #40 dnia: Maja 14, 2010, 14:37:34 pm »

Tak po chwili jak odpowiedziałem.

Właśnie, że przed tylko Pan nie zdążył zauważyć  ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Maja 14, 2010, 15:14:34 pm »

Dla mnie osobiście dziwne jest jakieś skrywanie całości statutów jakiegokolwiek duszpasterstwa, tym bardziej, jeśli do publicznej wiadomości podaje się ich fragmenty - to może budzić niepotrzebny niepokój, czy domysły.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #42 dnia: Maja 14, 2010, 17:58:29 pm »

Kikonizacja Wroclawia ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #43 dnia: Maja 14, 2010, 23:44:32 pm »

Kikonizacja Wroclawia ?

 ;D ;D ;D
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Caesar
aktywista
*****
Wiadomości: 822


cezarostopkowiec

« Odpowiedz #44 dnia: Maja 17, 2010, 01:27:44 am »

W utajnionych paragrafach są zapisy, że przysięgliśmy całkowitą wierność abp, a w zamian za inwigilowanie PX i sedeków, dostaniemy Piasek na parafię personalną, x. prałat zostanie infułatem, a ministrantom zostanie udzielony przywilej noszenia w zimie almucji :)
Zapisane
Mospanie, rzekł bernardyn, babska rzecz narzekać,
a żydowska rzecz ręce założywszy czekać.
Strony: 1 2 [3] 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia wrocławska  |  Wątek: POWOŁANIE DUSZPASTERSTWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!