Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:56:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: ZIELONKA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: ZIELONKA  (Przeczytany 78895 razy)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #195 dnia: Marca 19, 2013, 15:50:51 pm »

Swoją drogą Zielonka to ciekawy przypadek - jest dwóch kapłanów celebrujących w KRR i chyba trudno znaleźć drugi podobny przypadek w Polsce :) Niestety o Mszy Trydenckiej żadnych informacji na stronie parafii...tzn prawie żadnej. Jedyne co znalazłem to to:
"Grupa Modlitwy Ojca Pio
Moderator – ks. Tomasz Połomski. Animator – Jan Szymański. Eucharystia w III niedzielę miesiąca godz. 15.30"
Poza tym działa tam też 5 grup neokatechumenatu - o tym informacja już jest.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #196 dnia: Marca 19, 2013, 16:03:22 pm »

No wlasnie. Dziwnie wyglada ta wystawa o neonstwie w bocznej nawie. Troche mnie rozpraszala w czasie mszy.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #197 dnia: Marca 20, 2013, 22:33:07 pm »

W Zielonce jest grupa wiernych, która nie ogłasza się na stronie internetowej (czasami podczas ogłoszeń w kościele jest wspomnienie o Mszy Trydenckiej) dlatego powstał blog o Mszy Trydenckiej gdzie są wstawiane informacje o Mszach. Nie mamy pozwolenia na to by na stronie parafialnej była informacja może z czasem to się zmieni. By troszkę ułatwić dotarcie do Mszy przed kościołem wisi również ogłoszenie. Co do wystawy neokatechumenalnej nie zależy to od nas.

Link do strony o Mszy Trydenckiej w Zielonce: http://tridentina-zielonka.blogspot.com/
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #198 dnia: Marca 21, 2013, 10:25:52 am »

No niestety pewnych spraw czasem nie da się przeskoczyć.

Nie mamy pozwolenia na to by na stronie parafialnej była informacja może z czasem to się zmieni.

Czy można wiedzieć czym to jest spowodowane?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #199 dnia: Marca 21, 2013, 10:43:11 am »

W każdej parafii rządzi proboszcz, a ponieważ msze trydencką sprawuje wikary to cóż dziwić, że nie ma informacji, bo cóż może wikariusz? A tak na marginesie  to redemporyści na Karolkowej też nie informormują na stronie internetowej parafii o sprawowanej tam mszy trydenckiej. Takie czasy
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #200 dnia: Marca 21, 2013, 11:35:24 am »

W każdej parafii rządzi proboszcz, a ponieważ msze trydencką sprawuje wikary to cóż dziwić, że nie ma informacji, bo cóż może wikariusz? A tak na marginesie  to redemporyści na Karolkowej też nie informormują na stronie internetowej parafii o sprawowanej tam mszy trydenckiej. Takie czasy

No cóż, ja słyszałem o parafiach w mojej archidiecezji, gdzie takie milczenie otacza NOMy po niemiecku. Zero w ogłoszeniach, zero w gablotkach, zero na stronach.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #201 dnia: Marca 21, 2013, 11:59:39 am »

Strona www parafiii na Karolkowej
http://www.swiety-klemens.pl/index.html
Informacji zero o mszy trydenckiej
Zapisane
Eochaid
rezydent
****
Wiadomości: 328

« Odpowiedz #202 dnia: Marca 21, 2013, 12:36:22 pm »

(...) nie informormują na stronie internetowej parafii o sprawowanej tam mszy trydenckiej (...)

...i dobrze - lepiej się na razie nie wychylać. Co będzie dalej - czas pokaże.

Zero w ogłoszeniach, zero w gablotkach, zero na stronach.

Ogłaszać na stronach tematycznych. Kto chce - ten znajdzie, a w oczy nie będzie kłuć i może się jakoś przemknie i... przetrwa.
Zapisane
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #203 dnia: Marca 21, 2013, 23:10:48 pm »

w Zielonce informacji na stronie nie ma ale staramy się by wierni dowiedzieli się o Mszy i jest ogłoszenie na tablicy przed kościołem jest również prowadzona strona poświęcona Tridentinie w Zielonce. Może z czasem będzie informacja na stronie parafii. Na razie udaje nam się czasami (na niektórych niedzielnych Mszach) ogłaszać z ambony a to już wyczyn :D
Stawiamy małe kroczki :)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #204 dnia: Czerwca 09, 2013, 12:00:25 pm »

http://www.tridentina-zielonka.blogspot.com/2013/06/informacja.html

uwaga ! dziś Msza o 16tej
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #205 dnia: Czerwca 09, 2013, 12:26:18 pm »

a czy w wakacje będzie w Zielonce msza trydencka?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #206 dnia: Czerwca 10, 2013, 09:44:16 am »




Trzech dla Jedynego
 
Jak to jest, kiedy wszyscy trzej synowie wybierają kapłaństwo? Tak właśnie było w rodzinie Połomskich.
 
Jadwiga Połomska z trzema synami-księżmi:
(od lewej) Piotrem, Przemysławem i Tomaszem
Tomasz święcenia kapłańskie przyjął przed dziewięciu laty, Przemysław – dwa lata po nim, Piotr przed kilku dniami. To pierwsze powołania kapłańskie w dwutysięcznej parafii w Rybienku Leśnym koło Wyszkowa. Po nagłej śmierci męża Jadwiga Połomska sama wychowywała synów. Wszyscy wybrali kapłaństwo.
STAŁ PRZY PARKANIE– Nic nie wskazywało na to, że w naszej rodzinie będzie trzech kapłanów. Jesteśmy zwykłą, niczym niewyróżniającą się rodziną – mówi ks. Tomasz. Do odległego o 1,5 km kościoła chodzili na Msze Święte, nabożeństwa majowe, czerwcowe. – Zaskoczę: po Pierwszej Komunii Świętej nie byłem ministrantem, nie należałem do żadnych grup czy wspólnot w kościele, w domu nie było wspólnej modlitwy – mówi ks. Tomasz.

Do kościoła jako dziecko chodził z rodzicami. – Potem, kiedy byłem starszy i chodziłem sam, zdarzało się że stałem przy parkanie kościelnym, a bywało, że w ogóle nie dotarłem. W wakacje jeździliśmy pomagać dziadkom w pracy w polu, nie było czasu na oazy. Krótko byłem w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży w parafii w Wyszkowie, ale bez fajerwerków – wspomina.

 W drugiej klasie liceum – mówi – „odebrał Boży głos”, poczuł, że chce wstąpić do seminarium duchownego. Zapisał się w parafii do ministrantury, żeby być bliżej ołtarza. – Polubiłem służenie do Mszy, otwieranie i zamykanie kościoła. Pierwszym wzorcowym kapłanem stał się dla mnie nasz proboszcz, ks. Zenobiusz Mosakowski. Podziwiałem sposób, w jaki sprawował Mszę Świętą, stosunek do ludzi, rozmowy o patriotyzmie i ojczyźnie – wspomina. Drugim kapłanem, który miał wpływ na decyzję o kapłaństwie, był charyzmatyczny katecheta ks. Stefan Ceberek. – Mówił o sprawach, o których wcześniej nie słyszałem: o potrzebie walki ze złymi duchami, objawieniach, mocy modlitwy różańcowej – wspomina ks. Tomasz. – Zacząłem więcej się modlić, w tym na różańcu, czytać Pismo Święte. Pamiętam ten fragment: „Oto my właśnie zostawiliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą: cóż więc otrzymamy za to?” (Mt 19,27).

http://www.idziemy.com.pl/kosciol/trzech-dla-jedynego/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #207 dnia: Czerwca 10, 2013, 11:44:15 am »

Jak ma sie tylko trzech synow... Dlatego wlasnie warto miec rodzine wielodzietna.

:)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #208 dnia: Czerwca 12, 2013, 10:49:02 am »

A czy ktoś wie jakie zapatrywania na Tradycję maja bracia ks. Tomasza? :)
Zapisane
Martyna
uczestnik
***
Wiadomości: 162

« Odpowiedz #209 dnia: Czerwca 13, 2013, 23:12:18 pm »

Co do wakacyjnych Mszy Trydenckich jeszcze nic nie wiadomo.
Wszystko będzie podane na stronie
http://tridentina-zielonka.blogspot.com/
pozdrawiam!
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: ZIELONKA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!