Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:42:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: ZIELONKA
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: ZIELONKA  (Przeczytany 78955 razy)
PREZBITER
adept
*
Wiadomości: 17

« dnia: Marca 23, 2009, 09:04:20 am »

zapowiadana na 25 marca (19:30) Msza św. w klasycznym rycie rzymskim nie odbedzie się ( x. Proboszcz się nie zgodził ). jeśli zaś chodzi o najbliższą niedzielę to zapraszam na 15:30 do Zielonki. jeśli zaś chodzi o to, że na stronach parafii nie ma podanych informacji, i w ogłoszeniach parafialnych nic sie o tym nie mówi, to nie jest to moja zmowa milczenia, ale odgórne polecenie: Nie ogłaszać!!! ja bym bardzo chciał o tej Mszy powiedzieć Parafianom, zaprosić ich, ale powiedziano mi: publicznie z ambony nie ogłaszać!!! :(
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 23, 2009, 09:12:02 am »

zapowiadana na 25 marca (19:30) Msza św. w klasycznym rycie rzymskim nie odbedzie się ( x. Proboszcz się nie zgodził ). jeśli zaś chodzi o najbliższą niedzielę to zapraszam na 15:30 do Zielonki. jeśli zaś chodzi o to, że na stronach parafii nie ma podanych informacji, i w ogłoszeniach parafialnych nic sie o tym nie mówi, to nie jest to moja zmowa milczenia, ale odgórne polecenie: Nie ogłaszać!!! ja bym bardzo chciał o tej Mszy powiedzieć Parafianom, zaprosić ich, ale powiedziano mi: publicznie z ambony nie ogłaszać!!! :(
Embargo na "starą" Mszę??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 23, 2009, 09:26:18 am »

umieściłem info w stopce na FF, wieczorem updejtuję n-k
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #3 dnia: Marca 23, 2009, 14:27:18 pm »

zapowiadana na 25 marca (19:30) Msza św. w klasycznym rycie rzymskim nie odbedzie się ( x. Proboszcz się nie zgodził ). jeśli zaś chodzi o najbliższą niedzielę to zapraszam na 15:30 do Zielonki. jeśli zaś chodzi o to, że na stronach parafii nie ma podanych informacji, i w ogłoszeniach parafialnych nic sie o tym nie mówi, to nie jest to moja zmowa milczenia, ale odgórne polecenie: Nie ogłaszać!!! ja bym bardzo chciał o tej Mszy powiedzieć Parafianom, zaprosić ich, ale powiedziano mi: publicznie z ambony nie ogłaszać!!! :(

Nikt Wielebnego Księdza nie oskarża o celowe milczenie  :) Ja podziwiam szczerze, że Xiądz zechciał celebrować Mszę Św. Wszechczasów mimo daleko posuniętego chłodu Xiędza przełożonych. I chyba nie ma sensu pytać kto zakazał ogłaszać, prawda? JAK MAJĄ SIĘ ZAINTERESOWAĆ MSZĄ ŚW. WSZECHCZASÓW ZWYKLI PARAFIANIE SKORO Z AMBONY NIKT SIĘ NIE ZAJĄKNĄŁ. Obawiam się, że jest to strategia na przeczekanie... przeczekanie niewygodnego pontyfikatu JŚ Benedykta XVI. :-\ 
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4 dnia: Marca 23, 2009, 14:39:13 pm »

No tutaj to mogą trochę zdziałac świeccy.
MOżna wydrukować ulotki i roznieść po okolicy.
Dla chcącego nic trudnego. Trzeba działać. Wtedy będą efekty.

Radek Buczyński

Też tak sądzę i przymierzam się do tego... ale czasu brak, oj brak! Ale jak sobie coś postanowię... to zrobię.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Marca 23, 2009, 15:19:39 pm »

mili Panowie,
ostrożnie z wdrażaniem takich pomysłów. Dostanie taką ulotkę człowiek, pójdzie do proboszcza i zapyta, czemu są te ulotki i czemu takiej Mszy nikt w kościele nie ogłasza. Więcej można zrobić tym kłopotu Xiędzu Tomkowi niż odnieść korzyści.

Starajmy się raczej o ustanowienie go duszpasterzem tradycjonalistow w dekanacie Zielonki, to nam wiele spraw rozwiąże i jest jaknajbardziej do osiagnięcia
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #6 dnia: Marca 23, 2009, 15:28:15 pm »

A czy takie duszpasterstwo nie byłoby w jakiś sposób zamknięciem się na "zwykłych" wiernych?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #7 dnia: Marca 23, 2009, 15:32:19 pm »

X. Tomasz odprawia Msze prywatne w NFRR, a wierni w nich uczestniczą - wszystko jest zgodne z SP JŚ BXVI. Fora internetowe są miejscami, w których informacje trafiają do osób zainteresowanych, a wrzucanie ulotek do skrzynek jest jednak działaniem innego rodzaju. Można by takie ulotki wykladać np. w zaprzyjaźnionych sklepach itp ale mam wątpliwości, czy to jest najwłaściwszy sposób promocji Mszy Świętej ...

U JE abpa Hosera leżą 2 podania z różnych części diecezji praskiej z prośbami o wskazanie duszpasterzy dla naszego rytu, nie widzę powodu, by nie dorzucić i 3-go. Boh trojcu ljubit :)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #8 dnia: Marca 23, 2009, 15:33:55 pm »

A czy takie duszpasterstwo nie byłoby w jakiś sposób zamknięciem się na "zwykłych" wiernych?

Nie, bo takie duszpasterstwo będzie mieć ustalone godziny nabożeństw i będzie mogło zaistnieć w rozmaitych mediach parafjalnych itp. Znowu - zgodnie z Summorum Pontificum
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #9 dnia: Maja 17, 2009, 22:29:54 pm »

będę tu wklejał kolejne terminy Mszy podane przez x. Tomasza:

21 V czwartek: Wniebowstąpienie - 19:30
24 V niedziela: 19:30
31 V niedziela: 19:30
7 VI niedziela: 19:30
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
traditio
uczestnik
***
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #10 dnia: Czerwca 18, 2009, 00:41:09 am »

No i tak jż do końca, do 28 czerwca. A później wakacyjna przerwa. Jak w sierpniu - zobaczymy.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #11 dnia: Czerwca 24, 2009, 15:48:25 pm »

uwaga !!

w dniu 28 czerwca Mszy w Zielonce nie będzie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #12 dnia: Czerwca 29, 2009, 13:27:42 pm »

jak pisał kol. Traditio powyżej - w lipcu jest przerwa
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #13 dnia: Lipca 30, 2009, 13:30:34 pm »

od najbliższej niedzieli ponownie będzie Msza.

zapraszam w imieniu Xiędza Tomasza !!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 11, 2009, 20:08:27 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
PREZBITER
adept
*
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #14 dnia: Lipca 31, 2009, 23:36:20 pm »

W SIERPNIU W MSZE ŚW. W NFRR O GODZ. 14:30, SERDECZNIE ZAPRASZAM
X. Tomasz Połomski
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: ZIELONKA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!