Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 23, 2024, 21:29:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 110150 razy)
mestwin
uczestnik
***
Wiadomości: 180


« Odpowiedz #840 dnia: Czerwca 17, 2010, 10:06:46 am »

Cytuj
Panie Alagor, proszę się liczyć ze słowami.

Panie szkielet, alagor powinien już dawno zniknąć z tego forum.
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #841 dnia: Czerwca 17, 2010, 10:35:38 am »

Panie szkielet, alagor powinien już dawno zniknąć z tego forum.

Przedstawi Pan jakieś uzasadnienie swojej kuriozalnej tezy, czy pozostaniemy przy dowodzie przez założenie tezy?
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #842 dnia: Czerwca 17, 2010, 10:40:54 am »

Panie szkielet, alagor powinien już dawno zniknąć z tego forum.

Przedstawi Pan jakieś uzasadnienie swojej kuriozalnej tezy, czy pozostaniemy przy dowodzie przez założenie tezy?
Patriotyzm lokalny??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #843 dnia: Czerwca 17, 2010, 10:49:13 am »

Panie szkielet, alagor powinien już dawno zniknąć z tego forum.

Przedstawi Pan jakieś uzasadnienie swojej kuriozalnej tezy, czy pozostaniemy przy dowodzie przez założenie tezy?
Patriotyzm lokalny??

Manipulacja moderatora???
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #844 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:02:37 am »

@ Marcus
Cóż masz Pan na myśli??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #845 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:09:39 am »

@ Marcus
Cóż masz Pan na myśli??

@ Szkielet

1. Miał już Pan w tej sprawie się nie wypowiadać. (cyt: "To wszystko z mojej strony w tym temacie.")
2. Sugeruje Pan kumoterstwo Pana Rafala w stosunku do Pana Alagora. (cyt: "Patriotyzm lokalny??")
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #846 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:10:44 am »

No wie Pan, obydwaj są z tego samego miasta...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #847 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:15:21 am »

No, myślę, że wysuwa Pan zbyt daleko idące wnioski. Po prostu nie lubię uogólniania i potępiania całej grupy zawodowej - podobnie jak na podstawie jakichś zachowań kilku księży mielibyśmy oceniać cały Kościół.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #848 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:16:54 am »

No możliwe, aczkolwiek w czasie wojny też byli dobrzy Niemcy, nieprawdaż??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #849 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:39:23 am »

uogólniac i krytykowac jest łatwiej i wygodniej.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #850 dnia: Czerwca 17, 2010, 11:49:23 am »

Alagor:

Sędziowie pracują dla siebie i nie tylko....na pewno nie dla POLSKI i nie po to, żeby Polska była katolicka i prawo żądna w wdawaniu wyroków [/quote]

Pan chyba naprawdę ma coś z głową. Zna pan wszystkich sędziów?

Cytuj
Wykonuję się ich polecania po wpłacie odpowiedniej sumy na konto sędziego czy prokuratora....zależy kto ile ma kasy i kogo zna

Czy dekalog nie mówi czasem czegoś o fałszywym świadectwie przeciw bliźniemu?

Cytuj
A to proste ma się kierować prawem Pana Boga nie barć łapówek

Cytuj
Wyroki wydaje się na podstawie prawa stanowionego przez ludzi, nie przez Boga. Proszę to przyjąć do wiadomości.



Christus Rex


Cytuj
Pan chyba naprawdę ma coś z głową. Zna pan wszystkich sędziów?
Proszę o to samo zwrócić się do pana LUKa, który bezpodstawnie oskarża wszystkich sędziów o:
a) nie służenie Polsce
b) korupcję
c) mataczenie

Cytuj
Alagor:
 Mówi o wszystkich, a ci wszyscy to są konkretni ludzie, a nie jakaś masa. Obraża mnóstwo osób, których nie zna i na swoje tezy nie ma żadnego poparcia. Przykazanie VIII się kłania.


Oczywiście że nie Nie. Wcześniej użyłem skrótu myślowego i nie mówiłem że wszyscy są nieuczciwi proszę POKAZAĆ MI WYRAZ WSZYSCY W MOJEJ WYPOWIEDZI że piszę "wszyscy sędziowie i prokuratorzy są tacy i tacy..." itp. !


Są wśród nich sędziowie prokuratorzy czy adwokaci uczciwi, przepraszam, że nie napisałem tego wcześniej chodziło mi o ogół nie uczciwych a nie o wszystkich, a jeśli pana panie ALAGOR obraziłem lub kogokolwiek to PRZEPRASZAM SERDECZNIE ! Jeśli obraziłem ogół uczciwych sędziów prokuratorów i prawników też ich przepraszam, bo moja wypowiedz nie była sprecyzowana, ale jest ich stanowczo za mało

Jak mniemam dla pana większość sędziów prokuratorów i adwokatów to są ludzi cud malina niczego im nie można zarzucić
Widać poziom pańskiej kultury osobistej od razu stwierdzenia, że :"Pan chyba naprawdę ma coś z głową" gratuluję słownictwa szanowny panie


Cytuj
Czy dekalog nie mówi czasem czegoś o fałszywym świadectwie przeciw bliźniemu?

Oczywiście że mówi  :)

Cytuj
Wyroki wydaje się na podstawie prawa stanowionego przez ludzi, nie przez Boga. Proszę to przyjąć do wiadomości.

Czyli jak sądzę i o to panu chodzi, że ludzi mogą mieć gdzieś prawa Boże i wydawać, uchwalać ustawy prawa karnego,cywilnego i innego, które będzie niezgodne z Prawem Bożym nie będą na nie zważać i w ogóle się nim kierować  :


LEON XIII
ENCYKLIKA
O POCHODZENIU WŁADZY CYWILNEJ

10. Stąd zrozumieć można, że w wiecznym prawie Boga istnieje norma i reguła wolności, i to nie tylko pojedynczych ludzi ale także społeczności i zjednoczenia ludzkiego. Prawdziwa zatem wolność w społeczeństwie ludzi nie na tym polega, iżbyś działał, co się podoba: powstałoby z tego chyba największe zaburzenie i wyniknęło zamieszanie ze szkodą państwa, lecz na tym, abyś, zachowując cywilne prawa, mógł łatwiej żyć wedle przepisów wiecznego prawa. Wolność zaś zwierzchników nie na tym zależy, iżby płocho i za głosem namiętności rozkazywać mogli: byłoby to również występnym i z największą zgubą dla rzeczypospolitej połączonym, lecz moc praw ludzkich w tym być winna, aby o nich rozumiano, że z wiecznego wynikają prawa i aby nic nie stanowiły, co by nim, jako źródłem wszelkiego prawa, nie było objętym. Bardzo mądrze powiedział Augustyn. "Sądzę, że i ty także spostrzegasz, iż w owem czasowem (prawie) nie ma nic sprawiedliwego, ani prawowitego, czego by sobie ludzie z tego wiecznego (prawa) nie byli przyswoili" (5). Gdyby zatem jakakolwiek władza coś takiego przepisała, co by w rozterce z zasadami zdrowego rozumu zostawało, a dla państwa zgubnym było, nie miałoby to znaczenia prawa, gdyż nie byłoby ani regułą sprawiedliwości, a ludzi odwodziłoby od dobra, dla którego powstała społeczność.

18. Łagodniejszymi nieco, lecz nie więcej z sobą zgodnymi są ci, co mówią, że wskazówki praw Bożych sterować mają oczywiście życiem i obyczajami prywatnymi, ale nie państwem: w sprawach publicznych godzi się od rozkazów Bożych odstępować i w ukształcaniu ustaw nie trzeba na nie wcale zważać.

QUAS PRIMAS Pius XI:

Niech więc nie odmawiają władcy państw publicznej czci i posłuszeństwa królującemu Chrystusowi, lecz niech ten obowiązek spełnią sami i wraz z ludem swoim, jeżeli pragną powagę swą nienaruszoną utrzymać, i przyczynić się do pomnożenia szczęścia swej ojczyzny. To bowiem, cośmy na początku Naszego Pontyfikatu napisali o zmniejszeniu się powagi prawa i poszanowania dla władzy, to samo i do czasów dzisiejszych zastosować można: "Gdy Boga i Jezusa Chrystusa - takeśmy się żalili - usunięto z praw i z państw i gdy już nie od Boga, lecz od ludzi wywodzono początek władzy, stało się iż zburzone zostały fundamenty pod tąż władzą, gdyż usunięto główną przyczynę, dlaczego jedni mają prawo rozkazywać, drudzy zaś mają obowiązek słuchać. Z tego powodu musiało być wstrząśnięte całe społeczeństwo ludzkie, gdyż brakło mu stałej i silnej podstawy"(31).

Jeżeli panujący i prawowici przełożeni mieć będą to przekonanie, że wykonują władzę nie tyle z prawa swego, jak z rozkazu i w zastępstwie Boskiego Króla, każdy to zauważy, jak święcie i mądrze będą używać swojej władzy i jak bardzo zważać będą, wydając prawa i polecając je spełniać, na dobro ogółu i na godność ludzką swoich podwładnych.

Doroczny obchód tej uroczystości napomni także i państwa, że nie tylko osoby prywatne, ale i władcy i rządy mają obowiązek publicznie czcić Chrystusa i Jego słuchać: przypomni im bowiem sąd ostateczny, w którym ten Chrystus, co Go nie tylko z państwa wyrzucono, lecz przez wzgardę zapomniano i zapoznano, bardzo surowo pomści te zniewagi, ponieważ godność Jego królewska tego się domaga, aby wszystkie stosunki w państwie układały się na podstawie przykazań Bożych i zasad chrześcijańskich tak w wydawaniu praw i w wymiarze sprawiedliwości, jak i w wychowaniu i wykształceniu młodzieży w zdrowej nauce i czystości obyczajów.

Władzy rozkazywania domaga się porządek duchowy i wywodzi się ona od Boga. Jeśli więc sprawujący władzę w państwie wydają prawa względnie nakazują coś wbrew temu porządkowi, a tym samym wbrew woli Bożej, to ani ustanowione w ten sposób prawa, ani udzielone kompetencje nie zobowiązują obywateli (...). Wtedy w rzeczywistości kończy się władza, a zaczyna potworne bezprawie
(bł. Jan XXIII, Pacem in Terris)

Prawo ludzkie jest prawem w takiej mierze, w jakiej jest zgodne z prawym rozumem, a tym samym wypływa z prawa wiecznego. Kiedy natomiast jakieś prawo jest sprzeczne z rozumem, nazywane jest prawem niegodziwym; w takim przypadku jednak przestaje być prawem i staje się raczej aktem przemocy
(św. Tomasz z Akwinu, Summa Theologiae, I-II, q.93)

Każde prawo ustanowione przez ludzi o tyle ma moc prawa, o ile wypływa z prawa naturalnego. Jeśli natomiast pod jakimś względem sprzeciwia się prawu naturalnemu, nie jest już prawem, ale wypaczeniem prawa
(św. Tomasz z Akwinu, Summa Theologiae, I-II, q.95)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2010, 16:01:42 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #851 dnia: Czerwca 17, 2010, 12:13:20 pm »

@ LUK
Czy to się nam podoba czy nie, sędzia jest od egzekwowania prawa stanowionego w danym państwie, jeżeli ma Pan zastrzeżenia co do jego jakości (a ja również mam), to winni są temu: posłowie, senatorowie i prezydent a nie sądy . Nie oznacza to, że sędziowie są bez winy, ale wynika to z czego innego. Zdarzają się przypadki, nawet częste, że sędziowie nie znają się wystarczająco na prawie. Poza tym muszę się z Panem zgodzić, że jest także niemała grupa "ludzi w togach" (bo nie zasługują na miano sędziów), którzy wysługują różnym ośrodkom (jawnym lub mniej jawnym).

Nie piszę oczywiście o wszystkich sędziach.

PS. Jeżeli prawo ustanowione jest sprzeczne z etyką sędziego, to niestety powinien prędzej zrezygnować z zawodu, niż naginać prawo do swoich poglądów.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #852 dnia: Czerwca 17, 2010, 12:39:53 pm »

Akcja Alternatywna Naszość przed wizytą Bronisława Komorowskiego,Poznań, 14 czerwca 2010
http://www.youtube.com/watch?v=xOKuEC9zqGs
Zapisane
ececylia
aktywista
*****
Wiadomości: 591


« Odpowiedz #853 dnia: Czerwca 17, 2010, 12:49:50 pm »

-gdyby w Polsce studiowały tylko osoby zamożne, to by studentów było dużo mniej.
-gdyby prywatna służba zdrowia (lecząca kompleksowo) była w Polce opłacalna, to by powstała.
Tak samo jest z mieszkaniami - budowanie ich jest opłacalne, więc powstało wiele prywatnych firm, które się tym zajmują.

Na prywatnych uczelniach nie studiują tylko sami zamożni i jakoś dają radę, (a jakby zostawić rodzinom więcej pieniędzy, a nie ograbiać je w postaci horrendalnych podatków to byłoby ich znacznie więcej ). Gdyby w Polsce było mniej studentów, to może i dobrze. Od wielu lat "darmowe" studia kończą tysiące młodych ludzi, którzy w dorosłym życiu ani jednego dnia nie przepracowali w dziedzinie, w jakiej kończyli studia ( kto za to płacił i ile ).
Z mieszkaniami nie jest tak samo jak ze służbą zdrowia, bo z budownictwa nasze nieudolne państwo wycofało się prawie całkowicie i przestało dla prywatnych przedsiębiorców stanowić nieuczciwą konkurencję.
Gdyby jeszcze wycofało się z udawania, że dba o zdrowie swoich obywateli to dopiero zobaczylibyśmy prawdziwy rozkwit prywatnej przedsiębiorczości.
Zapisane
"Kochaj grzesznika nie jako grzesznika, ale jako człowieka. Jeśli kochasz chorego, prześladujesz chorobę, bo jeśli oszczędzasz chorobę, nie kochasz chorego." św. Augustyn
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #854 dnia: Czerwca 17, 2010, 12:59:41 pm »

Christus Rex

Cytuj
Alagor:
 Mówi o wszystkich, a ci wszyscy to są konkretni ludzie, a nie jakaś masa. Obraża mnóstwo osób, których nie zna i na swoje tezy nie ma żadnego poparcia. Przykazanie VIII się kłania.

Nigdzie nawet wczoraj nie mówiłem że chodzi o wszystkich sędziów i prawników lecz o ogół tych nieuczciwych

Jedna z wielu czarna lista nieuczciwych sędziów i prawników:

http://www.czarnalista.com/
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=prokuratura&id=3341
http://www.aferyibezprawie.org/index.php?menu=news&more=YES
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=sady
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=adwokatura
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=prokuratura
http://www.polskapartianarodowa.org/stara_www/index.php?option=com_content&task=view&id=1041&Itemid=158

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:HC8zSr3pm8UJ:www.aferyprawa.com/index2.php%3Fp%3Dteksty/show%26dzial%3Dinterwencje%26id%3D2013+lista+s%C4%99dzi%C3%B3w+i+prokurator%C3%B3w+mason%C3%B3w&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

A tu kto ma w swoich rękach niektórych sędziów i prokuratorów


Proszę sobie poczytać jak uczciwi są sędziowie i prokuratorzy...

Są też uczciwi ale jest ich tylu co kot napłakał

A tu ciekawostka jak ktoś chce może pan Alagor wykupić i dowie się ilu jest nieuczciwych sędziów prokuratorów i innych urzędników
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=platne/strona&id=311


dalej jest pan za głosowaniem na Bronisława w drugiej turze :

Byłem, jestem i zawsze będę za życiem. To oznacza, że zawsze byłem przeciwko karze śmierci, byłem zawsze przeciwko aborcji na życzenia, byłem i jestem za in vitro, jestem przeciw eutanazji, będę za testamentem życia - zadeklarował Bronisław Komorowski.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-jestem-za-in-vitro-bo-jestem-za-zyciem,wid,12048212,wiadomosc.html?ticaid=1a5d1


tóż od lutego 2009 r. prezydentem B'nai B'rith Polin jest znany dziennikarz i bliski współpracownik Bronisława Komorowskiego  - Jarosław J. Szczepański.
http://www.iluminaci.pl/bnai-brith/komorowski-synowie-przymierza-bnai-brith-w-polsce

Czy zmienił pan zdanie:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,4165.msg86296.html#msg86296
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2010, 18:25:06 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Strony: 1 ... 55 56 [57] 58 59 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!