Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czerwca 21, 2024, 15:56:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232165 wiadomości w 6633 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 112149 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #795 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:05:32 pm »

Panie Alagor:
Wiele osób nie płaci... ma Pan jednak rację, że jest to forma podatku.

Co do prywatyzacji... ten przykład który znam nieco lepiej od innych, to było tam tak, że kierownictwu fabryki zależało na zniszczeniu jej, bo widocznie było to dla niej korzystniejsze...

Robiła rzeczy, które obecnie sprowadza się z zagranicy.

Nawiązując do Pana Rafała trzeba stwierdzić, że ten nasz kapitalizm to mydlenie oczu. W obecnym układzie światowym nie ma możliwości zmiany.

Kaczyński jest skonfliktowany ze środowiskiem prawniczym i dlatego warto na Niego głosować.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2010, 15:14:11 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #796 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:11:00 pm »

Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że ZUS lepiej inwestował swe środki niż fundusze emerytalne. Co do ubezpieczenia zdrowotnego, to było może z dziesięć lat temu, ale zawsze można zadzwonić do firm ubezpieczeniowych i zapytać się czy coś się zmieniło.

Jest wręcz przeciwnie niewydolne OFE i tak są 2 razy lepsze od ZUS

http://emerytury.wp.pl/kat,69594,title,OFE-ponownie-lepsze-od-ZUS,wid,12337029,wiadomosc.html?ticaid=1a5b7
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #797 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:13:22 pm »

Do tego, że te które produkowały rzeczy niepotrzebne/zbyt drogie/złej jakości zbankrutowały. Prawidłowy efekt.
Guzik prawda, zaczynano o tych, które były konkurencyjne dla zagranicznych koncernów a przytym przynosiły dochód. Zamiast oprzeć na nich system emerytalny łoi się ze społeczeństwa złodziejskie składki.
Zlikwidowano publiczną weterynarię. Słyszał ktoś o niekończących się kolejkach do weterynarza albo problemach z weterynarią? Ja nie.
A ja w przeciwieństwie do pana nie uważam się za równego pieskom lub kotkom. Nie chcę też żeby mnie ktoś w chorobie przywiązał w lesie do drzewa jak platfusy wyprzedadzą ostatnie "srebra rodowe".
A jeśli chodzi o kolejki do weterynarza, zapewniam, zdarzało mi się poczekać w ostatnich kilku latach.

To właśnie "państwowe" oznacza rozkradane i marnotrawione.
A ile w tym dwudziestoleciu mieliśmy swojego państwa? ~10% a i to agentura ryła ile wlezie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2010, 15:15:55 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #798 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:15:31 pm »

Cytuj
Jak OFE mogą zarabiać na swoich "inwestycjach", skoro uczestnictwo w funduszu jest obowiązkowe?
Pomijając już nakaz wykupu obligacji, za które w zasadzie płacimy, żeby za kilka lat je od samych siebie odkupić, z procencikiem za każdym razem w wiadome ręce.

Cytuj
Żywność jest potrzebna ludziom jeszcze bardziej niż opieka zdrowotna, ale czy ktoś o zdrowych zmysłach (poza grupą cwaniaków u żłoba) zgodziłby się na Państwową Służbę Żywienia i obowiązkowe składki.
Już to widzę, składka 800 PLN i wielki głód w kraju. Swego czasu (~'89) twierdzono, że nie można restauracji prywatyzować bo krwiożerczy kapitaliści podniosą ceny i w kraju nastanie głód. W praktyce jednak nie udało się czerwonym zablokować "uwolnienia rynku restauracji", dzięki czemu możemy nie tylko dzisiaj zjeść za 1/10 ceny ale jeszcze mamy dziesiątki restauracji, różnych kuchni, promocji i ....

Co do ubezpieczenie jeszcze, to pół roku temu wyjeżdżaliśmy z żoną do Azji poł-wsch. Wykupiliśmy ubezpieczenie ~200PLN/miesiąc za osobę i była to najdroższa u mojego ubezpieczyciela opcja! Przy czym zaznaczaliśmy kolejno wszystkie podwyższające cenę opcję: sporty ekstremalne - tak, podróż przez dżunglę - tak, rejon wysokiego zagrożenia malarycznego - tak, ..... Kambodża, Laos, Tajlandia,..... Ubezpieczyciel ze względu na brak szpitali zobowiązuje się nawet płacić za transport lotniczy (w ramach tej polisy)!
Proszę mi teraz jeszcze raz powiedzieć czy 250 PLN miesięcznie w ZUS to naprawdę jest tak tanio? Nie sądzę.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #799 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:18:09 pm »

Widzę, że Pan dobrze zorientowany. Może mi Pan wskazać adres do pełnego ubezpieczenia zdrowotnego (również z drogimi przeszczepami itd.)?

*****


Jest wręcz przeciwnie niewydolne OFE i tak są 2 razy lepsze od ZUS

http://emerytury.wp.pl/kat,69594,title,OFE-ponownie-lepsze-od-ZUS,wid,12337029,wiadomosc.html?ticaid=1a5b7

To co Pan przedstawił wskazuje chyba na to, że różnie bywało...
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2010, 15:21:26 pm wysłana przez Zygmunt » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #800 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:19:05 pm »

Jest wręcz przeciwnie niewydolne OFE i tak są 2 razy lepsze od ZUS
Tak samo prawda jak ten południowy wyrok w trybie wyborczym. Jeśli "niezawisłe" sądy robią co im każą, to tym bardziej "niezależny" dziennikarz z jakiejś "wirtualnej" Polski.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #801 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:19:24 pm »

Cytuj
O taką Polskę walczyli robotnicy z Solidarności, aby dzisiaj usłyszeli od zwolenników JKM, ze są socjalistami wyjętymi spod prawa.
To zaczyna być monotonne i nudne. Podajesz Pan tysiąc jeden patologii z wszelkich stron gospodarki (w większości wynikające pośrednio lub bezpośrednio z ingerencji państwa) i wszystkim jak leci przyklejasz miano kapitalistycznych. Nawet jak korporacje mają wsparcie rządu i dzięki temu (i wyłącznie przez to) robią krzywdę gospodarce to dla Pana są "kapitalistyczni krwiożercy".
Kojarzy mi się to z zachowaniem czerwonych w kwestii tow. Hitlera. Tak długo wmawiali głupoty, że w końcu wmówili i dzisiaj większość ludzi twierdzi, że tow. Hitler to skrajna prawica! Skrajna prawica co nazwała swoja partię narodowo-SOCJALISTYCZNA .... to się ręce łamią dosłownie ....
Na tej samej ignorancji próbujesz Pan swoje teorie przemycać. Daj Pan spokój, masz pretensje do uwłaszczonych socjalistów, że za pomocą quasi-kompradorskich metod ograbiają "frajerów" co ich wynieśli na piedestał, ok, masz prawo, tylko już skończmy z tym absolutnie ignoranckim nazywaniem tego KAPITALIZMEM czy WOLNYM RYNKIEM!

Wiesz Pan co?Ja teraz wolę dmuchać na zimne.Jak słyszę od zwolenników JKM, jakimi to my Polacy jesteśmy socjalistami, to zwyczajnie też na wymioty mi się zbiera. Nigdy i nigdzie nie pisałem ze popieram socjalizm. Chcę socjalizmu jak najmniej. Aby tak się stało to Polska musi trafić w ręce Polaków, aby ci na swoim się gospodarowali. Jak na razie za pomocą ,,cudów" i rozmaitych ,,sztuczek" owego majątku Polacy są pozbawieni, a jak zbyt gloso się dopominają to od takich jak Pan są socjalistami nazywani.Budujmy kapitalizm, ale bez tych co pierwszy milion zapier... zwyczajnie.Kapitalistów też musi Dekalog obowiązywać.
A jak Dekalog interpretowano po AWSowsku ?
http://www.obnie.info/attac_kapitalizm.htm
Cytuj
Na przykład górnictwo znalazło się we władaniu ludzi z niewielkiej Partii Chrześcijańskich Demokratów wywodzących sie ze Śląska i znajduje się w tym władaniu nadal. Górnictwem rządzą dziś ludzie z Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), z której wywodzą się m.in.: Janusz Steinhoff - minister gospodarki i jeden z liderów liczącej się w AWS Partii Chrześcijańskich Demokratów, Jan Szlązak - wiceminister gospodarki i Andrzej Karbownik - prezes Państwowej Agencji Restrukturyzacji Górnictwa (PARG).W latach PRL również istniały w górnictwie powiązane ze sobą grupy władzy. Choć w ostateczności o każdym kadrowym ruchu decydowała PZPR, to konstelacje personalne konstruowane były w układzie zależności wobec szefa. Z jednej strony wynikało to ze specyfiki pracy w górnictwie i obowiązującej tu prawie wojskowej dyscypliny, z drugiej strony nawet i w tamtych czasach na niższych szczeblach trzeba było mieć swoich ludzi, aby po cichu wyprowadzać pieniądze z kopalń do klubów sportowych, do partii i wszędzie tam, gdzie sobie tego życzyła władza. Na to często nakładała się rywalizacja absolwentów przede wszystkim Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Jedni drugim starali się udowadniać swoją wyższość. Mówiło się, że górnictwem rządzą na przemian Gliwice albo Kraków. I nie zmieniło się to do dziś. Wicepremier Leszek Balcerowicz publicznie oznajmiał, że to przedstawiciel Unii Wolności przejmie kierownictwo Państwowej Agencji Restrukturyzacji Węgla Kamiennego, przez którą przepływają wielkie pieniądze, ale śląski chrześcijańsko-demokratyczny układ do zmian nie dopuścił, zaś minister gospodarki stał się głównym oponentem wicepremiera[29]. Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe otrzymało rolnictwo. Nagle na potęgi wyrastali ci, którzy pozbawieni byli jakiegokolwiek sprawnego kadrowego, merytorycznego zaplecza. Z zaciągiem AWS-owskim dostało się do władzy mnóstwo ludzi bez jakichkolwiek szczególnych kwalifikacji zawodowych, osobistych, moralnych, nawet politycznych Tak oto w wyniku generalnej wymiany kadr ukształtowała się pozornie paradoksalna sytuacja w jakiej ci , których można by uznać za nominalnych przedstawicieli starego porządku, czyli dawnej nomenklatury zadomowili się głownie w sektorze prywatnym, w tym sprywatyzowanym, natomiast reprezentujący formalnie siły nowego ładu, a w praktyce tworzący nowe wcielenie nomenklatury opanowali sektor Państwowy (rady nadzorcze, zarządy, administrację publiczną
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7315


« Odpowiedz #802 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:20:42 pm »

Za JKM przemawia tylko zasada, że skoro nie może być lepiej, niech chociaż będzie weselej.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #803 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:23:11 pm »

Jest wręcz przeciwnie niewydolne OFE i tak są 2 razy lepsze od ZUS
Tak samo prawda jak ten południowy wyrok w trybie wyborczym. Jeśli "niezawisłe" sądy robią co im każą, to tym bardziej "niezależny" dziennikarz z jakiejś "wirtualnej" Polski.

Gdyby Pan przeczytał dokładnie to wiedziałby Pan, że te dane opublikowała "Rzeczpospolita". Ale jej też Pan może nie wierzyć.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #804 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:25:36 pm »Jest wręcz przeciwnie niewydolne OFE i tak są 2 razy lepsze od ZUS

tylko dlatego, że z obecnych składek są wypłacane bieżące świadczenia. Stalo się tak za sprawą skonsumowania kapitałów ZUSu polityką gospodarczą Balcerowicza i pomagierów.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2010, 15:28:49 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #805 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:27:07 pm »

Nigdy i nigdzie nie pisałem ze popieram socjalizm.

Molierowy pan Jourdin też nie wiedział, że mówi prozą. ;)
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #806 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:35:55 pm »

To jest dobre!

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/,1,3283184,aktualnosc.html

Brawo JKM. Najbardziej mi się podoba:

W opinii Korwin-Mikkego "demokracja to coś obrzydliwego". Jak mówił, demokracja "to sytuacja, w której zamiast pracować opłaca się zmontować koalicję 51 proc. i już można obrabować bliźniego".
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #807 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:38:56 pm »

Widzę, że Pan dobrze zorientowany. Może mi Pan wskazać adres do pełnego ubezpieczenia zdrowotnego (również z drogimi przeszczepami itd.)?
Co komu po takim ubezpieczeniu zdrowotnym. Przyklad najnowszy. Wczoraj prywatny dentysta obejrzal zeby mojego syna, ktore wczoraj sobie naruszyl upadkiem w przedszkolu. Doradzil zrobic zdjecie w Wojewodzkim Centrum Stomatologii (panstwowym), bo tam podobno najlepiej (btw, ten prywatny burżuj nic nie wzial za te wizyte a zabralem mu jakies 20 minut). No rzeczywiscie, zdjecie zrobili od reki. Natomiast interpretacja tego zdjecia moze odbyc sie u stomatologa w ichnym centrum juz w sierpniu :) Przeciez to panstwowe ubezpieczenie to uluda, ze sie jest ubezpieczonym na wszlkie rodzaje zabiegow. Tylko od naszego szczescia zalezy czy bedziemy mieli do nich dostep w jakims skonczonym czasie. Ponadto nie mamy pojecia do ilu nowoczesnych uslug medycznych nie mamy dostepu, bo nikt nie wie, ze istnieja, bo panstwowa sluzba zdrowia nie ma pieniedzy, aby je wprowadzic.
Zalozmy, ze panstwo chce finansowac ubezpieczenia zdrowotne. Po co ma je kupowac od NFZ? Czemu nie moze kupic od prywatnych ubezpieczycieli dzialajacych na rynku? W Chile wprowadzono swego czasu konkurencje panstwowych ubezpieczen emerytlanych z prywatnymi. Te pierwsze szybko upadly.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #808 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:42:12 pm »

To ostatni dzisiaj :]

Było kilka wzmianek wyżej o pochodzeniu teorii wolnego rynku i kapitalizmu (scholastycy hiszpańscy). Było coś o etyce w kapitalizmie i odniesienia do moralności.
Warto przeczytać sobie to:

"Podzielę swoje wystąpienie na trzy części. Na początku opowiem o hiszpańskich korzeniach austriackiej ekonomii. Następnie, kontynuując austriacką tradycję,  przedstawię dynamiczne pojęcie efektywności gospodarczej. Na koniec spróbuję pokazać ścisły związek, jaki istnieje pomiędzy etyką a efektywnością w systemie kapitalistycznym."

Ciąg dalszy (czyli cały wykład) -> http://mises.pl/2546/huerta-de-soto-czterysta-lat-efektywnosci-dynamicznej/

Cytuj
Kapitalistów też musi Dekalog obowiązywać.
Oczywiście, jak wszystkich :]

Cytuj
Widzę, że Pan dobrze zorientowany. Może mi Pan wskazać adres do pełnego ubezpieczenia zdrowotnego (również z drogimi przeszczepami itd.)?
Znajoma (pracuje w ubezpieczeniach) mi opowiadała niedawno, że przed powodzią nikt nie chciał domu ubezpieczyć (nikt czy niewielu, z rejonu który ona obsługuje). Natomiast w momencie kiedy niektórym woda już do domu wpływała (dosłownie) przychodzili i się chcieli ubezpieczyć na maksymalnych stawkach ... ubezpieczyć od powodzi oczywiście :]  Na odpowiedź, że nic z tego, część wygrażało, że do gazet pójdą ze skargą, że nie może się UCZCIWY człowiek w tym kraju od skutków powodzi ubezpieczyć :]
Tak poważnie, to chciałbym jedynie znać informację (w procentach), ile z całości pieniędzy z ZUS jest przeznaczane na "najdroższe operacje".
Zastanawiam się także, ile by kosztowała operacja dla przykładu dziś kosztująca 100 000PLN gdyby państwo nie płaciło za nią, tylko prywatny człowiek :] 10 000? 5 000?
Przykład niektórych leków (bodajże onkologicznych) pokazuje jak absurdalne mogą być ceny kiedy państwo płaci więc "każda cena jest akceptowalna".
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #809 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:53:21 pm »

Jeśli Panowie pozwolą, to porównam to do szkolnictwa. Obecnie niemalże co stodoła to wyższa uczelnia... ale i tak dobrze wiemy, że te państwowe są najlepsze, mimo, że mają strasznie dużo wad, często uczy się tam głupot, a kariery naukowe robią na nich osoby nieodpowiednie...

Mimo wszystko fakt, że magister znaczy dziś bardzo mało zawdzięczany głównie prywatnym uczelniom.
Zapisane
Strony: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!