Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 07:36:34 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109781 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #720 dnia: Czerwca 12, 2010, 12:30:01 pm »

Się boją, żeby czasem nie był w II turze, bo przecież inni "mają być".


MJ w drugiej turze? To do dzialu humor. Pan Jurek 2% max.
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #721 dnia: Czerwca 12, 2010, 13:17:09 pm »

 Prosze PAnstwa ,to że MJ nie ma szans nie jest automatycznie powodem, by rezygnował. Zasady panujące w demokracji są takie a nie ine i ten czas trzeba wykorzystać do promocji swego programu, partii. MJ jako szef PR musi startować. wybory to też szansa na pokazanie swej siły nawet jeżeli będzie to 2% to i tak może być to argumentem, któy np pomoże MJ wrócić do PIS czy wejść w inna koalicje w przyszłości. K
 To samo, bo przecież bez wiary w zwycięstwo czyni Napieralski , Pawlak etc. Więc nie wiem dlaczego akurat MJ oskarżany jest tu o brak realizmu i marnowanie sił na kampanie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #722 dnia: Czerwca 12, 2010, 15:20:45 pm »

Dokładnie tak, kampania prezydencka to okazja do zaprezentowania programu, poglądów oraz pozyskania zaplecza politycznego, nieobecność się mało opłaca , stad boleję, zę LPR nie wystawiło np. prof. Giertycha, bo sama obecność w mediach jest okazją do promowania poglądów wśród gawiedzi, taka ta d***kratyczna rzeczywistość po prostu jest. Dlatego niech powalczą MJ , JKM i Pan Andrzej do końca, nawet za 1,5 %, ja tam wolę zagłosować na człowieka mi najbliższego ideowo nawet jakby, miał na niego zagłosować sam jeden, a nie w pierwszej turze ustawiać się pod dyktowany przez media i razwiedkę wybór między "dzumą a cholerą", to wszak nonsens. Szczerze mnie zmartwiła opisana przez Pana Wierzejskiego sytuacja w gabinecie MJ, jeszcze się zastanowię co zrobić, ja oczywiście nie mam "kwadratu" jak Pan MW lecz co najwyżej "trójkąt - MJ, JKM , Pan Andrzej ( tu z czystej przekory i sympatii do owego chłopa, którego próbują udupić na każdym kroku i im się to nie udaje )  ;D CO zaś do drugiej tury, to o ile nie będzie "niespodzianki" dla "srających w galoty" zaklinających rzeczywistość  wróżbiarzy z TV i sondażowni, to raczej nie mam po co iść do niej....
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #723 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:38:45 pm »

Takiego nam trzeba  ;D http://www.tradycja.koc.pl/JedenKosciol.htm
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #724 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:46:46 pm »

A jaki ma to związek z wyborami prezydenckimi? To nie jest wybór papieża
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #725 dnia: Czerwca 13, 2010, 20:57:37 pm »

 ;D Panie ryszardzie, spokojnie, MJ nie może być Papieżem, bo nie dostanie nawet u wschodniaków święceń biskupich :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #726 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:37:25 pm »

Może J. Kaczyński mógłby się o jakieś święcenia starać. Kościół by jakoś to przetrzymał, a i dla Polski by było lepiej.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #727 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:46:59 pm »

Jarosław Kaczyński pochodzi z parafii w której swego czasu sprawowano KRR, może więc po przyjęciu święceń wprowadziłby by w Kościele KRR :) :) :)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #728 dnia: Czerwca 13, 2010, 21:51:35 pm »

Może J. Kaczyński mógłby się o jakieś święcenia starać. Kościół by jakoś to przetrzymał, a i dla Polski by było lepiej.
Schowaj se pan kieszonkie te swoje obsesje. Rozpukniesz się pan z nienawiści dając światu ucieszny, choć cuchnący prospekt.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #729 dnia: Czerwca 13, 2010, 22:04:15 pm »

Schowaj se pan kieszonkie te swoje obsesje.

Czy ja panu mówię, co pan ma robić ze swoimi obsesjami? Proszę się zająć sobą, tym bardziej, że jak sam pan o sobie napisał: "Sam się tym wpisuję w grupę "politykierów zachlewikowych", zjawiska typowego dla zdegenerowanych mieszkańców b.PGR'ów, sączących jabole za chlewikiem". Jest więc nad czym pracować.
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #730 dnia: Czerwca 13, 2010, 23:43:50 pm »

A jaki ma to związek z wyborami prezydenckimi? To nie jest wybór papieża

Myślałem,że w tradycjonalizmie dąży się do społeczeństwa katolickiego. Trudno zaś o takowe,gdy na czele państwa stoi heretyk. Prof. Bartyzel pisał kiedyś o poglądzie teologicznym wg któego Bóg wynagradza narody za wierność Prawdzie już na tym świecie,gdyż "narody" nie mają nieśmiertelnej duszy i nie mogą być nagrodzone w zaświatach. Zatem katolickość państwa jest też zgodna z jego pomyślnością.
    Miałbym wyrzuty sumienia,gdybym zagłosował na osobę,której stanowisko ws. prawnych uregulowań aborcji nie jest całkiem zgodne z nauką Kościoła. Kaczyński o ile mi wiadomo jest za legalnością aborcji w przypadku gwałtu,chociaż osobiście jest jej przeciwny. Takie rozdwojenie jaźni.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #731 dnia: Czerwca 14, 2010, 07:20:12 am »

Najbardziej ortodoksyjnym Prezydentem RP wydawał się Aleksander Kwaśniewski(mimo że podpisał nowelizację ustawy aborcyjnej z 1993, przewracał się w Katyniu,,syndron filipiński") to jednak jechał sobie papamobilem z JPII. Nikt przed nim i potem nie dostąpił tego wyróżnienia. I kto tu jest ortodoksyjny? Kamorowski? Kaczyński? Napieralski?  ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI :) Ba nawet w 2000 roku w narodzie ,,katolickim" wygrał powtórnie wybory prezydenckie. i to w roku Wielkiego Jubileuszu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2010, 07:21:58 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #732 dnia: Czerwca 14, 2010, 08:25:28 am »

A. Komorowska: Stanowisko Rady biskupów nie jest wiążące dla katolików

Żona kandydata na prezydenta Anna Komorowska powiedziała w wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej, że katolicy nie muszą słuchać Rady episkopatu. Marszałek Komorowski kilka miesięcy opowiedział się za zapłodnieniem in vitro, ponieważ popiera wszystko co sprzyja życiu.  Nie oddał jednak swojego głosu za konstytucyjnym zapisem ochrony życia ludzkiego od poczęcia.


- Stanowisko Rady to głos doradczy – powiedziała Gazecie Wyborczej małżonka marszałka Komorowskiego. Nie jest wiążące dla katolików. Każdy ma sumienie i w nim powinien rozważyć, czy jest w grzechu, czy nie.

Rada Episkopatu ds. Rodziny wydała oświadczenie, które głosi, że kto popiera zapłodnienie in vitro, nie może przystępować do komunii.

http://www.kosciol.pl/article.php/20100612232649503
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #733 dnia: Czerwca 14, 2010, 08:28:03 am »

Hahaha, ma kobieta poczucie humoru, muszę przyznać. Będzie zabawnie, jak zostanie pierwszą damą. W zasadzie i smieszno, i straszno.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #734 dnia: Czerwca 14, 2010, 09:02:39 am »

właśnie każdy o in vitro mówi co mu się wydaje, a episkopat nie może wydać jednolitego stanowiska. W dodatku jakby się wstydził oświadczenia swej rady d/s rodziny. Ani słowa nie było o tym np. podczas beatyfikacji x.Popiełuszki(duszpaszterza też służby zdrowia)
Zapisane
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!