Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 13:57:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 110098 razy)
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #690 dnia: Czerwca 10, 2010, 16:58:25 pm »

Z 10 kandydatów na prezydenta nie znam osobiście czterech: Olechowskiego, Napieralskiego, Ziętka i Morawieckiego. To znaczy miałem okazję widzieć ich na żywo (np. z Napieralskim widywaliśmy się w sejmie przez dwa lata), ale nigdy nie rozmawialiśmy „nieoficjalnie”, czy „kuluarowo”.

Pozytywne wrażenie robią czterej: Pawlak, Lepper, Komorowski i Korwin – Mikke. Dwaj ostatni: Kaczyński i Jurek zdecydowanie antypatyczne. Pawlak to strateg, bardzo doświadczony, rzekłbym - mąż stanu, o dużej inteligencji i znajomości spraw publicznych w wielu dziedzinach; do tego otwarty, koleżeński i ułożony. Lepper to chłop szczery, naprawdę zatroskany losami Polaków i Polski, odważny, bezkompromisowy (kiedy trzeba), do bólu szczery i lojalny, potrafi walczyć o interesy wykluczonych społecznie. Komorowski prywatnie to sympatyczny, otwarty i dowcipny kompan, taki sienkiewiczowski Sarmata, bardzo inteligentny i raczej życzliwy. Przez prawie dwa lata tydzień w tydzień w każdą sobotę jadaliśmy razem śniadania (przy mikrofonie) w Radiowej Trójce, więc myślę, że poznałem go dość dobrze. Korwin – Mikke to prawdziwy dynamit. Szczery, entuzjastyczny, trochę naiwny, ale bojowy. Na pewno nie zakłamany i nie wyrachowany; bardzo ideowy.
Natomiast ostatnia dwójka: Kaczyński i Jurek zrobiła na mnie jak najgorsze wrażenie. Określenie: „dziwni” jest tu chyba najodpowiedniejsze. Skryci, knujący, nie dotrzymujący zobowiązań, prezentujący inne opinie prywatnie, a inne publicznie, generalnie nie lubiący nikogo wokół siebie, kto nie jest ich admiratorem. Pamiętam jedną rozmowę z Jurkiem, gdy był on jeszcze Marszałkiem, podczas której apelowałem do jego światopoglądu katolickiego, by poprał inicjatywę konstytucyjną za życiem. Nawrzeszczał (dosłownie!) na mnie wówczas, że jakim prawem go pouczam i dodał (a byli świadkowie), że jeśli nie wycofamy się z tej inicjatywy jako LPR, to on ma do dyspozycji media katolickie i wszędzie ogłosi, że my to robimy z wyrachowania, z kalkulacji partyjnej i nasze działania obrócą się przeciw nam. Więc lepiej zrezygnujmy. Byłem w szoku. Od tamtej pory wielokrotnie udowodnił, że jest wyrachowanym, bezwzględnym i aroganckim politykiem. Owszem, ma swoje przekonania, ale ja po prostu nie wierzę w jego szczerość. Z Kaczyńskim wielokrotnie spotykaliśmy się na wielogodzinnych rozmowach (zazwyczaj przy kolacji) w 4-5 osób i nie zdarzało się, by dotrzymywał on danego słowa na drugi dzień. To było doświadczenie jakiejś totalnie zafałszowanej rzeczywistości, brutalnych intryg, pomówień i ciągłych szantaży przedterminowymi wyborami. Jurka i Kaczyńskiego wspominam jak nocne koszmary. Nigdy nie powierzyłbym im roweru do przypilnowania na parkingu, a co mówić o głosie w wyborach.

Nie analizuję tu programów partyjnych (moje poglądy sytuują się w kwadracie: Pawlak-Lepper-Komorowski-Korwin), ani życia rodzinnego (tu premiowani byliby w kolejności: Korwin – Mikke z 6 dzieci, Komorowski z 5 dzieci, Jurek z 3 dzieci – wszyscy trzej w związku sakramentalnym). Mówię o osobistych doświadczeniach w moich kontaktach i znajomościach.

Na kogo będę głosował? Na nikogo. Wierny jestem zasadzie, ze głosuję na kandydata z obozu narodowego, a takiego w tych wyborach nie ma. Jeśli natomiast miałbym kogoś rekomendować, to któregoś z tej czwórki (z kwadratu). Każdy bowiem z nich reprezentuje pewien drobny element mojej postawy ideowej. Ale tylko drobny.

Wojciech Wierzejski

http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5960/
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #691 dnia: Czerwca 10, 2010, 17:45:38 pm »

Wojciech Wierzejski gosciu na politycznym aucie, smietniku z ktorego juz go nikt raczej na szczescie nie wyciagnie, przegrywajacy w wyborach z komikami od pomaranaczowej alternatywy po raz kolejny stracil okazje by siedziec cicho
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #692 dnia: Czerwca 10, 2010, 19:33:29 pm »

Rozumiem, że tylko członkowie PiSu mogą się wypowiadać w czasie tej kampanii i gloryfikować swojego szefa. Głos Wojciecha Wierzejskiego jest bardzo rozsądny (z pominięciem Leppera), ale niekorzystny dla JarKacza - dlatego wg Pana zły. Ciekawy jest ten obiektywizm wg Prawa i Sprawiedliwości. I proszę, niech Pan nie parafrazuje prezydenta Francji :)
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #693 dnia: Czerwca 10, 2010, 21:25:02 pm »

Alez panie Rafale, ja sie panu Wierzejskiemu nie dziwie. Tez bym nie lubil kogos kto mnie wywalil za polityczna burte (na szczescie dla Polski),

p. Cabbage dzis widzialem ten spot JK z kobieta goralka i nie widzialem w tym nic niestosownego. Wczesniej po goralsku mowil tez jakis facet. Troche dziwne byly kolezanki zarzuty patrzac na sam spot.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #694 dnia: Czerwca 10, 2010, 22:09:43 pm »

Ja spot słyszałam, nie widziałam ;)

A propos LPR- a pan Krzysztof Bosak popiera Marka Jurka ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #695 dnia: Czerwca 10, 2010, 22:19:17 pm »

pan Bosak kojarzy mi się z ,,Tańcem z gwiazdami". Pan Jurek też będzie tańczył? ;D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Bosak
W dodatku miał kontakty z izraelskimi parlamentarzystami. No nie wiem czy nasz Pan Stefan z Forum będzie zadowolony? ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2010, 11:09:36 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #696 dnia: Czerwca 10, 2010, 22:26:51 pm »

Co na to Brawario? Powinien już rzucić anatemę na p. Jurka!
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #697 dnia: Czerwca 10, 2010, 22:42:03 pm »

Nie, chyba nie będzie pan Jurek tańczył w TV ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #698 dnia: Czerwca 10, 2010, 22:45:48 pm »


W dodatku miał kontakty z izraelskimi parlamentarzystami. No nie wiem czy nasz Pan Stefan z Forum będzie zadowolony? ;D ;D
Panie Ryszardzie!!!
Jak się niema co się lubi, to się lubi co się ma.Wolałbym kogoś z LPR.a tak naprawdę, to się cały czas zastanawiam po co mam iść.Już wszyscy znajomi zdecydowali, że zagłosują na  Kaczyńskiego.Nawet sąsiad zza drogi który służył w MSW, pomimo że mu emeryturę obcięli.
Koniec świata naprawdę blisko.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #699 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:29:44 am »

Sąda wśród Polaków zamieszkałych w UK:
1. Komorowski 40%
2. Kaczyński 28%
3. Korwin - Mikke 9%
4. Napieralski 7%
5. Lepper 5%
6. Olechowski 3%
7-8. Ziętek i Jurek 1%
9-10. Pawlak i Morawiecki 0%

http://anglia.interia.pl/wiadomosci/news/na-kogo-zaglosuja-polacy-w-wielkiej-brytanii,1490001
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #700 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:40:46 am »

Z kolei wśród Polonii amerykańskiej JarKacz zdobędzie pewnie 80% głosów, jeżeli nie więcej..
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #701 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:41:51 am »

Wczoraj miała być debata w TVP INFO panów MJ i JKM. Był tylko pan Mikke. Był sobą jak zwykle. A MJ nie przyszedł. Ciekawe dlaczego go nie było? Może szykował (namówiony przez pana Bosaka) się do ,,Tańca z gwiazdami"?  ;D ;D ;D
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #702 dnia: Czerwca 11, 2010, 08:43:15 am »

W "Tancu  z Gwiazdami" definitywnie powinien wystapic. Na pewno ma tam wieksze szanse niz w wyborach
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #703 dnia: Czerwca 11, 2010, 09:37:20 am »

ale chyba nie w parze z Sanyszyn(koniecznie chce wystąpic) ;D ;D
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #704 dnia: Czerwca 11, 2010, 09:39:01 am »

Cytuj
Był sobą jak zwykle.
A mi się właśnie wydawało, że jakoś tak złagodniał czy coś :]

Generalnie nieźle wypadł a że do sadu podał TVP (sąd już zdążył sprawę oddalić co prawda i skierować JKMa do PKW po wyborach ) za w sumie 20min w telewizji publicznej (w porównaniu z podobno 7h Napieralskiego i po 15h kaczora i komora :]) w czasie kampanii, to go teraz wciskają aż śmiać się chce.
Najpierw ta rozmowa na TVP2, po chyba godzince ciąg dalszy na TVP Info (nawet prowadzący był ten sam :]), żeby po następnej godzinie (czy troszkę więcej) poopowiadać w krótkim felietonie telewidzom o JKMie.
Się śmiał JKM, że żeby średnią wyrobić ostatnie kilka dni ze studia nie będzie wychodził :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!