Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:55:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109723 razy)
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #630 dnia: Czerwca 05, 2010, 16:57:13 pm »

@ cabbage

"Gratuluję wypowiedzi! Apostołowie i chrześcijanie pierwszych wieków pokazywali, że są marginesem i to w dodatku takim, który można rzucać na pożarcie dzikim zwierzętom! Trzeba się było ukrywać! Ks. Popiełuszko też wybrał złą strategię."

Hm ... to apostołowie i chrześcijanie pierwszych wieków mieli cele polityczne. Forum Krzyż jest niewyczerpaną studnią wiedzy! Chcieli panować osobiście w Palestynie czy w Rzymie? Dziękuję za gratulacje!

JK jak rozumiem wykorzystuje "prostych ludzi", mówiących gwarą, jak rozumiem niezdatnych do zrozumienia co mówią i kogo popierają? Jakiś dowód może na czym to wykorzystywanie polega?

"przykro" się to czyta, "Żenua"

"tylko Jurek ma rzeczowy spot" - w tym miejscu w którym powołuje się na ojcostwo trójki dzieci może? Przykro mi - Komorowski jest w tym od niego lepszy. Czy jest lepszym katolikiem?
[/quote]

Aby nie było wątpliwości - podobają mi się dane statystyczne o aborcji i eutanazji przedstawiane w materiale MJ. Jednak są podawane w środku materiału radiowego. Na początku są nieprzekonywające dane o kandydacie.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #631 dnia: Czerwca 05, 2010, 17:13:48 pm »

Gratuluję wypowiedzi! Apostołowie i chrześcijanie pierwszych wieków pokazywali, że są marginesem i to w dodatku takim, który można rzucać na pożarcie dzikim zwierzętom! Trzeba się było ukrywać! Ks. Popiełuszko też wybrał złą strategię. Trzeba wieszać chrześcijaństwo na klamce wychodząc z domu! Brawko, brawko, jak mówi Cejrowski!

Nie mam nic do dodania wobec tego co napisał pan Rajtar.

A wykorzystywanie przez JK w spotach wyborczych prostych ludzi, którzy mówią gwarą, to naprawdę szczyt wszystkiego.

Ciekawe, że przeciwnicy JK i z lewej i z prawej jadą GazWybem. Straszny ten JK, tak ludzi wykorzystuje dla swoich niecnych celow. Moglaby pani jeszcze dodac "po trupach do celu", proszę sobie wstawic w stopke.

Panie Tato, ma pan nieoceniony dar czytania miedzy wierszami, nie wiem gdzie pan wyczytal to wszystko i skad te kosmiczne wnioski w pana poscie. Pitu pitu jak to PO nie rozni sie od PiSu było może nawet trafne, ale okolo 5 lat temu. Dzisiaj to zakrawa na jakieś zaslepienie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #632 dnia: Czerwca 05, 2010, 18:21:24 pm »

Nie Drogi Panie JGP to nie zaślepienie, tylko fakty, w sprawach merytorycznych zarówno ideowych jak państwowych nie ma pomiędzy Panami żadnych większych istotnych różnic. Taka jest prawda po prostu, zaś Pana P.T. Kandydat już teraz dawał jednoznaczne sygnały o możliwej współpracy obu "środowisk" oczywiście po jego ewentualnej wygranej.... dla mnie ta d***kratyczna farsa i tak nie ma większego znaczenia ( by miała musiałby być chyba ogłoszony stan klęski żywiołowej a wybory przełożone na jesień - może to przyniosłoby jakieś pozytywne efekty ale wiem że "nagrabliennowo nie oddamy nigdy" zatem nikt się na takie rozwiązanie nie połasi...)
Cóż ... ja sobie popatrzę na kandydatów i cały ten cyrk dalej ... i albo wcale nie zagłosuję albo na kogoś z tych " co to nie mają żadnych szans" jak Pan Marek Jurek.
Panowie bijcie się ze sobą pozornie dalej ale bez mego udziału.... mam nadzieję że więcej Polaków dostrzeże bylejakość obu "głównych propozycji"... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #633 dnia: Czerwca 05, 2010, 20:21:24 pm »

Cytuj
Hm ... to apostołowie i chrześcijanie pierwszych wieków mieli cele polityczne. Forum Krzyż jest niewyczerpaną studnią wiedzy! Chcieli panować osobiście w Palestynie czy w Rzymie? Dziękuję za gratulacje!
Nie, chyba nie zrozumiał Pan, o co mi chodziło, a może to ja wyraziłam się niejasno. Otóż jeżeli ktoś mówi, że MJ ma słabe poparcie, bo się epatuje katolicyzmem i może powinien przestać i że przez to, że publicznie mówi o swojej wierze, odstrasza Polaków, to w takim razie niech Kościół się schowa do zakrystii to dobra strategia, a po drugie skoro mówienie o wierze i jej bronienie i stawanie po stronie katolickich wartości od nich odstrasza, to w takim razie źle jest to czynić, więc także źle było to czynić w pierwszych wiekach. Przecież skoro dziś ludzie się boją postawy MJ, no bo w sumie jak się tak występuje jak on, czy np. Cejrowski, czy inni, to się dostaje po głowie i włóczą człowieka po sądach( jakby można się było czegoś innego spodziewać? Przecież Jezus powiedział, że BĘDĄ WŁÓCZYĆ PO SĄDACH), to na takiej samej zasadzie widok rozszarpywanych przez dzikie zwierzęta pierwszych chrześcijan, powinien odstraszyć od chrześcijaństwa. Dlatego stosując taki tok myślenia, po pierwsze dochodzimy do tego, że należy się ze swoją wiarą kryć- a w każdym bądź razie traktować ją jako sprawę prywatną, a po drugie sami spychamy się do katolickiego getta i coraz bardziej wpisujemy się w nurt państwa świeckiego, bezideowego itd. A co to jest jak nie przykładanie ręki do stanu rzeczy zaistniałego po Rewolucji Francuskiej?
Cytuj
Ciekawe, że przeciwnicy JK i z lewej i z prawej jadą GazWybem. Straszny ten JK, tak ludzi wykorzystuje dla swoich niecnych celow. Moglaby pani jeszcze dodac "po trupach do celu", proszę sobie wstawic w stopke.
Wie Pan co... niech Pan sobie tego obiektywnie posłucha jak to brzmi... wykorzystywanie wiejskiej gwary nie wiem, co ma na celu- chwycenie za serducha ludzi, może, ale przy okazji powoduje, że cały spot wygląda śmiesznie, robi się szopkę z tego, że ktoś jest prostym człowiekiem i tak mówi. Nie uważam tego za poważne i mądre. Notabene, wiem, kto opracowuje PiSowi program gospodarczy i jeśli ktoś myśli, że jest to pan JK, to się baaaaardzo myli, bo jest to osoba w ogóle spoza PiSu ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2010, 22:21:12 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #634 dnia: Czerwca 05, 2010, 20:30:09 pm »

Czy Radio Maryja i Nasz Dziennik wiedzą kogo popierają?

http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2693
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
kamilek
Gość
« Odpowiedz #635 dnia: Czerwca 06, 2010, 00:08:22 am »

.
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #636 dnia: Czerwca 06, 2010, 00:33:54 am »

Pierwszy kandydat, który nie mówi: "Głosujcie na mnie", ale "nie głosujcie na tamtych".
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #637 dnia: Czerwca 06, 2010, 01:26:01 am »

.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #638 dnia: Czerwca 06, 2010, 06:51:33 am »

Z dedykacja dla Pani cabbage wyklad slynnego ekonomisty "austriackiego":

http://www.youtube.com/watch?v=SpQ-Zeq8mLo&feature=related : dlaczego uwazamy, ze obecnie panuje scojalizm. Moze Pani zaczac od 1m:50s
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #639 dnia: Czerwca 06, 2010, 16:12:40 pm »

Wie Pan co... niech Pan sobie tego obiektywnie posłucha jak to brzmi... wykorzystywanie wiejskiej gwary nie wiem, co ma na celu- chwycenie za serducha ludzi, może, ale przy okazji powoduje, że cały spot wygląda śmiesznie, robi się szopkę z tego, że ktoś jest prostym człowiekiem i tak mówi. Nie uważam tego za poważne i mądre. Notabene, wiem, kto opracowuje PiSowi program gospodarczy i jeśli ktoś myśli, że jest to pan JK, to się baaaaardzo myli, bo jest to osoba w ogóle spoza PiSu ;)

Ad.1 Subiektywna opinia
Ad.2 Też mi nowosc. Nikt tak nigdy nie myslal, JK nie jest ekonomista, nie wiem skad pani strzelilo do glowy, że JK mialby ukladac program ekonomiczny. On go jedynie zatwierdzi i da swoje sugestie.

Cytuj
Otóż jeżeli ktoś mówi, że MJ ma słabe poparcie, bo się epatuje katolicyzmem i może powinien przestać i że przez to, że publicznie mówi o swojej wierze, odstrasza

Dlatego powinien przestac mowic, a jedynie tym katolikiem byc. Jesli jedno nie dziala to lepiej zrobic drugie. Co z tego ze epatuje wiara skoro jest na politycznym marginesie i nic nie moze? Co mi z tego epatowania. Badzcie przebiegli jak weze

Cytuj
Nie Drogi Panie JGP to nie zaślepienie, tylko fakty, w sprawach merytorycznych zarówno ideowych jak państwowych nie ma pomiędzy Panami żadnych większych istotnych różnic.

chyba pan przespal ostatnie 5 lat
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #640 dnia: Czerwca 06, 2010, 18:52:03 pm »

Cytuj
Dlatego powinien przestac mowic, a jedynie tym katolikiem byc.
  I właśnie jest, czego dał dowód w 2007 roku, a w tym samym czasie PiS dał dowód czego? Stosując Pana logikę, że nie są katolikami ;) Aczkolwiek nie mnie oceniać czyjś katolicyzm.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #641 dnia: Czerwca 06, 2010, 18:53:11 pm »

Cytuj
Dlatego powinien przestac mowic, a jedynie tym katolikiem byc.
  I właśnie jest, czego dał dowód w 2007 roku, a w tym samym czasie PiS dał dowód czego? Stosując Pana logikę, że nie są katolikami

Dla mnie moga byc i buddystami
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #642 dnia: Czerwca 06, 2010, 19:03:48 pm »

 To najpierw Pan żąda czynów katolickich, ale jak się je Panu poda, to wtenczas mówi Pan, że one Pana nie obchodzą, bo rządzący mogą być i buddystami? Czyżby te dowody kuły w oczy, czy jak?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #643 dnia: Czerwca 06, 2010, 19:21:58 pm »

To najpierw Pan żąda czynów katolickich, ale jak się je Panu poda, to wtenczas mówi Pan, że one Pana nie obchodzą, bo rządzący mogą być i buddystami? Czyżby te dowody kuły w oczy, czy jak?

Fakt: trudno mi zrozumieć te pokrętne wywody. O jakich dowodach mowa? Dowodach nieskuteczności działania w słusznej sprawie? Odmowie włączenia się w przegraną na starcie akcję? Może mniej zacietrzewienia, a więcej realizmu. Państwo ma cele także takie, które pozostają poza dyskursem prowadzonym w kategoriach katolickie - niekatolickie. Jest to dość spory obszar.

Kiedy czytam takie wypowiedzi zaczynam rozumieć antyklerykałów, którzy zarzucają niektórym katolikom całkowitą podległość Watykanowi, ze szkodą lub pominięciem interesów własnego państwa.

A BTW czy MJ zachęcił więcej ludzi do programu katolickiego czy zniechęcił? Istnieją jakieś dane poza popularnością polityczną?

Cenię go za przeciągnięcie bieżącego dyskursu na prawą stronę sceny politycznej, ale zacietrzewienie w uznawaniu go za jedynego reprezentanta Boga wydaje mi się przesadne.     
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #644 dnia: Czerwca 06, 2010, 19:36:09 pm »

Nie uważam go za jedynego reprezentanta Boga.

Jezus mówił, że mamy mówić "Tak, tak, nie, nie". Na czym polega jego zacietrzewienie? Na wierności. Rozumując w taki sposób powstańcy warszawscy byli idiotycznie zacietrzewieni, bł. ks. Popiełuszko też. Jeszcze się zabić dał! No nie, za dużo tego! Trzeba było się kumciu ciumciu dogadać z władzunią.

Zachęcił czy zniechęcił? Mnie zachęcił do tego, żeby bronić wartości bez oglądania się na innych. :) I również trochę do Tridentiny ;) Bo się dowiedziałam, że na nią chadza ;)

A poza tym nie w tym rzecz, żeby zyskiwać tu na ziemi sukcesy. Chrześcijaństwo po ziemsku jest przegrane, ale wygramy przy Paruzji. Teraz mamy być znienawidzeni przez świat. Poniekąd zastanawiam się, czy wszystko jest w porządku z chrześcijaństwem tych, którzy mają taką ogromną popularność. Jezus mówił, że chrześcijanie będą prześladowani. Owszem, nasze słowa zostaną zachowane i będziemy podziwiani, ale nie ominą nas prześladowania. One jakoś dotknęły chyba wszystkich świętych... więc nie wiem, czy to dobra strategia, by mierzyć czyjeś oddziaływanie popularnością polityczną. Męczennicy pierwszych wieków też nie byli popularni. I też "odstraszali". A jednak krew jest posiewem chrześcijaństwa ;) Katoliccy święci władcy chyba też łatwo nie mieli.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!