Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:43:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109759 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #570 dnia: Czerwca 02, 2010, 14:39:46 pm »

Sporo racji w tym jest.Trzeba jednak pamiętać o słabszych i nie potrafiących sprostać kosztom prywatnego leczenia. Jakąś opiekę też ci ludzie mieć powinni.Wynika to z nakazu czynienia miłosierdzia względem bliźnich.Nie można liczyć, że każdy rozpychający się łokciami ,, biznesmen"będzie się poczuwał do takiego obowiązku. Państwo nakładając podatek na takich, czyni ich darczyńcami mimo woli.Zawsze na sadzie ostatecznym ci nieszczęśni dorobkiewicze jakiś atut w ręce Panu Bogu przedstawią.

1. Publiczne koszty leczenia są o wiele droższe niż prywatne.
2. Jak Panu zabiorę 100 zł i tam komuś biednemu, to nie będzie to miłosierny uczynek ani z mojej ani z Pana strony, tylko złodziejstwo.
3. Nakaz miłosierdzia jest skierowany do chrześcijan, nie do urzędników, którzy przymusowo zabierają cudze pieniądze. Uczynek taki ma wynikać z własnej woli, nie z przymusu.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #571 dnia: Czerwca 02, 2010, 15:13:47 pm »

1. Publiczne koszty leczenia są o wiele droższe niż prywatne.
2. Jak Panu zabiorę 100 zł i tam komuś biednemu, to nie będzie to miłosierny uczynek ani z mojej ani z Pana strony, tylko złodziejstwo.
3. Nakaz miłosierdzia jest skierowany do chrześcijan, nie do urzędników, którzy przymusowo zabierają cudze pieniądze. Uczynek taki ma wynikać z własnej woli, nie z przymusu.
.Jak była dziesięcina, to też wielu mogło ja uważać za złodziejstwo.Podatek jest podatkiem bez wzgledu na wielkość. Świat nie jest doskonały.Przymus istniał zawsze i też zawsze dla akceptacji musi mieć swój motyw.Dla przymusu żołnierze walczyli o sprawę wszystkich rodaków, płacąc najwyższą cenę, często przymuszeni. Czymże więc są podatki?Nieporównywanie mniejszą ofiarą.Nie przekonują mnie pańskie argumenty i nie widzę żadnego interesu osobistego, w akceptacji tak liberalnego porządku.Wszelkie skrajności są szkodliwe.Liberalizm to jedna z macek bolszewii i socjalistycznej utopii.Wolny rynek też jest utopią służącą czyimś interesom.I wiadomo czyim.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #572 dnia: Czerwca 02, 2010, 15:23:23 pm »

1. Publiczne koszty leczenia są o wiele droższe niż prywatne.
2. Jak Panu zabiorę 100 zł i tam komuś biednemu, to nie będzie to miłosierny uczynek ani z mojej ani z Pana strony, tylko złodziejstwo.
3. Nakaz miłosierdzia jest skierowany do chrześcijan, nie do urzędników, którzy przymusowo zabierają cudze pieniądze. Uczynek taki ma wynikać z własnej woli, nie z przymusu.
.Jak była dziesięcina, to też wielu mogło ja uważać za złodziejstwo.Podatek jest podatkiem bez wzgledu na wielkość. Świat nie jest doskonały.Przymus istniał zawsze i też zawsze dla akceptacji musi mieć swój motyw.Dla przymusu żołnierze walczyli o sprawę wszystkich rodaków, płacąc najwyższą cenę, często przymuszeni. Czymże więc są podatki?Nieporównywanie mniejszą ofiarą.Nie przekonują mnie pańskie argumenty i nie widzę żadnego interesu osobistego, w akceptacji tak liberalnego porządku.Wszelkie skrajności są szkodliwe.Liberalizm to jedna z macek bolszewii i socjalistycznej utopii.Wolny rynek też jest utopią służącą czyimś interesom.I wiadomo czyim.

Czysta teologia wyzwolenia! I demagogia! I marksizm!

Poza tym a propos powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego warto niektórym przypomnieć, że swego czasu Kościół mocno potępiał ubezpieczenia, jako swoistą ruletkę z Panem Bogiem.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #573 dnia: Czerwca 02, 2010, 15:34:04 pm »

ale co jest złego w państwowej służbie zdrowia? Czemu od razu o czerwonych mowa.

 To co jest złe w każdym przedsiębiorstwie państwowym -brak bodźców do dobrego zarządzania,gdyż nikt nie ryzykuje własnym majątkiem, a wobec prywatnej "konkurencji" można użyć przymusu. Jak trafi się uczciwy człowiek w zarządzie to ma przerąbane, w przeciwieństwie do osób którzy dostali się na szczyt z racji układów poltiycznych. Do tego dochodzą koszty biurokracji. Ludzie nie mogą przeznaczać na zdrowie tyle ile chcą,tylko państwo decyduje za nich. Każdy musi płacić taki sam procent na składkę,choć jednym bardziej zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu, a innym mniej; jedni są chorowici, inni nie. Bezpłatność jest z resztą fikcją, a łapownictwo jest powszechne.
   
Sporo racji w tym jest.Trzeba jednak pamiętać o słabszych i nie potrafiących sprostać kosztom prywatnego leczenia. Jakąś opiekę też ci ludzie mieć powinni.Wynika to z nakazu czynienia miłosierdzia względem bliźnich.Nie można liczyć, że każdy rozpychający się łokciami ,, biznesmen"będzie się poczuwał do takiego obowiązku.

Państwo nakładając podatek na takich, czyni ich darczyńcami mimo woli.
Zawsze na sadzie ostatecznym ci nieszczęśni dorobkiewicze jakiś atut w ręce Panu Bogu przedstawią.


Myli się pan, panie Stefanie. Państwo nie nakłada podatków na "TAKICH" ale na WSZYSTKICH.
"TACY" byli i będą podobnie jak darczyńcy - byli i będą.
Mój przykład z poprzedniego postu. Składka żony na zdrowotny 5000 zł, wykorzystała może z 500 zł.
(To jest przymusowe ubezpieczenie, ciekawe czy pan wykupiłby sam sobie polisę ze składką 5000 rocznie, a jeżeli wie pan jakie byłyby ewentualne świadczenia? na pewno nie za 500 zl)
To 4500 zł mniej w kieszeni, które moglibyśmy wykorzystać jako dobroczyńcy. Każdego roku!
Jako że państwo zrobiło z nas "TAKICH" to nie mamy żadnego w pływu na to jak te pieniądze zarobione przez żonę zostaną wykorzystane
(a w dużej szęći państwo przejada te pieniądze na samą siebie)

A pańskie zdanie które podkreśliłem musiałem przeczytać trzy razy, żeby zrozumieć,
że... mam atuty do raju. Pan jako dorobkiewicz również
(KAŻDY kto płaci podatek dochodowy jest wg pańskiego rozumowania d o r o b k i e w i c z e m !)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2010, 15:36:13 pm wysłana przez romeck » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #574 dnia: Czerwca 02, 2010, 15:34:16 pm »

Cytuj
Trzeba jednak pamiętać o słabszych i nie potrafiących sprostać kosztom prywatnego leczenia
Typowo populistyczne gadanie dla frajerów którzy nie potrafią liczyć.
Proszę wreszcie zrozumieć, roczne wpłaty do ZUS w ramach składki zdrowotnej są WIĘKSZE niż koszt GOLD SUPER EXTRA(...) rocznego ubezpieczenia w prywatnej klinice w Warszawie.
Na jakie zatem usługi nie stać biednego?
Cytuj
Wynika to z nakazu czynienia miłosierdzia względem bliźnich.
A gdzie jest napisane, że należy robić dobrze jednym kosztem drugich?
Może jakieś teksty biblijne o pochwale kradzieży?
Cytuj
.Nie można liczyć, że każdy rozpychający się łokciami ,, biznesmen"będzie się poczuwał do takiego obowiązku.
Kolejne populistyczne brednie.
Proszę sobie wyobrazić, żeśmy 19 stuleci (no i kilkadziesiąt wcześniej) bez tego czerwonego "dobrodziejstwa" przetrwali i żyliśmy, zaludnialiśmy ziemię, nie wymarliśmy wbrew brednią rozświecaną przez ludzi na bakier nawet z podstawami matematyki!
Co to zresztą za obsesja, za co Pan tak nienawidzisz zdolnych ludzi? Ludzi z pomysłem, ludzi pracowitych? Za co?
Cytuj
Państwo nakładając podatek na takich, czyni ich darczyńcami mimo woli.
Nie. Państwo chamsko i bezczelnie kradnie. Kradnie dużo żeby troszkę dać i jeszcze bezczelnie opowiada (licząc, że ma do czynienia wyłącznie z idiotami) jakim to jest dobrodziejem.
Cytuj
Zawsze na sadzie ostatecznym ci nieszczęśni dorobkiewicze jakiś atut w ręce Panu Bogu przedstawią.
Tak, że padli ofiarą złodziei, słaby to argument darczyńca pod przymusem, słaby i nielogiczny aż do przesady.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2010, 15:36:24 pm wysłana przez gnome » Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #575 dnia: Czerwca 02, 2010, 15:39:20 pm »

Podobnie jak pan gnome,
Panie Stefanie proszę zapytać o możliwość wykupienia ubezpieczenia za 5000 zł rocznie i zapytać sie o świadczenia w ramach takich składek.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #576 dnia: Czerwca 02, 2010, 16:31:04 pm »



A pańskie zdanie które podkreśliłem musiałem przeczytać trzy razy, żeby zrozumieć,
że... mam atuty do raju. Pan jako dorobkiewicz również
(KAŻDY kto płaci podatek dochodowy jest wg pańskiego rozumowania d o r o b k i e w i c z e m !)
Zapłaciłem całkiem spory podatek w zeszłym roku.Z tytułu przepłacenia oddano mi przeszło 2000 zł. Nie zrzędzę, że mi za dużo naliczono.Ja się domagam aby każdy inny też zapłacił i tylko tyle ile Państwo nakłada. Państwo( Ojczyzna) po Bogu i Honorze jest na trzecim miejscu, wśród powszechnych wartości wyznawanych przez wszystkie patriotyczne pokolenia Polaków.Sprawą trzeciorzędna jest wysokość taxy.Jak się komuś nie podoba, to proszę bardzo, świat jest szeroki.Wysokość podatków powinna być dostosowana tak do możliwości jak i potrzeb Państwa.W czasach wojny czy klęsk żywiołowych może być podniesiona. Jednocześnie jestem wrogiem pasożytniczego rozkradania publicznego grosza..Klęska powodziowa pokazała, jak marnowano publiczne grosze, przeznaczając je na niepotrzebną nikomu w Polsce misję wojskową w Iraku i Afganistanie w interesie,ludzi ,,interesu" czyli wyznawców plemienia handlowego.Zresztą, polityka naszego Państwa to osobne zagadnienie.Moja zona również płaci, nie korzysta z żadnych socjali typu urlop płatny, bo prowadzi jednoosobowo działalność gospodarczą.Odprowadza co miesiąc około 1000 zł do ZUSU płaci ryczałt jako podatek i ma przed sobą perspektywę jeszcze 20 lat pracy do emerytury.Zobaczymy jakiej?Człowiek sie jakoś dorabia to i dorobkiewiczem jest, chciał czy nie chciał.Nie narzekam, bo mi wystarcza, czego innym w niedostatkach będących życzę tego samego.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2010, 16:34:26 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #577 dnia: Czerwca 02, 2010, 17:10:01 pm »

Wysokość podatków powinna być dostosowana tak do możliwości jak i potrzeb Państwa.

W tym cały problem - bo potrzeby Państwa rosną nieustannie, a więc i podatki także. Jeżeli wojny akurat nie ma, to Państwo zawsze może ją zacząć, i voila, mamy zwiekszoną "potrzebę". Nawet Amerykanie, najbardziej "kapitalistyczny" kraj na świecie, właśnie taki scenariusz przerabiają - procent ich dochodu narodowego pochłanianego przez administrację, armię i inne instytucje publiczne rośnie systematycznie juz od wielu, wielu lat.

Oczywiscie każde Panstwo ma potrzeby, i również monarchowie absolutni chętnie zwiekszali podatki, ale w obecnych panstwach demokratycznych ta tendencja stałego wzrostu roli państwa zdaje się być niemożliwa do zatrzymania.

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #578 dnia: Czerwca 02, 2010, 18:50:34 pm »


Firmy ubezpieczeniowe wysokość składki i w ogóle możliwość ubezpieczenia, oferują jedynie klientom dającym gwarancje zysku, a więc z dobrym stanem zdrowia.Ludzie obciążeni przewlekłymi chorobami, nie rokującymi opląt składek przez dłuższy okres czasu, nie są ubezpieczani.Więc ten margines słabszych będzie pomijany, gdyż tak naprawdę jedynym bogiem dla ślepego kapitalizmu jest jedynie zysk.Podatki były są będą jak i chęć ich omijania.Tak samo z wieloma innymi przestępstwami. Państwo nakładając przymus( płacenie podatków czy obowiązek obrony) na każdego obywatela, nie kieruje się chęcią własnego zysku( tak przynajmniej powinno być), lecz dobrem ogółu.
Dobro ogółu to dobro każdego jednego człowieka. Wszystko wykoślawić się da, także najbardziej słuszne prawidła współżycia pomiędzy grupami społecznymi.Walka pomiędzy nimi będzie zawsze i nie wiem po jaką cholerę, mam podzielać zdanie zwolenników JKM( super Balcerowicza) czy innych utopistów ,,wolnego rynku"?Szukanie w tym wszystkim jeszcze argumentów na poparcie z nauki KK to już nadużycie.
Czy aby pomoc tym, ktorym frmy nalicza wyzsze skladki panstwo musi posiadac tysiace szpitali i zatrudniac tysiace osob w nieeefektywnych organizacjach???
Nie ma czegos takiego - "kapitalizm kieruje sie zyskiem". To ludzie kieruja sie zyskiem. W kazdym ssyetmie ludzie kieruja sie zyskiem. W socjalizmie tez!

Czy Pan na prawde nie odroznia pojecia PAŃSTWA od pojecia OJCZYZNY ????!!!


 
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #579 dnia: Czerwca 02, 2010, 20:56:41 pm »

Jak była dziesięcina, to też wielu mogło ja uważać za złodziejstwo.Podatek jest podatkiem bez wzgledu na wielkość.

Myli się Pan. Proszę sprawdzić, ile obecnie wynoszą podatki i jaka ich część jest marnotrawiona. Biblia zresztą mówi coś o uciskaniu podatkami.

Cytuj
Liberalizm to jedna z macek bolszewii i socjalistycznej utopii.Wolny rynek też jest utopią służącą czyimś interesom.I wiadomo czyim.

Wolny rynek nie jest utopią. Efektywność wolnego rynku jest łatwa do wykazania tak naukowo, jak i poprzez wskazanie konkretnych przykładów. Dokąd prowadzi "państwo opiekuńcze" - widać w Grecji, a wkrótce odczuje to dotkiliwie reszta Europy.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #580 dnia: Czerwca 03, 2010, 02:38:27 am »

A gdzie jest napisane, że należy robić dobrze jednym kosztem drugich?
Może jakieś teksty biblijne o pochwale kradzieży?

Hmmm ..."Ananiasz i Safira"...???? Oczywiście nie chodziło tu o "kradzież", gdzie Pan znalazł biblijne teksty, które nazwałyby podatek "kradzieżą"???

Ale to taka mała tam dygresja tylko rzecz jasna  ;D

Osobiście jednak znając nieco podejście dzisiejszych "pracodawców" w tym także tych "nieokreślonych personalnie" ergo "koncernowych", to myślę sobie, że obecnie jak płacą  swoim niewolnikom np. 2000 netto plus fiskus u ZUS, ( co i tak jest już "dobrze" w tych czasach ) to po rezygnacji z obowiązku ZUS, i zmniejszeniu podatku płaciliby im ...2000 netto... :(
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #581 dnia: Czerwca 03, 2010, 10:48:45 am »

Stary testament:
Prz 29, 4 -  "Król umacnia kraj sprawiedliwością, niszczy je ten, kto podatkami uciska"
duże zresztą tego w ST.

Z innego źródła (Leon XIII, Rerum Novarum, II : 35) :
"Lecz tylko pod tym warunkiem wymienione korzyści staną się rzeczywistością, jeśli prywatna własność nie będzie wyczerpywana przez nadmiar podatków i ciężarów publicznych. Władza państwowa bowiem nie może niszczyć prawa własności prywatnej, bo natura jest jego źródłem, nie wola ludzka; może tylko jego używanie ograniczać i do dobra ogółu dostosowywać. Działałaby więc niesprawiedliwie i niegodnie, gdyby z prywatnej własności ściągała w postaci podatków więcej, niż się należy"

Przykładów jest generalnie wiele, sporo też jest napomnień do płacenia podatków (np. Mk 12, 13-17) - oczywiście!
Wiemy zatem, że należy podatki płacić, jednocześnie pod "obostrzeniami" dot. wielkości i przeznaczenia tych podatków.
Musimy pamiętać, w jakich warunkach "podatkowych" powstawały te teksty, daje to bowiem istotną informację (mniej więcej) jakie podatki były uważane za "nadmierne". Raz było to kilka procent raz kilkanaście, pytanie więc jak mamy się ustosunkować do dzisiejszych - grubo ponad 80% ? Odpowiedź jest dla mnie jasna.
Do tego dochodzi oczywiście jeszcze kwestia wykorzystania tych środków (spokojnie można powiedzieć, że przygniatająca większość  podatków wcale nie jest wykorzystywane "dla dobra społeczeństwa") i kwestia sumienia (państwo za nałożone na nas podatki realizuje coraz częściej niemoralne przedsięwzięcia, dalej również z tych pieniędzy organizując "pacyfikację" niezadowolonych z tychże przedsięwzięć).   

Trzeba pamiętać, skoro coraz częściej uważamy, że państwo wchodzi w kompetencje których nie posiada i uciska obywateli tam gdzie nie powinno wkraczać, że robi to wyłącznie dzięki i za nasze pieniądze!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #582 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:18:09 am »



Osobiście jednak znając nieco podejście dzisiejszych "pracodawców" w tym także tych "nieokreślonych personalnie" ergo "koncernowych", to myślę sobie, że obecnie jak płacą  swoim niewolnikom np. 2000 netto plus fiskus u ZUS, ( co i tak jest już "dobrze" w tych czasach ) to po rezygnacji z obowiązku ZUS, i zmniejszeniu podatku płaciliby im ...2000 netto... :(
Z moich obserwacji wynika że myli się pan.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #583 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:28:16 am »

"Państwo opiekuńcze powoduje przesadny wzrost publicznych struktur, w których- przy ogromnych kosztach- raczej dominuje logika biurokratyczna, aniżeli troska o to, by służyć korzystającym z nich ludziom” (Jan Paweł II, Centesimus Annus)

Dokąd prowadzą takie pomysły widać jak na dłoni i w Polsce i na świecie. Do jakiego stopnia trzeba być zaślepionym żeby nie widzieć, jak marnowane są pieniądze które każdy płaci na przymusowe ubezpieczenia społeczne? Idźmy ścieżką wytyczoną przez Greków, tak jak cała Unia Europejska.

---
Okazuje się, że komitet B. Komorowskiego jest równie "inteligentny" co sztabowcy J.Kaczyńskiego. Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu kandydata PiSu na prezydenta zapytany, dlaczego w spocie wyborczym J.Kaczyński sadzi drzewo odpowiedział, że każdy mężczyzna w życiu musi zbudować dom, spłodzić syna i zasadzić drzewo. Znakomita reklama swojego kandydata.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2010, 11:45:35 am wysłana przez Alagor » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #584 dnia: Czerwca 03, 2010, 11:45:19 am »

Ja oczywiście żadnym "entuzjastą" podatków ani przymusowych ubezpieczeń nie jestem. Problem jest jednak w czasach obecnych a zwłaszcza w moralnej degrengoladzie jaka panuje ( nie tylko wśród pracodawców, acz ich "struktura oraz rodowód" w Polsce jest dość powiedzmy delikatnie mówiąc nieciekawa ).
Zatem problem jest w tym w jaki sposób zmienić stan obecny ? Bo takie JKM - owe banialuki ubarwione dość bezsensownymi i bezczelnymi gagami w stylu ( niech górnicy biorą buty na plecy i szukają sobie pracy ) nic dobrego w tych sprawach nie zapowiadają, nie mówiąc iż niczego nie rozwiązują ( chyba że JKM ma zamiar doprowadzić do kolejnej "rewolucji październikowej" i  kompromitując poglądy konserwatywne ( poprzez mix z totalnym anarcho-liberalizmem ) zapewnić zwycięstwo lewakom na wieki wieków czyli aż do Sądu Ostatecznego... Trzecia droga moi Państwo jest jednak możliwa nie stoimy myślę wobec wyboru socjalizm-kapitalizm jedynie jak to usilnie pewne "kręgi" uwielbiające lansować na siłę "dipoidalność" przy "zacieraniu różnic" obu stron usiłują wmawiać. W takich porewolucyjnych systemach d***kratycznych raz rządzi "lewica" , raz "prawica" nic się nie zmienia, zaś tak de facto zawsze rządzi Sanhendryn... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!