Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 02:53:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109774 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #555 dnia: Czerwca 01, 2010, 23:54:40 pm »

Rozwody świeckie powinny być dla wszystkich i nie widzę powodów, dla których miałoby być inaczej. Nie jest to sakrament. Eutanazja powinna być zakazana dlatego, bo daje pole do nieodwracalnych nadużyć.

Podejscie praktycznie, a nie katolickie.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #556 dnia: Czerwca 01, 2010, 23:55:06 pm »

To nie marko-jurkizm.mnie uczą na uczelni,że są plusy i minusy każdego systemu. ;) co innego komunizm,co innego zabezpieczenie socjalne-patrz Kanada,Szwecja.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #557 dnia: Czerwca 02, 2010, 00:00:12 am »

co innego komunizm,co innego zabezpieczenie socjalne-patrz Kanada,Szwecja.

Szwecja to chyba nie najlepszy przykład.  :P


Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #558 dnia: Czerwca 02, 2010, 07:40:13 am »

W najgorszym wypadku szpitale powinnybyc prywatne, a finansowanie pobytu w tych szpitalach moze byc robione przez panstwo. Dlaczego natomiast panstwo ma byc wlascicielem szpitali? Przeciez jesli panstwo buduje drogi to nie jest wlascicielem firm budowalnych tylko oglasza przetarg. Jesli z jakichs pwodow panstwo chce zapewnic ludziom uslugi medyczne to przeciez moze te uslugi kupic na wolnym rynku.  Bedzie taniej i bedzie wyzsza jakosc. MOja firma za 150 zl miesiecznie ubezpiecza moja 5-osobowa rodzine w firmie, gdzie mam bez dodatkowych oplat dostep do wszytskich specjalistow i podstawowych badan.
Zapisane
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #559 dnia: Czerwca 02, 2010, 08:23:20 am »

To nie marko-jurkizm.mnie uczą na uczelni,że są plusy i minusy każdego systemu. ;) co innego komunizm,co innego zabezpieczenie socjalne-patrz Kanada,Szwecja.

To Pani wierzy we wszystko, co przekazują Pani na uczelni? Akurat poznałem UEk z tej politpoprawnej strony :) na Katedrze Nauk Politycznych wykłada dwóch aktywnych działaczy SLD :)) Choć to akurat normalne na tych humanistycznych i ekonomicznych uczelniach. Na technicznych nie spotkałem się z takim upartyjnieniem - raczej spotkałem ludzi z poglądami 180^o w drugą stronę (u mnie są same katole i reakcyjne elementy:p).
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #560 dnia: Czerwca 02, 2010, 08:36:18 am »

Cytuj
Chwila, moment, ja rozumiem, że korwinizm się szerzy, ale co jest złego w państwowej służbie zdrowia? Czemu od razu o czerwonych mowa...

http://www.youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI&

Między innymi.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #561 dnia: Czerwca 02, 2010, 11:03:12 am »

Podejscie praktycznie, a nie katolickie.

Co do rozwodów nie może być mowy o katolickim podejściu do świeckich rozwodów, bo to się w żadnym stopniu nie pokrywa.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #562 dnia: Czerwca 02, 2010, 11:19:41 am »

niby "korwinizm się szerzy" ale można też napotkać i takie ciekawostki:
http://pokazywarka.pl/korwin
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #563 dnia: Czerwca 02, 2010, 11:45:06 am »

Cytuj
niby "korwinizm się szerzy" ale można też napotkać i takie ciekawostki:
Większe można znaleźć, socjopaci z lbc uważali(-ją ?) go za największego swojego wroga i nawet dział poświęcony tylko JKMowi na swojej stronie utrzymywali.

Pytanie tylko, czy w towarzystwie które nie nawołuje do zabijania polskich żołnierzy wracających z Afganistanu lub zabijania kontrrewolucjonistów, jest to dyskredytacja czy wręcz odwrotnie  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #564 dnia: Czerwca 02, 2010, 11:53:44 am »

W najgorszym wypadku szpitale powinnybyc prywatne, a finansowanie pobytu w tych szpitalach moze byc robione przez panstwo. Dlaczego natomiast panstwo ma byc wlascicielem szpitali? Przeciez jesli panstwo buduje drogi to nie jest wlascicielem firm budowalnych tylko oglasza przetarg. Jesli z jakichs pwodow panstwo chce zapewnic ludziom uslugi medyczne to przeciez moze te uslugi kupic na wolnym rynku.  Bedzie taniej i bedzie wyzsza jakosc. MOja firma za 150 zl miesiecznie ubezpiecza moja 5-osobowa rodzine w firmie, gdzie mam bez dodatkowych oplat dostep do wszytskich specjalistow i podstawowych badan.
Firmy ubezpieczeniowe wysokość składki i w ogóle możliwość ubezpieczenia, oferują jedynie klientom dającym gwarancje zysku, a więc z dobrym stanem zdrowia.Ludzie obciążeni przewlekłymi chorobami, nie rokującymi opląt składek przez dłuższy okres czasu, nie są ubezpieczani.Więc ten margines słabszych będzie pomijany, gdyż tak naprawdę jedynym bogiem dla ślepego kapitalizmu jest jedynie zysk.Podatki były są będą jak i chęć ich omijania.Tak samo z wieloma innymi przestępstwami. Państwo nakładając przymus( płacenie podatków czy obowiązek obrony) na każdego obywatela, nie kieruje się chęcią własnego zysku( tak przynajmniej powinno być), lecz dobrem ogółu.
Dobro ogółu to dobro każdego jednego człowieka. Wszystko wykoślawić się da, także najbardziej słuszne prawidła współżycia pomiędzy grupami społecznymi.Walka pomiędzy nimi będzie zawsze i nie wiem po jaką cholerę, mam podzielać zdanie zwolenników JKM( super Balcerowicza) czy innych utopistów ,,wolnego rynku"?Szukanie w tym wszystkim jeszcze argumentów na poparcie z nauki KK to już nadużycie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2010, 12:03:27 pm wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #565 dnia: Czerwca 02, 2010, 12:27:14 pm »

A to z cyklu: PiSowscy lewacy w natrciu.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/kluzik_rostkowska_jestem_na_lewo_od_gowina
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #566 dnia: Czerwca 02, 2010, 13:38:59 pm »

Stronnictwo Demokratyczne poparło kandydaturę JKM
http://partiawip.pl/wydarzenia/2010/05/28/stronnictwo-demokratyczne/
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #567 dnia: Czerwca 02, 2010, 13:39:49 pm »

Cytuj
To Pani wierzy we wszystko, co przekazują Pani na uczelni? Akurat poznałem UEk z tej politpoprawnej strony  na Katedrze Nauk Politycznych wykłada dwóch aktywnych działaczy SLD
Nie wierzę we wszystko, widzę, ile głupot nam mówią. Co do politycznej poprawności- coś w tym jest, ale nie wszyscy tak mają. Co do mojego kierunku akurat chyba opanowany przez SLD ;) , a Katedra Nauk Politycznych- chyba wiem, o kim Pan mówi ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #568 dnia: Czerwca 02, 2010, 13:59:22 pm »

ale co jest złego w państwowej służbie zdrowia? Czemu od razu o czerwonych mowa.

 To co jest złe w każdym przedsiębiorstwie państwowym -brak bodźców do dobrego zarządzania,gdyż nikt nie ryzykuje własnym majątkiem, a wobec prywatnej "konkurencji" można użyć przymusu. Jak trafi się uczciwy człowiek w zarządzie to ma przerąbane, w przeciwieństwie do osób którzy dostali się na szczyt z racji układów poltiycznych. Do tego dochodzą koszty biurokracji. Ludzie nie mogą przeznaczać na zdrowie tyle ile chcą,tylko państwo decyduje za nich. Każdy musi płacić taki sam procent na składkę,choć jednym bardziej zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu, a innym mniej; jedni są chorowici, inni nie. Bezpłatność jest z resztą fikcją, a łapownictwo jest powszechne.
   
 
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #569 dnia: Czerwca 02, 2010, 14:23:56 pm »

ale co jest złego w państwowej służbie zdrowia? Czemu od razu o czerwonych mowa.

 To co jest złe w każdym przedsiębiorstwie państwowym -brak bodźców do dobrego zarządzania,gdyż nikt nie ryzykuje własnym majątkiem, a wobec prywatnej "konkurencji" można użyć przymusu. Jak trafi się uczciwy człowiek w zarządzie to ma przerąbane, w przeciwieństwie do osób którzy dostali się na szczyt z racji układów poltiycznych. Do tego dochodzą koszty biurokracji. Ludzie nie mogą przeznaczać na zdrowie tyle ile chcą,tylko państwo decyduje za nich. Każdy musi płacić taki sam procent na składkę,choć jednym bardziej zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu, a innym mniej; jedni są chorowici, inni nie. Bezpłatność jest z resztą fikcją, a łapownictwo jest powszechne.
   
Sporo racji w tym jest.Trzeba jednak pamiętać o słabszych i nie potrafiących sprostać kosztom prywatnego leczenia. Jakąś opiekę też ci ludzie mieć powinni.Wynika to z nakazu czynienia miłosierdzia względem bliźnich.Nie można liczyć, że każdy rozpychający się łokciami ,, biznesmen"będzie się poczuwał do takiego obowiązku. Państwo nakładając podatek na takich, czyni ich darczyńcami mimo woli.Zawsze na sadzie ostatecznym ci nieszczęśni dorobkiewicze jakiś atut w ręce Panu Bogu przedstawią.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!