Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:44:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109725 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #480 dnia: Maja 20, 2010, 21:44:55 pm »

Ja w ogole uważam, że nie powinno się używać takich metod w stosunku dro żadnego z kandydatów. Wszak tzw. ,,kompromis aborcyjny" z 1993 roku miał ciche przyzwolenie Kościoła w Polsce. I JPII musiał o tym wiedzieć. Biskupi wyrażnie nie poparli w 2007 Marka Jurka w staraniach o rozszerzenie zakresu ochrony życia. A już pogrzeby katolickie i pana Szmajdzińskiego i pani Jarugi Nowackiej pokazały, że biskupi nie przejmują się zbyt tymi sprawami. A ze sprawą in vitro to też trzeba ostrożnie. Bo dlaczego prawa do komunii świętej odmawiać tylko politykom głoszącym że in vitro jest dopuszczalne, a zwykli wierni, którzy są za in vitro(a tych są miliony w Polsce niestety) będą przyjmować nadal komunię(bo przecież ksiądz nie sprawdza, rozdając komunię, kto jakie ma poglądy). Zauważmy, że o zakazie komunii dla zwolenników in vitro jest tylko w komunikacie Rady Episkopatu do spraw Rodziny(w skład której wchodzą mniej znani biskupi), a nie w liście całego Episkopatu. Żaden z czołowych przedstawicieli Episkopatu o tym nie mówił. Ani kardynał Dziwisz, ani arcybiskup Nycz, czy arcybiskup Michalik, albo prymas Kowalczyk. Może rada ds rodziny wyrwała się przed szereg? Dziwne.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #481 dnia: Maja 20, 2010, 22:05:31 pm »

.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #482 dnia: Maja 20, 2010, 22:13:21 pm »

No i to jest nie fair. A powinien być...

No, dostarczyloby mu to troche glosow. Fundacja PRO sie tym zajmie
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #483 dnia: Maja 20, 2010, 22:38:08 pm »

Niekatolików? Pewnie tak. Ale przynajmniej katolicy by się dowiedzieli, co robią, na niego głosując.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #484 dnia: Maja 20, 2010, 22:40:34 pm »

Zauważmy, że o zakazie komunii dla zwolenników in vitro jest tylko w komunikacie Rady Episkopatu do spraw Rodziny(w skład której wchodzą mniej znani biskupi), a nie w liście całego Episkopatu. Żaden z czołowych przedstawicieli Episkopatu o tym nie mówił. Ani kardynał Dziwisz, ani arcybiskup Nycz, czy arcybiskup Michalik, albo prymas Kowalczyk. Może rada ds rodziny wyrwała się przed szereg? Dziwne.
To samo jest w temacie antykoncepcji czy aborcji.Znam ,,katolików", którzy nie robią sobie problemów z popieraniem aborcji, in vitro, a bez żadnego zahamowania do komunii przystępują.W mojej parafii wyłożona była lista z apelem o zakazie in vitro. Wpisało się kilka osób, a co najmniej polowa uczestników Komunii Świętej, przeszła obok stolika obojętnie.Stał tuż przy wejściu do kościoła.Rolą wszystkich duchownych jest wiernym o tym przypominać, ale wolą święty spokój z księciem tego świata.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #485 dnia: Maja 20, 2010, 22:44:24 pm »

Niekatolików? Pewnie tak. Ale przynajmniej katolicy by się dowiedzieli, co robią, na niego głosując.

Jurek akurat w sprawie aborcji zrobi tyle co Kaczynski.
Zmiana tej ustawy jest obecnie niepotrzebna, nic nie da, wrecz przeciwnie.
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2010, 22:46:16 pm wysłana przez Jean Gabriel Perboyre » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #486 dnia: Maja 21, 2010, 00:06:39 am »

Superankieta "Super Expressu" - Kornel Morawiecki (69 l.)

1. Czy państwo powinno refundować in vitro?

Biednym tak.

2. Czy związki homoseksualne powinny zostać zalegalizowane (prawo do dziedziczenia itp.)?

TAK.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nie-powinno-sie-podnosic-wieku-emerytalnego_139652.html

Mówiłem, że ideologicznie to "lewica"..zupełnie Biedaka "porypało" po tych wszystkich aresztowaniach...zresztą może był taki wcześniej...siedziałem kiedyś koło niego przypadkiem dosłownie krzesło obok na prelekcji Pana Ujazdowskiego na temat jego książki ( to była wówczas Koalicja Konserwtywna - taki tworek - z którego częśź przeszła do PiS, część do PO...) .Pan Kornel sprawiał wrażenie zniszczonego chorego człowieka...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #487 dnia: Maja 21, 2010, 00:11:15 am »

A to zapytam tak na marginesie i przy okazji ( nie negując niestety lewicowych poglądów Kornela ) - ile razy był on aresztowany ? Bo wydaje mi się, że "tylko" raz.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #488 dnia: Maja 21, 2010, 00:16:22 am »

A to zapytam tak na marginesie i przy okazji ( nie negując niestety lewicowych poglądów Kornela ) - ile razy był on aresztowany ? Bo wydaje mi się, że "tylko" raz.

Szczerze to dokładnie nie wiem, być może raz, wiem że był dość ostro traktowany, moi znajomi bardziej go znają, ja osobiście wcale, wiem że to wszystko się na nim nieźle odbiło, szanuję jego kartę walki z komunizmem, Solidarność Walczącą , choć politycznie nie było nam nigdy po drodze to w tamtych czasach każdy antykomunista tak radykalny to był sojusznik...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #489 dnia: Maja 21, 2010, 09:41:17 am »

Niekatolików? Pewnie tak. Ale przynajmniej katolicy by się dowiedzieli, co robią, na niego głosując.
Zmiana tej ustawy jest obecnie niepotrzebna, nic nie da, wrecz przeciwnie.
A to dlaczego?
Poza tym w czasie, kiedy odchodził od pisu pan Marek Jurek chodziło z zmianę konstytucji, nie zaś zwykłej ustawy.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #490 dnia: Maja 21, 2010, 09:43:48 am »

@ p.Tato

Tak, "dość" ostro traktowany i deportowany z Polski.
Ale, cóż, z powodu wyraźnie lewicowych (i - poza radykalnym antykomunizmem - niezbyt jasno sprecyzowanych) poglądów, nigdy nie był moim kandydatem na prezydenta, chociaż Morawiecki kandyduje nie pierwszy raz.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #491 dnia: Maja 21, 2010, 10:06:26 am »

Niech wskazówką na kogo nie głosować będzie przypomnienie kto głosował za ratyfikacją tak zwanego traktatu lizbońskiego:

Sejm

http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/glosowania?OpenAgent&6&12&4

Senat

http://www.senat.gov.pl/tresc.htm

No i oczywiście Ś.P. JE Lech Kaczyński - Prezydent
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #492 dnia: Maja 21, 2010, 10:19:54 am »

ja tam bym tej ustawy z 1993 nie ruszał. Tym bardziej, że rośnie w Polsce pokolenie antyklerykalne. Za kilka lata ludzie o poglądach pana Napieralskiego mogą dojść do władzy i np. przeforsować referendum w sprawie aborcji, in vitro, eutanazji, legalizacji związków gejowskich. A te referenda mogą być wygrane przez zwolenników tych rzeczy. Ilość katolików będzie się w Polsce zmniejszać. Laicyzacja postępować. Jak już teraz rozmawia się z młodzieżą to w zdecydowanej większości popiera in vitro, antykoncepcję, jest przeciw ,,mieszaniu się czarnych staruszków w ich łóżkowe sprawy". przeciw bogactwie duchownych itp. A co UE to drogę do niej katolikom polskim wskazał Największy Polak w historii i nie rozumiem dlaczego oskarżamy posłów, że głosowali za traktetem lidzbońskim? Co mieli się sprzeciwić temu co Polakom wyznaczył JPII? ;D
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #493 dnia: Maja 21, 2010, 10:20:05 am »

Niech wskazówką na kogo nie głosować będzie przypomnienie kto głosował za ratyfikacją tak zwanego traktatu lizbońskiego:
Bardzo słuszna uwaga, szkoda że przez niektórych dyskutantów wstydliwie pomijana.
ja tam bym tej ustawy z 1993 nie ruszał.
A gdzie Panie Ryszardzie ufność w działanie Opatrzności Bożej?
Czy Pana Boga można zadowolić ochłapami?
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 10:25:41 am wysłana przez stefan » Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #494 dnia: Maja 21, 2010, 10:34:53 am »

GŁOSOWANIE Nr 4 - POSIEDZENIE 12.
Dnia 01-04-2008 Godz. 17:16
 
Pkt 2. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych o rządowym projekcie ustawy o ratyfikacji Traktatu z Lizbony zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, sporządzonego w Lizbonie dnia 13 grudnia 2007 r.
 
Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o ratyfikacji Traktatu z Lizbony zmieniającego Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, sporządzonego w Lizbonie dnia 13 grudnia 2007 r., zawartego w druku nr 280
 
Głosowało - 452  Za - 384  Przeciw - 56  Wstrzymało się - 12  Nie głosowało - 8 
Większość 2/3 - 302   


Klub/Koło  Liczebność  Głosowało  Za  Przeciw  Wstrzymało się  Nie głosowało 
PO               209          206      206     -               -                       3
PiS               159          157       89     56           12                       2
LiD                 53           50        50                                              3
PSL                31           31        31     -              -                         -
niez.                 8            8          8     -              -                          -
i co wynika z tych danych? Że w PO, LID, PSL wszyscy byli za traktatem, w PIS zdania były podzielone
 

Zapisane
Strony: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!