Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 15:31:00 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231943 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 110010 razy)
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #465 dnia: Maja 19, 2010, 23:27:55 pm »

Lepper przynajmniej nigdy nie zgrywał świętego, w przeciwieństwie do np. Marcinkiewicza. Wizyty w RM, wywiad w gazecie w związku z rocznicą ślubu ("Msza już zamówiona") a wszystko na pokaz.
Jak dla mnie prezydent nie musi być wcale katolikiem. Wybieram prezydenta, nie proboszcza. 10 razy od Jurka wolałbym Reagana.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #466 dnia: Maja 20, 2010, 07:59:47 am »

Gdybyśmy mieli wypominać kto zdradził żonę to byśmy musieli usunąć naszych królów z Wawelu, bp nie stronili od innych kobiet poza małżonkami. Wybieramy jak napisał Pan Alagor prezydenta nie proboszcza(zresztą i im zdarzają się miłostki). I nie musi być katolikiem w dodatku. Polska nie jest państwem wyznaniowym. Zresztą  zadna z partii nie postuluje tego, nawet pan Marek Jurek chwalący w debacie z panem Olechowskim V repuplikę we Francji( państwo laickie)
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #467 dnia: Maja 20, 2010, 08:10:54 am »

Ja zagłosuję: I. JKM, II. jak żona
Żona: I. JKaczyński
[/quote]
No tak, tyle że jeśli w ten sposób dużo wyborców zadecyduje głosować, to może okazać się, że II tury nie będzie.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #468 dnia: Maja 20, 2010, 08:18:00 am »

Naprawdę, uważa Pan że JKM może wygrać?  :)
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #469 dnia: Maja 20, 2010, 08:54:28 am »

Ja zagłosuję: I. JKM, II. jak żona
Żona: I. JKaczyński
No tak, tyle że jeśli w ten sposób dużo wyborców zadecyduje głosować, to może okazać się, że II tury nie będzie.
[/quote]

Panie Zet jeżeli dobrze Pana zrozumiałem obawia się Pan, że głosowanie w I turze na JKM lub MJ zamiast na JK może doprowadzić do tego, że BK uzyska ponad 50%. Otóż, jest to ewidentna bzdura, o czym może Pana zapewnić absolwent szkoły podstawowej. Głosowanie w I turze na "pomniejszych" kandydatów zamiast, tak jak by Pan chciał na JK nie zwiększa udziału głosów BK.
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #470 dnia: Maja 20, 2010, 11:24:29 am »

Panie Zet, dla mnie obaj kandydaci niczym sie od siebie nie różnią,
a obydwaj przyznają sie że są katolikami! (Komorowski i Kaczyński)
Poza tym - i tak nade naszą konstytucyją stoi prawo Unii Europejskiej
a nad naszymymi instytucjami - unijne.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #471 dnia: Maja 20, 2010, 11:28:48 am »

Czy podważa Pan wskazania Największego Polaka, który wskazał nam drogę do UE? ;D Lepiej niech Pan tego nie robi, bo lud chce ,,sancto subito" ;D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #472 dnia: Maja 20, 2010, 12:19:31 pm »

Nie znam żadnego świętego imieniem Subit ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #473 dnia: Maja 20, 2010, 13:52:49 pm »

@ p. Tato
Skoro z komunizmem walczył Pan ze względów ideologicznych, to dlaczego nie bierze Pan pod uwagę kandydatury Kornela Morawieckiego ?
A z tym Panem Andrzejem Lepperem to trochę przesada (nie mówię o treści pańskiej wypowiedzi, tylko o formie).

Wie Pan, Kornel Morawiecki z całą pewnością jako antykomunista jest bardziej wiarygodny od wielu kandydatów, a zwłaszcza "dwóch głównych", nie mniej jednak tak się składa, że jego poglądy są zdecydowanie "lewicowe" także w sensie ideologiczym , ja zaś jak pisałem nie uważam gospodarki za aksjomat, lecz nie mniej jednak poglądy na nią swoje mam a te zdecydowanie bardziej kierują mnie w "prawą" stronę. Pana Kornela szanuję, choć uważam, że jest to człowiek tak po przejściach dawnych zniszczony, że lepiej by pozostał legendą., oczywiście skoro wystartował to go wysłucham, zobaczę co zaproponuje, faworytem moim jednak nie jest.

Pochowano zasłużonego prezydenta Kaczorowskiego. Tyle dobrych słów o nim powiedziano, ale dlaczego wszyscy,którzy tak dobrze o nim mówią nie chcieliby nawet słyszeć o powrocie do konstytucji na podstawie, której on był wybrany? Tzw. konstytucji kwietniowej. Nawet pan Marek Jurek. To jakiś temat tabu. Pan Kaczarowski był dobry, ale konstytucja kwietniowa to już faszyzm.

Dobrze, że Pan to przypomniał Panie Ryszardzie. W 1990-91 roku byłem obecny na rozmowach KPN z PC w Poznaniu, były wówczas rozważane sondażowo możliwości współpracy. KPN właśnie wówczas stawiał b. poważnie temat powrotu do Konstytucji RP z 1935 roku i odcięcia się od PRL, to było bardzo dobre rozwiązanie wielu polskich problemów i b. wyraźnie akcentowało brak ciągłości prawnej jak i odpowiedzialności za reżym komunistyczny. Temat - rzeka. Zadałem wówczas Panu Prelegentowi PC pytanie o ich stosunek do tego projektu, oczywiście żadnego stanowiska nie przedstawił, dla nich ten problem nie istniał. Zaś miało to kluczowe znaczenie dla Polski i jej sytuacji zarówno ekonomicznej jak i międzynarodowo -  prawnej. Oczywiście uważam, że ś.p. Pan Prezydent Ryszard Kaczorowski za wcześnie i niepotrzebnie przekazał do Polski insygnia władzy.
Obecnie trudno byłoby powrócić do tej sprawy, bowiem uznano oficjalnie ciągłość prawną III RP i PRL ze wszystkimi tego skutkami.



Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #474 dnia: Maja 20, 2010, 14:37:29 pm »

Pewnie, że Pan Prezydent Kaczorowski przekazał insygnia za wcześnie. Ale może nie rozumiał do końca sytuacji w Polsce w 1990 roku. Po prostu nie chciano by Wałęsa  przejmował władzy od Jaruzelskiego, a zrobiono imprezę że to pan Kaczorowski przekazuje władzę Wałęsie. Nawet chyba formalnie wedłud konstytucji kwietniowej pan Kaczorowski nie mógł tego zrobic, bo konstytucja nie przewidywała powszechnych wyborów prezydenckich.
Zapisane
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #475 dnia: Maja 20, 2010, 14:41:14 pm »

Superankieta "Super Expressu" - Kornel Morawiecki (69 l.)

1. Czy państwo powinno refundować in vitro?

Biednym tak.

2. Czy związki homoseksualne powinny zostać zalegalizowane (prawo do dziedziczenia itp.)?

TAK.

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nie-powinno-sie-podnosic-wieku-emerytalnego_139652.html
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #476 dnia: Maja 20, 2010, 17:39:08 pm »

Z artykułu Kazimierza Karola Krynickiego:
Cytuj
Najistotniejsze jest bowiem to, aby ludzie myśleli, że to oni rządzą, ponieważ wtedy zdolni są do płacenia horrendalnie wysokich podatków, których żaden tyran nie zdołałby wymusić. Grunt to przekonać oświecony lud, że decyduje o sobie i pracuje na siebie, a – jeśli to się uda – reszta pójdzie jak z płatka.

Źródło:  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5821/
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #477 dnia: Maja 20, 2010, 20:53:26 pm »

Fundacja Pro przypomina:
http://www.youtube.com/watch?v=_RfR2bck2U8
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #478 dnia: Maja 20, 2010, 21:05:19 pm »

O proszę, a z J. Kaczyńskim takiego plakatu już nie ma? Tfu.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #479 dnia: Maja 20, 2010, 21:16:00 pm »

Cóż- kolejny kandydat spalony dla katolików- Pan Morawiecki ;)
Cytuj
Superankieta "Super Expressu"
Przeszedł przez to cuś już Pan Jurek?

O proszę, a z J. Kaczyńskim takiego plakatu już nie ma? Tfu.
No i to jest nie fair. A powinien być...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!