Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:28:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109763 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #435 dnia: Maja 19, 2010, 12:03:30 pm »

Oczywiście że tak, ja uważam, że źle się stało, że nie zdążył wystartować np. prof.Maciej Giertych. Równie dobrze mógłby to zrobić jego syn. Ogólnie ze względu na brak czasu nie podjęło walki przynajmniej kilka osób, zabrakło także czasu na pewne wspólne ustalenia zwłaszcza na prawicy konserwatywno narodowej, a szkoda.
Oczywiście jest Marek Jurek, to dobrze, choć ja cały czas się obawiam jego rezygnacji na rzecz Pana Kaczyńskiego, do której mam nadzieję nie dojdzie. W bieżącej sytuacji ( o ile powódź nie zablokuje wyborów ) faktycznie scenariusz rozegrania prezydentury pomiędzy PiS a PO jest możliwy. Szczerze sądzę , że możliwe jest zwycięstwo Pana Kaczyńskiego już w I rurze. Stąd jesień dałaby szansę na przygotowania, refleksję, porozumienia ewentualne o których wyżej.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #436 dnia: Maja 19, 2010, 12:42:47 pm »

Zdenerwowała mnie wypowiedź telewizyjna Marka Jurka. Jej sens był taki, że tacy ludzie jak Lepper nie powinni brać udziału w życiu politycznym (z tego co pamiętam odnosiło się to do kwestii obyczajowych). Otóż uważam, że nawet jak ktoś siedział w więzieniu, podpalił stodołę, itp. itd.
to powinienem mieć PRAWO DECYDOWAĆ czy chcę na niego głosować. Oczywiście byłaby to dla mnie przesłanka żeby na takiego człowieka nie głosować, ale z drugiej strony ktoś taki może mieć świetne pomysły gospodarcze, na przykład (więzienie może sprzyjać lekturze, przemyśleniom...)
I nie Markowi Jurkowi, ani też obecnym (jakże żałosnym) rządcom o tym decydować. Marek Jurek jest przezacny, wspaniały, ale niech zostawi sądzenie kto się nadaje, a kto nie... wyborcom
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #437 dnia: Maja 19, 2010, 12:45:54 pm »

Panu Markowi Jurkowi nie przedszkadzało być w koalicji z p. Lepperem. Taka moralność Kalego.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 12:48:14 pm wysłana przez Marcus » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #438 dnia: Maja 19, 2010, 12:49:57 pm »

Giertychowie nie mają żadnych szans. Nawet Ojciec Dyrektor złożył kiedyś Romana na katafelku.  ;D. A co do pana Jurka to naprawdę powinień wycofać się, bo może byc na 9 lub 10 miejscu. Za lub przed panem Ziętkiem. A to już będzie katastrofa.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #439 dnia: Maja 19, 2010, 12:59:37 pm »

Tylko Korwin Mikke!
Jedynymi kandydat, który jasno broni VI przykazania - NIE KRADNIJ
Bo dwaj gówni kandydaci mają mniej więcej taki program - trzeba niemało ukraść, weźmiemy część dla nas ,resztę rozdamy potrzebującym
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #440 dnia: Maja 19, 2010, 13:13:17 pm »

Z tym nie kradnij to róznie bywa. Niby nie powinno się kupować np. papierosów ukraińskich bez akcyzy sprzedawanych na bazarach(bo pozbawiamy Państwo dochodów), ale codzienie widzę jak masa ludzi je kupuje. Są to potencjalni zwolennicy wszystkich partii w Polsce. Łączy ich jedno. Chcą tanio kupić :)
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #441 dnia: Maja 19, 2010, 13:15:27 pm »

Tylko Korwin Mikke!
Jedynymi kandydat, który jasno broni VI przykazania - NIE KRADNIJ

To którego w końcu przykazania broni Korwin-Mikke? Szóstego czy nie kradnij?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #442 dnia: Maja 19, 2010, 13:23:13 pm »

Z tym nie kradnij to róznie bywa. Niby nie powinno się kupować np. papierosów ukraińskich bez akcyzy sprzedawanych na bazarach(bo pozbawiamy Państwo dochodów), ale codzienie widzę jak masa ludzi je kupuje. Są to potencjalni zwolennicy wszystkich partii w Polsce. Łączy ich jedno. Chcą tanio kupić :)

Co prawda okradanie złodzieja nie jest moralne, ale w tym przypadku powiedziałbym, że jest to sposób, jak nie dać się okraść przez złodzieja.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #443 dnia: Maja 19, 2010, 13:40:36 pm »

Tylko Korwin Mikke!
Jedynymi kandydat, który jasno broni VI przykazania - NIE KRADNIJ

To którego w końcu przykazania broni Korwin-Mikke? Szóstego czy nie kradnij?

 :o
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #444 dnia: Maja 19, 2010, 13:45:55 pm »

:o

A czemu to tak się Pan dziwi?  :D

To chyba istotna kwestia dla wyborców: wiedzieć przed czym ewentualny prezydent JKM miałby ich bronić...  ;D
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 13:59:53 pm wysłana przez JRWF » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #445 dnia: Maja 19, 2010, 14:15:29 pm »

Zdenerwowała mnie wypowiedź telewizyjna Marka Jurka. Jej sens był taki, że tacy ludzie jak Lepper nie powinni brać udziału w życiu politycznym (z tego co pamiętam odnosiło się to do kwestii obyczajowych). Otóż uważam, że nawet jak ktoś siedział w więzieniu, podpalił stodołę, itp. itd.
to powinienem mieć PRAWO DECYDOWAĆ czy chcę na niego głosować. Oczywiście byłaby to dla mnie przesłanka żeby na takiego człowieka nie głosować, ale z drugiej strony ktoś taki może mieć świetne pomysły gospodarcze, na przykład (więzienie może sprzyjać lekturze, przemyśleniom...)
I nie Markowi Jurkowi, ani też obecnym (jakże żałosnym) rządcom o tym decydować. Marek Jurek jest przezacny, wspaniały, ale niech zostawi sądzenie kto się nadaje, a kto nie... wyborcom

Właśnie. Niestety Pan Marek Jurek ma wiele takich "politpoprawnych" wypowiedzi, nie wiem na ile mają one w jego mniemaniu znaczenie poważne, a na ile są taktyką na "obłaskawienie" rozmaitych "mediokratów", mi są jednak bardzo obrzydłe. W debacie z Olechowskim Panowie się dość ładnie komplementowali, zaś Pan Jurek napomknął o ustroju "V Republik Fracuskiej" jako pewnym wzorze prezydentury, przedtem o "parytetach" potem zaś jak słyszę o Panu Andrzeju... to mierzi.
Mi nie przeszkadza że Pan Andrzej "podpalał stodoły", czy wysypywał zboże, ważne jest czemu to robił. Kierując się takim "przesądem" że na ludzi którzy to robią nie warto głosować, musielibyśmy skreślić wszystkich z AK czy NSZ, bowiem Ci na pewno stodół spalili o niebo więcej...

Dla mnie Pan Andrzej nie jest żadnym przestępcą, zaś Ci którzy tak o nim mówią ,( najczęściej pięknoduchy w eleganckich gajerkach ) nie wiadomo, czy w sytuacji gdyby w Polsce obowiązywało skutecznie działające i zgodne z Prawem Bożym prawo, dawno nie siedzieliby za kratkami. W tym kraju bowiem ani komunistyczne zbrodnie, ani mafijne afery, ani wiele innych działań przeciwnych racji stanu czy wręcz stanowiących jej zdradę nie zostało nawet napiętnowanych, nie mówiąc o odpowiedzialności. Poza tym osobiście uważam że liczy się przede wszystkim  Pan Bóg zaś wszelkie inne sprawy temu są jeno przyporządkowane, nie zaś gospodarka, która wszak w różnych wariantach może być skuteczna lub nie w zależności od ludzi, którzy nią kierują, oraz idei przez nie wyznawanych.

Z komunizmem walczyłem  osobiście przede wszystkim ze względów ideologicznych nie zaś gospodarczych, które jak mówię ważne są acz nie stanowią aksjomatu.
Myślę że zarówno państwowe przedsiębiorstwo może być zarządzane rozsądnie i dobrze jak prywatne źle bo to zależy od człowieka. Pracodawca alkoholik, przepije całe zyski, zaś hazardzista przerżnie w kasynie nie tylko firmę ale i koronę nawet ( o ile będzie królem rzecz jasna ). Zatem sama gospodarka jest pochodną poniekąd królowej nauk Teologii, wszystko musi być Jemu podległe, wówczas działa...

Co do Pana Andrzeja Leppera, to myślę że był bardzo dobrym ministrem rolnictwa, myślę także że wielu jeszcze może zaskoczyć. Nie zyczę mu źle, a nawet na przekór pięknoduchom , kto wie czy go nie poprzeć w tym jałowym gronie przebierających nóżkami komediantów d***kracji...
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 14:18:20 pm wysłana przez Tato » Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #446 dnia: Maja 19, 2010, 14:22:21 pm »

@ p. Tato

Skoro z komunizmem walczył Pan ze względów ideologicznych, to dlaczego nie bierze Pan pod uwagę kandydatury Kornela Morawieckiego ?

A z tym Panem Andrzejem Lepperem to trochę przesada (nie mówię o treści pańskiej wypowiedzi, tylko o formie).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #447 dnia: Maja 19, 2010, 14:25:09 pm »

p. Adam Wielomski napisal w ostatnim N Czasie dlaczego lepiej dla prawicy, aby wygral J. Kaczyski. Jesli wygra to odjedzie z partii PIS, a ta nie majac innych osobowosci w koncu popadnie niebyt. Jelsi przegra mala roznicaz Komorowskim to umocni sie w PiS i zabetonuje pozycje PiS na prawicy blokujac dostep do sceny politycznej prawdziwmy partom prawicowym.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #448 dnia: Maja 19, 2010, 14:27:01 pm »

Pochowano zasłużonego prezydenta Kaczorowskiego. Tyle dobrych słów o nim powiedziano, ale dlaczego wszyscy,którzy tak dobrze o nim mówią nie chcieliby nawet słyszeć o powrocie do konstytucji na podstawie, której on był wybrany? Tzw. konstytucji kwietniowej. Nawet pan Marek Jurek. To jakiś temat tabu. Pan Kaczarowski był dobry, ale konstytucja kwietniowa to już faszyzm.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #449 dnia: Maja 19, 2010, 14:41:31 pm »

Odpowiem wieczorem , jak wrócę z Pracy  :) Z Panem Bogiem
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!