Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 06:38:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura
« poprzedni następny »
Ankieta
Pytanie: Na kogo będę głosował
Marek Jurek - 67 (37,9%)
Jarosław Kaczyński - 56 (31,6%)
Bronisław Komorowsk - 4 (2,3%)
Janusz Korwin-Mikke - 37 (20,9%)
Andrzej Lepper - 2 (1,1%)
Kornel Morawiecki - 1 (0,6%)
Grzegorz Napieralski - 0 (0%)
Andrzej Olechowski - 0 (0%)
Waldemar Pawlak - 0 (0%)
Bogusław Ziętek - 0 (0%)
Żadna z powyższych opcji - 10 (5,6%)
Głosów w sumie: 172

Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 60 Drukuj
Autor Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura  (Przeczytany 109777 razy)
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #345 dnia: Maja 15, 2010, 20:05:09 pm »

Jak podlił się?

No nie chciał zrezygnować na rzecz Pana Jarosława Kaczyńskiego...dla pewnych P.T.Osób na tym forum to wystarczy... ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #346 dnia: Maja 15, 2010, 20:24:11 pm »

Hahaha  ;D Nieźle  ;D Rzeczywiście upadlające, no no no...  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #347 dnia: Maja 15, 2010, 20:31:06 pm »

Z całym należnym szacunkiem dla Pana Marszałka, ale na TOK FM zwolenników bym nie szukał ... Jednocześnie proszę nie używać niewyważonych słów w stosunku tak z gruntu przyzwoitej Osoby, jaką Pan Marszałek niewątpliwie jest. Zostawmy to "cenzorom czystego sumienia", ich na nic więcej nie stać.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #348 dnia: Maja 15, 2010, 20:36:16 pm »

... czy  neokonserwatystów syjonistów, wobec których nikt tak wielkiej przyjaźni nie przejawiał jak Św. Pam. Lech Kaczyński ...
zdaniem żałosnych fi..ów kreujących się na narodowców.
Otóz to ! panie jwk, ciężko czytać wywody tego pana. 
Gdyby to był unikat, ale takich "Stefków Byrczymuchów" jest sporo. Dopadną ci człeka, schwycą za guzik i nawijają koło uszu te "wywody". Asertywność trzeba ćwiczyć ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #349 dnia: Maja 15, 2010, 21:17:43 pm »

Żenada. Znalazł się kolejny cenzor czystego sumienia!!!

Proponuję prosty eksperyment myślowy: Jurek i jego partia zdobywa większość w wyborach do sejmu. Przeprowadza skuteczną zmianę ustawy. Zakazuje aborcji. Kaczyński jako prezydent wetuje czy nie?

Ja z czystym sumieniem i co więcej poczuciem dobrze spełnionego obowiązku zagłosuję na Kaczyńskiego.

Wczoraj słuchałem jak Jurek podlił się w TOK FM. Wystarczy!

W nosie mam Pana eksperyment myślowy. Kaczyński popiera aborcję w przypadku gwałtu! Jeżeli nie wycofa się z tego co powiedział  to grzeszy. Jeżeli nie mam racji to proszę mi to wytłumaczyć.
Zapisane
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #350 dnia: Maja 15, 2010, 22:06:05 pm »

Z całym należnym szacunkiem dla Pana Marszałka, ale na TOK FM zwolenników bym nie szukał ... Jednocześnie proszę nie używać niewyważonych słów w stosunku tak z gruntu przyzwoitej Osoby, jaką Pan Marszałek niewątpliwie jest. Zostawmy to "cenzorom czystego sumienia", ich na nic więcej nie stać.

Racja! Dzięki
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #351 dnia: Maja 15, 2010, 22:08:53 pm »

... Kaczyński popiera aborcję w przypadku gwałtu! Jeżeli nie wycofa się z tego co powiedział  to grzeszy. Jeżeli nie mam racji to proszę mi to wytłumaczyć ...
Nie sądzę, żeby jako Rzymski Katolik popierał, tylko widzi w tym punkcie zagrożenie dla innych zdobyczy ustawy antyaborcyjnej, która jednak bardzo ograniczyła mordy na nienarodzonych. "Ludzie są głupie" i przy nieostrożnych posunięciach mogą się dać zmanipulować pachołkom ogoniastego.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #352 dnia: Maja 15, 2010, 22:18:12 pm »

Panie jwk,ja się pomodlę,żeby Pan miał rację,że Pan JK jest w sercu przeciw aborcji zupełnie...ale ja nie wiem tego. A że Pan Jurek jest,to wiem.ponadto obiektywnie ludzie nic by nie zrobili,jakby ta poprawka wtedy przeszła,a szansa była.i ją zaprzepaszczono.druga sprawa-co miało znaczyć-idź Pan do konfesjonału,jak masz Pan problem-do MJ powiedziane przez JK?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Dawid
uczestnik
***
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #353 dnia: Maja 15, 2010, 22:19:26 pm »

Nie sądzę, żeby jako Rzymski Katolik popierał, tylko widzi w tym punkcie zagrożenie dla innych zdobyczy ustawy antyaborcyjnej, która jednak bardzo ograniczyła mordy na nienarodzonych. "Ludzie są głupie" i przy nieostrożnych posunięciach mogą się dać zmanipulować pachołkom ogoniastego.

Pan nie sądzi, a Kaczyński wyraźnie powiedział, że popiera aborcję w przypadku gwałtu, więc Pana "sądzenie" i karkołomne interpretacje jego wypowiedzi mnie nie interesują. Liczy się to co powiedział.
Zapisane
Rajtar
bywalec
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #354 dnia: Maja 15, 2010, 22:21:17 pm »

W nosie mam Pana eksperyment myślowy. Kaczyński popiera aborcję w przypadku gwałtu! Jeżeli nie wycofa się z tego co powiedział  to grzeszy. Jeżeli nie mam racji to proszę mi to wytłumaczyć.
[/quote]

Popiera? Wymaga? Oczekuje, że każda zgwałcona zabije? Można oczekiwać źródeł? Czy sprawa nie jest po prostu przesunięta w stronę indywidualnej decyzji zgwałconej?

Teoria prawa od dawien dawna zna problem kolizji dwóch dóbr. Jeśli mamy z nią do czynienia - trzeba ją rozstrzygnąć. Jednym problemem jest aktywne poparcie jednego z nich. Innym poszukiwanie rozstrzygnięcia w innych ocenach. Prawu znane są zjawiska pośrednie, w które nie chce ingerować, aby nie czynić większej szkody. Tak było ze zniesieniem karalności prostytucji, hazardu. Tak chyba jest z aborcją. Kolejne proste pytanie (chyba do nosa): czy należy karać zgwałconą za aborcję? Innym problemem jest dokonywanie aborcji na koszt państwa - tu jestem zdecydowanie przeciw. Ale skala procederu tak czy inaczej jest marginalna.

Aby sprawa była jasna: oczywiście popieram całkowity zakaz. Czy jednak Jurek jest w stanie w jakimkolwiek stopniu zagwarantować zmianę obecnego stanu?

W TOKU słyszalna była jego dobra komitywa z prowadzącym. Wyraźnie dobrze im się rozmawiało! Podzielali imho nastawienie do Kaczyńskiego.
Zapisane
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #355 dnia: Maja 15, 2010, 22:23:48 pm »

... Kaczyński popiera aborcję w przypadku gwałtu! Jeżeli nie wycofa się z tego co powiedział  to grzeszy. Jeżeli nie mam racji to proszę mi to wytłumaczyć ...
Nie sądzę, żeby jako Rzymski Katolik popierał, tylko widzi w tym punkcie zagrożenie dla innych zdobyczy ustawy antyaborcyjnej, która jednak bardzo ograniczyła mordy na nienarodzonych. "Ludzie są głupie" i przy nieostrożnych posunięciach mogą się dać zmanipulować pachołkom ogoniastego.
Hipokryzja i mydlenie.
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #356 dnia: Maja 15, 2010, 22:27:52 pm »

Panie jwk,ja się pomodlę,żeby Pan miał rację,że Pan JK jest w sercu przeciw aborcji zupełnie...ale ja nie wiem tego. A że Pan Jurek jest,to wiem.ponadto obiektywnie ludzie nic by nie zrobili,jakby ta poprawka wtedy przeszła,a szansa była.i ją zaprzepaszczono.druga sprawa-co miało znaczyć-idź Pan do konfesjonału,jak masz Pan problem-do MJ powiedziane przez JK?
Ale czy sam Marszałek nie ma udziału we wpadce? Po co mówił, że jak ustawa nie przejdzie, to ustąpi ze stanowiska? Piszę to z przykrością, bo mam szczególnie wiele szacunku i sympatii do Pana Marszałka. W 2005. A co było z tym konfesjonałem? Szczerze mówiąc nie pamiętam.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #357 dnia: Maja 15, 2010, 22:29:25 pm »

Hipokryzja i mydlenie.
U pana histeria na sam cień wąsów Marszałka, ot co!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
stefan
aktywista
*****
Wiadomości: 581

« Odpowiedz #358 dnia: Maja 15, 2010, 22:34:40 pm »

Teoria prawa od dawien dawna zna problem kolizji dwóch dóbr.
A jak to wygląda w praktyce?
Gwałciciela skażą na  kilka lat więzienia i wyjdzie na wolność.
Kobiela  przeżyje traumę związaną  z gwałtem i pójdzie po pomoc do abortera.
Niewinne dziecko dostanie najwyższy wyrok, czyli karę śmierci.
Gratuluję dobrego samopoczucia "katolikom" w rodzaju np Pani Mamy czy jwk
Zapisane
Powstaną bowiem fałszywi chrystusowie i fałszywi prorocy, i czynić będą znaki wielkie i cuda, tak aby w błąd byli wprowadzeni (jeśli to być może) nawet i wybrani.Mt. 24).
-------------------
Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem, lecz chcę, by trwała w cichości? (1 Tm 2,11-1
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #359 dnia: Maja 15, 2010, 22:48:26 pm »

Gratuluję dobrego samopoczucia "katolikom" w rodzaju np Pani Mamy czy jwk

Ja z panem nie dyskutuję i nie mam takiego zamiaru. Wychodzę z założenia, że lepiej z mądrym zgubić  jak z głupim znaleźć. Koniec kropka!
Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 60 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Ankieta - wybory prezydenckie 2010 - I Tura « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!